BuzzerBeater Forums

BB Poland > NT - Sezon 23

NT - Sezon 23

Set priority
Show messages by
This Post:
00
238491.128 in reply to 238491.127
Date: 4/10/2013 9:27:53 AM
Matrix Mighty Dunkers
II.4
Overall Posts Rated:
10021002
testowane, czy wiedza tajemna, o której ja Morfeusz nie wiem? :)

This Post:
00
238491.129 in reply to 238491.128
Date: 4/10/2013 10:00:23 AM
Warsaw Mutants
III.4
Overall Posts Rated:
10801080
Wiedza tajemna :-)

This Post:
11
238491.130 in reply to 238491.114
Date: 4/10/2013 6:39:03 PM
Overall Posts Rated:
249249
Widzę niezłe poruszenie tym tematem:)
Ktoś napisał, że nie można trenować i odwróconych i normalnych do kadry. Uważam, że się myli. Oczywiście większość zawodników do NT powinna być trenowana NORMALNIE, a "ODWRÓCENI" tylko dla wypróbowania możliwości, które ze sobą niosą.
Poza tym można by było rotować składy w meczach. Tzn raz mogli by zagrać NORMALNI pod taktyke LI( bo nie widze jak narazie kadry grającej RnG z normalnym składem), a innym razem np: Pod taktykę RnG ODWRÓCENI. Zawsze znajdzie się sparing w którym będzie można taki skład wypróbować lub odpowiedni przeciwnik.
Przecież nie trzeba od razu skreślać innych zawodników.
Wystarczy jeżeli będziemy mieli 4 menadżerów chętnych, żeby spróbować. Jak się nie uda to nie(to tylko gra), a jak się uda to będą mogli być z siebie dumni i będą czerpać z tego dużo korzyści:)
Jeżeli chodzi o formę to wiadomo, że normalnych zawodników będzie sporo więc będzie w czym wybierać. Jeżeli chodzi o odwróconych to myślę, że właściciele będą chcieli ją utrzymać, a jak nie to będzie grał podstawowy skład, a i tak zawodnicy bardzo się przydadzą właścicielom.
Najlepiej by było jakby jeden menadżer trenował takich dwóch graczy od początku do końca, ale nawet jak zrezygnuje to może być dużo chętnych na dotrenowanie takiego zawodnika(biorąc pod uwagę korzyści z posiadania takiego zawodnika). Będzie można też się ugadać, że chce się sprzedać odwróconego do NT i kto chciałby kontynuować jego trening( np: trening mógłby zacząć ktoś z niższej ligi i odsprzedać go za niezłą kaskę komuś z wyższej ligi, żeby mógł zawodnika dotrenować do NT.
Na pewno jest to trudne do zrealizowania, ale jak znajdą się chętni to czemu nie spróbować?
Na razie nie mam zbyt dużo czasu na obmyślenie dokładnego planu treningu i jak musieli by zawodnicy wyglądać, ale postaram się jak najszybciej to zrobić. Oczywiście pomoc mile widziana:)
Nie musimy przecież robić tego na gwałt i już teraz. Po prostu można stworzyć nowy wątek: ODWRÓCENI NT, sporządzić schemat jak to powinno wyglądać i jak znajdą się chętni, i odpowiedni zawodnicy z draftu ruszyć z kopyta:)
Ile jest takich zawodników, którzy byli trenowani do NT, ale nie grają bo mieli dziurę w którejś umiejętności i nie dotrenowali lub potencjału im zabrakło?? Po prostu są lepsi zawodnicy do NT i tamci nie zagrają i właśnie z takich młodych zawodników można wybierać do treningu odwróconych.
Taki trening jest trudny i ryzykowny więc nie ma co marnować wielu talentów. Najlepiej dobrać odpowiednich zawodników na potrzeby ODWRÓCONYCH, a tych najbardziej wyrównanych z najwyższym potencjałem trenować jak zawsze.
Potrzeba nam przynajmniej:
- 1 menadzer trenujący dwóch odwróconych PG
- 1 menadzer trenujący dwóch odwróconych SG
- 1 menadzer trenujący dwóch odwróconych PF
- 1 menadzer trenujący dwóch odwróconych C

