BuzzerBeater Forums

BB Poland > Zmiany, zmiany

Zmiany, zmiany

Set priority
Show messages by
From: al_said
This Post:
00
93610.1
Date: 6/2/2009 2:53:29 AM
Overall Posts Rated:
88
Przed nami nowy sezon i BBcy przygotowali nowy pakiet zmian, niektóre oczekiwane (hala) niektóre niezrozumiałe (tv) ale zawsze można poużywać:)

Mały przegląd:
- negocjacje poszczególnych lig z telewizją, uzależnione to będzie od liczby gwiazd w lidze, medialności etc. (wchodzi po weekendzie gwiazd);
- w sezonie 10 dzięki kontraktom z tv nie będzie już takich tłumów na hali, ale będzie możliwość pomniejszenia hali i odzyskania zainwestowanych środków;
- im więcej dobrych graczy, gwiazd w drużynie tym większa sprzedaż gadżetów klubowych;
- eliminacja free agentów

Moja opinia? BBcy po raz kolejny po wprowadzeniu jakiś zmian, rakiem się z nich wycofują, tak było z opłatami dla zawodników z biletów, tak teraz jest z tv, najpierw był podział wyższa liga większa kasa z tv, później do głosu doszli socjaliści w zarządzie BB (by nie powiedzieć komuniści) i dali wszystkim po równo, teraz zasadniczo będzie to samo co było tylko inaczej nazwane, choć rodzi się pytanie czy w każdym kraju będzie taki sam maks, bo jeżeli nie to wyobraźcie sobie kasę w I lidze Włoch czy Hiszpanii, gdzie co druga drużyna ma 3-4 reprezentantów różnych krajów.
Z halą wyszła chała ale mam nadzieję, że 20k mieści się w granicach przyzwoitości:)

From: hatchet

This Post:
00
93610.2 in reply to 93610.1
Date: 6/2/2009 2:56:51 AM
Overall Posts Rated:
99
spamer !!

bana mu :D

temu misiu :D

From: al_said

This Post:
00
93610.3 in reply to 93610.2
Date: 6/2/2009 2:58:40 AM
Overall Posts Rated:
88
było poczekać aż napiszę jakie to zmiany, a nie założyłeś wątek licząc, że ktoś Ci wytłumaczy;p

From: aimar

This Post:
00
93610.4 in reply to 93610.2
Date: 6/2/2009 3:05:49 AM
Overall Posts Rated:
16491649
przepisz calosc wyjasnien al-saida do swojego watku i wtedy bana mu:)
inaczej twoj watek wyglada bardzo ubogo i nie znajacy tematu nie wiedza o czym dykutowac.

From: hatchet

This Post:
00
93610.5 in reply to 93610.4
Date: 6/2/2009 4:03:56 AM
Overall Posts Rated:
99
na układy nie ma rady

domagam sie komisji :D

From: Dejvidd

This Post:
00
93610.6 in reply to 93610.1
Date: 6/2/2009 5:43:25 AM
Overall Posts Rated:
188188
Moim zdaniem:
Z halą to im chyba trochę nie wyszło, ktoś wyburzy część hali i jeszcze zwrot całości za to dostanie, a tego co już na tym zarobił to nikt mu nie zabierze ;/ No ale może człowiek przestanie popadać w kompleksy porównując swoje pudełko po zapałkach do tych gigantów, których być może ubędzie.. Niestety tylko 'może'.. No ale chociaż jakieś ograniczenie na przyszłość, zobaczymy jak to w praniu wyjdzie..
Negocjacje kontraktów, czyli o ile dobrze rozumiem wyższa liga = więcej kasy, coś w deseń "oddajemy wam pieniądze, które wam zabraliśmy, ale tylko tak troszeczkę". I jeszcze jak w jakiejś niższej lidze trafi się kilku reprezentantów to wszyscy będą mieli lepiej na tle innych lig z tego samego poziomu 'bo maja reprezentantów'. Oby nie..
Wyeliminują Free Agent'ów i nie będzie kogo kupić (zresztą teraz też nie ma kogo :D), bo za jakie ceny ludzie grajków wystawiają to szok ;o

From: Big Z
This Post:
00
93610.7 in reply to 93610.5
Date: 6/2/2009 5:57:39 AM
Overall Posts Rated:
6363
Jakieś dwa tygodnie temu napisałem na forum, że BBcy dadzą możliwość wyburzenia hali, ale myślałem że zwrócą tylko połowę kasy :)
Mówcie mi prorok.

