BuzzerBeater Forums

BB Poland > [wybNT] Debata wyborcza

[wybNT] Debata wyborcza (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
208992.130 in reply to 208992.33
Date: 2/10/2012 11:09:51 AM
Overall Posts Rated:
9494
O oc ic izdohc? Yeah!!

From: kozlik4

This Post:
00
208992.131 in reply to 208992.112
Date: 2/10/2012 11:31:51 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Pytanie do wszystkich kandydatów.

Jak dalej widzisz trening takiego gracza:

Wiek 22, wzrost 185

Jump Shot: wondrous Jump Range: proficient
Outside Def.: prodigious Handling: wondrous
Driving: prodigious Passing: prominent
Inside Shot: respectable Inside Def.: mediocre
Rebounding: respectable Shot Blocking: inept
Stamina: inept Free Throw: inept


Generalnie skoro podkoszowym trenujemy górę to i obwodowym wypadałoby zacząć solidnie trenować dół. Grajek jest młody więc ma czas. Także na początek, nawet przez 2 najbliższe sezony powinieneś zająć się treningiem dołu. Jeśli ma być to zawodnik do gry pod kosz to IS do 11 (kosztem JR). Jeśli do gry z obwodu to i tak wypadałoby by miał IS chociaż 7. Następnie ID do 8 (docelowo 9-10, ale powinno jeszcze skoczyć przy treningu OD)...i uwaga BL. Skoro BL kosztuje dużo dla podkoszowych to warto trenować BL obwodowym, dla których ten skill jest darmowy i zrobić takiego D.Wade'a;-) Proponowałbym BL do minimum 7, a jak się da to nawet więcej.

Dalej to już się zobaczy. Na pierwszy ogień OD i PS;-)

From: majkel
This Post:
00
208992.132 in reply to 208992.131
Date: 2/10/2012 12:21:49 PM
Blaugrana Starachowice
IV.18
Overall Posts Rated:
9898
&King

Czy szykujesz jakąś kolejną rewolucję na miarę bungi ?

&kozlik

No właśnie czy zamierzasz korzystać z wynalazku Kinga jakim jest bunga ?

From: aimar

This Post:
11
208992.134 in reply to 208992.132
Date: 2/10/2012 1:09:51 PM
Overall Posts Rated:
16491649
King zdaje sie sam nawet kiedys pisal ( nie moge znalesc gdzie) , ze bunga to nie jego wynalazek. Nazwe wymysli takze ktos inny.

From: kozlik4

This Post:
00
208992.135 in reply to 208992.132
Date: 2/10/2012 2:56:05 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
No właśnie czy zamierzasz korzystać z wynalazku jakim jest bunga ?

W klubie bardzo fajnie sobie ułożyłem skład i to ustawienie się dobrze sprawdza. W reprezentacji też całkiem dobrze funkcjonowało...aczkolwiek nie wiadomo jak to będzie wyglądało w przyszłości, bo już dostałem sygnał od Leszka, że bardzo możliwe iż zaczyna się coś knocić bo Podniesiński grał przez jakiś czas na PF w finale MŚ. Także nie złożę jednoznacznej deklaracji bo nie wiem co będzie. Nie ma jeszcze ogłoszenia o nowym sezonie, zmianach itp., także BBcy mogą w każdej chwili uniemożliwić takie granie.

Jeśli będę grał bungą to na pewno będę pracował nad optymalną rotacją w zespole, tak by jak najbardziej wykorzystać zalety tego ustawienia. Uważam, że można tutaj jeszcze się poprawić i sporo zyskać w tym elemencie.

