BuzzerBeater Forums

BB Poland > Model Treningowy Rewolucje

Model Treningowy Rewolucje

Set priority
Show messages by
This Post:
00
150725.143 in reply to 150725.142
Date: 7/7/2010 7:02:31 PM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Po szóste:
Nie znam się na NT. Być może to co piszę to głupoty, bo już jest późno ;)

Po siódme:
Nie trać zapału. Szczerze życzę Ci realizacji pomysłu ;)

This Post:
00
150725.144 in reply to 150725.1
Date: 7/8/2010 3:09:40 AM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
Przeglądałem graczy z krajów jakie zamieściłeś i kilka wniosków mi się nasuwa - może daleko idących i może nawet przesadzonych ale...

poanalizowałem sobie czy kadrowicze mieli swoje początki w U21 co świadczyłoby w większości, że droga naktórej jesteśmy teraz jest także ich drogą (da się pomiędzy tymi krajami zauważyć pewne podobieństwo).

i o ile starsi gracze wiadomo w U21 niegrali (młodzieżówkę wprowadzono później więc sens rozpatrywania graczy powyżej 28 roku życia jest nikły) to młodsi wydraftowani w okolicach przed 9 sezonem w większości swój czas w U21 mieli.

Natomiast punkt zwrotny to sezon właśnie koło 9 czyli obecnie 23-24 lata

tu z zaliczeniem U21 jest o wiele skromniej.


to mocno zastanawiające. Ba! w niemczech nowo dołączeni raczej w U-21 nie grali a są 22-24 latkami w większości.

Można domniemywać, że po wprowadzeniu U21 odbywało się to u nich jak i u nas - czyli że był czas gdy juniorzy byli mocniejsi niż NT bo akurat przeprowadzaliśmy plan młodej kadry i nam BB-cy spłatali psikusa z wprowadzeniem U21. Ale wydaje się też, że właśnie ostatnie sezony są prowadzone w inny sposób. Nie sądzę by Niemcy mieli dużo więcej nowych graczy gwiazdorskich w stosunku do nas. Więc klucz leży w treningu i wyborze drogi. I tu zakładam jest właśnie sedno:
dualizm,
za którym i ja bym się opowiadał. Plan Twój wydaje się dobry ale widzę miejsce by i dla U-21 coś znaleźć bo potencjał ludzki wśród zawodników pozwala na to i to.
Talent z potencjałem poniżej supergwiazdy przeznaczony mógłby być dla U21 natomiast talent plus potencjał to materiał na gwiazdę NT z pominięciem U21 lub z grą w U21 ale z priorytetem by NT była docelowa więc tylko wtedy gdy to z treningiem nie wadzi.

Co więcej z tych rozważań myślę, że można usunąć właśnie SF. Bo sposób ich treningu, potencjalne pensje oraz to do czego się dąży jest w stanie dopasować się zarówno do U21 jak i NT

Last edited by Astarotte at 7/8/2010 3:13:25 AM

This Post:
00
150725.145 in reply to 150725.144
Date: 7/8/2010 4:21:53 AM
Overall Posts Rated:
1313
Czytam tą dyskusje i dochodzę do innego wniosku. Najbardziej żałosne jest to, że jesteśmy kilka dni po wyborach a nowy trener NT w całym tym wątku chyba ani jednego postu nie napisał... A wprowadzenie tych zmian zależy tylko i wyłącznie od niego. Także możecie sobie tak gadać jeszcze przez 2 sezony i może kolejny selekcjoner łaskawie wejdzie do tego tematu na forum.

