BuzzerBeater Forums

BB Poland > Model Treningowy Rewolucje

Model Treningowy Rewolucje

Set priority
Show messages by
From: Hawkeyed

This Post:
00
150725.136 in reply to 150725.135
Date: 7/7/2010 2:53:01 PM
Overall Posts Rated:
7474
A Bertram Kalisz może zacząć się uczyć hiszpańskiego.

Tak jak przewidywałem trafił do beniaminka ekstraklasy boliwijskiej za 5,5 mln $

Last edited by Hawkeyed at 7/7/2010 2:53:39 PM

This Post:
00
150725.137 in reply to 150725.136
Date: 7/7/2010 3:34:09 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Pomysł dobry ale żeby zaraz rewolucyjny??:) Rewolucyjny to jest pomysł BB Kinga.

BTW Była już dawno bardzo długa dyskusja na ten temat. Wtedy uznaliśmy, że dużo łatwiej będzie osiągnąć sukces w U-21. Trzeba pamiętać, że jeśli chcemy trenować do NT, to o wynikach U-21 można śmiało zapomnieć. Ja się na to nie zgadzam. Jesteśmy jedną z największych nacji w BB. Skoro tacy Włosi, czy Niemcy mogą mieć sukcesy w NT, nie rezygnując z sukcesów w U-21 to i my możemy. Ja byłbym raczej za tym żeby wybierać 2-3 z każdej pozycji, z każdego rocznika i trenować ich pod NT. Uważam, że jeśli co sezon będzie dochodziło do NT chociaż po jednym wartościowym zawodniku na każdej pozycjo to będzie bardzo dobrze...a U-21 też będzie miała czym grać.

Last edited by kozlik4 at 7/7/2010 3:35:23 PM

This Post:
00
150725.138 in reply to 150725.136
Date: 7/7/2010 3:35:36 PM
Overall Posts Rated:
2020
Oby nie wpadł z narkotykami, bo w tej Ameryce Płd. to nigdy nie wiadomo :D

This Post:
00
150725.139 in reply to 150725.137
Date: 7/7/2010 4:28:22 PM
Overall Posts Rated:
7474
Rewolucyjny dlatego, że są pewne materiały budowlane, który trudno przebić ;)

U-21 dostanie swoje potencjały do trenowania. To powinno jej wystarczyć. I tak dostanie ich o wiele więcej. Bo na 4 z 5 pozycji aż do poziomu 8. A NT tylko dwa. To o wiele mniej graczy.
Sam pisałeś B.B. Kingowi, że z czasem wielu zawodników z draftu przepada w treningu. Nie można sobie na to pozwolić, żeby zmniejszać ilość zawodników przydzielanych po drafcie do NT. U-21 i tak żąda za dużo potencjałów.
Nie może zawłaszczyć sobie wszystkiego. Bez zachłanności. Nauczcie się wydajności.
Jeśli nie chcecie tracić zawodników podczas treningu to uświadamiajcie użytkowników.
Społeczność BB tylko na tym zyska.

A żeby na każdą pozycję do NT dochodził jeden zawodnik co sezon to początkowo też trzeba mieć kogo trenować.
Gdy system będzie wydajny i będzie się sprawdzał. Społeczność się rozwijać. To możemy wtedy niwelować ilość graczy przydzielanych pod drafcie do NT.
Ale nie teraz.

This Post:
00
150725.140 in reply to 150725.138
Date: 7/7/2010 4:33:07 PM
Overall Posts Rated:
7474
Oglądając mecz wpadłem na pomysł dlaczego te ośrodki treningowe/szkoleniowe i edukowanie społeczności BB będzie tak ważne. To realizowanie zamówień dla wyższych lig.
Przecież wtedy polskie kluby trenując lepszych, wszechstronniejszych zawodników będą zarabiać na tym więcej pieniędzy.
A co za tym idzie będą miały większe szanse w licytacjach o graczy po drafcie.
Poza tym będą wiedziały, że opłaca się zainwestować po drafcie w tych zawodników, bo będą miały doświadczenie jakie profity mogą mieć z tego treningu.

Że też wcześniej tego tak nie połączyłem z licytacjami i inwestycjami w juniorów do trenowania ;)

This Post:
00
150725.141 in reply to 150725.137
Date: 7/7/2010 4:34:57 PM
Overall Posts Rated:
7474
Jesteśmy jedną z największych nacji w BB. Skoro tacy Włosi, czy Niemcy mogą mieć sukcesy w NT, nie rezygnując z sukcesów w U-21 to i my możemy.

