BuzzerBeater Forums

BB Poland > [wyb] kozlik4

[wyb] kozlik4

Set priority
Show messages by
This Post:
00
150077.128 in reply to 150077.121
Date: 7/5/2010 4:51:04 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Naprawdę sądzę, że BB King mógłby pomóc kadrze, bo gość ma łeb na karku Ale bez odrobiny PR będzie ciężko wygrać ;)

Ta i zna magiczne sztuczki:D ehh:/ Mnie te pomysły przerażają:D i co więcej jestem pewny, że tylko na wielkim gadaniu się skończy. Czas jaki potrzebny jest do treningu takich zawodników jest nie do przeskoczenia. Szczególnie wytrenowanie PG broniącego i zbierającego pod koszem byłoby bardzo trudne. Poza tym jeśli C nie będzie miał RB, to kto będzie zbierał piłki w ataku? Kolejna sprawa...jeśli C ma bronić na obwodzie to musi mieć też wysokie HN. Tak w ogóle zacznijmy od tego kto by chciał grać w realistycznego symulatora koszykówki, gdzie pod koszem broni PG, a na obwodzie C?:D No i teraz kluczowe pytanie: Ile czasu będą przyglądać się temu BB-cy, którzy robią wszystko, aby BB było najlepszym, najbardziej realnym symulatorem prawdziwej koszykówki NBA? Według mnie nie aż tak długo, żeby czerpać z tego pomysłu jakiekolwiek korzyści. Nie raz pokazali, że reagują na takie sprawy. Przecież BB jest największym menadżerem koszykówki na świecie. Na 99,9% nie pozwolą na to żeby w tym kierunku poszła ta gra. Dali nam zmiany krycia bo myśleli, że to bezpieczna i pożyteczna zabawka. Skończy się na tym, że zabiorą zmiany krycia i taki trening jak PS i OD podkoszowym, czy IS albo RB obwodowym będzie bardzo problematyczny.

This Post:
00
150077.129 in reply to 150077.127
Date: 7/5/2010 4:56:10 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Zbiórki w ataku to nie jest oczywiście trzeciorzędny problem tylko prędkość treningu zbiórek liliputów w porównaniu do tego, że zawodnicy w wieku 23 lat przestają trenować albo że doprowadzają do bankructwa kluby.
Mówi się trudno - zawodnik potrzebuje wszystkich skilli i zawsze coś będzie się trenowało wolniej. Trzeba wybrać taką kombinację wzrostu, w której suma potrzebnych treningów wszystkich skilli wychodzi najmniejsza.
Nie ma się co bać natomiast tego, że pojedynczy skill trenuje się wolniej. Trudno, jakiś skill musi, nasza głowa w tym, żeby tych skilli było jak najmniej.

This Post:
00
150077.130 in reply to 150077.128
Date: 7/5/2010 4:57:56 PM
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
Ej no nie denerwuj się ;) Napisałem przecież, że i tak nie mamy nic do stracenia :) Wybory wygrał m4ti_ więc tym bardziej nie musisz obawiać się rewolucji ;)

This Post:
00
150077.131 in reply to 150077.128
Date: 7/5/2010 5:04:34 PM
Overall Posts Rated:
12061206
ak w ogóle zacznijmy od tego kto by chciał grać w realistycznego symulatora koszykówki, gdzie pod koszem broni PG, a na obwodzie C?:

A teraz symulator jest realistyczny, że jest możliwy zawodnik, który rzuca 40/100 za 3pkt oraz 0/100 z osobistych? Czy to jest realistyczne?
Albo czy to jest realistyczne, że zawodnik 226cm z przecietnym poziomem zbiórek zbiera gorzej niż 175cm z porządnym?
Albo czy to jest realistyczne, że trening jest naliczany na podstawie liczby minut w tygodniu, ale po meczu możesz zmienić trening? To niby jak to jest, że zmiana po meczu ingeruje w to, co zawodnik nauczył się w czasie meczu?
Masz tysiące nierealistycznych rzeczy.
To jest tylko symulator i gra się na takich zasadach, jakie są. Jak grasz w pokera to kolejność kart jest A,K,D,W,10,9 a jak grasz w tysiąca to A,10,K,D,W,9. I co? Płaczesz, że dziesiątka jest nad królem? Nie. Dopasowujesz się i bijesz króla dziesiątką.
Dopasowujesz strategię i taktykę w taki sposób, żeby jak najbardziej skorzystać z zasad i dzięki temu wygrać.

