BuzzerBeater Forums

BB Poland > [wyb] kozlik4

[wyb] kozlik4

Set priority
Show messages by
This Post:
00
150077.122 in reply to 150077.116
Date: 7/5/2010 4:25:14 PM
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
To skąd jesteś jeśli mogę wiedzieć?

Jestem Krzyżak z Malborka ;)

This Post:
00
150077.123 in reply to 150077.104
Date: 7/5/2010 4:26:40 PM
The In Your Face Dunkers
IV.3
Overall Posts Rated:
117117
I zauważ jeszcze jedną rzecz. W modelu odwróconym na żadnej pozycji nie trzeba trenować bardzo wysoko zarówno OD jak i RB jednocześnie. Przez jeden trzeba będzie się przemęczyć. Trudno, odbijemy sobie na pozostałych skillach.

Albo się mylisz, albo chcesz zrezygnować ze zbiórek w ataku u podkoszowych.

This Post:
00
150077.124 in reply to 150077.120
Date: 7/5/2010 4:35:13 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Przecież wyznaczenie optymalnego wzrostu to też jest techniczna sprawa. Arytmetyka na poziomie dodawania i mnożenia, czyli któraś tam klasa podstawówki. Tylko wstawić do wzoru dane dotyczące szybkości treningu, przemnożyć razy liczbę planowanych skoków i zsumować, nic prostszego.
Problem jest taki, że nie ma pewnych danych dotyczących prędkości. Ja opierałem się na tych:
http://www.buzzerbeater.wgz.cz/coach-height-and-age-affec...
Nie wierzę, że to są dane w stu procentach prawdziwe, ale jakiś punkt wyjścia to jest. Ktoś sobie tutaj założył, że dla każdego wzrostu suma efektywności treningu skilla górnego i dolnego jest stała (w tym wypadku zawsze równa 1,4). Czyli im szybciej trenujemy skill górny tym wolniej dolny. I na odwrót. Do tego bardzo prosty podział na skille górne i dolne.

I przykładowo przy treningu pięciu górnych i jednego dolnego skilla każdy wzrost 175-193 daje praktycznie taki sam efekt. Jeśli jednak są jakieś niepoprawności w tej tabelce, to intuicyjnie wybrałbym niższego zawodnika.
Przy treningu czterech górnych i dwóch dolnych minimum jest dla wzrostu 198, ale niżsi zawodnicy trenowaliby niewiele wolniej, natomiast wyżsi dużo wolniej. Więc tak czy inaczej preferowani będą zawodnicy niżsi.

Im bardziej dokładnie poznamy jak wzrost wpływa na trening to tym dokładniej można wyznaczyć optimum. Jest to logiczniejsze podejście niż jakiś wzrost rzucony na czuja. Jak widać w tej tabelce różnica pomiędzy efektem w skrajnych pozycjach jest 2,5 raza. Ale to nie jest problem w wypadku pojedynczego skilla, liczy się całościowy efekt.

Jeśli masz lepsze dane dotyczące efektu wzrostu na trening to się pochwal, wstawi się do wzoru i zobaczy, gdzie wychodzi optimum.

Last edited by B.B.King at 7/5/2010 4:40:31 PM

This Post:
00
150077.126 in reply to 150077.123
Date: 7/5/2010 4:39:44 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Trochę tych zbiórek się przyda, ale zbiórek ofensywnych jest mniej niż defensywnych, więc efekt jest taki, że odwrócony podkoszowy nie potrzebuje trenować RB tak wysoko jak podkoszowy nieodwrócony.

Zresztą to jest detal w porównaniu do obecnych problemów kadry. Teraz efekt jest taki, że zawodnicy w wieku 23-30 lat trenują tyle co nic. Więc nawet niechby ten trening trwał 3 razy dłużej ale zawodnik był konsekwentnie trenowany, to i tak będzie lepiej.

Ja gdy poruszałem temat odwróconych to z tym się nie kryłem - uczciwie stawiałem sprawę, że pojawiają się pewne utrudnienia. Ale ułatwienia są wielokrotnie większe.

Nie będą rozmawiał w ten sposób, że będziemy skupiać się na trzeciorzędnych problemach odwróconych, a zupełnie będziemy ignrować najistotniejsze problemy nieodwróconych.

This Post:
00
150077.127 in reply to 150077.126
Date: 7/5/2010 4:47:51 PM
The In Your Face Dunkers
IV.3
Overall Posts Rated:
117117
Nie będą rozmawiał w ten sposób, że będziemy skupiać się na trzeciorzędnych problemach odwróconych, a zupełnie będziemy ignrować najistotniejsze problemy nieodwróconych.

Nie obrażaj się:) Dla mnie zbiórki w ataku to nie jest trzeciorzędny problem, jest wart uwagi. Co do szybkości treningu to dam sobie rękę odciąć, że OD i RB dla 203 cm trenuję się szybciej niż na tym czeskim zestawieniu. Zresztą jest napisane, że to wild guesses.

