BuzzerBeater Forums

BB Poland > [wybNT] Debata wyborcza

[wybNT] Debata wyborcza (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: B.B.King

This Post:
00
208992.138 in reply to 208992.133
Date: 2/10/2012 3:37:26 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Czy któryś z kandydatów ma zamiar ruszyć, oddzielne trenowanie zawodników z wyższym potencjałem pod NT i podzielić zawodników na U21 i NT oraz jak ma zamiar to zrobić?

Ja nie tylko mam zamiar, ale już w tym temacie działałem. Przez 3 albo 4 sezony tworzyłem bazy, z których potem korzystał MTR. Niestety osobom prowadzącym ten temat skończył się zapał i nie byli chętni do współpracy z 3-ema kolejnymi selekcjonerami i nic nie przekazali. Więc trzeba będzie zagospodarować tę przestrzeń, która się stworzyła.

Ale chcę to zrobić w realnych ramach a nie jakiś wymyślonych założeniach. Swego czasu MTR domagał się podziału zawodników po drafcie w stosunku 1:7 (czyli 1 do U21, 7 do NT). Prawda jest taka, że proporcje powinny być dokładnie odwrotne. Najlepszy przykład to ostatnie MŚ NT. Całe MŚ opędziliśmy 5-cioma podkoszowymi (czyli zawodnikami, którzy nominalnie mogą grać jako PF lub C) oraz dwoma nominalnymi niskimi skrzydłowymi. Tyle. Siedmiu zawodników obstawiło nam pozycje SF/PF/C. W jednym tylko meczu barażowym z Tajwanem dodatkowo ogony zagrali Tłustochowicz i Reda. W NT nie potrzeba nie wiadomo jak wielkiego zaplecza. Nie trzeba trenować tabunów zawodników, którzy będą trochę gorsi niż obecni kadrowicze. Ich szansa na grę w reprezentacji będzie oscylować na poziomie liczonym w promilach. Potrzeba trenować niewielu zawodników, ale muszą być świetni - lepsi niż obecni kadrowicze.
A w U21 co sezon trzeba nowych zawodników.
Tak więc podział zawodników po drafcie będzie taki, że większość będę namawiał w kierunku treningu pod U21. (Zresztą na wszystkich pozycjach oprócz zmutowanych centrów to nie wyklucza dalszego treningu do NT - wystarczy zobaczyć, Gradzinski, Krzystała - grali w U21, teraz trenują pod NT, pensję mają strawną). Na trening stricte pod NT (czyli w założeniu z ominięciem U21) chciałbym brać tylko nielicznych zawodników, przypadki bardzo szczególne. Czyli połączenie unikatowego zawodnika z właścicielem, który ma nietypowe podejście, chce coś innego niż wszyscy, taką duszę niepokorną, która chciałaby zrobić na przekór, oraz dodatkowo wie na co się pisze. I tylko historyków.
W tym sezonie pierwszy raz od bardzo wielu sezonów nie było obniżki pensji zawodników. A więc sygnał jest prosty - jeśli ktoś chce grać w NT, to będzie musiał mieć pensję nie mniejszą niż obecni kadrowicze (no bo przecież oni nie będą się jeszcze przez długi czas stawać gorszymi). Niewielu wytrwa, dlatego nie ma co wciskać kitu właścicielom, lepiej zrobić mniej a dobrze, niż potem obserwować setkę rozczarowań i zmarnowanych talentów, które nie zagrały ani w U21, ani nie dotrwały do NT.

From: moflaffle

This Post:
11
208992.139 in reply to 208992.106
Date: 2/10/2012 9:55:23 PM
Overall Posts Rated:
761761
My opinion is that Gortat is a pretty good center, and it helps to have Steve Nash as your point guard!

From: Georgian

This Post:
00
208992.140 in reply to 208992.108
Date: 2/11/2012 4:12:21 AM
Overall Posts Rated:
7373
@toshii

Moge zasponsorowac serwer i lepsza domene, odezwe sie do Ciebie na PM. Strona w tej subdomenie bedzie lepiej sie pozycjonowac, a moze tez czasem zrobie jakas reklame. Poza tym pomoc w grafice masz u mnie za free :)

buzzerbeater.e-nba.pl

This Post:
00
208992.141 in reply to 208992.140
Date: 2/11/2012 4:46:10 AM
Matrix Mighty Dunkers
II.4
Overall Posts Rated:
10021002
ale z tego co widze to będzie część Twojego projektu e-nba.pl :) moim zdaniem lepiej by pozostało to na zewnątrz jako odzielny projekt. troszke zaczynamy wchodzi w prawne aspekty działania tej strony :(

Last edited by aMORFIczny at 2/11/2012 4:48:06 AM

This Post:
66
208992.143 in reply to 208992.57
Date: 2/11/2012 3:50:52 PM
Overall Posts Rated:
4747
4. Po co piszesz takie elaboraty? Minimum słów maksimum treści poproszę :)

Grasz w hattricka? Wiedzialbys, dlaczego na maxa wykorzystuje ilosc znakow w postach... On to robi od lat... Zawsze...

