BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT+U21] Usprawnienia baz

[NT+U21] Usprawnienia baz

Set priority
Show messages by
From: B.B.King

To: Jax
This Post:
00
131964.154 in reply to 131964.152
Date: 3/24/2010 10:07:28 AM
Overall Posts Rated:
12061206
mógłbyś mi powiedzieć czego Twoja aktywność na forum zawsze jest tylko w okresie przerwy międzysezonowej ???
A faktycznie to się chyba pokryło. Ale już tłumaczę - nie patrzę na kalendarz, tak po prostu się ułożyły inne okoliczności.
Moja poprzednia aktywność była spowodowana odwróconymi. A takie zmiany są wprowadzane właśnie najczęściej w przerwie międzysezonowej. Moja aktywność wtedy spowodowana była bezpośrednio artykułem o zmianach w kryciu.
A teraz? Przecież draft jest w przerwie międzysezonowej. Przecież nie będę umieszczał listy z draftu w środku sezonu, gdy jest już po ptokach. Umieściłem ją kilkanaście godzin po tym jak się odbył. Trochę mnie zaskoczyło, że odbył się tak sprawnie - zwykle chyba dłużej się czekało. Zgromadzenie danych i ich obrobienie też zajęło trochę czasu (jak widać plik, który zamieściłem, ma 1MB czystych danych a liczba danych, które musialem obrobić to było pewnie kilkaset mega bo w Polsce mamy chyba 5456 drużyn a w każdej kilkunastu zawodników. Tyle, tak się akurat ułożyło.
Jeśli następny draft będzie w szóstej kolejce sezonu to listę zrobię w szóstej kolejce.

From: oskar4

This Post:
00
131964.155 in reply to 131964.154
Date: 3/24/2010 10:10:53 AM
Overall Posts Rated:
1010
mógłbyś mi powiedzieć czego Twoja aktywność na forum zawsze jest tylko w okresie przerwy międzysezonowej ???
A faktycznie to się chyba pokryło. Ale już tłumaczę - nie patrzę na kalendarz, tak po prostu się ułożyły inne okoliczności.
Moja poprzednia aktywność była spowodowana odwróconymi. A takie zmiany są wprowadzane właśnie najczęściej w przerwie międzysezonowej. Moja aktywność wtedy spowodowana była bezpośrednio artykułem o zmianach w kryciu.
A teraz? Przecież draft jest w przerwie międzysezonowej. Przecież nie będę umieszczał listy z draftu w środku sezonu, gdy jest już po ptokach. Umieściłem ją kilkanaście godzin po tym jak się odbył. Trochę mnie zaskoczyło, że odbył się tak sprawnie - zwykle chyba dłużej się czekało. Zgromadzenie danych i ich obrobienie też zajęło trochę czasu (jak widać plik, który zamieściłem, ma 1MB czystych danych a liczba danych, które musialem obrobić to było pewnie kilkaset mega bo w Polsce mamy chyba 5456 drużyn a w każdej kilkunastu zawodników. Tyle, tak się akurat ułożyło.
Jeśli następny draft będzie w szóstej kolejce sezonu to listę zrobię w szóstej kolejce.


Czyli nie rezygnujesz ze 'współpracy' (o ile można to tak nazwać) z kadrą i pomoc 'szukaczy' w przyszłym sezonie potrzebna nie będzie? :P

Last edited by oskar4 at 3/24/2010 10:11:50 AM

From: B.B.King

This Post:
00
131964.156 in reply to 131964.155
Date: 3/24/2010 10:17:06 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Czyli nie rezygnujesz ze 'współpracy' (o ile można to tak nazwać) z kadrą i pomoc 'szukaczy' w przyszłym sezonie potrzebna nie będzie? :P
hmmm... zobaczymy jak rozwinie się sytuacja. Na razie tutaj na forum to za zrobienie tej listy głównie na mnie naskoczono ;-) Próbuję się doszukać w tym jakiejś motywacji na przyszłość ale nie jest tołatwe ;-) Jeśli się to nie podoba społeczności to przecież nie będę się napraszał ;-) Może przyjmą mnie za granicą z otwartymi rękami ;-)

Message deleted
From: aimar

This Post:
00
131964.158 in reply to 131964.156
Date: 3/24/2010 10:49:42 AM
Overall Posts Rated:
16491649
Skoro tak cenisz "odwróconych " zawodnikow to mam pytanie: czy posiadasz takowych w swoim skladzie?
Jesli tak to chętnie ich przetestuje w pojedynku ligowym:)


Czy sam doszedłes do tego, w jaki sposob mozna poznać umiejetnosci każdego zawodnika BB , czy ta wiedza została ci przez kogoś przekazana?
Zastanawiam sie własnie co o tym wszystkim myśleć i powoli dociera do mnie , ze obrzydzasz mi cała Buzzerbeater'ową rozgrywkę;/

Moze wlasnie takie miałes plany.
Zniechęcić do gry jak najwięcej użytkowników...