This Post:
00
150725.146 in reply to 150725.144
Date: 7/8/2010 4:31:55 AM
Overall Posts Rated:
7474
Można domniemywać, że po wprowadzeniu U21 odbywało się to u nich jak i u nas - czyli że był czas gdy juniorzy byli mocniejsi niż NT bo akurat przeprowadzaliśmy plan młodej kadry i nam BB-cy spłatali psikusa z wprowadzeniem U21. Ale wydaje się też, że właśnie ostatnie sezony są prowadzone w inny sposób. Nie sądzę by Niemcy mieli dużo więcej nowych graczy gwiazdorskich w stosunku do nas. Więc klucz leży w treningu i wyborze drogi. I tu zakładam jest właśnie sedno:
dualizm,
za którym i ja bym się opowiadał. Plan Twój wydaje się dobry ale widzę miejsce by i dla U-21 coś znaleźć bo potencjał ludzki wśród zawodników pozwala na to i to.
Talent z potencjałem poniżej supergwiazdy przeznaczony mógłby być dla U21 natomiast talent plus potencjał to materiał na gwiazdę NT z pominięciem U21 lub z grą w U21 ale z priorytetem by NT była docelowa więc tylko wtedy gdy to z treningiem nie wadzi.

Co więcej z tych rozważań myślę, że można usunąć właśnie SF. Bo sposób ich treningu, potencjalne pensje oraz to do czego się dąży jest w stanie dopasować się zarówno do U21 jak i NT

Dokładnie, Astarotte. Ty doszedłeś do takich wniosków na podstawie wnikliwej obserwacji. Doszedłeś do pewnych wniosków. Ja to widzę. Ty to widzisz. Widzą to także inni, którzy popierają mój projekt.

Nie ukrywam, że ręce mi opadły z zaskoczenia po wszystkim tym, co i w jakim stylu powypisywał vinnie. Myślałem, że inicjatywa, która jest słuszna i ma poparcie społeczności zasługuje na wprowadzenie. Inicjatywa, która nie ma słabych punktów. Punktów, których nie dałoby się rozwiązać jak podzielania prowadzenia graczy dwutorowo.

Ale ja tego tak nie zostawię. Jeśli chce prowadzić ze mną wojnę podjazdową w takim stylu to ja już mam kolejne argumenty. I wytoczę tym razem cięższe działa. Jeżeli ktoś nie szanuje mojej inicjatywy i pisze w stylu decyzyjnym wobec niej to moje potulne na to wszystko reagowanie musi się skończyć. Tak jak jestem ostatnim do klepania się po plecach i mówienia, że jest dobrze (wspomniane przeze mnie suck each other's dicks) bo my tak uważamy a wy się zamknijcie. Tak samo jestem ostatnim, który zastraszony podkuli ogon pod siebie i się wycofa.

Miarka się przebrała. Nie będzie ktoś mówił mi "poczekaj dwa sezony", bo...
Bo właściwie nie wiem co.
Bo ja jestem mądrzejszy niż Ty?
Bo ja jestem selekcjonerem a Ty nie?
Bo ja gram w tę grę dłużej od Ciebie to muszę mieć lepsze argumenty od Twoich, chociaż nie potrafię ich udowodnić?

Sprzeciwiam się takiemu traktowaniu graczy. Dzieleniu ich na lepszych i gorszych.
Nie zauważyleś, że vinnie_jones pisał tak, jakby on już przesądził i zdecydował, że mam sobie dać spokój i wrócić z tym za dwa sezony? Bo on tak chce.

