BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] Dyskusja ogólna (sezon 15)

[NT] Dyskusja ogólna (sezon 15) (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
171604.135 in reply to 171604.121
Date: 1/22/2011 9:09:45 AM
Overall Posts Rated:
12061206
B.B. King pod pozorem pracy dla reprezentacji poznał dane, których znać był nie powinien.
(...)
A w tworzeniu tej bazy nie widzę ani uczciwości postępowania ani żadnych szlachetnych celów, które miałyby nim kierować.
Jakieś rzekome wyławianie perełek do mnie nie przemawia

Bla bla bla.
Czysta hipokryzja. Sam od trzech sezonów korzystasz z identycznych baz.
Co więcej - bazy, które otrzymujesz, mają nawet identyczny układ kolumn jak moje ;-) Nic dziwnego, bo wychodzą spod tej samej ręki ;-)
Ale jest jedna istotna różnica. Zawodnicy, których skille poznajesz, wszyscy grają w polskich klubach (chyba, że później są transferowani). Natomiast w moich bazach większość zawodników gra za granicą. Mam kilkaset zawodników, którzy grają w Chinach, Włoszek, Hiszpanii. Z tymi drużynami najprędzej mogę się spotkać w BBB i tam wykorzystać swoją wiedzę do niecnych celów ;-) Tylko problem jest taki, że prędzej BB się skończy, niż z tymi wszystkimi klubami zagram.

From: Jax

This Post:
00
171604.136 in reply to 171604.130
Date: 1/22/2011 9:13:13 AM
Overall Posts Rated:
773773
Odnośnie tych Twoich grajków to przeglądam sobie czasami Twój skład i jakiegoś odwracania nie zauważyłem a 4 sezony treningu to można i odwrócić i przewrócić a a na koniec nawet przekręcić zawodnika ;-) . Ale nie o tym tu mowa .

Teraz nie sprawdzałeś ale poprzednim razem m4ti powoływał te moje i innych Prezesów 27-28 allstary po co ??? Tylko nie pisz żeby obliczyć SS i stwierdzić że się jednak nie nadaje bo to może 6 ligowy Prezes który dostał wczoraj drużynę .

Tu nikt nie chce aby selekcjoner nie powoływał graczy . Niech powołuje bo od tego jest i za to odpowiada ale nie takich leszczy i nie na tak masową skalę . Jakby selekao przejrzał 200 graczy no dobra 300 myśle że i tak by to absolutnie wystarczyło .

Przeciez z tych powołań nawet 10 procent nie wykorzystasz . no i ciekaw jestem tych "perełek" z tego przeglądania jakie się pojawią w kadrze tych które nie były do tej pory znane szerszej publiczności .


This Post:
44
171604.137 in reply to 171604.124
Date: 1/22/2011 9:13:23 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Nie obchodzi mnie B.B. King.
Nie piszę o tym dla niego.
Nie interesują mnie jego tłumaczenia.

Nigdy Cię nie interesuje, co mówią rozmówcy ;-) Jeśli nie chcesz, żeby rozmówca nic nie odpowiadał a tylko słuchał, co masz do powiedzenia, to porozmawiaj ze ścianą ;-) Będziesz miał przyjemność odnieść to takie samo wrażenie, jakie mam ja, gdy rozmawiam z Tobą ;-)

This Post:
00
171604.138 in reply to 171604.134
Date: 1/22/2011 9:31:59 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Dlatego napisałem, że wydaje się, że jest. Nie wyrywaj z kontekstu.

Wydaje się, że pieprzysz głupoty oraz jesteś Sithem i odpowiadasz za tsunami na na drugiej półkuli...
To wg Ciebie tak ma wyglądać? Że można napisać dowolną opinię oczerniającą kogoś innego, a potem dodać przed nią "wydaje się" i wszystko jest w porządku? Okey, przyjąłem do wiadomości.

