BuzzerBeater Forums

BB Poland > [wyb] kozlik4

[wyb] kozlik4

Set priority
Show messages by
This Post:
00
150077.160 in reply to 150077.158
Date: 7/6/2010 5:29:11 AM
Overall Posts Rated:
12061206
A ilu widzisz u mnie w składzie historyków lub mvp? ;-)
Nie ma u mnie zawodników z potencjałem reprezentacyjnym, zwykle wybieram w drafcie z dalekim numerem to i nie mam za wielu ciekawych zawodników ;-)
Poza tym jeden klub nie wytrenuje całej kadry, do tego trzeba kilkadziesiąt klubów.

This Post:
00
150077.161 in reply to 150077.160
Date: 7/6/2010 5:31:33 AM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
chodzi mi9 o probke tego co zostalo juz w szeroki sposob opisane

This Post:
00
150077.163 in reply to 150077.159
Date: 7/6/2010 5:36:31 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Ciekawe jak będziesz śmiał się w twarz ludziom, którzy uwierzyli w te Twoje bajki i przekształcili całkowice swoje zespoły w odwróconych? Jak cofną zmiany krycia to ich zawodnicy będą bezwrtościowi, a te kilka sezonów będzie dla nich całkowicie straconych.

A póki co klasyczni zawodnicy są bezwartościowi, bo nie potrafimy awansować na MŚ ;-)
Zamian w kryciu nie cofną, co najwyżej zmienią pensje lub szybkość treningu, ale nam to będzie zwisało, bo zawodnicy będą już wytrenowani no i będziemy mieli medal w gablotce.
Poza tym ja nie rozumiem dlaczego klubami trenującymi odwróconych tak się przejmujesz a nie przejmujesz się klubami trenującymi klasycznych? Przecież klasyczny kadrowicz dopiero jest dla klubów bezwartościowych, bo działa jak skarbonka bez dna i doprowadza klub do bankurctwa.

Kolejne pytanie jakie mi się nasuwa: Skąd znajdziesz tylu chętnych do treningu odwróconych? Przecież bedziesz potrzebował okolo 20 graczy "odwróconych". Kto zdecyduje się całkowicie odmienić swój zespół wiedząc, że po bardzo prawdopodobnej korekcie zmian krycia przez BB-ków nie zarobią na zawodnikach ani grosza?

A jak znajduje się obecnie kluby chętne do trenowania zawodników NT z pensją pół miliona? Błąkają się od farmy do farmy rujnując je po kolei. Szuka się dla nich znudzonych prezesów, którzy kończą grę. Żywi prezesi omijają takich zawodników, bo są dla nich nieopłacalni.

Natomiast odwróceni będą łatwiejsi w utrzymaniu. Więc po pierwsze jak już znajdziesz farmę, to wystarczy na dłużej, może nawet do końca kariery. A po drugie - będą bardziej opłacalni dla żywych klubów więc też pojawią się dodatkowi chętni.

--
Od teraz mam prośbę. Jeśli zadajesz mi jakieś pytanie o odwróconych to najpierw porównaj sobie jak to wygląda u nieodwróconych. Bo inaczej to jest bez sensu. Wytykasz mi, że znalezienie klubu dla odwróconego będzie trudne a ignorujesz, że obecnie jest to o wiele trudniejsze.
Trenowanie kadrowicza nigdy nie będzie bardzo proste. Ale może mniej trudne.

This Post:
00
150077.164 in reply to 150077.163
Date: 7/6/2010 5:48:00 AM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
czy ktos w ogole sprawdzil czy dzialaja odwroceni??

czy w jakims klubie sa juz tacy gracze??

troszke nie taka odpowiedz jak "nie wytrenuje calego skladu" bo w koncu skoro to takie cacko to ktos juz pewno to sprawdzil

a myslalem ze glowny pomyslodawca w tym jest juz "doswiadczony" a nie tylko teoretykiem sie stal :)

From: Pewu

This Post:
00
150077.165 in reply to 150077.163
Date: 7/6/2010 5:49:07 AM
Overall Posts Rated:
914914
Widzę BBKing, że nie masz zwyczaju udzielania odpowiedzi na niewygodne pytania. Skumuluję, cześć własnych pytań, bo na żadne nie zobaczyłem odpowiedzi.

1. Jak zamierzasz rozwiązać problem kadry u21? Odwróceni nie będą jeszcze zdolni do gry w kadrze młodzieżowej, zatem co masz zamiar zrobić z zawodnikami do lat 21, którzy trenują dalej wg tradycyjnego poglądu?