This Post:
00
150725.147 in reply to 150725.142
Date: 7/8/2010 4:38:00 AM
Overall Posts Rated:
7474
Po pierwsze:
Co to w ogóle za zabawne pytania? Bo teraz to wymyśliłem. A czego się spodziewałeś? Gdybym to wymyślił na początku zeszłego sezonu to pisałbym o tym wtedy. Podobnie gdyby olśniło mnie w 1/2 sezonu. Czy w 12/14 sezonu ;)
I nic by mnie nie obchodziło czy są jakieś wybory na selekcjonera U-21, NT czy krasnaludka Gapcia bądź Sierotkę Marysię. Jeżeli w danym pomyśle chodzi o czas realizacji to należy o nim pisać/podzielić się najszybciej jak to tylko możliwe. Gdy tylko projekt jest gotowy. Czy może miałem czekać z ogłoszeniem mojego pomysłu jak absuradlnie sugerujesz do następnych wyborów i patrzeć jak marnujemy czas przez dwa sezony nic w tym kierunku nie robiąc? Wspominałem zresztą, że do moich wniosków doprowadziły mnie pensje Ciejki i Podniesińskiego. A kiedy była aktualizacja? Swoje wnioski wyciągnąłem również z programów wyborczych oraz dyskusji z kandydatami. Właściwie to z jednym. Taka to była kampania. Z pozostałymi niespecjalnie była okazja porozmawiać. A właściwie w ogóle jej nie było. Pomogły mi więc w tym osoby B.B. Kinga, Big Z, kozlik4, lipiluka i R-Allena. Może masz mi za złe, że wymyśliłem to właśnie teraz? Czy też, że w ogóle to wymyśliłem i o tym piszę? I co to za maniery, żeby mi sugerować kiedy mam coś robić?

To kto został wybrany selekcjonerem też niespecjalnie ma dla mojego projektu jakiekolwiek znaczenie, bo żaden z programów nie wchodzi na tor kolizyjny z tym, co ja proponuję. A te Twoje porównania są nadużyciem. Tłumaczyłem to Tobie już, że program m4tiego się z moim nie wyklucza. Mój pomysł to coś, czego on w swoim nie zawarł. Mój to wartość dodana. Gdzie widzisz, żeby pomysł m4tiego ze skautami po 21 roku życia nachoddził się z moim pomysłem ze skautingiem już od wieku 18 lat? Wytłumacz mi to jak czterolatkowi. O, jaka niespodzianka. Akurat tyle lat różni zawodników z obu skautowanych wzorów.

To w ogóle sobie w niczym nie przeszkadza. Zresztą, co z tego, że tego nie było w niczyim programie? To społeczność ma cierpieć i kadra też, bo nikt nie był tak światły, żeby na to wpaść? Bo czegoś nie było w czyimś programie to nie można tego wprowadzić? Toż to jest jakiś absurd. Takimi tekstami dajesz mi tylko świadectwo, że albo ludzie naprawdę nie mają pojęcia o polityce albo próbujesz wykorzystać to że nie mają. To tak jakby wygrywająca wybory partia później rządząca nie mogła reagować na zaistniałą sytuację, bo nie miała tego działania w programie. Bo tego nie przewidziała. Nie bądźmy śmieszni.

Pytasz czego oczekuję? A czego może oczekiwać pomysłodawca projektu, którego istota realizacji powinna być wprowadzona najszybciej jak to tylko możliwe, by uzyskać możliwie szybko z niej efekty? Oczekuję zrozumienia u osób, którym interes reprezentacji narodowej naprawdę leży na sercu. Ludzi podobnym tym, którzy już wyrazili poparcie wobec mojej inicjatywy. Tym bardziej są dla mnie oni istotni i jak się okazuje w tej grze ważni, gdy osoba odpowiedzialna za młodych graczy otwarcie pisze, iż los zawodników po 22 roku życia ma sobie za nic.

I skoro przywołujesz imiennie m4tiego i starasz się grać jego kartą...
Gdyby m4tiemu zależało na wynikach kadry w przyszłości, na jej losie. Na losie polskich zawodników oraz losie polskich klubów to bądźmy szczerzy, ale nie mógłby się nie zgodzić z żadnym z moich projektów. Taka jest prawda. Kandydował na selekcjonera NT w imię jej dobra, jak mniemam. A nie po to, by utrudniać realizację korzystnych, rozwijających ją przedsięwzięć.
Tym bardziej, że m4ti_ nic nie ryzykuje, bo efekty mojej inicjatywy będą widoczne dopiero kilka sezonów po jego kadencji. Gdy już kto inny będzie spijał z nich piankę. Być może nawet będzie to ponownie m4ti_. Chyba, że chcesz mu odebrać na to szansę.




