BuzzerBeater Forums

BB Poland > [U21] Mistrzostwa Świata sezon 23

[U21] Mistrzostwa Świata sezon 23

Set priority
Show messages by
This Post:
11
239716.138 in reply to 239716.117
Date: 5/15/2013 1:53:27 PM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
good idea Asta, oby ktoś chciał rozmawiać ;) w sumie sam jestem ciekawy co w tym sezonie idzie nie tak, skoro było tak dobrze?

sam jestem ciekawy a teraz od tego posta zaczynam odpowiadać przynajmniej w zakresie jaki znam

może to jest kwestia treningu, kontaktu z managerami, Joa jest 4 sezon i raczej inaczej nie dobiera zawodników niz poprzednio. Moim skromnym zdaniem zawodnicy sa nie dotrenowani, nie ma takiej siły grania jak poprzednio - jest kilku bardzo fajnych ale rezerwowi sa po prostu słabsi niz poprzednio, wystarczy spojrzeć na podkoszowych, nie ma żadnego z potencjałem supergwiazda+, więc o czym mowa. 100k pensji to niestety mizeria. w tej chwili powinniśmy mieć podkoszowych co najmniej z pensjami przewidywanymi około 130k, w sprawnej formie 2kk DMI.


postaram się wybrać byłych kadrowiczów i obecnych oraz obecny rocznik 18 tek (bez nazwisk) by dać pewien spory zakres porównania jak było i jak jest a jak może być
co do podkoszowych poprzednio to sorki
ale jeden teraz zaliczył i zeszły sezon o ile się nie mylę
więc pod tym względem na bank mamy lepszego grajka niż sezon wcześniej :)

o reszcie się nie wypowiadam bo ich nie widziałem
małych grajków jak pisałem posiedzę i postaram się wkleić porównania


wydaje się zasadne opisać troszkę co spotyka skauta (bez narzekania po prostu rzut oka jak to idzie od pierwszeego roku do kadry) to pewnie też wiele wyjaśni

This Post:
00
239716.139 in reply to 239716.118
Date: 5/15/2013 1:59:11 PM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
Generalnie uważam, że trochę za wcześnie na panikę i wnioski bo raz, że jeszcze sezon się nie skończył i wcale nie wykluczone, że skończy się dobrze. Dwa to, że jeden marny sezon nie oznacza, że kolejne będą też słabsze. W końcu sam Joa się przyznał, że nie ma za wiele czasu i trochę kadrę zaniedbał.

pozostaje pytanie co z rocznikiem 18 latków na pozycjach SF/PF/C - bo o ile ten sezon jest jaki jest to trzeba się zastanowić co z młodymi (PG/SG mam ja jeśli faktycznie wyjdzie z dyskusji, że nie bardzo ich prowadzę to jest jeszcze czas na zmiany)

Natomiast z tego co zaobserwowałem to według mnie U-21 zbyt przesadnie poszła w multiskillowość. Nie wiem z czego to wynika...Być może wynika to z bumu na multiskillowych grajków w Polsce. Być może ktoś jasno nie powiedział czego oczkuje. W każdym bądź razie gdzieś rozmyło się to co robiliśmy w U-21 i co przynosiło nam sukcesy.

Zawodnicy U-21 powinny bazować przede wszystkim na głównych skillach. W te 3-4 sezony nie da się zrobić wiele więcej. To dla mnie jest jasne logiczne. Nie rozumiem dlaczego U-21 odeszła od tego co przynosiło sukcesy i poszła w multiskillowość rezygnując ze skilli głównych.

jest to głównie zasługa ogólnego trendu
jeśli już grajek trafia do kumatego, to wie on, że ciężko będzie robić poboczne skille po U21, często dobro klubu wygrywa (obecnie chyba z 10 % rocznika przekonuje mnie, że robi dół i basta) :)

Argument o tym, że NT zabrała garstkę zawodników jakoś do mnie nie trafia. Może ktoś mnie przekona? Obecna U-21 nawet potencjału supergwiazdy nie wykorzystuje..


nie płaczę o tych, którzy zostali
ale moja robota miała na celu dbać o U21
i pod tym względem zawsze lepiej mieć więcej niż mniej grajków :)
a tych co akurat wzięto z rocznika obecnych kadrowiczów to była czołówka grajków (powyżej wkleiłem i wiele od obecnych kadrowiczów się nie różnili)

From: Astarotte

This Post:
00
239716.140 in reply to 239716.120
Date: 5/15/2013 2:09:19 PM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
"Generalnie uważam, że trochę za wcześnie na panikę i wnioski"
Mnie martwi co powiedział Joa - że nie ma czasu już za dużo na BB. Szkoda, że tak się kadencja kończy. Wszak ma on U21 pod sobą ale co ważniejsze chyba, to skautuje młodych graczy( a ma ich sporo pod sobą), więc jak tu napisał wcześniej że nie ma czasu analizować rywali, a co dopiero zająć się dobrym kontaktem z managerami:/

Jaki kontakt macie ze skautami u21? Bo ja jestem lekko zmartwiony.