This Post:
00
208992.144 in reply to 208992.143
Date: 2/11/2012 3:53:43 PM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
kurcze

co zerknę na forum jesteś...-powrót do BB?


fajnie by było :)

This Post:
00
208992.145 in reply to 208992.144
Date: 2/11/2012 4:10:54 PM
Overall Posts Rated:
4747
Mam dlugi... Jak kogos sprzedam, moze bym awansowal do 3 ligi... Ciezko przez tel ogarniac ta gierke... Chyba, ze kiedys znow kupie stacjonarny komp...

From: Jax
This Post:
22
208992.146 in reply to 208992.145
Date: 2/12/2012 12:02:19 PM
Overall Posts Rated:
773773
Wszystko fajnie pięknie obie kadry wygrały medale , moglibyśmy powiedzieć że u nas wszystko działa jak w szwajcarskim zegarku , ale moim zdaniem nie do końca tak jest . Głównie chodzi mi o niszczenie wysokiego potencjału grajków przez U21 i nabijanie tylko głównych skili grajkom .

A bardziej szczegolowo to chodzi mi o tego o to Pana (18320097)

Wczoraj na czacie ktoś podał skile grajka , nie wiem czy prawdziwe czy nie ale jeżeli są prawdziwe to uważam ze grajek został zmarnowany na maksa . To my mamy aż tyle legend z draftu aby na takie marnotrawstwo sobie pozwalać ??

Pamietam ze zaraz po drafcie ten gracz miał pensję ponad 6 tysi a moze nawet i ponad 7 tysi , moim zdaniem aż prosiło się zacząc od trena OD/PS ze szczególnym naciskiem na OD . Dół przy tym wzroście który ma ten zawodnik można by było robić potem i też by pieknie skakał . Pod NT powinien być gracz trenowany a nie pod 4 skilową U21 bo teraz z jego pensją i z jego wiekiem to można już go na straty spisywać pod kątem NT . Chyba ze chcemy mieć drugiego Turbato a to sorki oddaje honor jeżeli o to chodziło ;-) . Ja ni mówię aby grajkowi który ma grać na C robić OD od razu do poziomu 9-10 no ale te 4-6 bardzo by sie przydało .
Dlatego czy nie lepiej bedzie aby pod NT historyków i tym bardziej legendy były trenowane inaczej jak do U21 ??


PS. W obecnym drafcie wśród 18 latków nie było żadnej legendy a wśród 19 latków było ich raptem 2 .

Chętnie posłucham opini na ten temat .

This Post:
00
208992.147 in reply to 208992.146
Date: 2/12/2012 12:16:19 PM
Overall Posts Rated:
299299
Wszystko fajnie pięknie obie kadry wygrały medale , moglibyśmy powiedzieć że u nas wszystko działa jak w szwajcarskim zegarku , ale moim zdaniem nie do końca tak jest . Głównie chodzi mi o niszczenie wysokiego potencjału grajków przez U21 i nabijanie tylko głównych skili grajkom .

A bardziej szczegolowo to chodzi mi o tego o to Pana (18320097)

Wczoraj na czacie ktoś podał skile grajka , nie wiem czy prawdziwe czy nie ale jeżeli są prawdziwe to uważam ze grajek został zmarnowany na maksa . To my mamy aż tyle legend z draftu aby na takie marnotrawstwo sobie pozwalać ??

Pamietam ze zaraz po drafcie ten gracz miał pensję ponad 6 tysi a moze nawet i ponad 7 tysi , moim zdaniem aż prosiło się zacząc od trena OD/PS ze szczególnym naciskiem na OD . Dół przy tym wzroście który ma ten zawodnik można by było robić potem i też by pieknie skakał . Pod NT powinien być gracz trenowany a nie pod 4 skilową U21 bo teraz z jego pensją i z jego wiekiem to można już go na straty spisywać pod kątem NT . Chyba ze chcemy mieć drugiego Turbato a to sorki oddaje honor jeżeli o to chodziło ;-) . Ja ni mówię aby grajkowi który ma grać na C robić OD od razu do poziomu 9-10 no ale te 4-6 bardzo by sie przydało .
Dlatego czy nie lepiej bedzie aby pod NT historyków i tym bardziej legendy były trenowane inaczej jak do U21 ??


PS. W obecnym drafcie wśród 18 latków nie było żadnej legendy a wśród 19 latków było ich raptem 2 .

Chętnie posłucham opini na ten temat .


+1
No z Cybury to teraz ciężko będzie zrobić coś ciekawego musiałby co najmniej 10 razy skoczyć w OD+PS, a nie będzie mu łatwo grać na PG, z taką pensją i skillami

This Post:
00
208992.148 in reply to 208992.147
Date: 2/12/2012 12:20:27 PM
Matrix Mighty Dunkers
II.4
Overall Posts Rated:
10021002
rozmawiałem z właścicielem i będzie trenował tylko górę, ale co z tego wyjdzie, nie wiem

Advertisement