From: B.B.King

This Post:
00
208992.136 in reply to 208992.132
Date: 2/10/2012 3:15:21 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Żadne zmiany, które zasługiwałyby na nazwanie ich rewolucyjnymi, nie przychodzą mi do głowy ;-)
Rewolucje były potrzebne 4 sezony temu, gdy było źle. Czyli gdy obie polskie kadry (U21 i NT), a więc kadry trzeciego największego kraju w BB, nie kwalifikowały się nawet na ME (czyli były poza najlepszą 12-tką drużyn w Europie i w okolicach 30-tego miejsca na świecie).
Teraz jest dobrze (w 3 sezony 6 medali w obu kadrach, a więc komplet - i jesteśmy jedynym krajem, któremu się to udało, a z tych 6-ciu medali 4 były złote), więc rewolucje nie są potrzebne. Planuję kontynuować dobrą robotę, która została wykonana w ostatnich sezonach. Ale oczywiście cały czas będą drobne zmiany. Można to nazwać ewolucją.
Np. planuję stworzyć zawodnika, który będzie miał obie obrony na poziomie 15+. I nie nazywam tego rewolucją. A przecież 6-8 sezonów temu taki pomysł byłby okrzyknięty nie tylko rewolucją, ale herezją i niemożliwością ;-) Ale to jest normalna ewolucja, nie rewolucja.
Gdy obejmowałem kadrę w 15-tym sezonie to nasi kluczowi zawodnicy mieli główną obronę na poziomie 15. Teraz pora, żeby przeciwna obrona zbliżała się do tej wartości. Hmmm... w zasadzie pomysł z odwróconymi w tej sytuacji wydaje mi się nawet bardziej realny niż kiedyś, bo okazuje się, że da się jednak te skille po drugiej stronie trenować, na TL-u pojawia się coraz więcej takich zawodników (np. Hana - czeski PF z podaniami na poziomie 17, żaden z naszych PG takich nie ma). Na pewno przydałby się chociaż jeden taki specjalny zawodnik do patienta (czyli zawodnik ze skillami ofensywnymi jak u obrońcy, a defensywnymi jak u podkoszowego). Ale w obecnych czasach wątpię, żeby ktoś to uznał za rewolucję.

From: kozlik4

This Post:
00
208992.137 in reply to 208992.133
Date: 2/10/2012 3:28:13 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Czy któryś z kandydatów ma zamiar ruszyć, oddzielne trenowanie zawodników z wyższym potencjałem pod NT i podzielić zawodników na U21 i NT oraz jak ma zamiar to zrobić?

Nie pisałem w mowie wyborczej szczegółowo (z racji tego, że miałem ograniczone miejsce) o swoich pomysłach na temat rozwoju zawodników.

Uważam że rozdzielenie treningu do NT i U-21 jest istotne i warto to zrobić. Dlaczego? Ponieważ trening do U-21 różni się od tego do NT.

Jak bym to widział? Oczywiście w grę wchodzą tylko potencjały historyczny zawodnik i legenda koszykówki. Z podziału wykluczyłbym SFów ponieważ w tym przypadku trening do U-21 nie odbiega znacząco od treningu do NT. W każdym bądź razie interesy U-21 i NT można w tym przypadku pogodzić.

Grupa oddelegowana do treningu do NT nie byłaby zbyt duża. Powiedzmy po 5 nazwisk PG/SG i 5 PF/C. Łącznie maksymalnie 10 zawodników. Dlaczego tak mało? Ponieważ więcej nie potrzeba. Wystarczy, że z tych grup na każdy sezon wyjdzie po jednym wybitnym zawodniku do NT. Poza tym nie wykluczone, że z U-21 też wyjdzie wielu ciekawych grajków jak chociażby w tym sezonie (m.in. Gradziński, Rak, Jurak).

Grupa tych zawodników oczywiście trenowałaby najpierw to co najtrudniejsze czyli PG/SG dół, a PF/C górę.

Do włączenia zawodnika do grupy trenującej do NT potrzebna by była zgoda właściciela zawodnika. Właściciel musi być świadomy co go czeka.

PS. Mam w tym dzieleniu treningu na U-21 i NT już pewne doświadczenie. Kiedyś dokonałem eksperymentu i w podobny sposób do tego co tutaj opisałem prowadziłem jako scaut swego czasu Weryszkę, Stańczaka i Oparę. W związku z tym, że był to eksperyment to na pewno można jeszcze sporo udoskonalić, aczkolwiek uważam że wyszło to całkiem fajnie i zdało to egzamin. Dzisiaj Weryszko co prawda nie gra jeszcze w kadrze, ale pod względem SS10 to drugi podkoszowy w Polsce. Stańczak gra już w kadrze, a Opara mam nadzieję, że niedługo już również będzie silnym punktem NT.