Z tego co piszą, to większość tych zmian od 10 sezonu. Jedyne co możemy sobie wziąć do serca do inwestowanie w polskich graczy. Nie wiem czemu BBcy są takimi nacjonalistami? Coraz więcej bonusów za graczy własnej narodowości... czemu to ma służyć?

From: Khazaad

This Post:
00
93610.8 in reply to 93610.6
Date: 6/2/2009 6:00:24 AM
Overall Posts Rated:
145145
Hala - zgodnie z przewidywaniami, taki stan nie mógł trwać długo. Główny zamysł BB'ków był taki, że po to wprowadzili możliwość ustalania ceny, żeby z tego korzystać, a nie budować giganty i ustalać najniższe ceny. Jest więc próba "powrotu do korzeni" - czy im się to uda, okaże się. Myślę, że w wielu ligach zmiany mogą być dosyć drastyczne (zwłaszcza z mniejszych, gdzie nawet za darmowe bilety hala będzie świecić pustkami :)

Kontrakty z TV - to mnie dosyć mocno ciekawi. Tu też widać powrót do tego, co było dobre :) Pewnie pieniądze nie będą takie jak kiedyś za mecz transmitowany w TV, ale dobrze, że trochę to zróżnicują. Będzie to bardziej realne i ułatwi drużynom w wyższych ligach utrzymanie składu. Zastanawia mnie tylko fakt, jak to będzie wyglądało w ligach na tym samym poziomie rozgrywek.

Free Agents - a to mi się nie podoba. Ceny na TL'u są często z kosmosu i jedyną metodą pozyskania niezłego gracza było kupienie FA. Teraz to się skończy, nie pozostanie więc nic innego, jak porządnie szkolić juniorków.

Ciekawi mnie jeszcze ta zmiana od 10 sezonu, dotycząca graczy krajowych i wzrostu dochodu ze sprzedaży pamiątek. Czy jest to zmiana o której pisali wcześniej (wzrost kosztów utrzymania graczy z zagranicy), czy też raczej zmiana uzupełniająca, która ma zbilansować wzrost pensji "obcych" zawodników? Może za jakiś czas BB'cy trochę to wyjaśnią.

To wszystko jednak nic. Poczekajcie aż ogłoszą to co zapowiadają w pierwszym akapicie - kolejną niespodziankę w trakcie sezonu. Dopiero się zacznie :D

From: hatchet

This Post:
00
93610.9 in reply to 93610.8
Date: 6/2/2009 6:04:29 AM
Overall Posts Rated:
99
Sezon bez niespodzianki w trakcie, to sezon stracony :D

Last edited by hatchet at 6/2/2009 6:04:41 AM

This Post:
00
93610.10 in reply to 93610.8
Date: 6/2/2009 6:11:40 AM
Overall Posts Rated:
1818

To wszystko jednak nic. Poczekajcie aż ogłoszą to co zapowiadają w pierwszym akapicie - kolejną niespodziankę w trakcie sezonu. Dopiero się zacznie :D


To znaczy, że coś wiesz ale nie możesz zdradzić, czy tylko się domyślasz kolejnych wymysłów naszych BBków??

This Post:
00
93610.11 in reply to 93610.10
Date: 6/2/2009 6:20:24 AM
Overall Posts Rated:
145145
Domyślałem to ja się zmian związanych z halą ;), choć nie do końca trafiłem z kierunkiem tych zmian.