This Post:
00
150077.132 in reply to 150077.130
Date: 7/5/2010 5:20:46 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Zaczynam się bardziej niepokoić niż denerwować;-P Do tej pory myślałem, że "odwróconych" popiera tylko garstka ludzi, którym da się kilku zawodników do eksperymentów i po sprawie. Tym czasem okazuje się, że sprawa przybrała dużo większych rozmiarów i coraz więcej osób widzi w tym szansę dla reprezentacji. Do tego dwóm całkowicie "zielonym" i anonimowym graczom, z których jeden za pomocą swoich kumpli nakłania ludzi do głosowania na niego w zamian za funkcję scauta lub powołanie zawodnika do reprezentacji udało się zdobyć ponad 60 pkt.!!! Do czego ta gra zmierza? Jak się nic z tym nie zrobi to za 2 sezony arsenalbartek i MD4 połączą swoje siły i dopiero mogą być cyrki. Tutaj cytat MD4
"Nigdy się nie poddamy, póki nie wygramy"
Mnie tym przestraszył. V lig jest o wiele więcej niż II, a oni są zdolni do wszystkiego.

Last edited by kozlik4 at 7/5/2010 6:04:00 PM

This Post:
00
150077.133 in reply to 150077.124
Date: 7/5/2010 5:26:26 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Ok. Można założyć, że te dane z tej tabeli są prawdziwe. Liczyłeś ile czasu zajmie wytrenowanie "odwróconego" PG uwzględniając nie tylko wzrost ale też wiek?

This Post:
00
150077.134 in reply to 150077.132
Date: 7/5/2010 5:30:49 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Zaczynam się bardziej niepokoić niż denerwować;-P Do tej pory myślałem, że "odwróconych" popiera tylko garstka ludzi, którym da się kilku zawodników do eksperymentów i po sprawie.
Trzeba było w czasie kampanii wyraźnie zaznaczyć, że jesteś przeciwko odwróconym. Dostałeś dużo głosów dlatego, że większość wyborców myślała, że nie masz nic przeciwko, ale jesteś mniej kontrowersyjny niż ja ;-)

Ok. Można założyć, że te dane z tej tabeli są prawdziwe. Liczyłeś ile czasu zajmie wytrenowanie "odwróconego" PG uwzględniając nie tylko wzrost ale też wiek?
Dwa sezony dłużej niż klasycznego.

This Post:
00
150077.135 in reply to 150077.126
Date: 7/5/2010 5:33:13 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Zresztą to jest detal w porównaniu do obecnych problemów kadry. Teraz efekt jest taki, że zawodnicy w wieku 23-30 lat trenują tyle co nic. Więc nawet niechby ten trening trwał 3 razy dłużej ale zawodnik był konsekwentnie trenowany, to i tak będzie lepiej.

Ok...tylko zauważ nawet na podstawie tej tabeli, jak bardzo trening zwalnia co sezon.
@Mr. President: napisz orientacyjnie ile skoków zaliczył JW będąc na farmie, jeśli masz takie dane.

Według mnie trening reprezentanta powinien trwać do mniej więcej 25 roku życia, a później ewentualnie kondycja i rzuty osobiste.