Last edited by kozlik4 at 2/10/2012 3:30:34 PM

From: B.B.King

This Post:
00
208992.138 in reply to 208992.133
Date: 2/10/2012 3:37:26 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Czy któryś z kandydatów ma zamiar ruszyć, oddzielne trenowanie zawodników z wyższym potencjałem pod NT i podzielić zawodników na U21 i NT oraz jak ma zamiar to zrobić?

Ja nie tylko mam zamiar, ale już w tym temacie działałem. Przez 3 albo 4 sezony tworzyłem bazy, z których potem korzystał MTR. Niestety osobom prowadzącym ten temat skończył się zapał i nie byli chętni do współpracy z 3-ema kolejnymi selekcjonerami i nic nie przekazali. Więc trzeba będzie zagospodarować tę przestrzeń, która się stworzyła.

Ale chcę to zrobić w realnych ramach a nie jakiś wymyślonych założeniach. Swego czasu MTR domagał się podziału zawodników po drafcie w stosunku 1:7 (czyli 1 do U21, 7 do NT). Prawda jest taka, że proporcje powinny być dokładnie odwrotne. Najlepszy przykład to ostatnie MŚ NT. Całe MŚ opędziliśmy 5-cioma podkoszowymi (czyli zawodnikami, którzy nominalnie mogą grać jako PF lub C) oraz dwoma nominalnymi niskimi skrzydłowymi. Tyle. Siedmiu zawodników obstawiło nam pozycje SF/PF/C. W jednym tylko meczu barażowym z Tajwanem dodatkowo ogony zagrali Tłustochowicz i Reda. W NT nie potrzeba nie wiadomo jak wielkiego zaplecza. Nie trzeba trenować tabunów zawodników, którzy będą trochę gorsi niż obecni kadrowicze. Ich szansa na grę w reprezentacji będzie oscylować na poziomie liczonym w promilach. Potrzeba trenować niewielu zawodników, ale muszą być świetni - lepsi niż obecni kadrowicze.
A w U21 co sezon trzeba nowych zawodników.
Tak więc podział zawodników po drafcie będzie taki, że większość będę namawiał w kierunku treningu pod U21. (Zresztą na wszystkich pozycjach oprócz zmutowanych centrów to nie wyklucza dalszego treningu do NT - wystarczy zobaczyć, Gradzinski, Krzystała - grali w U21, teraz trenują pod NT, pensję mają strawną). Na trening stricte pod NT (czyli w założeniu z ominięciem U21) chciałbym brać tylko nielicznych zawodników, przypadki bardzo szczególne. Czyli połączenie unikatowego zawodnika z właścicielem, który ma nietypowe podejście, chce coś innego niż wszyscy, taką duszę niepokorną, która chciałaby zrobić na przekór, oraz dodatkowo wie na co się pisze. I tylko historyków.
W tym sezonie pierwszy raz od bardzo wielu sezonów nie było obniżki pensji zawodników. A więc sygnał jest prosty - jeśli ktoś chce grać w NT, to będzie musiał mieć pensję nie mniejszą niż obecni kadrowicze (no bo przecież oni nie będą się jeszcze przez długi czas stawać gorszymi). Niewielu wytrwa, dlatego nie ma co wciskać kitu właścicielom, lepiej zrobić mniej a dobrze, niż potem obserwować setkę rozczarowań i zmarnowanych talentów, które nie zagrały ani w U21, ani nie dotrwały do NT.

From: moflaffle

This Post:
11
208992.139 in reply to 208992.106
Date: 2/10/2012 9:55:23 PM
Overall Posts Rated:
761761
My opinion is that Gortat is a pretty good center, and it helps to have Steve Nash as your point guard!

From: Georgian

This Post:
00
208992.140 in reply to 208992.108
Date: 2/11/2012 4:12:21 AM
Overall Posts Rated:
7373
@toshii

Moge zasponsorowac serwer i lepsza domene, odezwe sie do Ciebie na PM. Strona w tej subdomenie bedzie lepiej sie pozycjonowac, a moze tez czasem zrobie jakas reklame. Poza tym pomoc w grafice masz u mnie za free :)

buzzerbeater.e-nba.pl

Advertisement