BuzzerBeater Forums

BB Poland > [wyb] kozlik4

[wyb] kozlik4

Set priority
Show messages by
From: Pewu

This Post:
00
150077.155 in reply to 150077.153
Date: 7/6/2010 5:00:15 AM
Overall Posts Rated:
914914
Tu już się pogubiłeś :) Trening odwróconego do identycznych umiejętności obwodowych (z wyjątkiem OD->ID + RB) trwa o 2-3 sezony dłużej, resztę czasu poświęca się na boczne umiejętności. Dlatego zawodnik odwrócony w wieku >26/27 już potrafią więcej od tradycyjnych zawodników. Mnie zastanawia inna kwestia, rozwiązania problemy kadry u21? Szkoda, że nikt nie czyta co piszę

This Post:
00
150077.156 in reply to 150077.152
Date: 7/6/2010 5:12:17 AM
Overall Posts Rated:
12061206
1. Jest problem natury etycznej. Twórcy tej gry wielokrotnie podkreślali że celem BB jest możliwy realizm i próba odwzorowania prawdziwej koszykówki. Pomysł "odwróconych" jest tego zaprzeczeniem. Prawda?
Co gorsza boję się konsekwencji BBków, którzy widząc nową tendencję mogą ją w przyszłości ukrócić. Ryzyko sprawia że pomysł wydaje się mniej bezpieczny.
Ale gdy wygramy tytuł to już nam będzie zwisało, jeśli ukrócą odwróconych. Ba, będziemy się mogli bezczelnie zaśmiać w twarz wszystkim, którzy nie będą mogli pójść naszymi śladami, bo zostaną wycięci ;-) Ale w tym czasie możemy zdobyć ze dwa tytuły ;-)
Bo trzeba pamiętać, że zmiany zwykle wchodzą z opóźnieniem, więc z rozpędu powinno udać się wygrać 2 razy.

2. Podstawą gry "odwróconych" jest klub. To on ma wychować, utrzymać i rozwijać reprezentantów. I tak jak chciałbym aby odbywało się to w moim klubie, musiał bym mieć przynajmniej dwu odwróconych. Po pierwsze SG/PG po drugie PF/C. Obydwu dobrze rozwiniętych i wytrenowanych. I tu jest największy problem. Bo wychować mogę tylko jednego. Drugiego muszę kupić. Skąd? Za ile? Od kogo? Oczywiście rozwiązaniem jest że gracz A trenuje 3 odwróconych PG, a gracz B 3 odwróconych C. Później handel, wymiana itd. Ale to szalenie ryzykowne. Miejsc gdzie coś może nie zadziałać jest masa. A znalezienie C z OD np. 14 to problem gigant.
A jak obecnie wyglądają kluby trenujące reprezentantów? O jakim biznesplanie, sposobie na grze lub strategii mogą one mówić? O niczym, jedyne na czym się skupiają to jak długo wytrzymają bez bankructwa.
Co gorsza zanim stworzę moich trzech PG z ID 14 i dwu będę mógł wymieniać na innych graczy, będę musiał przez kilka sezonów grać zespołem z dziurą. Bo skąd niby wcześniej pozyskam C z OD? Jest teraz na TL? Raczej nie.
Wielkie mity z tymi dziurami. Przecież jak będziesz grał 18-latkiem to będzie on jedną wielką dziurą, wszystko jedno czy będzie grał na swojej pozycji czy nie.
3. Wzrost. Albo zawodnik ma być niski albo wysoki. W odwróconych ważne jest to aby zbierali i PG i C. Czemu? Bo system mamy porównywać do pewnej normy. A tam zawodnik grający pod koszem w obronie (PG z ID?) musi mieć RB na poziomie zbliżonym do ID. Analogicznie w ataku. A wytrenowanie jednemu zawodnikowi kozłowania, rzutu z dystansu i podań, a do tego obrony pod koszem, bloków i zbiórek jest... szalenie nie opłacalne. Bo żaden wzrost nie pasuje do tego klucza treningu.
To sprawdź sobie obecne modele chociażby PF-a i policz jakie górne skille są od niego wymagane. Ja widziałem modele, w którym ma on mieć JS, OD i DV dwucyfrowe. Przecież to też jest problem.
Ba, popatrz na modele SF-a. Chociażby tutaj (148681.140).
Przecież też żaden wzrost do tego nie pasuje. JS=13 + IS=14. OD=15 + ID=14. I tu już nie ma problemu? Równie dobrze mogę powiedzieć, że wszystkie te przykłady są trudne do wytrenowania.
Mój odwrócony nie będzie miał jakoś drastycznie większej dysproporcji pomiędzy skillami górnymi a dolnymi.
Dlatego apeluję - obydwa modele (klasyczny i odwrócony) oceniajmy sprawiedliwie. Nie do zaakceptowania jest dyskusja, w której wytykasz problem wzrostu w modelu odwróconym a ignorujesz go w modelu klasycznym.