From: Pewu

This Post:
00
150077.136 in reply to 150077.133
Date: 7/5/2010 5:40:43 PM
Overall Posts Rated:
914914
Zapewne ok 1-1,5 sezonu dłużej, bo taka jest różnica w trenowaniu ID, a OD niskiemu zawodnikowi. Jednak mnie martwi inna sprawa. Skauci do u21 będą musieli prowadzić podwójną selekcję. Pierwsza w dotychczasowej konwencji, druga wg. BBKinga. Problem polega na tym, że odwróceni nie będą zdolni w żadnym wypadku do gry w u21, ponieważ albo nie będą bronic lub rzucać i podawać. Trening przeciwległej obrony doprowadza do tej sytuacji, że drużyna może świetnie bronic i jednocześnie fatalnie rzucać. W takim wypadku reprezentacja juniorska tylko traci. Jest kolejny problem. Jeżeli menedżer podejmie się treningu odwróconego kadrowicza musi to czynić ciągle przez minimum 6 sezonów, bo jego celem jest gra w reprezentacji. Czy skauci są do tego zdolni, aby przekonać menedżerów do takich poświęceń? Czy menedżerowie są wystarczająco konsekwentni w swoim działaniu? Wizja reprezentanta po 1,5 roku gry w BB nie napaja optymizmem, dodatkowo aby dany zawodnik mógł wkomponować się w skład potrzeba zawodnika po przeciwnej stronie parkietu, który uzupełniałby lukę w obronie. Pojęcie odwróconych ma jedynie sens przy kadrze seniorskiej, dlatego dalej musimy szkolić naszych graczy tenże systemem, jednak można go zawsze unowocześnić, bądź skorygować. Ale co później z byłmi kadrowiczami u21? Idą w odstawkę? Jestem ciekaw kto pójdzie na taki deal.

This Post:
00
150077.137 in reply to 150077.131
Date: 7/5/2010 5:50:51 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
A teraz symulator jest realistyczny, że jest możliwy zawodnik, który rzuca 40/100 za 3pkt oraz 0/100 z osobistych? Czy to jest realistyczne?
Albo czy to jest realistyczne, że zawodnik 226cm z przecietnym poziomem zbiórek zbiera gorzej niż 175cm z porządnym?
Albo czy to jest realistyczne, że trening jest naliczany na podstawie liczby minut w tygodniu, ale po meczu możesz zmienić trening? To niby jak to jest, że zmiana po meczu ingeruje w to, co zawodnik nauczył się w czasie meczu?
Masz tysiące nierealistycznych rzeczy.

Ok nie jest to realistyczne ale przynajmniej nie uderza w ducha gry i w same zasady gry w koszykówkę. Poza tym czy Ty na serio myślisz, że BBcy będą się spokojnie patrzeć na drużyny "odwróconych" i nic z tym nie zrobią bo stwierdzą, że skoro jest ktoś tak inteligenty kto wpadł na taki pomysł to już niech tak zostanie, nawet gdyby reputacja i renoma BB miałaby być nadszarpnięta? Przecież to nie logiczne.
To jest tylko symulator i gra się na takich zasadach, jakie są. Jak grasz w pokera to kolejność kart jest A,K,D,W,10,9 a jak grasz w tysiąca to A,10,K,D,W,9. I co? Płaczesz, że dziesiątka jest nad królem? Nie. Dopasowujesz się i bijesz króla dziesiątką.
Dopasowujesz strategię i taktykę w taki sposób, żeby jak najbardziej skorzystać z zasad i dzięki temu wygrać.

Tak, tylko jeśli 9 bije 10 to już nie jest to poker:P Przynajmniej nie Texas Holdem:P Ja bym wolał żeby jednak koszykówka została koszykówką...myślę, że BB-cy też. Jak dotąd bardzo się starali żeby BB jak najbardziej odzwierciedlała prawdziwą koszykówkę. Wątpię, żeby nagle od tego odeszli i pozwolili na "odwróconych".