Poza tym to jest frazes.
Właśnie widzę jak możemy.

I nic się nie zmieni, jeśli jedyne "innowacje" jakie wprowadzimy to skauting over 21.
Dlaczego?
Bo WSZYSCY tak robią.

A jeśli doszliśmy do wniosku, że NT zyska o wiele więcej na trenowaniu boków niż nierównym bezsensownym pakowaniu mutantów i dzięki temu stanie się lepszą reprezentacją to... U-21 też by mogła zacząć myśleć, że coś w tym jest i 1 czy 2 poziomy w głównym skillu nie zrobią takiej różnicy jak mądrze wyselekcjonowani gracze z lekko podciągniętymi bokami.

I najważniejsze. Dlaczego to NT ma sobie selekcjonować graczy do trenowania skoro ta kadra jest kadrą ważniejszą, co wielu podkreśla.
Niech U-21 jako jedynie przedsionek do NT wybiera sobie kilku najlepszych w roczniku i ich katuje tym swoim treningiem.

Czasem zanim coś zaproponujesz spójrz na to z drugiej strony.

Last edited by Hawkeyed at 7/7/2010 4:51:27 PM

This Post:
00
150725.142 in reply to 150725.141
Date: 7/7/2010 7:02:12 PM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
No więc tak, wątek jest tak zasypany informacjami, że ciężko się odnieść do konkretów, bo jest ich za dużo.

Po pierwsze:
Dlaczego piszesz o tym teraz? Na co liczysz? Że m4ti_ będzie realizował Twój pomysł? To by znaczyło, że oszuka wyborców, którzy na niego głosowali, bo startował z innym programem. B.B. King startował ze swoim, kozlik4 ze swoim m4ti_ ze swoim. Wygrał ten ostatni. I co? Nagle po wyborach rzucasz takie hasła, jak na mój gust o 2 tygodnie za późno. Wybacz, ale gdybym był wyborcę m4ti_ (nie ważne czy nim byłem) to czułbym się oszukany, gdyby teraz robił to co proponujesz. Tak samo jakbym był wyborcą B.B.Kinga, on by wygrał a po elekcji zrezygnował z wprowadzenia do NT pomysłu odwróconych. Po prostu Twój pomysł jest skazany z góry na niebyt przez co najmniej 2 sezony. Dlatego dyskusja o nim teraz jest bardzo interesująca, ale umrze śmiercią naturalną bez żadnych konkretów. Przykro mi, ale niestety takie są fakty i powinieneś mieć tego świadomość. Oczywiście życzę Ci z całego serca, żebyś się nie zniechęcał i za 2 sezony wystartował w wyborach NT ze swoim programem i dał się "osądzić" społeczeństwu ;)

Po drugie:
Zawsze byłem gorącym zwolennikiem skautingu w NT. Nie mam pojęcia dlaczego on nie istnieje. Może Mr. President, a wcześniej al_said ogarniali wszystko sami, może nikogo nie potrzebowali...nie wiem. Zawodników z draftu jest około 100 na każdą pozycję, kiedyś było ich jeszcze więcej. Można śmiało oddzielić tych, którzy trenują pod NT i tych pod U-21 i jeszcze zostanie tyle że ho ho. Dlaczego tak się nie działo? Znowu nie wiem, pytanie po prostu nie do mnie. Dla mnie wydaje sie to rzeczą naturalną, że można zawodników trenować od razu pod NT i tutaj wcale U-21 nie ucierpi. Zawodników starczy obu reprezentacjom i tak pewnie robi część najlepszych krajów. Tutaj pełna zgoda, jestem jak najbardziej za.

Po trzecie:
Każdy pomysł świetnie sprawdza się na papierze ;) Ale jaką masz pewność, że tak jak w przypadku zawodników wypasionych 22-letnich, którzy wędrują do innych lig, nam nie sprzątną zawodników trenowanych według Twojego pomysłu. Jaką dajesz gwarancję, że kluby PLK i II ligi kupią tych zawodników, że będą się o nich bić i trenować dla NT?
Oni kierują się dobrem drużyny, jak zobaczą że licytacja idzie zbyt wysoko to odpuszczą zawodnika bez żadnych skrupułów i kupią tańszego o 2M Hiszpana czy Włocha ;) Uwierz mi, ale tak będzie.

