BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] Dyskusja ogólna (sezon 15)

[NT] Dyskusja ogólna (sezon 15) (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
171604.140 in reply to 171604.137
Date: 1/22/2011 9:43:19 AM
Overall Posts Rated:
455455
Hahahaha... +1 za tekst ze ścianą!!!! Nawiązując do dyskusji BB King będzie robił swoje, pretensje bedą się namnażały, a dyskusja w tym wątku brnęła dalej nie w tym kierunku w którym powinna ;)) To jest prawdziwy przejaw tego jak chcemy się zorganizować i zjednoczyć żeby zdobyć najwyższe laury w BB. <śmiech> GRATULUJE!!

This Post:
00
171604.141 in reply to 171604.139
Date: 1/22/2011 9:47:28 AM
Overall Posts Rated:
7474
To ja może Tobie wyjaśnię jak to robić szybciej.

Co sezon tworzysz listy draftu, z których tak jesteś dumny. Otrzymują je skauci U-21, którzy podobnie jak Ty teraz nie są zainteresowani allstarami.

Tak się składa, że wszyscy polscy zawodnicy w tej grze pochodzą z polskiej ligi z draftu albo z nowo powstałych klubów.

Najprostszym rozwiązaniem, by takie akcje jak te Twoje masowe infiltrowanie zawodników się nie powtarzało jest po prostu stworzenie listy zawodników z draftu i co sezon uaktualnianie ich pensji.

Bez żadnego powoływania i pobierania umiejętności zbędnych graczy.
A jedynie tych, którzy widać że się rozwijają i mają szansę na kadrę.

m4ti_ znalazł sobie szperacza składów rywali.
Myślę, że znalazłby się też i ochotnik porównujący pensje zawodników co sezon.

Zmniejszyłoby to ilość sprawdzanych zawodników.
I zapobiegło podejrzeniom takie, jakie uzasadnienie pojawiły się teraz.
Bo wcale nie chodzi o to, że U-21 co sezon dostaje listy zawodników, którzy dopiero co się "urodzili" i nie mają żadnego znaczenia dla siły zespołów.
W przeciwieństwie do pobierania zawodników ze składów I, II czy III ligowych zespołów.
Także nie przekręcaj kota ogonem.

Tak trudno wprowadzić w życie przechowywanie danych zawodników z draftu i kontrolowanie ich rozwoju?
Ale przede wszystkim na podstawie pensji.
Dopiero później wraz z jej systematycznym wzrostem zabierać się za skille.

Last edited by Hawkeyed at 1/22/2011 9:50:11 AM

This Post:
00
171604.142 in reply to 171604.139
Date: 1/22/2011 10:00:36 AM
Overall Posts Rated:
7474
Ponieważ wtedy zrobiłem listę bez podziału na potencjały. (To była ta sama lista, którą kiedyś publicznie dałem na forum).
W tym sezonie usprawniłem sobie te listy i podzieliłem zawodników wg potencjału. Tak jak powiedziałem - chcę, żeby kadry się rozwijały. I dlatego w tej kadencji allstary nie były sprawdzane.

Nie chcę się czepiać ;)

Chilijski zawodnik z pensją ok. 30 tys. jest świetny, bo grał w zespole mistrzów świata, tak?
Ale Ty usprawniasz swoją listę tak, żeby nie sprawdzać allstarów, bo reprezentacja ma się rozwijać.
Czy mi się wydaje czy pensję w granicach 30 tys. może mieć nie tylko allstar ale również gwiazda?

Coś Twoja wersja z chilijskim alibi się kupy nie trzyma ;)

Last edited by Hawkeyed at 1/22/2011 10:00:59 AM

This Post:
00
171604.143 in reply to 171604.141
Date: 1/22/2011 10:01:26 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Bo wcale nie chodzi o to, że U-21 co sezon dostaje listy zawodników, którzy dopiero co się "urodzili" i nie mają żadnego znaczenia dla siły zespołów.

Ci zawodnicy rodzą się w klubach, które są Twoimi potencjalnymi rywalami w PP. Jeśli wiesz jak słaby jest rywal, to wiesz jak bardzo możesz sobie pozwolić w wystawianiu rezerw. W ten sposób możesz trenować efektywniej oraz efektywniej rozkładać minuty w zespole.
Udowodnij, że nie wykorzystujesz tej wiedzy? ;-)
Dopóki nie udowodnisz, to mam prawo uważać, bezczelnie z tej wiedzy korzystasz ;-)

Ale przede wszystkim na podstawie pensji.