Wiadomo, że trening odwróconych do kadry byłby bardzo ciężki dlatego też potrzebni są tacy ochotnicy:
1) Zaangażowani w grę i NT
2) Co już trenowali odwróconych
3) Może spadkowicze, którzy liczą na dobry draft, mają kasę i są w niższych ligach lub chcą dalej spadać( łatwiejszy trening)
4)Gra trochę się znudziła więc czemu nie zbierać kaski i wypróbować czegoś nowego i wytrenować odwróconego do NT:D
5) menadżerzy z niższych lig, którzy mogliby zacząć trening( korzystali by z niskiej pensji, dobrych stat i mogliby odsprzedać zawodnika z niezłym zyskiem komuś, kto by kontynuował trening:)

Last edited by ogorek at 4/10/2013 7:07:16 PM

From: ogorek

This Post:
00
238491.131 in reply to 238491.123
Date: 4/10/2013 7:23:09 PM
Overall Posts Rated:
249249
Nie chodzi o blokowanie możliwości. Wręcz przeciwnie. Należy się otwierać. Dlatego dyskutować możemy o wszystkim szukając lepszego rozwiązania ALE w końcu trzeba się na coś zdecydować, pójść zdecydowanie w określonym kierunku i w tym kierunku się doskonalić. Dlaczego? Dlatego, że nie ma na tyle dużo materiału (zawodników o potencjale historyczny zawodnik) by realizować na raz wszystkie możliwości i nie ma tylu kumatych menadżerów by te wszystkie możliwości na raz dobrze realizować w odpowiednio dużym wymiarze (takim by zapewnić kadrze/selekcjonerowi możliwość wyboru). Jak będziemy się rozdrabniać to zawsze będziemy tylko średni. Będziemy trochę dobrzy w tym, trochę dobrzy w tym, a w niczym najlepsi.


Masz racje, dlatego też nie musimy wprowadzać od razu odwróconych i robić ich na siłę. Na pewno nie można ryzykować wszystkich znakomitych talentów na trening odwróconych! Można po prostu sporządzić schemat na temat odwróconych w NT w odpowiednim wątku i zrealizować plan jak znajdą się chętni i odpowiedni zawodnicy do treningu.
Każdy teraz gra taktyką podkoszową bo ma najwięcej zalet, a obwód łatwo zatrzymać, bo nikogo nie stać na graczy obwodowych z OD=20 i JR=20. Jeżeli zmiany dotyczące bloków wejdą w życie BB to na pewno oprócz podstawowego składu NT przyda sie tych 8 odwróconych pod taktykę RnG

Tak więc możemy udoskonalać zawodników pod taktykę podkoszową i chociaż spróbować wykorzystać tych młodych niespełniających wszystkich oczekiwań(potencjał, niewystarczająco wysoki któryś skil) zawodników w odwróconych.
Czasami jest sporo zawodników z dobrym potencjałem i np: fajną góra, ale OD jest zbyt niskie, żeby mu to wyciągać na PG, a za to ma dobrą ID

Last edited by ogorek at 4/10/2013 7:31:21 PM

Message deleted
From: Joker

This Post:
11
238491.133 in reply to 238491.130
Date: 4/11/2013 1:43:05 AM
TOP TEN THUNDERS
PLK
Overall Posts Rated:
188188
po pierwsze potrzebni są managerowie, którzy będą w grze conajmniej 7 sezonów, czyli prawie 2 lata gry z niezmiennym nastawieniem i konsekwencją treningu. Znana jest chyba historia naszego młodego SF, który miał być najlepszym graczem w BB, a nie dotrwał w jednym klubie dłużej niż 4 sezony. Na pewno są gdzieś zapaleńcy do tego projektu, ale nie będzie to takie łatwe.
Taka luźna dygresja nie to, że moja postawa jest przeciwna proponowanej inicjatywie ;)