From: Jax

This Post:
00
131964.159 in reply to 131964.156
Date: 3/24/2010 10:54:47 AM
Overall Posts Rated:
773773
no to wklej tych odwróconych z zagranicznych reprezentacji , zobaczymy co to za asy .

From: Jax

This Post:
00
131964.160 in reply to 131964.156
Date: 3/24/2010 10:55:24 AM
Overall Posts Rated:
773773
no to wklej tych odwróconych z zagranicznych reprezentacji , zobaczymy co to za asy .

Message deleted
Message deleted
From: B.B.King

This Post:
00
131964.163 in reply to 131964.157
Date: 3/24/2010 11:04:39 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Skoro tak cenisz "odwróconych " zawodnikow to mam pytanie: czy posiadasz takowych w swoim skladzie?
Posiadam w części odwróconych. W zeszłym sezonie myślę, że w większości meczów przynajmniej dwóch zawodników broniło na nie swoich pozycjach. Efekt całkiem niezły - piąty puchar na półeczce klubowej w piątym pełnym sezonie gry, mimo nie najmocniejszego składu w konfie. Ba, przypuszczam nawet, że w większości spotkań o stawkę (więcej niż 50%) każdy zawodnik bronił na nie swojej pozycji. Niestety nie mogę dostarczyć dokładnych statystyk, bo nie można tego łatwo sprawdzić, musiałbym analizować mecz po meczu, sprawdzić zapiski i poprzypominać sobie wstecznie sytuację z każdego tygodnia.
Oczywiście zmiany w kryciu nie były wielkie (o 4 lub 3 pozycje) ale mniejsze prawie zawsze (o jedną lub dwie). Przecież chyba nikt nie ma do tego zawodników w pełni gotowych do pełnego odwracania o 360 stopni ;-). Ile sezonów trenowałeś swoich zawodników? Myślę, że przynajmniej ze 3 sezony, może nawet więcej. Tak wiec oczywiście niemożliwe jest posiadanie po jednym sezonie zawodników w pełni odwróconych, którzy mogliby rywalizować ze zwykłymi trenowanymi kilka razy dłużej.
Ale to chyba nie ten wątek na temat odwróconych.
Czy sam doszedłes do tego, w jaki sposob mozna poznać umiejetnosci każdego zawodnika BB , czy ta wiedza została ci przez kogoś przekazana?
Do większości doszedłem sam. Oczywiście nie do wszystkiego - przecież przykładowo tworzyć plik csv nauczyłem się od innych - poczytałem forum, google, dokumentację. Ale większość pomysłów jest moich - korzystałem z rzeczy tylko ogólnie znanych i dostępnych.
Zastanawiam sie własnie co o tym wszystkim myśleć i powoli dociera do mnie , ze obrzydzasz mi cała Buzzerbeater'ową rozgrywkę;/
Jak z Tobą wygram w lidzę to też obrzydzę Ci rozgrywkę? No bez przesady.
Ja mam akurat zupełnie inne odczucia. Zrobiłem coś pro publico bono. Nie spodziewałem się co prawda tuzinu róż z tego powodu, ale nie spodziewałem się także, że z tego powodu zacznie się na mnie nagonka na forum. Fajna nauczka na przyszłość - zrobić coś dla innych to Cię jeszcze za to zaczną atakować, obrażać i oskarżać. Super, super.
W tym wątku już wypowiadał się GM, tak więc pewnie zna już sprawę. Tak więc spokojna Twoja rozczochrana a także inne rozgorączkowane głowy. Gdyby było coś nie tak, to właściwi ludzie się tym zajmą.

From: McReal

This Post:
00
131964.164 in reply to 131964.162
Date: 3/24/2010 11:05:05 AM
Overall Posts Rated:
3737
Jasne, mimo wszystko menadżerów niepokoi fakt, że ktoś MOŻE znać skille ich graczy jeśli zechce. I chyba tylko o to chodzi. Hm...

Advertisement