This Post:
00
150725.148 in reply to 150725.142
Date: 7/8/2010 4:40:27 AM
Overall Posts Rated:
7474
Poza tym selekcjoner to ktoś, kto ma odpowiadać za bieżące wyniki z zawodnikami, których ma do dyspozycji. Gra nadaje tylko takie przywileje, czyli przyciski do powoływania graczy. A nie władzę absolutną nad draftem i tym kto, kogo i jak może trenować. Chyba, że do tego też uzurpujesz sobie prawo.

Ponadto ostatnie wybory powinny otworzyć Wam wszystkim oczy na to, iż pewnego dnia może okazać się, że wybory wygra jakiś anonimowy Stanisław Tymiński, który wyskoczy jak królik z kapelusza podobnie do tego, co mieliśmy podczas ostatniego głosowania. Tak gwoli ścisłości to MD4 i arsenalbartek mieli razem więcej głosów niż Ty ich uzyskałeś. A kto ich w ogóle kojarzy?

W każdym normalnym modelu selekcjoner wybiera najlepszych zawodników jakich ma do dyspozycji i ustala taktykę. To wszystko co robi. Od szkolenia zawodników jest system szkolenia. Załóżmy, że mamy jakieś zaskakujące wyniki wyborów (co jest realnym zagrożeniem). W efekcie w trakcie swojej kadencji selekcjoner nie dość, że zawodzi nadzieje swoich wyborców, jeśli chodzi o wyniki to jeszcze chcecie mu oddawać władzę nad szkoleniem zawodników? A co selekcjonerowi do zawodników, którzy w ogóle nie mają nic wspólnego z jego kadencją? Kadencja selekcjonera trwa dwa sezony. Wytrenowanie gracza pod NT co najmniej 6.
Model szkolenia przez te 6-7 sezonów powinien być spójny a nie zmieniany co 2 sezony przez widzimisię jakiegoś selekcjonera.
To też muszę tłumaczyć, żeby to zmienić i nie dopuścić do takiej sytuacji?!

Jeżeli mamy się bawić w demokrację i rozmawiać o niej. To się zabawimy. W żadnym demokratycznym kraju nie skupia się władzy w jednym organie. Nie tylko w jednym stanowisku. Jednej osobie. W jednym organie! Demokracja charakteryzuje się trójpodziałem władzy. Jeśli chcesz być taki demokratyczny to oddawanie absolutnej władzy nie tylko jeśli chodzi o wyniki aktualnej kadry (przypominam że tylko do tego ma kompetencje selekcjoner), ale coś ponad to nie jest absolutnie demokratycznym rozwiązaniem. Nigdzie w regułach tej gry nie ma zapisu, że selekcjoner ma coś wspólnego z draftem czy szkoleniem zawodników.

Tak samo jak nikt nie będzie mi mówił, że mam kandydować na selekcjonera i kiedy mam to zrobić. Gdzie ja napisałem, że chcę być selekcjonerem?
Chciałem pomóc reprezentacji. Podzieliłem się z Wami moim pomysłem. Nie musiałem tego robić. Mogłem to zachować dla siebie. Jaką mam korzyść z tego, że to zrobiłem? Żadnej.

I co mam robić? Czekać? Musiało być późno. Nie muszę na nic czekać. Jeżeli naprawdę nie będziecie chcieli wprowadzić moich rozwiązań to ja bynajmniej nie będę nikogo o to prosił. I co zrobiłem innego, jeśli nie oddałem tego pomysłu właśnie pod osąd?

Po drugie:
Skoro zawodników wystarczy pod oba projekty to tym bardziej o czym my w ogóle rozmawiamy? Po co te sugestie, że mam na coś czekać? Skoro tak naprawdę nie muszę na nic czekać.

