1) Dříve mě bavilo maximálně vytunit výkon ve strategii, kterou jsem preferoval. V poslední době mě nejvíce baví vymýšlet taktické kulišárny klidně i za cenu jistého rizika (jako klíčový zápas ME sezony 17 proti Španělsku). Samozřejmě mě taky velmi těší, když vidím, že je o největší talenty dobře postaráno a pěkně stáčou v tréninku a "rostou před očima", čímž dávají naděje na to, že v budoucnu budeme mít ještě silnější NT než nyní.
2) Cíl je vyhrát MS a dokud se mi zdá reálný, nechci odcházet od rozdělané práce.
3) Ne, protože se nejsou schopni dostat na potřebnou úroveň před zaseknutím.
4) Ne, protože máme dostatek roztrénovaných hráčů s potenciálem 10, 10+ a nemají šanci jim konkurovat
5) Ano, viz. obvyklý detailní rozbor soupeře před zápasy NT.
6) Pokud budeme za slabý považovat cca. 40, tak ano, taky záleží na rozložení skillů, není 40 jako 40.
7) Není to podmínkou a někdy to ani není možné, viz. Holuša, který v U21 nehrál a ve 24 klepe na dveře NT.
8) Pokud má hráč předpoklady stihnout U21, pak se na to první roky tréninku bere ohled, když se skautama dohodneme, že U21 není reálné u hráče, je veden rovnou bez ohledu na U21. Ale obecně se dá říct, že pro U21 stejně netrénuje nic, co by pro NT nepotřeboval, jen se díky U21 upraví pořadí, co trénovat do 21 a co později.
9) Nemám na to silný názor. Podle mne to ve finále vyjde hodně podobně s efektivitou. Když teda beru v úvahu jen to, jak hráč vypadá po 10 sezonách tréninku a nikoli, jak se mu přitom vyvíjela křivka platu, což ale může být v nastavení tréninku důležitý argument. Každopádně to vypadá, že např. vyjet nejdříve 1/1 a až pak OD, PAS je efektivnější než naopak. Ale dotaz jsem spíše pochopil jako trénink vnějších skillů podkošákům apod.
10) 200-210 cm
11) Nové taktické varianty zkoumám a to jak zpětnou analýzou zápasů (nejen vlastních), tak experimentováním (zejména v PL). Chtěl bych dosáhnout co největší variability taktik, aniž bych ale musel mít pro ty varianty specializované hráče. Nicméně pro nejbližší 2 sezony počítám zejména s využitím těch možností, které jsme využívali v předešlých sezonách. Pro využití např. vnějších taktik v útoku bude ještě nějakou chvíli trvat, než nám dorostou guardi.
12) Podobně jako v předchozím bodě.
13) Nevidím staminu jako klíčovou pro obecnou použitelnost hráče, např. v kolotoči se s tím trenér vypořádá sám vhodným točením hráčů. Nicméně v některých nastaveních by vyšší stamina byla prospěšná. I proto se v poslední době snažím o dotrénování staminy u hráčů, kteří již jsou zaseknutí a klasickým tréninkem si již moc nepomůžou. Takže obecně čím vyšším stamina, tím lépe, ale nízká stamina není nutně diskvalifikující faktor.
14) Podle mne obecně zvyšuje celý výkon hráče a taky je stabilizuje. Může taky hrát roli např. při FT, trojkách v kritických okamžicích. Otázkou samozřejmě je, jak velký je její význam, jestli např. 3 stupně zkušeností nahradí jeden level základních vlastností nebo je to méně či více, taky ten vliv nemusí být lineární. Jak už jsme někde odpovídal, rozdíly ve zkušenostech NT hráčů jsou tak minimálně, že bývají až posledním kritériem na misce vah při rozhodování koho nasadit.
15) Přihrávky, kontrola míče, forma možná taky nájezdy, kondice, zkušenosti u PG, SG, SF (váha těch hráčů v tomto pořadí). Taky to ovlivňuje domácí prostředí, naopak nemá vliv nálada a přístup k zápasu.
16) Pokud nejsou další omezující podmínky, pak 20+ :-) Jinak by bylo fajn 12+
17) Pokud nejsou další omezující podmínky, pak 20+ :-) Jinak by bylo fajn 18+
18) Ne, rychlost těchto trénink není ovlivněna úrovní trenéra.
19) Viz. výše, jsou to zápasy, kde jde nejlépe experimentovat. Ale dříve jsem hrál i prestižní PL top týmů BB, kde jsem hleděl i na výsledek.
20) Když mám pochybnosti, ptám se komunity, zamyslím se nad jejich podněty, ale konečné rozhodnutí je čistě na mé zodpovědnosti.