Já bych se chtěl ohradit proti pojmu "budovat farmy pro NT". V NT se snažíme jako farmy využít pouze týmy, které se na hře rozhodly skončit. Takže obvykle to má průběh ten, že nejdříve se rozhodne tým dále nebojovat se svým týmem o další vavříny. V první chvíli chce skončit úplně a až po té, když se nám to povede zachytit včas, než ze hry úplně odejde, ho přemluvíme k farmaření. Já osobně bych byl raději, kdybychom farmy nepotřebovali vůbec, ale to by musela být mnohem větší aktivita prvoligových týmů směrem k tréninku reprezentantů (i když musím říct, že se to zlepšuje a jsem optimista, že třeba za pár sezon bychom mohli být ve stavu, který budu považovat za postačující).
Pro U21 bych raději použil toho termínu "akademie", protože to se podle mne dá dělat aniž by tým dlouhodobě ohrožoval týmové ambice. Protože z hlediska U21 se obvykle nejedná o žádné tréninky mimo posty apod. Minimálně PF/C si vystačí s tím, aby hráči hrávali na C a PF a zase PG/SG si vystačí s tím, aby trénovali na PG a SG, jen se v obou případech musí na začátku sehnat co nejlepší hráči (hlavně z hlediska sekundárek). Jedinou otázkou asi zůstává, jak vytvořit pro U21 ideální SF, zvláště pokud bychom chtěli v U21 stále více využívat podkošový útok.
Já osobně vidím 2 důležité body:
1) sehnat dostatek týmů, které budou po draftu ochotny koupit 2 hráče (pokud samy nebudou mít štěstí v draftu) na trénink, cca. 5-10 týmů pro každý ročník
2) zajistit jim dostatek hráčů, které bude možno nejpozději 1-2 tréninky po draftu dostat do těchto týmů. Tady mě napadla taková jedna myšlenka, aby jste všichni ponoukli lidi kolem sebe, aby se zaregistrovali do hry (3 týdny před draftem), ale kromě registrace neprovedli žádný další úkon, tak bychom zajistili, že by trenéři U21/NT první botování po draftu mohli zajistit zachráněním 18+18 hráčů dostatek "zboží" pro týmy připravené dělat akademie pro ten daný ročník.