Nie zauważyłeś ile osób w tym wątku poparło i popiera mój projekt? Jednocześnie proponując różne rozwiązania? Nic sobie z ich głosów nie robisz? A jeśli wśród nich są wyborcy m4tiego, na którego się powołujesz to mimo to ich głos też Cię nie obchodzi? I Ty mi mówisz o demokracji?
W ten sposób przy okazji robisz m4tiemu czarny PR, unaoczniając jego wyborcom, że to m4ti (jeśli w ogóle miałby zamiar taką decyzję podjąć) sprzeciwił się rozwijaniu reprezentacji.
Sobie zresztą jak przypuszczam mimo wszelkich zasług również nie działasz tym samym na korzyść.

Po trzecie:
Ponieważ ci trenowani wg mojego pomysłu byliby bardziej atrakcyjni dla polskich klubów. I te kluby powinny być skłonne zapłacić za nich więcej, ponieważ te nakłady i tak im się w długim rozrachunku zwrócą z gadżetów. Nie myślisz chyba, że zagwarantuję, że ich kupią?

Last edited by Hawkeyed at 7/8/2010 4:59:23 AM

This Post:
00
150725.149 in reply to 150725.142
Date: 7/8/2010 4:44:49 AM
Overall Posts Rated:
7474
Zresztą, najwyraźniej czegoś nie zrozumiałeś i chyba piszesz o swoim modelu treningu pod U-21. Bo w przypadku mojego modelu kluby PLK (gdy zdecydują się na wyszkolonego przez proponowany przeze mnie system gracza) nie będą mogły kupić (odpowiadającego mu) tańszego Hiszpana czy Włocha, bo takich zawodników na rynku w tej chwili po prostu nie ma i nie zanosi się by szybko się pojawili. Pudło. Gdyby byli to nie znalazłaby się ani jedna osoba, która uważałaby mój projekt za odkrywczy.
Ale jeśli ktoś będzie licytował wyżej to dzięki temu polski klub na tym więcej zarobi, więc jako naród nic nie tracimy ;)
Potwierdzasz jednak w ten sposób, iż nie można ograniczać przydzielania zawodników po drafcie pod NT ponieważ istnieje ryzyko ich utraty w przypadku transferu. Dlatego też trzeba maksymalizować ich ilość a nie ją zmniejszać jak ni z gruszki ni z pietruszki wystrzelił kandydat na selekcjonera NT (!). Co mnie swoją drogą rozwaliło. To tak jakby napisać w programie wyborczym ubiegającym się o posadę selekcjonera NT: Nie będę dbał o to jakich i czy w ogóle kadra NT otrzyma nowych potrzebnych jej zawodników. Fajnie, jak jacyś się może jakimś cudem znajdą. Ale za to będę się cieszył z medalu kadry U-21. Oddaj swój głos na mnie. Bo Polska jest najważniejsza ;)

Zastanówmy się czasem nad tym, co proponujemy i dlaczego.

Po czwarte:
Te skille dowodzą, że nawet Mistrzowie Świata trenują zawodników na jedno kopyto. I że właśnie to umożliwiałoby pokonywanie takich reprezentacji. A nie, że gra preferuje takich zawodników. Chyba, że uważasz iż tragiczny rzut z wyskoku oraz okropny zasięg to jest idealny wzór umiejętności dla podkoszowego atakującego z dystansu i że skuteczność z gry 1-8 to jest wynik do którego powinno się dążyć, bo taki zawodnik zdobył Mistrzostwo Świata.. Vinnie, nie rozczarowuj mnie. Zastanów się jakiego argumentu używasz i w czyim kierunku.
Nikt nawet nigdy nie sprawdził jak wypadła by reprezentacja zbudowana z zawodników w bardziej zbilansowany sposób, ponieważ prawdopodobnie przez przyzwyczajenie z HT oraz także przez kadry U-21 wszyscy owczym pędem nabijają kilka umiejętności. I jest całkiem prawdopodobne, że nikt nie wpadł na to, że można by inaczej.
Ja wpadłem.
A Ty mimo, że nie masz żadnej pewności, że gra preferuje mutantów i mimo, że nie znasz się na NT to upierasz się, że wiesz lepiej.
Przy okazji musisz wówczas twierdzić, że wszyscy ci popierający mój pomysł oraz podający swoje dane jak wg nich powinien wyglądać zawodnik pod określoną taktykę w ataku też się mylą. Czyli myli się każdy kandydat na selekcjonera wypełniający tego typu ankietę. Bo idealni są jednoskillowcy i vinnie wie o tym najlepiej.

