BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] Dyskusja ogólna (sezon 15)

[NT] Dyskusja ogólna (sezon 15) (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
171604.123 in reply to 171604.122
Date: 1/22/2011 6:20:28 AM
Overall Posts Rated:
455455
Wiem że ma taki dostęp jak nikt inny. No ale co Ty proponowałbyś w takim razie zmienić?? BO ja np.: działanie gry, na zasadzie, że selekcjoner chce powołać Twojego grajka i na stronie tego zawodnika możesz się na to zgodzić bądź nie. Inaczej moim zdaniem nie ma co gadać, gdyż większość osób takie możliwości by mocno kusiły i pewnie by się dopuszczały do czegoś takiego, tyle że może nie w takiej skali. Cóż, nie ma co gadać. Zobaczymy po wynikach co było celem jego kandydatury. Będzie to albo awans w klubie, albo jakieś może osiągnięcie naszych Orłów. Sam przyznaj, że gadanie o tym nie ma sensu, gdyż nikt w żaden sposób nie wpłynie na BB Kinga..

@Jax.

Hmm, jeszcze sezon temu ich widziałem, cóż, nie siedze w jego głowie, nie znam skilli jego graczy więc nie powiem Ci czy ich ma, czy nie.. :) Wymyślił, coś tam się działo,a czy to wypaliło czy nie, to sorry, to tylko gra, której silnika nikt nie zna. Liczy się że pomysł był, którego nikt inny nie był wstanie przedstawić.

This Post:
00
171604.124 in reply to 171604.123
Date: 1/22/2011 6:24:14 AM
Overall Posts Rated:
7474
Nie obchodzi mnie B.B. King.
Nie piszę o tym dla niego.
Nie interesują mnie jego tłumaczenia.

Wspominam o tym, żeby każdy zastanowił się nad tym na kogo głosował.
I czy naprawdę tego chciał.

Jeśli chcecie mieć selekcjonerów postępujących w ten sposób - Wasza sprawa.
Możecie ich nawet za to usprawiedliwiać, łudząc się że to będzie miało jakikolwiek wpływ na przyszłe wyniki.
Róbta, co chceta.

Nie mój cyrk, nie moje małpy ;)

Edit:
Miałem na myśli przyszłe wyniki reprezentacji oczywiście.
Bo że będzie miało wpływ na przyszłe wyniki jego klubu to co do tego chyba nie ma wątpliwości ;)

Last edited by Hawkeyed at 1/22/2011 6:26:55 AM

This Post:
00
171604.125 in reply to 171604.124
Date: 1/22/2011 7:22:25 AM
Overall Posts Rated:
455455
Rozumiem, ale jak w takim razie wybrać dobrze selekcjonera?

Jeśli chcemy mieć takich selekcjonerow?? O czym Ty mówisz?? Rozumiem że Ty glosowales na kogo innego, jesteś przekonany ze on byłby w 100% uczciwy?? Czy wogole nie glosowales? Każdy w wyborach wciska bajki, kwestia tego którą wybierzemy. ;))

From: oskar4

This Post:
00
171604.126 in reply to 171604.115
Date: 1/22/2011 7:49:12 AM
Overall Posts Rated:
1010

Serio wrzućcie na luz nie którzy i dajcie temu wszystkiemu trochę czasu. B.B King to nie jest ALFA i OMEGA i wiemy o tym my jak i on. Nikt nie jest, więc ...


Jesteś pewien? :P

This Post:
00
171604.127 in reply to 171604.126
Date: 1/22/2011 8:29:41 AM
Młoty Stargard
PLK
Overall Posts Rated:
838838
Poteoretyzujmy....
Wszystkie skille wszystkich zawodników powinny być jawne
Przecież tak jest w rzeczywistości że trenerzy drużyn przeciwnych wiedzą że Andrzej Pluta dobrze rzuca 3pkt ale słabo zbiera. Czemu w BB jest inaczej?. Gdyby dążyć do normalności skille i doświadczenie powinny być odkryte a forma właśnie zakryta - bo tego trenerzy przeciwnika akurat mogą nie wiedzieć w jakiej aktualnie formie znajduje się dany gracz.
No i nie było by problemu że trener reprezentacji może poznać skille każdego polskiego gracza..

Z innej beczki - aby korzystać umiejętnie ze skilli trzeba wiedzieć jakie w danej taktyce są ważne - a tu wielokrotnie się spotkałem z tym że managerowie mają zupełnie inne zdanie w tym temacie, więc jeśli ktoś pozna skille ale jego wiedza o silniku gry jest błędna to sobie prędzej zrobi kuku za pomocą tych danych niż przyniosą mu one korzyść..

This Post:
00
171604.128 in reply to 171604.114
Date: 1/22/2011 8:30:05 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Panowie, zluzujcie na razie poślady.. To co zrobił B.B.King wydaje się nieetyczne..

