BuzzerBeater Forums

BB Poland > Doświadczenie, jak to dziobnąć?

Doświadczenie, jak to dziobnąć?

Set priority
Show messages by
From: B.B.King

This Post:
00
172328.133 in reply to 172328.130
Date: 4/10/2011 6:45:43 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Boty generalnie mają pewnie zbliżone staty.
Podstawowa piątka gra trochę ponad pół godziny w meczu - a więc blisko optymalnych minut tygodniowo (dwa mecze bez sparów). Więc forma bliska sprawnej i nie ma dużych wahnięć.
Różnice w statach to właśnie wynikają z formy rezerwowych, oraz układu meczu (ktoś spada za faule wcześniej, z powodu kontuzji, lub w innej minucie są gwiazdki sędziów i można przeprowadzić zmiany, dlatego też mogą się inaczej układać).
Najlepsze są boty w drugiej/trzeciej rundzie PP - wtedy grają trzy mecze w tygodniu i wszyscy podstawowi łapią ponad 90 minut, rezerwowi poniżej 30 i jest elegancko ;-) Najgorzej jeśli jakiś najlepszy zawodnik bota złapie meczówkę i wyjdzie mu 60 minut i forma skoczy - wtedy jest stres i trzeba wciskać normala.

This Post:
00
172328.134 in reply to 172328.106
Date: 4/11/2011 3:56:56 AM
Overall Posts Rated:
179179
Zszokowały mnie co nieco przedstawione przez Ciebie mecze. Zupełnie traci teraz sens stwierdzenie, że " z tym statsami, wygrałbyś 8/10 pojedynków". Jest wzór(?) i dla takich samych zmiennych wynik, zawsze będzie taki sam. Jak dla mnie to BB sporo traci w tym momencie.

1. Zdobywany exp rozkłada się idealnie po równo w obu drużynach w taki sposób, że efekt w następnym meczu idealnie się znosi (wg mnie nieprawdopodobne, ale nie niemożliwe).
2. Zdobywany exp jest mały (np. podpoziom) a w meczu liczy się tylko poziom (byłoby to głupie, ale też nie jest niemożliwe).
3. Exp nie wpływa na mecz ;-) (też głupie i to bardzo, no ale w historii gierek internetowych większe głupstwa miały miejsce). Taki wniosek jednocześnie wyczerpywałby temat tego wątku ;-)
4. Zawodnicy w botach nie łapią expa (ta opcja byłaby wg mnie najbardziej elegancka - bo chroni środowisko ;-) System nie wykonuje operacji dodawania expa w botach, zatem procesor serwera zużywa mniej prądu).


Jedno mnie ciekawi, czy te mecze rozgrywane są na tym samym silniku, z uwzględnieniem wszystkich parametrów. Czy tez dla Botów, są w jakiś sposób uproszczone?
ad.2. przyrosty expa są bardzo małe, nie mam wątpliwości. Natomiast , jak zauważyłeś kwestią niewiadomą jest jaką wartość uwzględnia GE. Tak z ciekawości, BB wzrowoali się na HT. Jak tam wygląda sprawa doświadczenia? Silnik uwzględnia pełne poziomy, czy bierze aktualną wartość?
ad.3 Zdziwisz się, ale coraz bardziej tak uważam. Exp nie wpływa na cały mecz, lecz moim zdaniem tylko na jego pewne fragmenty, kluczowe fragmenty.
Oto cytat z BB-Charlesa:

2) The players do not play perfect strategy, and intentionally so. This is part of the role of experience, something that is often undervalued in BB but matters quite a lot at the end of games. In this case, your guard thought he had an uncontested layup, but he was wrong; he was not blocked by his primary defender, but by a help defender he didn't notice.

Note also that inexperienced players have a tendency to overestimate how good their shot attempts truly are. Rookies...*bah*


ad.4 Może w tym wypadku mógłbyś pomóc?;) Trzeba znaleźć Bota, takiego z jak najdłuższym czasem bycia botem. Następnie wyszukać zawodnika wybranego z dratu przez klub Bot np. (17015906). ( oczywiscie najlepiej, zeby miał jak najwięcej gier na koncie). Powołać i sprawdzić jego poziom doświadczenia.
Jeżeli znajdziesz takiego z expem 3 to znaczy, że, że wniosek nr 4 jest nieprawdziwy.

This Post:
00
172328.135 in reply to 172328.134
Date: 4/11/2011 5:17:59 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Powołać i sprawdzić jego poziom doświadczenia.

W puszczy Białowieszczańskiej jest las. Rosną stuletnie drzewa, się ścina, się rżnie, jest deska, jest sęk. No więc sęk w tym, że zawodnika z bota nie bardzo da się powołać.

This Post:
00
172328.136 in reply to 172328.135
Date: 4/11/2011 5:29:26 AM
Overall Posts Rated:
179179
Ooops..;), co rajca to racja:) mój błąd;). W najbliższym meczu już żadnego nie będzie;).

From: Jax

This Post:
00
172328.137 in reply to 172328.134
Date: 4/11/2011 5:45:55 AM
Overall Posts Rated:
773773
Wytłumaczenie dlaczego w drugim meczu pada taki sam wynik jak w pierwszym pomimo ze zawodnicy złapali ekspa po tym pierwszym jest dla mnie dość proste . Wynika to z tego że cały schemat zmian i ilośc rozegarnych minut w obu druzynach jest identyczna i niejako cały eksp sie znosi równo po obu druzynach . Tak się dzieje jezeli jest mecz po meczu .





Jedno mnie ciekawi, czy te mecze rozgrywane są na tym samym silniku, z uwzględnieniem wszystkich parametrów. Czy tez dla Botów, są w jakiś sposób uproszczone?