A skoro tak rzeczywiście uważasz to dlaczego mając jednych z najdroższych podkoszowych w świecie BB, czyli Wiśniewskiego i Egy nie mamy żadnego tytułu? Nawet maciupeńkiego?
Coś tu się w tej teorii co najmniej nie dopina ;)

Po piąte:
Ludzie kiedyś pewnie mówili, że to iż Ziemia jest okrągła albo iż idzie dopłynąć do Indii to też wygląda fajnie tylko na papierze ;)

Po szóste:
...

Po siódme:
Myślisz, że się poddam? W każdym klubie, w którym grałem byłem demokratycznie wybierany kapitanem. Koledzy z boiska nazywali mnie Pitbull. To za sprawą determinacji. Podczas jednego z meczów tak ich zrugałem, że aż szczęka wyskoczyła mi z zawiasu.
I ten protekcjonalny ton jest zbędny.

Szanuję Twoje próby zniechęcenia mnie, ale one na nic się nie zdadzą.
Vinnie, ja wiem dlaczego bronię swojej teorii i swojego projektu i wiem też do czego zmierzam. Przygotowałem się.
Nie poruszałbym na forum tej propozycji, gdybym nie był przekonany o jej słuszności.
I dopóki nikt nie znajdzie jakichkolwiek argumentów przeciwko temu, o czego wprowadzenie zgłaszam, wdawanie się ze mną w tego typu dyskusje - tym bardziej w przesądzającym o wszystkim tonie jaki zaprezentowałeś niczemu nie służą.


This Post:
00
150725.150 in reply to 150725.142
Date: 7/8/2010 4:53:01 AM
Overall Posts Rated:
7474
Mało tego. Zamiast mnie zniechęcać pozwalasz mi znajdywać kolejne "za" i to dzięki Twoim niedopatrzeniom.
Za co jestem Tobie wdzięczny.
Teraz do listy osób, dzięki którym doszedłem do moich wniosków mogę dopisać również Ciebie a nie tylko Twoich zawodników od których moje wnioski się zaczęły.
I jeśli w przyszłości uda nam się dzięki temu odnieść sukces z kadrą NT to każdy z Was, również Ty będzie miał tym samym w tym swój udział.
Sprawdzi się wówczas powiedzenie o tym, iż sukces ma wielu ojców.
Nie chcesz w ten sposób zrealizować swojego marzenia o medalu dla Polski?

PS. Nie lubię takich dyskusji z kimś, kogo szanuję. A kto nie pozostawia mi wyboru. Ty broniłeś swojej racji i swojego projektu. Ja swojego też nie zostawię. Myślałem, że wrócisz z głosem poparcia. Nie spodziewałem się ataku z Twojej strony. I to jeszcze wymierzonego w taki sposób, jak byś to Ty o wszystkim decydował. Przypomnij sobie swoje słowa "owocnej dyskusji ;)", potem coś o tym czy mam świadomość, że projekt umrze na dwa sezony. Skąd Ty możesz wiedzieć takie rzeczy? Zdecydowałeś o tym?
Nikt nie będzie mnie traktował z góry w tak protekcjonalny sposób.