Każdy selekcjoner przede mną powoływał, w celu sprawdzenia skilli, zawodników, którzy nigdy w jego kadrze nie zagrali. Dlaczego wtedy nie pisałeś, że to jest nieetyczne?
Co więcej - każdy z pozostałych kandydatów, gdyby został selekcjonerem, zrobiłby dokładnie to samo.
Tak więc jak dla mnie typowa mentalność Kalego - jeśli ktoś ukraść Kalemu krowa, to jest grzech, a jeśli Kali ukraść komuś krowa, to jest dobry uczynek.

Co więcej. Dokładnie w tym samym czasie to samo robi VJ. A Mr.P oraz Hawk korzystają z takich baz danych. To już nikomu nie przeszkadza?

Nie zmienia to faktu, że powołanie własnych zawodników żeby się nacieszyć brzmi.. dziecinnie, a obecność Suchana w kadrze woła o pomstę do nieba.

Ale nikomu to nie szkodzi.
Rozumiałbym pretensje, gdyby to komuś wyrządzało jakąś szkodę, ale tak nie jest.
Co więcej - na koniec kadencji zapowiadam, że powołam do kadry, w celu pstryknięcia sobie fotki, zawodnika każdemu userowi, który sobie tego zażyczy.
Mam nadzieję, że to zapewni rozrywkę oraz zwiększy zainteresowanie kadrami. Masz prawo uważać, że to będzie wołało o pomstę do nieba, ale ja się z Tobą nie zgadzam.

Przeglądanie jeszcze raz wszystkich grajków trochę mija się z celem, zwłaszcza, że m4ti ponoć już to zrobił..

Jeśli (podobno) tak zarobił, to czemu nie było do Matiego pretensji, że zrobił coś nieetycznego? Czy o etyce świadczy postęp, niezależnie od tego, kto go zrobił, czy też, jeśli osoba A coś zrobi to jest to etyczne, a jeśli zrobi osoba B, to jest to nieetyczne?

Nie wiem dokładnie ilu zawodników sprawdził Mati. Ale nawet jeśli, to miał niewiele czasu na sprawdzanie po resecie. Podejrzewam, że większość danych pochodzi sprzed resetu. A ja już pisałem kilkukrotnie, dlaczego dane w pierwszym tygodniu, po resecie, są szczególnie cenne.

Kolejna rzecz jest taka, że mam prawo mieć trochę inne zdanie niż Mati odnośnie przydatności zawodników do kadry. Tak więc łatwo jest sobie wyobrazić, że jakiś zawodnik nie pasuje do koncepcji Matiego a pasuje do mojej, lub na odwrót.
Od Matiego dostałem bardzo fajne materiały, ale to nie znaczy, że nie mogę do nich dołożyć własnej cegiełki. Tak wygląda rozwój i postęp.

Acz jak spojrzę sobie na forum pomoc i pytania nt. kadry zadawane przez naszego obecnego selekcjonera, to jakoś.. przestaję się dziwić tym 'wybrykom'..
Co Ci nie pasuje? Widziałem, że nie pasuje Ci wątek na forum pytania. Jakoś mnie to nie dziwi, od dawna jesteś przeciwnikiem merytorycznych dyskusji.

Acz jak spojrzę sobie na forum pomoc i pytania nt. kadry zadawane przez naszego obecnego selekcjonera, to jakoś.. przestaję się dziwić tym 'wybrykom'.. B.B.King dostał w końcu za drugim podejściem guziki i musi się wyszaleć. (sorry, ale takie odnoszę wrażenie. No ale to może tylko mój punkt widzenia, bo coś niecoś już na ten temat wiem..)

Imo to Ty nadużywasz swoich guziczków.

From: B.B.King

This Post:
11
171604.129 in reply to 171604.116
Date: 1/22/2011 8:35:29 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Hm o ile mnie pamięć nie myli to sam kozlik wyrażał zdziwienie, że Węgrzyn jest w kadrze.

Chodzi o to, że kozlik uważał, że Węgrzyn jest świetnym materiałem na kadrowicza. I chodzi o to, że rocznik, który skautował, i z którego pochodził Węgrzyn, nagle okazał się tak zaniedbany, że tak słaby zawodnik trafił do kadry. Wg mnie było to spowodowane tym, że nie potrafił on prawidłowo wyselekcjonować zawodników. Dużo do życzenia zostawiały także bazy danych, które otrzymał Mati - poprzedni selekcjoner sam to przyznał. To też jest jeden z powodów dlaczego zrobiłem przegląd - żeby taka sytuacja się już nie powtórzyła.

From: B.B.King

To: Jax
This Post:
00
171604.130 in reply to 171604.117
Date: 1/22/2011 8:45:39 AM
Overall Posts Rated:
12061206
A żaden z nich sie do tego nie nadaje .

To wiesz Ty, bo znasz ich skille.

