BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT PO] Polska - Chorwacja

[NT PO] Polska - Chorwacja

Set priority
Show messages by
From: Hawkeyed

This Post:
00
167103.15 in reply to 167103.14
Date: 12/27/2010 1:47:23 PM
Overall Posts Rated:
7474
Nie chcę sprowadzać tego meczu do pojedynku dwóch zawodników, ale obsada jednej pozycji mogła mieć jedno z decydujących znaczeń w tym meczu:

Tomislav Šuper (4773306): 6-8 z gry (z tego jeden rzut niecelny przeciw Skrobańskiemu, nie wiem jak drugi), 2-2 za trzy, 14 punktów w 11 minut
Tomasz Zygmuntowski: 1-6 z gry.

Šuper robił z Zygmuntowskim co chciał.

No i zbiórki, efekt pewnie Crunch Time z Niemcami: 46 do 65, 24 ofensywne Chorwatów.
Nie da się wygrywać meczów oddając tablicę rywalom.
Nie ma takiej możliwości.

Lüderitz ładnie w ataku za to zdominowany na tablicach przez Fatura (9 ofensywnych zbiórek).

Ogólnie można pochwalić próby z dystansu naszych reprezentantów.

Zygmuntowski i Napierski (2 zbiórki w 10 minut przy 6 zbiórkach rywala) tragedia.

To tak na szybko...

Niezła próba, ale nie wiem czy w ogóle miała szansę zakończyć się powodzeniem. Może z kim innym na SF. Chociaż nawet to wątpliwe przy takich dysproporcjach w zbiórkach.

From: m4ti_

This Post:
00
167103.16 in reply to 167103.15
Date: 12/27/2010 2:19:17 PM
Overall Posts Rated:
2121
Wraz ze spadkiem entuzjazmu spadły i zbiorki. Tak widocznie jest.

To wszystko wiadomo powody porażki co wymieniłeś ale największym powodem było to, że entuzjazm z nami wygrał a nie Chorwaci. Zaryzykowałem, uwierzyłem w sile naszej kadry bo zrobiła znaczący postęp co do skili w ostatnim czasie. Myślałem, że to wystarczy, pomyliłem się. Mogłem dać CT i by była szansa na wygranie a tak to koniec z PP;]

Następnemu selekcjonerowi będzie już łatwiej;]



From: Astarotte

This Post:
00
167103.17 in reply to 167103.16
Date: 12/27/2010 2:45:02 PM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
Wraz ze spadkiem entuzjazmu spadły i zbiorki. Tak widocznie jest.

To wszystko wiadomo powody porażki co wymieniłeś ale największym powodem było to, że entuzjazm z nami wygrał a nie Chorwaci. Zaryzykowałem, uwierzyłem w sile naszej kadry bo zrobiła znaczący postęp co do skili w ostatnim czasie. Myślałem, że to wystarczy, pomyliłem się. Mogłem dać CT i by była szansa na wygranie a tak to koniec z PP;]

Następnemu selekcjonerowi będzie już łatwiej;]





;)
tylko ustawiaj spary ;)

:)

dobra próba ale znów chcąc wiele wygrać później ..nie mamy później :D

Last edited by Astarotte at 12/27/2010 2:51:06 PM

From: Hawkeyed

This Post:
00
167103.18 in reply to 167103.16
Date: 12/27/2010 2:58:19 PM
Overall Posts Rated:
7474
Wraz ze spadkiem entuzjazmu spadły i zbiorki. Tak widocznie jest.

Dokładnie tak właśnie jest.

Gdybyś nie dał CT to nie wygrałbyś z Niemcami. Patrząc na to wszystko z góry doszliśmy o jedną rundę dalej niż powinniśmy (nie oglądając się na rundę eliminacyjną). Patrząc na to obiektywnie nie mamy jeszcze składu, żeby walczyć z najlepszymi na równym poziomie a nie CT vs TiE

This Post:
00
167103.19 in reply to 167103.18
Date: 12/27/2010 3:22:27 PM
Overall Posts Rated:
2222
Chorwacja to mocny zespół. Obiektywnie byli faworytem. Chyba nawet przy równym entuzjazmie byliśmy w trudnej sytuacji. Więc jedyne co można o tym spotkaniu powiedzieć to to że nie doszło do sensacji. Ryzyko w doborze taktyki w pełni uzasadnione z naszej strony.