Już wiem dlaczego wcześniej napisałeś:
Na forum przeżyłem już wiele inicjatyw, które kończyły się tylko tym, że sobie parę osób pogadało i zero konkretów.

Bo jeżeli każdy pomysł spotyka się tutaj z takim sprzeciwem to jak ma zostać wprowadzony?
Nie zgadzam się na podział graczy na ważniejszych i mniej ważnych.
To tak jakby zaraz przyszedł jakiś GM i napisał, że nie mogę tego wprowadzić, bo nie jestem GM-em a on jest, więc on ma rację.

To samo robisz Ty, dzieląc graczy na lepszych i gorszych. Wprowadzając jakieś sztuczne podziały na możliwość wprowadzania jakichś innowacji.

Czy może przyjdzie jeszcze ktoś inny i napisze, że on był w II.2 lidze i on pozwala bo tam grał, więc ma prawo decydować. Potem pojawi się jakiś gracz z II.3 ligi i powie, że jego liga jest lepsza więc to on decyduje.
Nie dajmy się zwariować.

This Post:
00
150725.151 in reply to 150725.146
Date: 7/8/2010 5:01:23 AM
Overall Posts Rated:
2222
Dziękuję za odpisanie na moją wiadomość. Co prawda prosiłem o przedstawienie planów, a nie argumentów, lecz chyba mogę powiedzieć że wiem o co Tobie chodzi. Dalece popieram inicjatywę tego typu. Nie mógłbym inaczej, bo kilka sezonów temu podkreślałem ten problem oraz sugerowałem kilka podobnych rozwiązań jak Ty.

Różnicą jest że Ty masz zamiar zbawić świat. Osobiście nie odczuwam takiej potrzeby :)

Jedyny element który mi się nie podoba to ustalania jakiś ścisłych reguł w kwestii podziału zawodników pod NT i U21 (w szczególności podział z udziałem BBków jest dziwny). Myślę że tak jak jest to oczywiste, tak podział ten powinien być elementem dialogu pomiędzy właścicielami zawodników, a osobami z kadry. Pamiętaj że "dobry król wydaje tylko takie rozkazy które zostaną spełnione".

Najbardziej mnie jednak zastanawia Twoje przekonanie że ten plan można wprowadzić. Po pierwsze nie masz jasnego planu działania. Nie powstał szablon w oparciu o który można uporządkować kwestie szkolenia. I myślę że taki plan to utopia. Coś co powstać nie może. Bo aby stworzyć choćby plan szkolenia zawodników pod NT od 18tego roku życia trzeba wiedzieć jak za te X sezonów ma wyglądać rozkład umiejętności. A to jest kwestią dyskusyjną. Osobiście mam na ten temat zdanie i jak tyczy się to rozwoju moich zawodników to żaden skaut mnie ostatecznie nie przekona. Dalej - każdy selekcjoner i skaut będzie myślał inaczej. Ty również. Dlatego plan szkolenia jest czymś co ciągle się zmienia, ewoluuje.

Nie mając planu nie można poprzeć albo odrzucić Twojego systemu szkolenia. Bo ten nie jest jasny. Jedyne co było by możliwe to powołanie funkcji "Decydenta Szkolenia Zawodników" na okres np. 10 sezonów. Stworzenie kompetencji, zasad i wybranie w toku referendum. Jak dla mnie utopia i rzecz niemożliwa. Chyba że przekonasz BBków że warto coś takiego pojawić.

Musisz wiedzieć że "tłum" jest głupi. Musisz wiedzieć że zbiorowość to coś czego nie można kontrolować. Społeczność BB w Polsce jest o tyle słabsza od stada owiec że nie pójdzie za głosem dzwonka barana. Mam nadzieję że to rozumiesz. Z drugiej strony "Społeczeństwo, które oswaja swoich buntowników, zyskuje spokój, ale traci przyszłość" jak to powiedział de Mello.