Zastanawia mnie, w jakim celu taki Suchan został powołany. Na kadrę szans nie ma najmniejszych, to wiedzą wszyscy. Chcialeś znać jego skille? Mogłeś napisać maila do Mr.'a myślę, że nie robił by z tego powodu problemu. A tak samo jego powołanie rzuca cień na całą ich resztę. Nie uważasz?

Kto jest Suchan? Ja nie kojarzę w ogóle nazwisk. Z tych baz, które mam, to nie patrzyłem w ogóle na nazwiska.
Czy to jest ten najsłabszy zawodnik Baltic Strong? Jeśli tak, to powołałem go na sekundę i zaraz potem zwolniłem, bo przeczytałem na forum, że właściciel jest oburzony, że nie dostał powołania. Domyśliłem się więc, że nie będzie oburzony, a może nawet będzie zachwycony, jeśli go powołam na chwilę. Skoro mogłem zrobić mu przyjemność, nie robiąc nikomu krzywdy, to to zrobiłem. Skilli nie zapisywałem. Mam nadzieję, że właściciel ucieszył się, gdy zobaczył w nowościach, że ten zawodnik dostał powołanie. A jeśli nawet nie ucieszył się, to przynajmniej, że nie jest już oburzony.

Popłynąłeś, właśnie za kadencji m4tiego był z tego powodu szum jak nigdy.. Jax wtedy powiedział m4tiemu, żeby nie powoływał jego graczy bez jego pozwolenia. m4ti zrobił to co Ty teraz, i też mu się za to oberwało.

Więc weźmy pod tapetę U21. Tam co sezon też co sezon jest identyczna akcja z przeglądaniem zawodników.

Patrz: Suchan?

Patrzy: wyżej.
Aha. Jeśli kiedyś będę grał z Baltic Strong, to postaram sobie z pamięci odtworzyć skille Suchana, i wykorzystać tą wiedzę do pokonania rywala.

Chodzi mi, o pytania jakie zadaje w nim selekcjoner. No ale, jak napisałem, może to tylko moje spojrzenie wypaczone wiedzą, nie każdy w końcu musi takie rzeczy widzieć.

A jakie pytania budzą Twoje zdziwienie? Ja zadałem tylko jedno - o entuzjazm. Nigdy nie prowadziłem kadry i nie miałem okazji zaobserwować jak zachowuje się entuzjazm. Oczekuję takiej wiedzy od poprzednich selekcjonerów. Tak więc troszkę wyobraźni może byś czasem użył.
Dam sobie uciąć rękę za to, że żaden z pozostałych kandydatów, który startował w tych wyborach, nie wie jak dokładnie zachowuje się entuzjazm. Czyli np. ile dni trwa spadek z poziomu 11 na 10, ile z 10 na 9, a ile trwa wzrost z 2 na 3. Oraz ile dokładnie tracimy w entuzjazmie przy wyrzuceniu zawodnika.
Oczywiście to nie przeszkodziło Ci w wyrażeniu niepochlebnej opinii, zarówno o wątku jak i o jego autorze. Brawo. Gratulacje.
Jeśli jednak ręka powinna zostać odcięta, i kandydaci dostali od kogoś taką informację (no bo sami przecież też nie prowadzili kadry więc musieli dowiedzieć się od kogoś innego) to oczekuję, że dostanę taką samą informację, bo to może pomóc w prowadzeniu kadry.

Last edited by B.B.King at 1/22/2011 9:32:34 AM

From: B.B.King

To: Jax
This Post:
11
171604.139 in reply to 171604.136
Date: 1/22/2011 9:41:06 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Teraz nie sprawdzałeś ale poprzednim razem m4ti powoływał te moje i innych Prezesów 27-28 allstary po co ??? Tylko nie pisz żeby obliczyć SS i stwierdzić że się jednak nie nadaje bo to może 6 ligowy Prezes który dostał wczoraj drużynę .