This Post:
11
238491.134 in reply to 238491.130
Date: 4/11/2013 1:58:08 AM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
Z mojego punktu widzenia, nie ma sensu teraz wszystkiego odwracać. Również uważam, że jesteśmy w stanie i mamy potencjał, by spróbować częściowo. Jak też pisałem, czekam na inicjatywę. Jak będzie chęć, to na bank jesteśmy w stanie wyłowić kilku graczy pod odwracanie z obecnych programowych Kaca lub innych. Wydaje się, że tam należy też szukać chętnych do prowadzenia (to są właściciele, którzy już dawno nastawili się na niestandardowy trening). Analizuję materiał w bazach programowych. Ale jak mówię. Na teraz nie mam przekonania, by pod moim szyldem ruszać z większą inicjatywą. Wolę, by ktoś się tym zajął, a ja pomogę z chęcią.

I potwierdzam, jeśli umieętności graczy odwróconych za mojej kadencji będą uprawniały ich gry, to znajdę mecz na ich wystawienie i sprawdzenie (a najlepiej dwa mecze z ustawieniem i bungą)

This Post:
11
238491.135 in reply to 238491.134
Date: 4/11/2013 4:19:35 AM
Overall Posts Rated:
435435
Co do takiego treningu odwroconych mam kilka pytań?
Czy chcecie trenować obwodowych ID do 20???
Dla niskiego zawodnika zajmie to około 3 sezonów. Jeśli wezmiecie wyższego, to czas który zaoszczedzony na trening ID stracicie dwukrotnie podczas treningu gory.
Ogólnie ciekawa koncepcja, ale jesli to ma wypalic potrzeba 10 menadżerów, każdy po dwóch zawodnikow i trener minimum 6.
Muszą to byc menadzerowie gotowi poświęcić pierwsze 4 sezony na wegetacje a pózniej awanse, do tego z dużym doświadczeniem.
Można rownież to ciągnąć kompatybilnie z treningiem HoFow do NT, gdyż skoro potrzebny jest niższy potencjał, to można MVP zastosować, tansi i wiecej. U21 straci dodatkowych 20 graczy. ;)
Nie wiem jednak czy znajdzie sie tych 10 menadżerów gotowych na takie poświęcenie???
Skoro zawsze pomysły wychodzą od pierwszo, drugi i trzecioligowcow to moze ktos by sie tez poświęcił a nie tylko pomysłami rzucanie??!!!

From: Krzychu

This Post:
11
238491.136 in reply to 238491.135
Date: 4/11/2013 4:33:45 AM
KK Falcons
III.1
Overall Posts Rated:
701701
ja jestem chętny, żeby spróbować, dlatego wcześniej zadałem pytanie odnośnie treningu.

From: Pewu

This Post:
00
238491.137 in reply to 238491.135
Date: 4/11/2013 4:59:57 AM
Overall Posts Rated:
914914
Co do takiego treningu odwroconych mam kilka pytań?
Czy chcecie trenować obwodowych ID do 20???
Dla niskiego zawodnika zajmie to około 3 sezonów. Jeśli wezmiecie wyższego, to czas który zaoszczedzony na trening ID stracicie dwukrotnie podczas treningu gory.

Będziesz miał nawet SB=20 i to u trzech. Jedynym problemem może być trening PS, ale mają odpowiednio 7,6,4 w tym skillu (ten ostatni ma najwyższe OD także i tak odpadnie z prorgamu odwróconych). Zbierajcie ekipę pod kosz to nie zmarnuje się szansa. Na chwilę obecną już macie 2 sezony straty.

This Post:
00
238491.138 in reply to 238491.11
Date: 4/13/2013 6:00:12 AM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
I zdażył się wyjazd (ale tylko na chwilę)
więc zarówno podsumowanie Andory jak i wstęp do Finów w niedzielę, co mi pasuje, bo jeszcze nie zdecydowałem się czy kogoś dowołam - czy nie.

Advertisement