This Post:
00
150077.157 in reply to 150077.153
Date: 7/6/2010 5:17:30 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Będzie lepszy po pierwsze dlatego, że inni zawodnicy nie trenują. A po drugie dlatego, że nawet klasyczni zawodnicy trenują przeciwne skille.
Sam pisałeś wczoraj, że w zeszłym sezonie trenowałeś Węgrzynowi (226cm) podania. I co? Węgrzyna problem wzrostu nie dotyczy a odwróconym to wytykasz? Tak więc klasyczni zawodnicy też muszą trenować przeciwne skille.

Tylko cała przewaga odwróconych jest taka, że oni mogą trenować dalej skill główny wyżej. A Ty musisz trenować boki.

I teraz pytanie - co daje więcej? Trening skilla głównego czy boku? Mój odwrócony center będzie mógł wytrenować obronę do poziomu 20, czyli najważniejszy skill głowny. A Ty musisz już trenować bok. I też masz problem z wystawianiem zawodnika na nieswojej pozycji, więc nie zarzucaj tego odwróconym.

This Post:
00
150077.158 in reply to 150077.157
Date: 7/6/2010 5:22:16 AM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
czy tak rozijasz swoj klub?

przeciez jak zrobisz odwrtoconych i zadzialaja to na bank nie odpusci tego selekcjoner

ciekawia mnie wyniki tej akcji

pozdrawiam

This Post:
00
150077.159 in reply to 150077.156
Date: 7/6/2010 5:23:23 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Ale gdy wygramy tytuł to już nam będzie zwisało, jeśli ukrócą odwróconych. Ba, będziemy się mogli bezczelnie zaśmiać w twarz wszystkim, którzy nie będą mogli pójść naszymi śladami, bo zostaną wycięci ;-) Ale w tym czasie możemy zdobyć ze dwa tytuły ;-)

Ciekawe jak będziesz śmiał się w twarz ludziom, którzy uwierzyli w te Twoje bajki i przekształcili całkowice swoje zespoły w odwróconych? Jak cofną zmiany krycia to ich zawodnicy będą bezwrtościowi, a te kilka sezonów będzie dla nich całkowicie straconych.

Kolejne pytanie jakie mi się nasuwa: Skąd znajdziesz tylu chętnych do treningu odwróconych? Przecież bedziesz potrzebował okolo 20 graczy "odwróconych". Kto zdecyduje się całkowicie odmienić swój zespół wiedząc, że po bardzo prawdopodobnej korekcie zmian krycia przez BB-ków nie zarobią na zawodnikach ani grosza?

This Post:
00
150077.160 in reply to 150077.158
Date: 7/6/2010 5:29:11 AM
Overall Posts Rated:
12061206
A ilu widzisz u mnie w składzie historyków lub mvp? ;-)
Nie ma u mnie zawodników z potencjałem reprezentacyjnym, zwykle wybieram w drafcie z dalekim numerem to i nie mam za wielu ciekawych zawodników ;-)
Poza tym jeden klub nie wytrenuje całej kadry, do tego trzeba kilkadziesiąt klubów.