Ponieważ wtedy zrobiłem listę bez podziału na potencjały. (To była ta sama lista, którą kiedyś publicznie dałem na forum).
W tym sezonie usprawniłem sobie te listy i podzieliłem zawodników wg potencjału. Tak jak powiedziałem - chcę, żeby kadry się rozwijały. I dlatego w tej kadencji allstary nie były sprawdzane.

Jakby selekao przejrzał 200 graczy no dobra 300 myśle że i tak by to absolutnie wystarczyło .

Okey, ale powiedz mi których 200 lub 300. Ja bym był bardzo szczęśliwy, gdybym wiedział których. Dzięki temu wyspałbym się parę godzin dłużej.
To jest pies pogrzebany. Musiałbym najpierw wiedzieć których 200 lub 300. Ale tego nie wiem.

Może Ty wiesz? To trzeba było zrobić listę. Jack Daniels ode mnie dla Ciebie byłby już w drodze.

To zróbmy zabawę - piszesz, że czasami wchodzisz sobie na mój klub i przeglądasz zawodników. No to, żeby był jakieś pożytek z tego wchodzenia to mam pytanie - powiedz jakie SS mają moi zawodnicy. Chodzi o pierwszą 13-stkę pod względem pensji (ci zawodnicy grają u mnie od bardzo, bardzo długiego czasu). A potem zobaczymy o ile się pomyliłeś.

Jaki błąd uznałbyś za akceptowalny?

Tylko nie pisz żeby obliczyć SS i stwierdzić że się jednak nie nadaje bo to może 6 ligowy Prezes który dostał wczoraj drużynę .

Tylko problem jest taki, że VI ligowi prezesi nie piszą ani na forum, ani do mnie. Może potrafią a może nie. Ale leją na tą grę. Podobnie jak kilkuset ownerów zza granicy. Jakby była gwarancja, że każdy, kto posiada ciekawego zawodnika, do mnie napisze, to wtedy przegląd nie byłby potrzebny.

A teraz mała rozrywka. Mail z wczoraj

Temat: good player for NATIONAL

his name is marcin **** can you take him for the team???



DMI: 19200 small forward(i think say)
Età: 29
Altezza: 6'8" / 203 cm
Potenziale: all star
Forma: mediocre
Tiro in sosp.: eccezionale Distanza di tiro: rispettabile
Dif. perimetrale: rispettabile Palleggio: sufficiente
Penetrazione: sufficiente Passaggio: mediocre
Tiro da sotto: scarso Difesa in area: sufficiente
Rimbalzo: pietoso Stoppata: inadeguato
Resistenza: mediocre Tiri liberi: rispettabile

Esperienza: sufficiente


29 lat. Pensja 4k albo 5k, dokładnie nie pamiętam (DMI w mailu). Podtrzymujesz to, że każdy potrafi ocenić czy zawodnik nadaje się do kadry?

Last edited by B.B.King at 1/22/2011 9:44:53 AM

This Post:
00
171604.140 in reply to 171604.137
Date: 1/22/2011 9:43:19 AM
Overall Posts Rated:
455455
Hahahaha... +1 za tekst ze ścianą!!!! Nawiązując do dyskusji BB King będzie robił swoje, pretensje bedą się namnażały, a dyskusja w tym wątku brnęła dalej nie w tym kierunku w którym powinna ;)) To jest prawdziwy przejaw tego jak chcemy się zorganizować i zjednoczyć żeby zdobyć najwyższe laury w BB. <śmiech> GRATULUJE!!

This Post:
00
171604.141 in reply to 171604.139
Date: 1/22/2011 9:47:28 AM
Overall Posts Rated:
7474
To ja może Tobie wyjaśnię jak to robić szybciej.

Co sezon tworzysz listy draftu, z których tak jesteś dumny. Otrzymują je skauci U-21, którzy podobnie jak Ty teraz nie są zainteresowani allstarami.