Poźniak i Bandur - to patrząc na nich nie widzę by byli multi:/

na resztę wpisu nie odpowiadam więcej to był do Joa ale już coś wkleiłem poprzednio

natomiast nie wiem czy na mnie narzekają w kwestii kontaktu...jakoś się nie spotkałem przy tych rocznikach
mógłbyś rozszerzyć to troszkę?
Jeśli słyszę coś o innych to czasem sam reaguję (patrz SF bodajże 3 sezony temu jak skaut zniknął)
ja piszę - nie wiem jak inni pracują
ale domyślam się, że jest różnica - każdy ma swój styl i czas i chęci...




This Post:
00
239716.141 in reply to 239716.121
Date: 5/15/2013 2:10:08 PM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
A może powinien powstać projekt "trening do u-21"?
Który by może zachęcił osoby do treningu.
Według mnie żeby stworzyć silną kadre by nikt nie narzekał na selekcjonera , potrzebne są osoby które będa sumiennie 3 sezony trenować.
A osób do treningu jest za mało by stworzyć mistrzowską kadre. Kluby powinny kupywać od razu 2 mlodych z identycznym potencjałem. Jakby było 4 menago na podkoszowych, 4 na obwodowych i 2 na Sf nie wykluczam wiekszej ilosci. Wtedy dało by to co najmniej 8 podkoszowych, 8 obwodowych i 4 sf. I to by było już optymalna ilość.

był taki i prowadził go vinnie jones
skończył się złotym medalem

This Post:
00
239716.142 in reply to 239716.124
Date: 5/15/2013 2:12:08 PM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
A może powinien powstać projekt "trening do u-21"?


BARDZO DOBRY pomysł! Może ktoś chce mieć szybciej reprezentanta niż po tych 9-10 sezonach treningu. U-21 to raptem 4 sezony solidnego trena.

i co potem? Bo wielu już się nad tym zastanawia - gracz o tyłek otłuc w obecnej rzeczywistości (w większości przypadków)

From: Astarotte

This Post:
00
239716.143 in reply to 239716.132
Date: 5/15/2013 2:15:13 PM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
Trening do U21 jest tylko pod koszem nie opłacalny. Trening SFa pod U21 jest bardzo opłacalny:)
Trening obwodowych również. Bo jeżeli robi się zawodnika OD+PS(skrajny przypadek) to jego pensja w ekstremalnym przypadku po opuszczeniu U21 będzie w okolicach 55k. Gdzie jeszcze później spokojnie inne skille można mu trenować i nadal bardzo wiele warty na Tlu będzie.
Jeżeli trenujemy całą górę to wtedy będzie my mieć gracza z fajnie rozwiniętymi 6 skillami, a tacy obwodowi są trochę warci.


Tylko pod koszem trzeba się poświęcać :)

nie pójdzie to
cierpliwość jest mocno ograniczona (patrz efekt treningu programowców pod NT)
z resztą sam wiesz jak to jest piszesz mi czasem o tym, że w tym wieku nie ma co robić pobocznych i grajek do zakopania
to wyobraż sobie armię takich
praktycznie samych takich, gdyby jednak pod U21 wszyscy trenowali jednakowo) - tylko program kaca coś by dostarczał do NT albo głównie on
albo gracze, którzy odpadaliby z treningu pod u21
troszkę to nie teges ale każdy pomysł zasługuje na szansę lub chociaż dyskusję

From: Jax

This Post:
22
239716.144 in reply to 239716.128
Date: 5/15/2013 2:17:07 PM
Overall Posts Rated:
773773
Wydaję mi się, że problem zabrania zawodników do NT nie jest problemem, tylko zabieranie menedżerów skłonnych do współpracy z kadrami, a większość zawodników trenowanych do U21 jest w IV lub V lidze. Mimo, że program treningu do U21 łatwiej jest połączyć z walką o awans i grą w pucharze to potem dla tych w słabszych ligach trudno jest utrzymać gracza, który po sezonie grania w kadrze nie ma żadnych perspektyw, ponieważ ma wysoką pensję. Sam miałem takiego gracza, którego po sezonie gry w kadrze, bo nie miałem kasy na utrzymanie go
Dla menedżerów o wiele bardziej opłacalny jest trening do NT, bo mimo ciężkiego i żmudnego treningu można lepiej zarobić na takim zawodniku, ponieważ na TL właśnie multiskille schodzą po wysokich cenach, a nie centrzy którzy nie mają góry z pensją ok 100k. Nie jestem może zbyt dobrze obeznany z obecnymi cenami, ale wydaję mi się, że taki center za więcej niż pół miliona nie zejdzie
Trening pod U21 przestał się po prostu opłacać


