BuzzerBeater Forums

BB Poland > [U21] Dyskusja Ogólna 2

[U21] Dyskusja Ogólna 2

Set priority
Show messages by
From: B.B.King

This Post:
00
199530.130 in reply to 199530.126
Date: 11/6/2011 5:01:56 PM
Overall Posts Rated:
12061206
No to teraz porównaj jaka afera była, gdy powołałem grajków na chwilę, nigdy ich nie sprzedawałem ani nie rozegrali meczu. Nikt nie zyskał ekstra kasy z gadżetów, nikt nie został naciągnięty na TL-u na zakup zawodnika z flagą, w sytuacji, gdy ta flaga była lipna. Nikt nie stracił, nikt nie został wprowadzony w błąd.

Oceniam naciąganie w BB. Jeśli coś jest nieetyczne w BB, to jest nieetyczne w realu. I na odwrót. A nie, że tak relatywizujemy, że wałki w realu są złe, ale w BB nie widzimy w nich nic złego.

Co do wystawiania na TL zawodników z flagą, a którzy to zawodnicy skillowo nie zasługują na bycie reprezentantami, to byłem przeciwko temu długo przed tym, zacząłem grać w BB (w innym managerze była taka sytuacja parę lat temu a ja ją piętnowałem). Ja się po prostu cały czas trzymam swoich przekonań, nie robiłem tego specjalnie dla kozlika. Zresztą dzisiaj najpierw wyraziłem na temat zamkniętego konkursu, który w zasadzie dotyczy bardzo podobnej sprawy (bo taka sama jest nagroda). Dopiero później zauważyłem w U21 grajka z flagą i już wtedy miałem pisać posta, a dopiero jeszcze później zobaczyłem, że należy do kozlika. I to ostatnie akurat mnie nie zdziwiło.

Nie miałbym żadnych pretensji, gdyby zawodnik nie był na TL-u. Nie miałbym żadnych pretensji, gdyby to był pełnoprawny reprezentant. Ale tutaj widać, że chodzi o perfidne naciągnięcie jakiegoś frajera na trzy stówy. Szkoda by była, gdyby poszła taka opinia na cały świat BB, że w Polsce odstawiane są takie wałki. Żeby potencjalni kupcy z zagranicy (którzy czasem trenują nam kadrowiczów lepiej niż rodzimi) dowiedzieli się, że mogą być przez kadrę naciągnięci na większego bida.

This Post:
00
199530.132 in reply to 199530.130
Date: 11/6/2011 5:06:26 PM
Overall Posts Rated:
6262
Ale tutaj widać, że chodzi o perfidne naciągnięcie jakiegoś frajera na trzy stówy. Szkoda by była, gdyby poszła taka opinia na cały świat BB, że w Polsce odstawiane są takie wałki


A to akurat prawda...szkoda by było.

This Post:
22
199530.133 in reply to 199530.132
Date: 11/6/2011 5:09:36 PM
Overall Posts Rated:
2828
Podejrzewam że, sam King by o tym poinformował...

From: Thurin

This Post:
00
199530.134 in reply to 199530.130
Date: 11/6/2011 5:15:02 PM
Overall Posts Rated:
11131113
Nikt nikogo nie zmusza do kupna tego gracza, tak jak nikt nie kazał kupować Zahorskiego czy Pazdana, gdy grali słusznie czy niesłusznie w reprezentacji. Każdy ma czas pomyśleć, czy to dobry zakup i jeśli zdecyduje się na zakup, to świadczy tylko i wyłącznie o jego naiwności. Wystawienie zawodnika na listę transferową za cenę zawyżoną co do wartości gracza nie jest zbrodnią samą w sobie - regulamin tu tego nie zabrania. Jeśli ktoś uważnie śledzi kadrę i zna sprawę, może w wypadku ewentualnego transferu go zgłosić i zostanie on zapewne skorygowany.
Tak prywatnie, to co do opinii świata BB co do tego typu "wałków" w Polsce to zapewne przeszłyby bez echa, chyba, że ktoś jawnie by to rozgłośnił ;)


Last edited by Thurin at 11/6/2011 5:16:49 PM

This Post:
00
199530.135 in reply to 199530.132
Date: 11/6/2011 5:15:44 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Ale tutaj widać, że chodzi o perfidne naciągnięcie jakiegoś frajera na trzy stówy. Szkoda by była, gdyby poszła taka opinia na cały świat BB, że w Polsce odstawiane są takie wałki


A to akurat prawda...szkoda by było.

No właśnie. Gdy byłem selekcjonerem to bylem dumny gdy osoby z innych krajów składały mi (a więc także nam jako polskiej społeczności) gratulacje za zwycięstwa. Nawet były takie głosy, że podziwiają/zazdroszczą nam, że Polacy są w BB tak super zorganizowani, że zasługujemy na to (gdy w dwie godziny zdobyliśmy dwa złota, to faktycznie można było odnieść takie wrażenie). Nie wyprowadzałem ich z błędu, byłem dumny. I nie odbierałem tych gratulacji jako tylko dla mnie, ale dla nas wszystkich.