This Post:
00
150077.128 in reply to 150077.121
Date: 7/5/2010 4:51:04 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Naprawdę sądzę, że BB King mógłby pomóc kadrze, bo gość ma łeb na karku Ale bez odrobiny PR będzie ciężko wygrać ;)

Ta i zna magiczne sztuczki:D ehh:/ Mnie te pomysły przerażają:D i co więcej jestem pewny, że tylko na wielkim gadaniu się skończy. Czas jaki potrzebny jest do treningu takich zawodników jest nie do przeskoczenia. Szczególnie wytrenowanie PG broniącego i zbierającego pod koszem byłoby bardzo trudne. Poza tym jeśli C nie będzie miał RB, to kto będzie zbierał piłki w ataku? Kolejna sprawa...jeśli C ma bronić na obwodzie to musi mieć też wysokie HN. Tak w ogóle zacznijmy od tego kto by chciał grać w realistycznego symulatora koszykówki, gdzie pod koszem broni PG, a na obwodzie C?:D No i teraz kluczowe pytanie: Ile czasu będą przyglądać się temu BB-cy, którzy robią wszystko, aby BB było najlepszym, najbardziej realnym symulatorem prawdziwej koszykówki NBA? Według mnie nie aż tak długo, żeby czerpać z tego pomysłu jakiekolwiek korzyści. Nie raz pokazali, że reagują na takie sprawy. Przecież BB jest największym menadżerem koszykówki na świecie. Na 99,9% nie pozwolą na to żeby w tym kierunku poszła ta gra. Dali nam zmiany krycia bo myśleli, że to bezpieczna i pożyteczna zabawka. Skończy się na tym, że zabiorą zmiany krycia i taki trening jak PS i OD podkoszowym, czy IS albo RB obwodowym będzie bardzo problematyczny.

This Post:
00
150077.129 in reply to 150077.127
Date: 7/5/2010 4:56:10 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Zbiórki w ataku to nie jest oczywiście trzeciorzędny problem tylko prędkość treningu zbiórek liliputów w porównaniu do tego, że zawodnicy w wieku 23 lat przestają trenować albo że doprowadzają do bankructwa kluby.
Mówi się trudno - zawodnik potrzebuje wszystkich skilli i zawsze coś będzie się trenowało wolniej. Trzeba wybrać taką kombinację wzrostu, w której suma potrzebnych treningów wszystkich skilli wychodzi najmniejsza.
Nie ma się co bać natomiast tego, że pojedynczy skill trenuje się wolniej. Trudno, jakiś skill musi, nasza głowa w tym, żeby tych skilli było jak najmniej.

This Post:
00
150077.130 in reply to 150077.128
Date: 7/5/2010 4:57:56 PM
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
Ej no nie denerwuj się ;) Napisałem przecież, że i tak nie mamy nic do stracenia :) Wybory wygrał m4ti_ więc tym bardziej nie musisz obawiać się rewolucji ;)

This Post:
00
150077.131 in reply to 150077.128
Date: 7/5/2010 5:04:34 PM
Overall Posts Rated:
12061206
ak w ogóle zacznijmy od tego kto by chciał grać w realistycznego symulatora koszykówki, gdzie pod koszem broni PG, a na obwodzie C?:

A teraz symulator jest realistyczny, że jest możliwy zawodnik, który rzuca 40/100 za 3pkt oraz 0/100 z osobistych? Czy to jest realistyczne?
Albo czy to jest realistyczne, że zawodnik 226cm z przecietnym poziomem zbiórek zbiera gorzej niż 175cm z porządnym?
Albo czy to jest realistyczne, że trening jest naliczany na podstawie liczby minut w tygodniu, ale po meczu możesz zmienić trening? To niby jak to jest, że zmiana po meczu ingeruje w to, co zawodnik nauczył się w czasie meczu?
Masz tysiące nierealistycznych rzeczy.
To jest tylko symulator i gra się na takich zasadach, jakie są. Jak grasz w pokera to kolejność kart jest A,K,D,W,10,9 a jak grasz w tysiąca to A,10,K,D,W,9. I co? Płaczesz, że dziesiątka jest nad królem? Nie. Dopasowujesz się i bijesz króla dziesiątką.
Dopasowujesz strategię i taktykę w taki sposób, żeby jak najbardziej skorzystać z zasad i dzięki temu wygrać.

This Post:
00
150077.132 in reply to 150077.130
Date: 7/5/2010 5:20:46 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Zaczynam się bardziej niepokoić niż denerwować;-P Do tej pory myślałem, że "odwróconych" popiera tylko garstka ludzi, którym da się kilku zawodników do eksperymentów i po sprawie. Tym czasem okazuje się, że sprawa przybrała dużo większych rozmiarów i coraz więcej osób widzi w tym szansę dla reprezentacji. Do tego dwóm całkowicie "zielonym" i anonimowym graczom, z których jeden za pomocą swoich kumpli nakłania ludzi do głosowania na niego w zamian za funkcję scauta lub powołanie zawodnika do reprezentacji udało się zdobyć ponad 60 pkt.!!! Do czego ta gra zmierza? Jak się nic z tym nie zrobi to za 2 sezony arsenalbartek i MD4 połączą swoje siły i dopiero mogą być cyrki. Tutaj cytat MD4
"Nigdy się nie poddamy, póki nie wygramy"
Mnie tym przestraszył. V lig jest o wiele więcej niż II, a oni są zdolni do wszystkiego.

Last edited by kozlik4 at 7/5/2010 6:04:00 PM

Advertisement