Last edited by kozlik4 at 7/5/2010 6:04:54 PM

This Post:
00
150077.138 in reply to 150077.135
Date: 7/5/2010 6:22:48 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Według mnie trening reprezentanta powinien trwać do mniej więcej 25 roku życia, a później ewentualnie kondycja i rzuty osobiste.
Przecież to jest obecny model, tylko z przesuniętą granicą o 2 sezony. I nawet jeśli uda Ci się idealnie trenować do 25 roku życia, to będziemy łapać bęcki od reprezentacji, które będą trenować do 28 roku. To jest proste jak budowa cepa - im ktoś dłużej jest trenowany tym jest lepszy. Raz możesz wygrać fartem z lepszym, drugi raz, ale nie kilka razy pod rząd.

Ok nie jest to realistyczne ale przynajmniej nie uderza w ducha gry i w same zasady gry w koszykówkę. Poza tym czy Ty na serio myślisz, że BBcy będą się spokojnie patrzeć na drużyny "odwróconych" i nic z tym nie zrobią bo stwierdzą, że skoro jest ktoś tak inteligenty kto wpadł na taki pomysł to już niech tak zostanie, nawet gdyby reputacja i renoma BB miałaby być nadszarpnięta? Przecież to nie logiczne.
Logiczne? Ale póki co zasady są jakie są. I BB-cy raczej nic nie zmienią, dopóki nikt nie zacznie wygrywać odwróconymi. Będą to traktować jako jedną ze strategii, a przecież strategii może być tysiąc i nie będą każdej tak wnikliwie analizować.
Problem może się pojawić gdy... wygramy mistrzostwo taką strategią. Wtedy mogą inne zespoły się burzyć, BB-cy się temu przyjrzą i ewentualnie zmienią, albo i nie, a jeśli zmienią to albo szybciej albo później.
Ale nam to wtedy będzie zwisać, bo będziemy mieli już tytuł ;-)
W moim systemie treningu pojawia się problem gdy wygramy mistrzostwo. W normalnym systemie problem pojawia się taki, że nie potrafimy awansować do MŚ ;-) Sorry, ale ja wolę mieć problem co zrobić po zdobyciu mistrzosta niż problem z awansowaniem na mundial ;-)

Tak, tylko jeśli 10 bije 9 to już nie jest to poker:P
Jak to nie? Kareta dziesiątek wygrywa z karetą dziewiątek...

Wątpię, żeby nagle od tego odeszli i pozwolili na "odwróconych".
Hallo, tu ziemia, puk puk. Oni właśnie pozwolili. Dwa sezony temu ;-)
Mnie zresztą najbardziej śmieszy jak ktoś mówi, że trzeba coś zrobić z pensjami w BB. Przecież to coś zostało już zrobione - wystarczy wykorzystać zamianę krycia.

Już opowiadałem tę anegdotę, ale dawno i nie wszyscy pamiętają, więc powtórzę.

Żył sobie Mosze, bardzo religijny człowiek. Przyszła powódź. Zalała Moszemu chałupę do połowy. Więc Mosze wspiął się na dach. Podpływa motorówka a w niej ratownicy i mówią "Wsiadaj, uratujemy Cię". A Mosze na to: "Nie, dziękuję, Pan mnie na pewno uratuje". Motorówka odpłynęła. Woda się podniosła i sięgała już do dachu, więc Mosze wspiął się na komin. Podpływa motorówka z ratownikami: "Wsiadaj Mosze" - "Nie, Pan mnie uratuje". Sytuacja powtórzyła się trzeci raz aż w końcu Mosze utonął. Dostał się do nieba, stanął przed obliczem Pana i mówi z pretensjami "Panie, codziennie się modliłem, żyłem wedle przykazań, a Ty mnie nie uratowałeś". A Pan na to: "Ty głupcze, trzy razy wysłałem po Ciebie motorówkę, ale nie skorzystałeś" ;-)

I tak samo z pensjami. Selekcjonerzy płaczą, że w kadrach nakręciła się spirala pensji. Ale liczą, że BB-cy to zmienią i mają pretensje, że nic nie robią. A BB-cy im odpowiedzą: "Wy głupcy, przecież daliśmy Wam odwróconych, ale nie skorzystaliście" ;-)

Advertisement