Jakich pensji? Zawodnik 21-letni z pensją 30k może być lepszy niż taki z pensją 100k.
Przykład - Warchałowicz i ten młodszy od Juniorro (Klaczkowski chyba) - pensje około 35 i 38k. Suma ponad 100.
A teraz zawodnik, który "nigdy wcześniej nie był na TL-u" ;-) Pensja 131k. Suma 79 (w momencie naliczania pensji).

Informacja: przy powołaniach nie będę się w ogóle sugerował pensją.

Tak trudno wprowadzić w życie przechowywanie danych zawodników z draftu i kontrolowanie ich rozwoju?

Po pierwsze i tak najpierw trzeba zdobyć listę. Znikąd ona się nie bierze.
A po drugie w planie są kolejne usprawnienia.
Z tym że tymi sprawami będę się zajmował od poniedziałku wieczorem do piątku rano (czyli od meczu do treningu).

Last edited by B.B.King at 1/22/2011 10:06:38 AM

This Post:
00
171604.144 in reply to 171604.142
Date: 1/22/2011 10:05:33 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Nie chcę się czepiać ;)

Już pisałem co uważam, gdy ktoś tak pisze.

Jak chcesz se odwracać kota ogonem to odwracaj.
Żeby pokonać Chilijczyków to będziemy musieli mieć lepszych zawodników.
Ja myślę też na przyszłość. Pamiętaj, że ten Chilijczyk to jest chyba historyk albo MVP, a więc z każdym sezonem powinien być coraz lepszy i pensja będzie mu rosnąć (chyba, że przestaną go trenować). Przyjąłem więc za rozsądne, żeby nie sprawdzać allstarów i gorszych potencjałów.
Jeśli popełniłem błąd nie sprawdzając allstarów - zgłoś pomysł, że powinienem ich sprawdzić. Są jeszcze dwie godziny do resetu więc mogę sprawdzić jeszcze 500 zawodników.

This Post:
00
171604.145 in reply to 171604.143
Date: 1/22/2011 10:07:55 AM
Overall Posts Rated:
7474
Ci zawodnicy rodzą się w klubach, które są Twoimi potencjalnymi rywalami w PP. Jeśli wiesz jak słaby jest rywal, to wiesz jak bardzo możesz sobie pozwolić w wystawianiu rezerw. W ten sposób możesz trenować efektywniej oraz efektywniej rozkładać minuty w zespole.
Udowodnij, że nie wykorzystujesz tej wiedzy? ;-)
Dopóki nie udowodnisz, to mam prawo uważać, bezczelnie z tej wiedzy korzystasz ;-)

Ani razu jeszcze nie grałem przeciwko klubowi skautowanemu przeze mnie zawodnikowi.
A nawet jeśli bym grał to byłby to 1 z 10 czy 12 zawodników. Wielce przydatna mi wiedza ;)

Jakich pensji? Zawodnik 21-letni z pensją 30k może być lepszy niż taki z pensją 100k.
Przykład - Warchałowski i ten młodszy od Juniorro (Klaczyński chyba) - pensje około 35 i 38k. Suma ponad 100.
A teraz zawodnik, który "nigdy wcześniej nie był na TL-u" ;-) Pensja 131k. Suma 79 (w momencie naliczania pensji).

Informacja: przy powołaniach nie będę się w ogóle sugerował pensją.

Widziałeś zawodnika z draftu z pensją 30k? Bo ja nie. Żeby miał w wieku 21 lat taką pensję to musi przez te kilka sezonów trenować. I przez ten czas można najpierw śledzić rozwój jego pensji bez ingerowania w skille zawodnika.
Nie rozumiesz tego?

Oszczędziłoby to czasu na sprawdzanie zawodników i wszelkich podejrzeń.

Jeszcze bardziej niż to, iż nie będziesz się sugerował pensją (co powinno być oczywistością) cieszyłoby mnie, gdybyś nie powoływał bezsensu zawodników, którzy nie mają nawet cienia szans na grę w kadrze.

A po drugie w planie są kolejne usprawnienia.

Podpowiedziałem Ci usprawnienie.
Szkoda, że nie zostało ono wprowadzone od samego początku wraz z pierwszą listą draftu, która sama się zrobiła.