Po czwarte:
W obecnych regułach gry, czy się to komuś podoba czy nie najlepsze reprezentacje to te, które mają farmy i trenują tam swoich reprezentantów. Dowodzą tego skille zawodników których wkleiłeś, bynajmniej ja tam żadnych multiskilli nie widziałem. Dlatego, żeby z nimi rywalizować trzeba: szukać farm u nas, trenować zawodników pod NT od 18 raku życia, próbować odwracać zawodników z przestrzeloną defensywą.

Po piąte:
Na czym miałoby to polegać?
Wyobraźmy sobie, że klub PLK czy II ligi zgłasza się ze swoim zamówieniem na konkretnego gracza do centrali tzw. obozów treningowych (żeby nie nazywać ich farmami, mogą być ewentualnie fabryki).
Konkretne zamówienie. W jakim wieku. Jaki potencjał. Jak miałby wyglądać. I czy po zakupie (transferze) zamierzałby go dalej trenować. Zamówienie po znalezieniu zawodnika bądź zawodników najbliżej spełniających wyjściowe wymagania trafiałoby do realizacji, ale...
Bez żadnych zobowiązań ze strony klubu PLK, że potem go wykupi. Pełna swoboda. Obóz treningowy (czyli klub przygotowujący gracza) i tak zakładam, że by na tym transferze później zarobił, bo spodziewam się iż byłyby to atrakcyjne zamówienia. Na specyficznych zawodników.
W efekcie PLK i II liga dostawałyby Polaków, jakich tylko by sobie życzyli. Czy kompletnych czy przygotowanych do dalszego treningu. Bez poświęcania wyniku poprzez trenowanie zawodnika na niewłaściwej pozycji.


Nie obraź się, ale to utopia. Bardzo piękna, ale tylko utopia, na papierze bardzo fajnie wygląda ;)



This Post:
00
150725.143 in reply to 150725.142
Date: 7/7/2010 7:02:31 PM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Po szóste:
Nie znam się na NT. Być może to co piszę to głupoty, bo już jest późno ;)

Po siódme:
Nie trać zapału. Szczerze życzę Ci realizacji pomysłu ;)

This Post:
00
150725.144 in reply to 150725.1
Date: 7/8/2010 3:09:40 AM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
Przeglądałem graczy z krajów jakie zamieściłeś i kilka wniosków mi się nasuwa - może daleko idących i może nawet przesadzonych ale...

poanalizowałem sobie czy kadrowicze mieli swoje początki w U21 co świadczyłoby w większości, że droga naktórej jesteśmy teraz jest także ich drogą (da się pomiędzy tymi krajami zauważyć pewne podobieństwo).

i o ile starsi gracze wiadomo w U21 niegrali (młodzieżówkę wprowadzono później więc sens rozpatrywania graczy powyżej 28 roku życia jest nikły) to młodsi wydraftowani w okolicach przed 9 sezonem w większości swój czas w U21 mieli.

Natomiast punkt zwrotny to sezon właśnie koło 9 czyli obecnie 23-24 lata

tu z zaliczeniem U21 jest o wiele skromniej.


to mocno zastanawiające. Ba! w niemczech nowo dołączeni raczej w U-21 nie grali a są 22-24 latkami w większości.

Można domniemywać, że po wprowadzeniu U21 odbywało się to u nich jak i u nas - czyli że był czas gdy juniorzy byli mocniejsi niż NT bo akurat przeprowadzaliśmy plan młodej kadry i nam BB-cy spłatali psikusa z wprowadzeniem U21. Ale wydaje się też, że właśnie ostatnie sezony są prowadzone w inny sposób. Nie sądzę by Niemcy mieli dużo więcej nowych graczy gwiazdorskich w stosunku do nas. Więc klucz leży w treningu i wyborze drogi. I tu zakładam jest właśnie sedno:
dualizm,
za którym i ja bym się opowiadał. Plan Twój wydaje się dobry ale widzę miejsce by i dla U-21 coś znaleźć bo potencjał ludzki wśród zawodników pozwala na to i to.
Talent z potencjałem poniżej supergwiazdy przeznaczony mógłby być dla U21 natomiast talent plus potencjał to materiał na gwiazdę NT z pominięciem U21 lub z grą w U21 ale z priorytetem by NT była docelowa więc tylko wtedy gdy to z treningiem nie wadzi.