I dlatego jak Twoja inicjatywa jest fajna, tak jest utopią. Niema możliwości i niema mechanizmów które pozwalają wprowadzić te słowa w czyn.

Przykro mi,
Mariusz

P.S. Naprawdę jesteś dziennikarzem? Gdzie pracujesz? Domyślam się że nie w PAPie ;)

From: m4ti_

This Post:
00
150725.152 in reply to 150725.150
Date: 7/8/2010 5:12:30 AM
Overall Posts Rated:
2121
Hej,
Widzę, że kilka razy byłem wywoływany do tablicy. Przykro mi się robi, że już niektórzy mnie skreślają ale to tylko mnie motywuje.

Co do całej dyskusji to powiem tak, nie zapominajmy, że to tylko gra;)
Po drugie jedynym wyjściem aby obniżyć pensje jest dobry rozkład skili i ewentualnie odwracanie zawodników. Innego wyjścia niema.

Troszkę Twój umysł pogalopował za daleko, twierdząc, że managerowie z PLK będą trenować najlepszych polaków. W PLK jest 16 zespołów i chyba tyle samo managerów:P i każda osoba ma swoją odmienną niezależną wizję rozwoju klubu. Nie możesz mieć do nich prentesji ze kupują takich graczy a nie innych. Oczywscie zdarzają się takie przypadki jak hatchet czy vinnie i dobro klubu przekladaja na dobro reprezentacji.

Kolejną sprawa jest to ze nie tak łatwo jest namówić managerów do sprzedaży swoich graczy. Są do nich przywiązani:). Zapytajcie się managera Frymusa czy sprzedał by swojego Kamila i zobaczycie co odpowie. Kolejnym przykładem na poparcie tej tezy jest to ze hatchet z 2 sezony temu szukal obwodowego z potencjalem ktoremu chcial napic z 200k pensji i stworzyć prawidzwego obwodowego, nie udało mu sie bo nikt nie chciał sprzedać gracza:).

Co do pomysłu z potencjałem to oczywiscie jest fajny i mogę Ci powiedzieć ze nie masz racji ze wszystkim zawodnikom są wbijane tylko 3 skile. Troszeczkę za mało wiesz aby takie tezy wygłaszać.

Posłuże się przykładami:)
To sa skile pewnego obwodowego z 110k pensji; 15 12 15 14 14 13 4 8 8 4 8 6 3
a tu SF: 14 11 14 12 12 9 8 10 7 3 7 3 3

To tak tylko 2 na szybko aby podważyć Twoje wywody:).

To nie czas na rewolucje tylko na ewolucję:) Dajcie mi popracować troszkę co? A potem palcie mnie na stosie:)

This Post:
00
150725.153 in reply to 150725.146
Date: 7/8/2010 5:16:33 AM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
łoj :)

nie ukrywam, że coś w Twoim programie jest zaskakującego i prawdopodobnie nie mylisz się. Podoba mi się, że inaczej niż w odwróconych to fajnie, że analiza jest zdecydowanie głębsza niż właśnie w przypadku odwróconych.

Twój projekt jest mi bliższy bo o wiele lepiej uzasadniony. Argumenty do mnie przemawiają w części (może nie w całości) ale wydaje się warty wdrożenia w zakresie chociażby odseparowania grupy zawodników pod konkretne kadry.

Wydaje się, że przy odrobinie chęci może być wilk syty i owca cała czyli dwie mocne kadry ze wskazaniem na NT. Warto dokładniej przyglądać się drodze kadrowiczów z najlepszych krajów. Bo dziwne jest to, że młodzi, którzy dołączyli do NT nie byli w U-21 (poza wyjątkami). Charakteryzował ich tylko potencjał, a przecież wcale szybciej nie trenowali niż gracze U-21

widać trenowali inaczej i do U21 się nie nadawali ale w wieku 22-24 do NT już tak.

Advertisement