Nie znam sie na tej całej U21 , ale post Theusika moim zdaniem oddaje wszystko dlaczego lud nie chce trenić pod U21 . Po co trenić C 3 skile jak za chwilę pensja mu tak wzrosnie ze bedzie dla 4-5 ligowca takim obciażeniem ze trzeba go bedzie sprzedać a jak sprzeda to i tak raczej na nim straci niz zyska więc po co trenowac mozna zadac sobie pytanie ?
A nawet jeżeli ktos sumiennie potreni to czy zagra w U21 też często jest niepewne , bo kontuzje ,bo forma bo ktos potrenił lepiej , bo nie pasuje selekao i jeszcze pewnie ileś tam "bo" ;-)

Jeżeli jeszcze dodamy do tego że liczba userów spada to jest to znak ze zostaja ci najbardziej " kumaci" a skoro tacy zostają to liczba jeleni którzy chca trenić dla U21 spada . a moga to robic tylko tacy którzy będa to robic dla jakiejś idei .

To tylko takie moje drobne nic nie znaczące zdanie w tej dyskusji.

This Post:
00
239716.145 in reply to 239716.128
Date: 5/15/2013 2:18:52 PM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
Wydaję mi się, że problem zabrania zawodników do NT nie jest problemem, tylko zabieranie menedżerów skłonnych do współpracy z kadrami, a większość zawodników trenowanych do U21 jest w IV lub V lidze. Mimo, że program treningu do U21 łatwiej jest połączyć z walką o awans i grą w pucharze to potem dla tych w słabszych ligach trudno jest utrzymać gracza, który po sezonie grania w kadrze nie ma żadnych perspektyw, ponieważ ma wysoką pensję. Sam miałem takiego gracza, którego po sezonie gry w kadrze, bo nie miałem kasy na utrzymanie go
Dla menedżerów o wiele bardziej opłacalny jest trening do NT, bo mimo ciężkiego i żmudnego treningu można lepiej zarobić na takim zawodniku, ponieważ na TL właśnie multiskille schodzą po wysokich cenach, a nie centrzy którzy nie mają góry z pensją ok 100k. Nie jestem może zbyt dobrze obeznany z obecnymi cenami, ale wydaję mi się, że taki center za więcej niż pół miliona nie zejdzie
Trening pod U21 przestał się po prostu opłacać

bardzo celne uwagi moim zdaniem
właściciel skory do bezwarunkowej współpracy jest super cenny dla skauta - i równie mało spotykany :)

myślę, że uzupełnieniem tego wpisu będzie kilka słów o tym jak wygląda to zajęcie skauta - ale to po tym, jak uśpię dziecko

This Post:
00
239716.146 in reply to 239716.139
Date: 5/15/2013 2:35:00 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
jest to głównie zasługa ogólnego trendu
jeśli już grajek trafia do kumatego, to wie on, że ciężko będzie robić poboczne skille po U21, często dobro klubu wygrywa

To akurat dobrze bo świadczy o tym, że mamy wyedukowaną społecznością. Na to też długo wszyscy pracowaliśmy. Mimo wszystko są też na pewno tacy, którzy mają inne priorytety/inny pomysł na grę. Dla przykładu King ma już bodaj trzeciego reprezentanta U-21 z rzędu:-) Myślę, że nie dla wszystkich perspektywa długiego żmudnego treningu jest kusząca. Wielu jest pewnie takich, którzy chcieliby widzieć szybko efekty w postaci flagi przy nazwisku. Dla takich m.in. jest trening do U-21. Jestem przekonany, że jakby się bardziej postarać to znalazłoby się więcej takich co by im ten trening do U-21 podpasował i by stale dostarczali dobrych grajków do kadry.
obecnie chyba z 10 % rocznika przekonuje mnie, że robi dół i basta
Nie chcą to trudno. Pracujesz z tymi, którzy chcą. Nigdy nie ma tak, że wszyscy są chętni. Celem scautów U-21 jest określony trening. Scaut mówi wyraźnie o co mu chodzi i albo ktoś się pisze albo nie. Gdyby tak każdy miał trenować co mu się podoba to po co scauci? Cel musi być jasny i klarowny. Nie może być tak, że to się rozjeżdża na lewo i prawo bo na to nie ma czasu. W NT można bardziej poimprowizować ale tam czasu jest więcej.