Wydaje mi sie że wszystkie mecze sa rozgrywane na tym samym silniku niezależnie czy to bot czy nie , bo co zrobić z meczami bot kontra człowiek ? Inny silnik by miał być ?

Last edited by Jax at 4/11/2011 5:46:58 AM

From: Czesław

To: Jax
This Post:
00
172328.138 in reply to 172328.137
Date: 4/11/2011 6:32:43 AM
Overall Posts Rated:
179179
Nie trafia do mnie Twoja teoria. M.in. ( skoro już jesteśmy w temacie expa) nie rozumiem jakby to się miało znosić?
Po drugie, skoro mają wyższy exp ( po pierwszym meczu), to w niektórych momentach powinni inaczej się zachować ( np. rzucić zamiast podać). Z tego powodu nie może paść taki sam wynik z takim samymi dokładnie statystykami. Pewnie zaraz usłyszę, że to za mała zmiana, aby była odczuwalna i miała jakiś wpływ. Ale skoro 0.1 skilla może robić różnicę, to dlaczego nie może jej robić 0. coś tam expa?:)
Wnioskuję więc, że:
- być może dla przypadku gdy grają dwa boty, symulacja jest uproszczona;
- nadal nie wiemy, a właściwie wiemy coraz mniej o wpływie doświadczenia;). Jeżeli już jest jakiś, to jak twierdzą BBcy w kluczowych momentach lub w końcówkach spotkań.
- takie mecze to zwykły bug i nie ma sensu tego roztrząsać.


Last edited by Czesław at 4/11/2011 6:33:31 AM

This Post:
00
172328.139 in reply to 172328.138
Date: 4/11/2011 6:40:33 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Bug to raczej nie jest (w sensie incydentalne zdarzenie), jeżeli bug, to systemowy. Znalazłem trzy mecze w ligach VI, gdzie w ostatniej kolejce RS oraz pierwszej rundzie PO grały te same drużyny na tym samym boisku i we wszystkich trzech było dokładnie to samo.
Natomiast dopuszczam możliwość, że zawodnicy w botach nie łapią expa. Z tego co mi wiadomo, to zawodnicy w botach nie mają updatu pensji. I chyba nawet wieku. Więc tym bardziej mogliby nie mieć updatu expa.
Na marginesie nawet kiedyś miałem taki pomysł z tym związany (z serii takich różnych moich pomysłów otwierających nowe możliwości) ;-) Ale nie wypłynął on na bardziej szerokie wody. Otóż polegał on na tym, żeby najlepszych 21 latków pod koniec sezonu umieszczać w klubach, których zadaniem jest... zbocieć. I to najlepiej tak, żeby botowanie przypadło na przerwę międzysezonową. Tak żeby apdejt sezonowy zastał go w bocie i w ten sposób zawodnik nie postarzałby się w czasie urodzin i w kolejnym sezonie miał dalej 21 lat. Po zbotowaniu byłby automatycznie wystawiany na TL, a więc nie zostałby stracony.
W efekcie moglibyśmy 22-latkami, których ominęły urodziny, wygrywać mistrzostwa U21 ;-)
I tacy zawodnicy też byliby cenni dla NT (bo w wieku 22 lat mieliby za sobą 5 sezonów treningu a nie 4) ;-)

PS: PRZEGRASZ!!!!!!!!!!!!!!!11

Last edited by B.B.King at 4/11/2011 6:42:23 AM

This Post:
00
172328.140 in reply to 172328.139
Date: 4/11/2011 6:56:28 AM
Overall Posts Rated:
179179
Miałem raczej na myśli bug systemowy.
Co do Twojego pomysłu, to nie sadzę, żeby wiek się nie zmieniał. Np. (17015906). Nie powiesz mi chyba, ze wyszedł jako 20-latek z draftu. Chyba, że czegoś nie rozumiem?;)

P.S. Kiedyś na pewno, ale w ciągu najbliższego tygodnia to mi nie grozi;).

From: Jax

This Post:
00
172328.141 in reply to 172328.138
Date: 4/11/2011 6:57:53 AM
Overall Posts Rated:
773773
Skoro w drugim meczu w stosunku do pierwszego zminienia sie tylko eksp ale w identycznych wartościach w obu druzynach to wydaje mi sie że dalej mamy status quo .

Chociaż może jest też i tak ze botom eksp nie wzrasta .



This Post:
00
172328.142 in reply to 172328.140
Date: 4/11/2011 7:03:59 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Już sobie przypomniałem - to jednak trochę inaczej miało być rozwiązane, nie poprzez zbotowanie.
Miało to polegać na tym, że zawodnik jest... zwalniany tuż przed updatem sezonowym. I ląduje wtedy w klubie Retired na 3 dni ;-) A zwolnieni zawodnicy nie mają updatu ;-) Po czym zawodnik wraca do obiegu poprzez TL, jako Free Agent.

PS: PRZEGRASZ Z KRETESEM!!!!!!11

Last edited by B.B.King at 4/11/2011 7:05:24 AM

From: Czesław

To: Jax
This Post:
00
172328.143 in reply to 172328.141
Date: 4/11/2011 7:06:09 AM
Overall Posts Rated:
179179
Skoro w drugim meczu w stosunku do pierwszego zminienia sie tylko eksp ale w identycznych wartościach w obu druzynach to wydaje mi sie że dalej mamy status quo .

Moim zdaniem, nie;). Bo skoro się zmienia i jeżeli exp ma wpływ na " decyzje" grajka, to jakaś róznica powinna być, choćby w jednej statystyce. jeżeli to nie bug, to..
Chociaż może jest też i tak ze botom eksp nie wzrasta .


Advertisement