This Post:
00
150077.161 in reply to 150077.160
Date: 7/6/2010 5:31:33 AM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
chodzi mi9 o probke tego co zostalo juz w szeroki sposob opisane

This Post:
00
150077.163 in reply to 150077.159
Date: 7/6/2010 5:36:31 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Ciekawe jak będziesz śmiał się w twarz ludziom, którzy uwierzyli w te Twoje bajki i przekształcili całkowice swoje zespoły w odwróconych? Jak cofną zmiany krycia to ich zawodnicy będą bezwrtościowi, a te kilka sezonów będzie dla nich całkowicie straconych.

A póki co klasyczni zawodnicy są bezwartościowi, bo nie potrafimy awansować na MŚ ;-)
Zamian w kryciu nie cofną, co najwyżej zmienią pensje lub szybkość treningu, ale nam to będzie zwisało, bo zawodnicy będą już wytrenowani no i będziemy mieli medal w gablotce.
Poza tym ja nie rozumiem dlaczego klubami trenującymi odwróconych tak się przejmujesz a nie przejmujesz się klubami trenującymi klasycznych? Przecież klasyczny kadrowicz dopiero jest dla klubów bezwartościowych, bo działa jak skarbonka bez dna i doprowadza klub do bankurctwa.

Kolejne pytanie jakie mi się nasuwa: Skąd znajdziesz tylu chętnych do treningu odwróconych? Przecież bedziesz potrzebował okolo 20 graczy "odwróconych". Kto zdecyduje się całkowicie odmienić swój zespół wiedząc, że po bardzo prawdopodobnej korekcie zmian krycia przez BB-ków nie zarobią na zawodnikach ani grosza?

A jak znajduje się obecnie kluby chętne do trenowania zawodników NT z pensją pół miliona? Błąkają się od farmy do farmy rujnując je po kolei. Szuka się dla nich znudzonych prezesów, którzy kończą grę. Żywi prezesi omijają takich zawodników, bo są dla nich nieopłacalni.

Natomiast odwróceni będą łatwiejsi w utrzymaniu. Więc po pierwsze jak już znajdziesz farmę, to wystarczy na dłużej, może nawet do końca kariery. A po drugie - będą bardziej opłacalni dla żywych klubów więc też pojawią się dodatkowi chętni.

--
Od teraz mam prośbę. Jeśli zadajesz mi jakieś pytanie o odwróconych to najpierw porównaj sobie jak to wygląda u nieodwróconych. Bo inaczej to jest bez sensu. Wytykasz mi, że znalezienie klubu dla odwróconego będzie trudne a ignorujesz, że obecnie jest to o wiele trudniejsze.
Trenowanie kadrowicza nigdy nie będzie bardzo proste. Ale może mniej trudne.

This Post:
00
150077.164 in reply to 150077.163
Date: 7/6/2010 5:48:00 AM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
czy ktos w ogole sprawdzil czy dzialaja odwroceni??

czy w jakims klubie sa juz tacy gracze??

troszke nie taka odpowiedz jak "nie wytrenuje calego skladu" bo w koncu skoro to takie cacko to ktos juz pewno to sprawdzil

a myslalem ze glowny pomyslodawca w tym jest juz "doswiadczony" a nie tylko teoretykiem sie stal :)

From: Pewu

This Post:
00
150077.165 in reply to 150077.163
Date: 7/6/2010 5:49:07 AM
Overall Posts Rated:
914914
Widzę BBKing, że nie masz zwyczaju udzielania odpowiedzi na niewygodne pytania. Skumuluję, cześć własnych pytań, bo na żadne nie zobaczyłem odpowiedzi.

1. Jak zamierzasz rozwiązać problem kadry u21? Odwróceni nie będą jeszcze zdolni do gry w kadrze młodzieżowej, zatem co masz zamiar zrobić z zawodnikami do lat 21, którzy trenują dalej wg tradycyjnego poglądu?

2. Czy znalazłbyś już teraz, ewentualnie w perspektywie do końca obecnego sezonu menedżerów chętnych do treningu odwróconych?

3. Ilu zawodników w obecnym drafcie było zdolnych do treningu odwróconych?

4. Jak zachowuje się zmiana krycia przy ustawieniu strefy w obronie?

5. Czy potrafiłbyś poinstruować skautów jak szkolić danych zawodników?

6. Czy masz żywe przykłady zawodników odwróconych?

Advertisement