Last edited by Hawkeyed at 1/22/2011 10:08:46 AM

From: Jax

This Post:
00
171604.146 in reply to 171604.143
Date: 1/22/2011 10:08:36 AM
Overall Posts Rated:
773773
Nowe usprawnienia ?

Bedziesz powoływał od potencjału Probramista BB do Gwiazdy ? ;-)

This Post:
00
171604.147 in reply to 171604.145
Date: 1/22/2011 10:15:25 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Ani razu jeszcze nie grałem przeciwko klubowi skautowanemu przeze mnie zawodnikowi.
A nawet jeśli bym grał to byłby to 1 z 10 czy 12 zawodników. Wielce przydatna mi wiedza ;)

Ale udowodnij, że nie wykorzystasz ich w przyszłości.

Widziałeś zawodnika z draftu z pensją 30k? Bo ja nie. Żeby miał w wieku 21 lat taką pensję to musi przez te kilka sezonów trenować. I przez ten czas można najpierw śledzić rozwój jego pensji bez ingerowania w skille zawodnika.
Nie rozumiesz tego?

Ale przecież pisałeś o monitoringu zawodników. Jak będą trenować to ich pensja będzie się zmieniać. Więc trzeba będzie monitorować skille. Tak jak powiedziałem - będą kolejne usprawnienia.

Podpowiedziałem Ci usprawnienie.
Szkoda, że nie zostało ono wprowadzone od samego początku wraz z pierwszą listą draftu, która sama się zrobiła.

Ja póki co czekam na usprawnienie w postaci raportu.
Jeśli nie, to zacznę pisać do userów, pytać co trenują i sugerować zmianę treningu, jeśli nie będzie się zgadzać z moją wizją. Jeśli powstanie z tego powodu zamęt, to Ty będziesz winny, bo z powodu braku przepływu informacji nie wiem jaki zawodnik jest pod czyją kontrolą.
Powinien być ktoś, kto będzie miał wiedzę jaki zawodnik jest pod czyją kontrolą, żeby skauci nie wchodzili sobie w kompetencje. W obecnej sytuacji nominowałem siebie do tej funkcji, a kandydatura została jednogłośnie przyjęta przez zarząd kadry.

This Post:
00
171604.148 in reply to 171604.145
Date: 1/22/2011 10:16:21 AM
Overall Posts Rated:
179179

Widziałeś zawodnika z draftu z pensją 30k? Bo ja nie. Żeby miał w wieku 21 lat taką pensję to musi przez te kilka sezonów trenować. I przez ten czas można najpierw śledzić rozwój jego pensji bez ingerowania w skille zawodnika.
Nie rozumiesz tego?



Nie rozumiem ja:). Co Ci da śledzenie po pensji jak nie znasz skilli? Przecież 21 latek z pensją 30k, może być wymaksowany w dwóch skillach, a może być fajnie zbalansowany? Czyż nie tym opiera się Twój projekt? Pozdrawiam

From: B.B.King

To: Jax
This Post:
00
171604.149 in reply to 171604.146
Date: 1/22/2011 10:18:30 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Nowe usprawnienia ?

Bedziesz powoływał od potencjału Probramista BB do Gwiazdy ? ;-)

No i po co te nic nie wnoszące zaczepki...
(pytanie retoryczne)

This Post:
00
171604.150 in reply to 171604.147
Date: 1/22/2011 10:19:43 AM
Overall Posts Rated:
7474
Ja póki co czekam na usprawnienie w postaci raportu.
Jeśli nie, to zacznę pisać do userów, pytać co trenują i sugerować zmianę treningu, jeśli nie będzie się zgadzać z moją wizją. Jeśli powstanie z tego powodu zamęt, to Ty będziesz winny, bo z powodu braku przepływu informacji nie wiem jaki zawodnik jest pod czyją kontrolą.
Powinien być ktoś, kto będzie miał wiedzę jaki zawodnik jest pod czyją kontrolą, żeby skauci nie wchodzili sobie w kompetencje. W obecnej sytuacji nominowałem siebie do tej funkcji, a kandydatura została jednogłośnie przyjęta przez zarząd kadry.

Zawodnicy są albo pod kontrolą vinnie_jonesa albo Mr. Presidenta.
Nie ma żadnego problemu między przepływem informacji. Tę wiedzę posiada Mr. President.
A zawodnikami wzajemnie się wymieniamy, jeśli np. uważam, że zawodnik bardziej niż do MTR nadaje się do U-21.

Nie ma żadnych nieporozumień ani konfliktów w tej materii.

Advertisement