powyżej wkleiłem i wiele od obecnych kadrowiczów się nie różnili
Pytanie dlaczego wiele się nie różnią?:-) Z całą pewnością nie powinno tak być bo priorytety obu kadr są zupełnie inne. Sprawa jest prosta. Albo zawodnicy do U-21 albo zawodnicy z projektu Kaca nie trenują tak jak trzeba:-)

Last edited by kozlik4 at 5/15/2013 2:36:40 PM

This Post:
00
239716.147 in reply to 239716.146
Date: 5/15/2013 3:00:22 PM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210

To akurat dobrze bo świadczy o tym, że mamy wyedukowaną społecznością. Na to też długo wszyscy pracowaliśmy. Mimo wszystko są też na pewno tacy, którzy mają inne priorytety/inny pomysł na grę. Dla przykładu King ma już bodaj trzeciego reprezentanta U-21 z rzędu:-) Myślę, że nie dla wszystkich perspektywa długiego żmudnego treningu jest kusząca. Wielu jest pewnie takich, którzy chcieliby widzieć szybko efekty w postaci flagi przy nazwisku. Dla takich m.in. jest trening do U-21. Jestem przekonany, że jakby się bardziej postarać to znalazłoby się więcej takich co by im ten trening do U-21 podpasował i by stale dostarczali dobrych grajków do kadry.

jasne że są sam jestem taki :) ale kilku odpada dla programów kaca i już to przerabialiśmy z vinniem
udawało isę znaleźć po 5 właścicieli na pozycję i poszło
ale vinnie dłubał przy tym sam i sam trzymał na wszystkim rękę
w naszym przypadku czasem więcej jeost zawirowań wśród skautów niż wśród właścicieli:)
Nie chcą to trudno. Pracujesz z tymi, którzy chcą. Nigdy nie ma tak, że wszyscy są chętni. Celem scautów U-21 jest określony trening. Scaut mówi wyraźnie o co mu chodzi i albo ktoś się pisze albo nie. Gdyby tak każdy miał trenować co mu się podoba to po co scauci? Cel musi być jasny i klarowny. Nie może być tak, że to się rozjeżdża na lewo i prawo bo na to nie ma czasu. W NT można bardziej poimprowizować ale tam czasu jest więcej.

hmmm chciałbym byś chwilę poskautował - muszę poważnie wkleić ten krótki opis z życia skauta dla U21 ale to za chwilę
to nie jest takie proste jak Ci się wydaje
jeśli faktycznie byłoby tak jak piszesz - bezwarunkowe poświęcenie właściciela to jeśli grajek nie byłby u jakiegoś kolesia z programu tylko od urodzenia w jednym klubie - ilość graczy z Twojego podejścia równałaby się 2 może 3 grajków w kadrze. Poważnie przesiew już ze względu na samo złapanie kontaktu i łaskawą odpowiedź jest tak znaczny, że przesiew grajków na tych, którzy ściśle robią co chcę a tych, którzy potrzebują kompromisu zabiłby graczy w wieku 20 lat
tu faktycznie ktoś musi mieć ideę kadrowicza w U21 (jak king jak i kilku innych) by osiągnąć co mówisz..ale często tacy nie mają graczy najlepszych w roczniku
moim zdaniem podejście albo współpracujesz ściśle albo wypad to marnotrawienie wielu graczy...tak pracuję od kilku sezonów i faktycznie różnie bywa z tym wszystkim (trafiam na bzików pozytywnie zakręconych ale i takich, którzy chcą mieć coś więcej niż flagę U21 i chłam do sprzedania)

powyżej wkleiłem i wiele od obecnych kadrowiczów się nie różnili
Pytanie dlaczego wiele się nie różnią?:-) Z całą pewnością nie powinno tak być bo priorytety obu kadr są zupełnie inne. Sprawa jest prosta. Albo zawodnicy do U-21 albo zawodnicy z projektu Kaca nie trenują tak jak trzeba:-)


o programie nie chciałbym się wypowiadać
ale owszem teoria tworzenia gracza pod u21 nie jest w pełni realizowania w każdym z przypadków - praktyka często jest inna z powodów, o których powyżej