This Post:
00
167103.20 in reply to 167103.18
Date: 12/27/2010 3:23:44 PM
Overall Posts Rated:
7474
A tak swoją drogą pamiętacie jak kandydat na selekcjonera B.B. King twierdził, że reprezentanci nigdy nie będą grali najwyższych ligach, bo klubom tam grający nie opłaca się ich zatrudniać?
10 najdroższych zawodników z dzisiejszej kadry Chorwacji gra w ekstraklasie. W dodatku większość z nich w chorwackiej ekstraklasie.

W pozostałych reprezentacjach jest przypuszczam podobnie.

Wiedziałem, że prędzej czy później to nastąpi.
Nie spodziewałem się jedynie, że tak szybko

From: m4ti_

This Post:
00
167103.21 in reply to 167103.18
Date: 12/27/2010 3:36:07 PM
Overall Posts Rated:
2121
Niemcy byli głównymi faworytami do wygrania tego turnieju, gdyby nie nasza ekipa to pewnie by Niemcy to wygrali, taka moje nieskromne zdanie. Więc trzeba było ich wyeliminować co się udało. Teraz można było przykombinować i się nie udało, szkoda.

Ja znam skile graczy, wiem jacy teraz są i pokuszę się o stwierdzenie, że przy równym entuzjaźmie i na neutralnym gruncie(i przy lepszym selekcjonerze naszej drużyny) spokojnie z pierwszą piatką w rankingu powalczylibyśmy jak równy z równym. Wiele się zmieniło moim zdaniem od momentu kiedy ja objąłem NT.

Co do wypowiedzi BBKinga i sytuacji w Chorwacji to oni mieli akcję, że wykupują najlepszych graczy swojej NT i kupują ich managerowie z ich ekstraklasy, godna podziwu akcja u nas by to nie przeszło. Nasi PLKowcy nie są zdolni do takich akcji(oprócz kilku wyjątków). Mentalność naszych managerów jest coraz lepsza i przykład Jokera i al_saida pokazuje, że da się;] Do tego Galoch Mra też pewnie w NT sobie pogra.

Last edited by m4ti_ at 12/27/2010 3:36:56 PM

From: Hawkeyed

This Post:
00
167103.22 in reply to 167103.21
Date: 12/27/2010 3:59:48 PM
Overall Posts Rated:
7474
Niemcy byli głównymi faworytami do wygrania tego turnieju, gdyby nie nasza ekipa to pewnie by Niemcy to wygrali, taka moje nieskromne zdanie.

Nie bardzo rozumiem co tu nieskromnego. Zagrałeś tak samo jak niżej notowane zespoły, eliminujące kluby PLK grając przeciwko nim CT. W mojej opinii niczym to się nie różni. Uznałeś, że to jedyny sposób z nimi wygrać. Taka była Twoja decyzja. Skuteczna. Ale też rzutująca na przyszłość reprezentacji w turnieju.

Więc trzeba było ich wyeliminować co się udało.

Trzeba było ich wyeliminować? Chcąc wygrać jakikolwiek puchar trzeba wszystkich na swojej drodze wyeliminować. W tym momencie udało się... ale innym, że Niemców już nie ma.

Ja znam skile graczy, wiem jacy teraz są i pokuszę się o stwierdzenie, że przy równym entuzjaźmie i na neutralnym gruncie(i przy lepszym selekcjonerze naszej drużyny) spokojnie z pierwszą piatką w rankingu powalczylibyśmy jak równy z równym.

I sądzisz, że kiedy reprezentacja to udowodni?

Wiele się zmieniło moim zdaniem od momentu kiedy ja objąłem NT.

Co się zmieniło? Konkretnie.

Co do wypowiedzi BBKinga i sytuacji w Chorwacji to oni mieli akcję, że wykupują najlepszych graczy swojej NT i kupują ich managerowie z ich ekstraklasy, godna podziwu akcja u nas by to nie przeszło.

Reprezentanci innych krajów też w większości przypadków grają w najwyższych ligach, bo klubom się to zwyczajnie opłaca. Wzrost rywalizacji tego wymaga oraz wzrost przychodów to umożliwia. Dobrze się dzieje.
Akurat Chorwaci zorganizowali akcję. Być może odkryli w tym korzyść zarówno dla zespołu NT jak i swoją własną.

Mentalność naszych managerów jest coraz lepsza i przykład Jokera i al_saida pokazuje, że da się;] Do tego Galoch Mra też pewnie w NT sobie pogra.

W PLK jest coraz więcej zawodników ocierających się o kadrę. Nie tylko ci wyżej wymienieni.
Pewnie, że się da.
Toż to oczywista oczywistość ;)