Tak się składa, że wszyscy polscy zawodnicy w tej grze pochodzą z polskiej ligi z draftu albo z nowo powstałych klubów.

Najprostszym rozwiązaniem, by takie akcje jak te Twoje masowe infiltrowanie zawodników się nie powtarzało jest po prostu stworzenie listy zawodników z draftu i co sezon uaktualnianie ich pensji.

Bez żadnego powoływania i pobierania umiejętności zbędnych graczy.
A jedynie tych, którzy widać że się rozwijają i mają szansę na kadrę.

m4ti_ znalazł sobie szperacza składów rywali.
Myślę, że znalazłby się też i ochotnik porównujący pensje zawodników co sezon.

Zmniejszyłoby to ilość sprawdzanych zawodników.
I zapobiegło podejrzeniom takie, jakie uzasadnienie pojawiły się teraz.
Bo wcale nie chodzi o to, że U-21 co sezon dostaje listy zawodników, którzy dopiero co się "urodzili" i nie mają żadnego znaczenia dla siły zespołów.
W przeciwieństwie do pobierania zawodników ze składów I, II czy III ligowych zespołów.
Także nie przekręcaj kota ogonem.

Tak trudno wprowadzić w życie przechowywanie danych zawodników z draftu i kontrolowanie ich rozwoju?
Ale przede wszystkim na podstawie pensji.
Dopiero później wraz z jej systematycznym wzrostem zabierać się za skille.

Last edited by Hawkeyed at 1/22/2011 9:50:11 AM

This Post:
00
171604.142 in reply to 171604.139
Date: 1/22/2011 10:00:36 AM
Overall Posts Rated:
7474
Ponieważ wtedy zrobiłem listę bez podziału na potencjały. (To była ta sama lista, którą kiedyś publicznie dałem na forum).
W tym sezonie usprawniłem sobie te listy i podzieliłem zawodników wg potencjału. Tak jak powiedziałem - chcę, żeby kadry się rozwijały. I dlatego w tej kadencji allstary nie były sprawdzane.

Nie chcę się czepiać ;)

Chilijski zawodnik z pensją ok. 30 tys. jest świetny, bo grał w zespole mistrzów świata, tak?
Ale Ty usprawniasz swoją listę tak, żeby nie sprawdzać allstarów, bo reprezentacja ma się rozwijać.
Czy mi się wydaje czy pensję w granicach 30 tys. może mieć nie tylko allstar ale również gwiazda?

Coś Twoja wersja z chilijskim alibi się kupy nie trzyma ;)

Last edited by Hawkeyed at 1/22/2011 10:00:59 AM

This Post:
00
171604.143 in reply to 171604.141
Date: 1/22/2011 10:01:26 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Bo wcale nie chodzi o to, że U-21 co sezon dostaje listy zawodników, którzy dopiero co się "urodzili" i nie mają żadnego znaczenia dla siły zespołów.

Ci zawodnicy rodzą się w klubach, które są Twoimi potencjalnymi rywalami w PP. Jeśli wiesz jak słaby jest rywal, to wiesz jak bardzo możesz sobie pozwolić w wystawianiu rezerw. W ten sposób możesz trenować efektywniej oraz efektywniej rozkładać minuty w zespole.
Udowodnij, że nie wykorzystujesz tej wiedzy? ;-)
Dopóki nie udowodnisz, to mam prawo uważać, bezczelnie z tej wiedzy korzystasz ;-)

Ale przede wszystkim na podstawie pensji.

Jakich pensji? Zawodnik 21-letni z pensją 30k może być lepszy niż taki z pensją 100k.
Przykład - Warchałowicz i ten młodszy od Juniorro (Klaczkowski chyba) - pensje około 35 i 38k. Suma ponad 100.
A teraz zawodnik, który "nigdy wcześniej nie był na TL-u" ;-) Pensja 131k. Suma 79 (w momencie naliczania pensji).