Last edited by Astarotte at 5/15/2013 3:03:12 PM

This Post:
22
239716.148 in reply to 239716.1
Date: 5/15/2013 3:54:35 PM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
Może coś komuś wejdzie na myśl po tym poście.
Na chwilę obecną (rocznik obecny 18 lat ale i potem z doświadczenia opiszę jak to wygląda sezon po sezonie)
należy pamiętać, że piszę o pozycjach PG/SG i tylko o nich

praca skauta zaczyna się na chwilę przed otrzymaniem baz (zazwyczaj jest to już po pierwszym treningu)
bada się forum czy ktoś po drafcie nie ogłasza się z jakimś fajnym grajkiem - od razu trzeba kierować na jakiś trening
po aktualizacji dostaję około 200 nazwisk (spełniających wymagania minimalne selekcjonera oraz według ostatnich standardów bez wysokopoziomowców z programu).
Przeglądam czy aby ewidentnie nie można kogoś już odrzucić na wstępie (jakieś 20-30 nazwisk beznadziejnie rozłożonych lub przekazuję ich do skauta od innych pozycji)
Zaczyna się pisanie maili z informacją, że gracz jest w kręgu zainteresowania i co można się dowiedzieć o trenerze , wiedzy o treningu, zamiarach itp ogólnie.
W obecnym roczniku odpowiedziało około 65 właścicieli
z tego około 15 osób generalnie odpowiedziało, że nie są zainteresowani współpracą
mimo wszytsko utrzymuję w bazie nazwiska tych, którzy milczeli ale wydają się dobrym materiałem na U21
od strzała - dla tych co odpowiedzieli pozytywnie - ustawiam trening tłumaczę co i jak sugeruję podpasowanie innych graczy z zespołu i (akurat ja) oferuję każdą pomoc, by związać danego właściciela czymś więcej niż treningiem jednego grajka (zazwyczaj lepiej się współpracuje jeśli się pomaga na różnych etapach gry i w różnych aspektach).
około połowa z tych osób ma obecnie trenera 4 lub niżej i nie ma zamiaru dawać więcej niż 4
negocjujemy jak najwyższy poziom - lub pomagam w takim rozwoju klubu by szybko cos złapac w tym aspekcie
i tak to się krę/ci przez około pół sezonu
cotygodniowy raport rozmowy setki maili (ale mnie to cieszy, bo trafiam na fajnych właścicieli i jest szansa na coś na końcu)
w między czasie odzywa się około 5 osób, którzy kupili tych do sprzedania na początku
ja sam koło połowy sezonu przeglądam nazwiska, by wyciąć botujących się
robię tak jeszcze przy końcu sezonu aby niepotzebnie nie dawać pracy selekcjonerowi
np w chwili obecnej na liście mam 108 nazwisk (z początkowej listy około 200)
z tego 53 osoby utrzymuja kontakt

z doświadczenia wiem, że po pierwszym sezonie liczba kontaktujących się spadnie do około 40 (za słabi - za późno zaczęli trenować z wysoką intensywnością - za późno podkupili grajka itp) takie osoby szczerze informuję o znacznej stracie do pozostałych i proponuję rozwój ich dla klubu w zamian za chęci jakie wykazali na początku
korzystają lub nie - różnie
Ci, którzy przetrwają selekcję po pierwszym sezonie często utrzymują sie do końca - lista jeost sprawdzana co przerwa sezonowa
więc selekcja wycina mniej grajków po wieku 19 lat
koniec końców dostarczam około 20-30 nazwisk moim zdaniem najlepszych
selekcjoner łapie ich lub jednostki, które przecisnęły się przez sito skautów (np BBKing miał takiego gracza, powstał bez kontaktu ze skautem - ja też miałem w bazie grajka, którego usunąłem z bazy a obecnie gra - to są jednostkowe sprawy raczej)

teraz o sposobie kształtowania treningu
wytyczne daje selekcjoner
ja preferuję najpierw zrobić trudny (OD i PS)
następnie 1 na 1 lub JS
oczywiście to generalny opis - podchodzę indywidualnie
w chwili obecnej z 53 nazwisk na liście jakieś 10 ściśle trenuje trudny trening
około 8 nazwisk trenuje dół (wola właściciela)
a zdecydowana większość rotuje treningiem (tak by nie zmęczyć i po żmudnych zielonych strzałeczkach w OD polecam 1 na 1 by odetchnąć)
i tak się kręci każde nazwisko z osobna

należy pamiętać, że niekoniecznie zgrywają się trener wysoki i chęć szczera robić trening zgodnie z wolą skauta
To tak na ogólnie podałem jeśli będą pytania odpowiem
może to coś rozjaśni
a może po weekendzie jednak wkleję porównania (dziś już po prostu nie chce mi się przeszukiwać poczty)



Advertisement