Ja zerknąłem sobie w Twój skład i widzę, że masz
- 23 letniego MVP z pensją 98k. Przypomnę, że chwaliło się tutaj dwóch userów, że ma zawodników z pensją 30-40k i sumą skilli ponad 100. Tak więc zawodnik z 3 razy większą pensją jak najbardziej może być fajny. Podkreślam "może". Oczywiście też nie musi. Ale jeśli nie sprawdzę jakie ma skille to się tego nie dowiem.
- 28 letni MVP, też 98k. Ten zawodnik na pewno już dużo lepszy być nie może, ale przecież mógłby mieć fajne skille. Z taką pensją można mieć SS=130 albo i więcej. Jak najbardziej uważam, że zawodnicy z pensją 100k powinni być sprawdzeni. Chociażby po to, żeby skauci nie zachodzili w głowę, czy jest to ktoś fajny, czy nie.
- 26 letni allstar, 46k. Na pewno go nie sprawdzałem (minimum wieloletnie gwiazdy).
- 24 letni allstar, 40k. Jak wyżej.
- 28 letni allstar, 34k. jw.
- 22 letnia wieloletnia gwiazda, 18k. Sprawdzałem. 18k może oznaczać SS=90. A dwa minglance Juniorro pokazują, że nawet z wieloletniej gwiazdy można wycisnąć ciekawego zawodnika. A Juniorro gra w trzeciej lidze. Może w PLK potrafią prowadzić zawodników jeszcze lepiej?

Trenowałem sobie graczy od 18 latka wychowanków nigdy nie byli na TL-u , do reprezentacji sie nie nadają więc po co to wszystko ?
Po pierwsze to jest Twoja opinia, z którą selekcjoner nie musi się zgadzać. Po drugie selekcjoner nie zna ich skilli i dopiero po ich poznaniu może wysnuć identyczny wniosek.
Posortuję sobie zawodników wg SS. A potem skrócę listę do użytecznych rozmiarów i nawet nigdy nie będę wiedział kogo dokładnie sprawdzałem.

This Post:
11
171604.131 in reply to 171604.118
Date: 1/22/2011 8:54:32 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Bez dowodów na to że BB King wykorzystuje swoją władze do tego by wygrywać klubem, to ta dyskusja nie ma sensu

Bo tutaj obowiązuje domniemanie winy a nie niewinności ;-)

To szczegół, że 7 razy wygrałem konferencję zanim zostałem selekcjonerem. To szczegół, że awansowałem o 3 poziomy nie będąc selekcjonerem. To szczegół, że od kiedy zacząłem pomagać robić bazy w NT, to wyniki klubowe w zasadzie się pogorszyły (poprzedni sezon był pierwszym, w którym półeczka klubowa nie wzbogaciła się o nowy pucharek). Rywale ligowi powinni się cieszyć, bo mam mniej czasu na klub (już to zresztą pisałem na forum ligowym - że najlepiej głosować na kandydata z ligi, bo wtedy o wiele łatwiej go pokonać) ;-)

Z tym że zwrócę Ci jeszcze uwagę na jedną rzecz. Osoby, które mnie atakują w tym wątku, stanową zdecydowaną mniejszość w porównaniu do całości. Jest tylko ta garstka, która nie udzielała poparcia na stronie reprezentacji. Tylko, że najgłośniej się zachowują. Wiele rozsądnych osób nie ma zamiaru po prostu wchodzić do tej piaskownicy.

From: majkel

This Post:
00
171604.132 in reply to 171604.129
Date: 1/22/2011 8:56:54 AM
Blaugrana Starachowice
IV.18
Overall Posts Rated:
9898
Nie no daruj sobie taką czczą gadaninę.
Chodzi o to, że Węgrzyn jest tylko pretekstem aby wsadzić szpilę kozlikowi. Ogólnie znaną jest wasza niechęć do siebie. W tym sporze wina jest po obu stronachi nie mnie osądzać kto ma rację. Ale czytając bzdury na temat pracy kozlika jako skauta to sorry ale nie zdzierżyłem.

Mój gracz jest z tego samego rocznika co Węgrzyn a był w kadrze m4tiego - skautuje go kozlik i uważam, że robi świetną robotę. Byli też inni zawodnicy którzy grali w NT a wyszli spod ręki kozlika. Jak dla mnie to świadczy o świetnie wykonywanym skautingu. Zresztą przy okazji wyborów na forum można było przeczytać wiele ciepłych słów dotyczących skautowania kozlika wypowiadabych przez i byłych i obecnych selekcjonerów.

Ja w każdym bądź razie nie wyobrażam sobie aby mój gracz był pod opieką kogoś innego niż kozlik

This Post:
00
171604.133 in reply to 171604.120
Date: 1/22/2011 8:57:49 AM
Overall Posts Rated:
12061206
chodź sądze że zdanie nie których to mu lata koło wiemy czego..

Tak, dokładnie koło tego ;-) Screenów jednak wyjątkowo nie będzie ;-)
Nie podoba mi się natomiast to, że przez to obrywa też kadra. A podobno te osoby chcą jak najlepiej dla kadry...

Advertisement