Informacja: przy powołaniach nie będę się w ogóle sugerował pensją.

Tak trudno wprowadzić w życie przechowywanie danych zawodników z draftu i kontrolowanie ich rozwoju?

Po pierwsze i tak najpierw trzeba zdobyć listę. Znikąd ona się nie bierze.
A po drugie w planie są kolejne usprawnienia.
Z tym że tymi sprawami będę się zajmował od poniedziałku wieczorem do piątku rano (czyli od meczu do treningu).

Last edited by B.B.King at 1/22/2011 10:06:38 AM

This Post:
00
171604.144 in reply to 171604.142
Date: 1/22/2011 10:05:33 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Nie chcę się czepiać ;)

Już pisałem co uważam, gdy ktoś tak pisze.

Jak chcesz se odwracać kota ogonem to odwracaj.
Żeby pokonać Chilijczyków to będziemy musieli mieć lepszych zawodników.
Ja myślę też na przyszłość. Pamiętaj, że ten Chilijczyk to jest chyba historyk albo MVP, a więc z każdym sezonem powinien być coraz lepszy i pensja będzie mu rosnąć (chyba, że przestaną go trenować). Przyjąłem więc za rozsądne, żeby nie sprawdzać allstarów i gorszych potencjałów.
Jeśli popełniłem błąd nie sprawdzając allstarów - zgłoś pomysł, że powinienem ich sprawdzić. Są jeszcze dwie godziny do resetu więc mogę sprawdzić jeszcze 500 zawodników.

This Post:
00
171604.145 in reply to 171604.143
Date: 1/22/2011 10:07:55 AM
Overall Posts Rated:
7474
Ci zawodnicy rodzą się w klubach, które są Twoimi potencjalnymi rywalami w PP. Jeśli wiesz jak słaby jest rywal, to wiesz jak bardzo możesz sobie pozwolić w wystawianiu rezerw. W ten sposób możesz trenować efektywniej oraz efektywniej rozkładać minuty w zespole.
Udowodnij, że nie wykorzystujesz tej wiedzy? ;-)
Dopóki nie udowodnisz, to mam prawo uważać, bezczelnie z tej wiedzy korzystasz ;-)

Ani razu jeszcze nie grałem przeciwko klubowi skautowanemu przeze mnie zawodnikowi.
A nawet jeśli bym grał to byłby to 1 z 10 czy 12 zawodników. Wielce przydatna mi wiedza ;)

Jakich pensji? Zawodnik 21-letni z pensją 30k może być lepszy niż taki z pensją 100k.
Przykład - Warchałowski i ten młodszy od Juniorro (Klaczyński chyba) - pensje około 35 i 38k. Suma ponad 100.
A teraz zawodnik, który "nigdy wcześniej nie był na TL-u" ;-) Pensja 131k. Suma 79 (w momencie naliczania pensji).

Informacja: przy powołaniach nie będę się w ogóle sugerował pensją.

Widziałeś zawodnika z draftu z pensją 30k? Bo ja nie. Żeby miał w wieku 21 lat taką pensję to musi przez te kilka sezonów trenować. I przez ten czas można najpierw śledzić rozwój jego pensji bez ingerowania w skille zawodnika.
Nie rozumiesz tego?

Oszczędziłoby to czasu na sprawdzanie zawodników i wszelkich podejrzeń.

Jeszcze bardziej niż to, iż nie będziesz się sugerował pensją (co powinno być oczywistością) cieszyłoby mnie, gdybyś nie powoływał bezsensu zawodników, którzy nie mają nawet cienia szans na grę w kadrze.

A po drugie w planie są kolejne usprawnienia.

Podpowiedziałem Ci usprawnienie.
Szkoda, że nie zostało ono wprowadzone od samego początku wraz z pierwszą listą draftu, która sama się zrobiła.

Last edited by Hawkeyed at 1/22/2011 10:08:46 AM

Advertisement