Co więcej z tych rozważań myślę, że można usunąć właśnie SF. Bo sposób ich treningu, potencjalne pensje oraz to do czego się dąży jest w stanie dopasować się zarówno do U21 jak i NT

Last edited by Astarotte at 7/8/2010 3:13:25 AM

This Post:
00
150725.145 in reply to 150725.144
Date: 7/8/2010 4:21:53 AM
Overall Posts Rated:
1313
Czytam tą dyskusje i dochodzę do innego wniosku. Najbardziej żałosne jest to, że jesteśmy kilka dni po wyborach a nowy trener NT w całym tym wątku chyba ani jednego postu nie napisał... A wprowadzenie tych zmian zależy tylko i wyłącznie od niego. Także możecie sobie tak gadać jeszcze przez 2 sezony i może kolejny selekcjoner łaskawie wejdzie do tego tematu na forum.

This Post:
00
150725.146 in reply to 150725.144
Date: 7/8/2010 4:31:55 AM
Overall Posts Rated:
7474
Można domniemywać, że po wprowadzeniu U21 odbywało się to u nich jak i u nas - czyli że był czas gdy juniorzy byli mocniejsi niż NT bo akurat przeprowadzaliśmy plan młodej kadry i nam BB-cy spłatali psikusa z wprowadzeniem U21. Ale wydaje się też, że właśnie ostatnie sezony są prowadzone w inny sposób. Nie sądzę by Niemcy mieli dużo więcej nowych graczy gwiazdorskich w stosunku do nas. Więc klucz leży w treningu i wyborze drogi. I tu zakładam jest właśnie sedno:
dualizm,
za którym i ja bym się opowiadał. Plan Twój wydaje się dobry ale widzę miejsce by i dla U-21 coś znaleźć bo potencjał ludzki wśród zawodników pozwala na to i to.
Talent z potencjałem poniżej supergwiazdy przeznaczony mógłby być dla U21 natomiast talent plus potencjał to materiał na gwiazdę NT z pominięciem U21 lub z grą w U21 ale z priorytetem by NT była docelowa więc tylko wtedy gdy to z treningiem nie wadzi.

Co więcej z tych rozważań myślę, że można usunąć właśnie SF. Bo sposób ich treningu, potencjalne pensje oraz to do czego się dąży jest w stanie dopasować się zarówno do U21 jak i NT

Dokładnie, Astarotte. Ty doszedłeś do takich wniosków na podstawie wnikliwej obserwacji. Doszedłeś do pewnych wniosków. Ja to widzę. Ty to widzisz. Widzą to także inni, którzy popierają mój projekt.

Nie ukrywam, że ręce mi opadły z zaskoczenia po wszystkim tym, co i w jakim stylu powypisywał vinnie. Myślałem, że inicjatywa, która jest słuszna i ma poparcie społeczności zasługuje na wprowadzenie. Inicjatywa, która nie ma słabych punktów. Punktów, których nie dałoby się rozwiązać jak podzielania prowadzenia graczy dwutorowo.

Ale ja tego tak nie zostawię. Jeśli chce prowadzić ze mną wojnę podjazdową w takim stylu to ja już mam kolejne argumenty. I wytoczę tym razem cięższe działa. Jeżeli ktoś nie szanuje mojej inicjatywy i pisze w stylu decyzyjnym wobec niej to moje potulne na to wszystko reagowanie musi się skończyć. Tak jak jestem ostatnim do klepania się po plecach i mówienia, że jest dobrze (wspomniane przeze mnie suck each other's dicks) bo my tak uważamy a wy się zamknijcie. Tak samo jestem ostatnim, który zastraszony podkuli ogon pod siebie i się wycofa.

Miarka się przebrała. Nie będzie ktoś mówił mi "poczekaj dwa sezony", bo...
Bo właściwie nie wiem co.
Bo ja jestem mądrzejszy niż Ty?
Bo ja jestem selekcjonerem a Ty nie?
Bo ja gram w tę grę dłużej od Ciebie to muszę mieć lepsze argumenty od Twoich, chociaż nie potrafię ich udowodnić?

Sprzeciwiam się takiemu traktowaniu graczy. Dzieleniu ich na lepszych i gorszych.
Nie zauważyleś, że vinnie_jones pisał tak, jakby on już przesądził i zdecydował, że mam sobie dać spokój i wrócić z tym za dwa sezony? Bo on tak chce.

Advertisement