Ale jak widać dla innych polska flaga jest warta tyle, co trzy wirtualne stówy w wirtualnej gierce... Szkoda... Nie przedkładam wirtualnej flagi nad tą rzeczywistą. Ale mimo że wirtualna to dalej ma te same kolory, ten sam układ... Szkoda...

This Post:
00
199530.136 in reply to 199530.135
Date: 11/6/2011 5:33:36 PM
Overall Posts Rated:
168168
Ale jak widać dla innych polska flaga jest warta tyle, co trzy wirtualne stówy w wirtualnej gierce... Szkoda... Nie przedkładam wirtualnej flagi nad tą rzeczywistą. Ale mimo że wirtualna to dalej ma te same kolory, ten sam układ... Szkoda...


To akurat ładnie powiedziałeś ;)

From: Ray Jay
This Post:
00
199530.137 in reply to 199530.136
Date: 11/6/2011 5:39:30 PM
Overall Posts Rated:
168168
Jeśli chodzi o samo wykorzystanie nagrody w tym przypadku to uważam, że można to było zrobić lepiej. Dla mnie ta nagroda jest kierowana bardziej do menadżerów, którzy trenują Polaka przez kilka sezonów i wtedy jest to dla nich jakaś nagroda za wysiłek, jeśli nie masz takiego zawodnika to możesz ją po prostu oddać następnej osobie, która zajęła miejsce za Tobą.

Peace ;)

From: Joa

This Post:
33
199530.138 in reply to 199530.135
Date: 11/6/2011 5:45:23 PM
Overall Posts Rated:
382382
Piszesz jak typowy PISior, patriotyzm, patriotyzm, Polska Polska Polska, flaga najcenniejsza, etc etc etc. Już nie mogę tego czytać, przebolałem te Twoje poprzednie 50 postów, ale ciągle o tym samym? Daj już spokój, kozlik miejsce dostał zasłużenie i może z tym zrobić co mu się żywnie podoba, nic nikomu do tego. Polacy to urodzeni kombinatorzy i dobrze. Transfer jeśli oczywiście dojdzie do skutku to pewnie zostanie obcięty, a nawet jak nie zostanie to trudno, kozlik kombinuje i dobrze kombinuje. Może i Ty miałbyś szanse możliwości sprzedania jakiegoś Twjego grajka w taki sam sposób, ale to trzeba trochę otworzyć się na ludzi, zacząć brać udział w konkursach z takimi nagrodami, a nie ślęczeć przed monitorem i smęcić na to, z czego inni mogę czerpać trochę radości. Pokaż, że King też się potrafi bawić a nie jest tylko typem samotnika, który żyje i posługuje się jedynie alfabetem zero-jedynkowym. Jakoś nikt inny nie widzi takich problemów, jakie Ty dostrzegasz, jakoś reszta potrafi podejść do pewnych rzeczy z dystansem.. to tyczy się też do sytuacji z vinnim - chce dać wszystkim możliwość zgarnięcia miejsc w sparingu kadry, wystarczy zrobić np typerka ligowego z połową drużyn. Wiele for jest pustych, wszyscy siedzą cicho bojąc się odezwać, a takie akcje pozwalają stworzyc dobrą atmosferę w lidze, a nie tylko życie rywalizacją.
Owszem, możesz mieć swoje zdanie, a nawet powinieneś mieć, ale bez przesady z tymi burdami na forum. Jeszcze brakowało, żebyś wtrącił się w dzisiejszą rozmowę o WOŚPie...
Teraz na patriotyzmie nic nie ugramy, Kaczyński i jego partia wkrótce całkiem się rozpadną myśląc tylko o sobie i nie przyjmując jakiegokolwiek odmiennego zdania... oby to samo nie stało się z Tobą..
Sorry, nie wytrzymałem.

This Post:
22
199530.139 in reply to 199530.136
Date: 11/6/2011 5:53:35 PM
Overall Posts Rated:
66
Mimo iż nie mam dużego doświadczenia i wiedzy w temacie wcześniejszych konfliktów na BB to ogromną frajdę sprawia mi śledzenie forum i każdej polemiki czy też aktualnej dyskusji pojawiającej się tutaj. Wiele można wysnuć z domysłów. Aczkolwiek na prawdę tak jak duża część osób napisała wcześniej to co robicie tutaj jest przejawem czystej dziecinady i głupoty. Żaden z was nie jest w stanie nawrócić drugiego na swoją stronę mocy, a prawienie morałów i patriotyczne przemówienia chyba nie są na miejscu, w końcu już dawno po 89. Dlatego może na prawdę najwyższa pora dać sobie buzi na zgodę albo po ryju za ideologię. No chyba już najwyższa pora dorosnąć ;)

From: B.B.King

To: Joa
This Post:
00
199530.140 in reply to 199530.138
Date: 11/6/2011 6:24:37 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Jakoś nikt inny nie widzi takich problemów, jakie Ty dostrzegasz,

Jak byłem selekcjonerem, to dokładnie ta sama, wąska grupka osób, nagle widziała tysiąc problemów w tym co robię, mimo że znakomita większość nie miała z tym żadnych problemów ;-)

Advertisement