2. Czy znalazłbyś już teraz, ewentualnie w perspektywie do końca obecnego sezonu menedżerów chętnych do treningu odwróconych?

3. Ilu zawodników w obecnym drafcie było zdolnych do treningu odwróconych?

4. Jak zachowuje się zmiana krycia przy ustawieniu strefy w obronie?

5. Czy potrafiłbyś poinstruować skautów jak szkolić danych zawodników?

6. Czy masz żywe przykłady zawodników odwróconych?

This Post:
00
150077.166 in reply to 150077.164
Date: 7/6/2010 5:52:48 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Mam w składzie delikatnie poodwracanych zawodników, więc przykład będzie bardzo mało miarodajny. Trenuję dwie pozycje więc też zmiany zachodzą powoli.

Tu masz niepełny przykład: (23387330). Na pewno przegrany trochę się zdziwił jak zobaczył staty i oceny rywala ;-)
A ten zespół jest obecnie gdzieś na etapie 1/4 odwracania.

Oprócz tego w szeregu sparingach testowaliśmy zamianę krycia. Oczywiście na o wiele niższym poziomie. I efekty wyglądają dobrze (mimo że przecież jeszcze nie ma skończonych zawodników odwróconych).

This Post:
00
150077.167 in reply to 150077.166
Date: 7/6/2010 5:58:47 AM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
to czekam z niecierpliwoscia na efekty

This Post:
00
150077.168 in reply to 150077.163
Date: 7/6/2010 6:01:45 AM
The In Your Face Dunkers
IV.3
Overall Posts Rated:
117117
Zamian w kryciu nie cofną

No nie wiem. Zmiany w kryciu są po to, żeby móc trenować zawodnika na nie swojej pozycji oraz by kryć np. najlepszego strzelca najlepszym obrońcą. Gdy BBcy zorientują się to mogą wprowadzić do spotkań NT zasadę zamienności krycia PF-C oraz PG-SG-SF jak to jest w realu. No ale przyjmuję założenie, że nam to pasuje, bo i tak mamy puchar.
Już mi się nie chcę brnąć dalej w Twoje założenia, czekam na konkrety:
1. Ilu zawodników z obecnego draftu nadawałoby się do takiego treningu (obawiam się, że potrzebujemy supergwiazdy plus, z naciskiem na plus)?
2. Jak wg Ciebie powinni wyglądać zawodnicy na poszczególnych pozycjach na poziomie NT? Ile może potrwać taki trening. Twierdzisz, że możliwości jest wiele, a dla mnie są to 2 pary PG-C, SG-PF (lub na odwrót) plus SF klasyczny, o innych przekładankach nie chcę słyszeć.
3. Jak przekonasz kluby, którym:
a) gra się nie znudziła na tyle, by przez sezon utrzymywać Jurka, by przez min.6-7 sez. trenować odwróconego.
b) klub, który chce się rozwijać trenował w tak niekonwencjonalny sposób. Dodatkowo jak taki klub ma kupić gracza-podstawę i trenera lvl 5, skoro mało kogo z lig poniżej III na to stać. Oczywiście chciałbym, żeby robiły to kluby macierzyste, więc (pyt.1) ile ich jest i ile z nich byłoby skłonnych do podążania pod prąd.
Pomijam kluby z wyższych lig, bo ich prezesi raczej nie będą skłonni do tego typu eksperymentów.

From: B.B.King

To: Pewu
This Post:
00
150077.169 in reply to 150077.165
Date: 7/6/2010 6:07:29 AM
Overall Posts Rated:
12061206
1. Jak zamierzasz rozwiązać problem kadry u21? Odwróceni nie będą jeszcze zdolni do gry w kadrze młodzieżowej, zatem co masz zamiar zrobić z zawodnikami do lat 21, którzy trenują dalej wg tradycyjnego poglądu?

Nie ma żadnego problemu U21. Niech trenują sobie po swojemu. W U21 nie ma takiego problemu pensji, więc odwróceni swoją wartość pokazują dopiero w NT.

2. Czy znalazłbyś już teraz, ewentualnie w perspektywie do końca obecnego sezonu menedżerów chętnych do treningu odwróconych?

Znalazłem już czterech. Mimo że nie jestem selekcjonerem a pomysł przy pierwszej prezentacji spotkał się z aroganckim potraktowaniem, to jednak kilka osób się zainteresowało. Wiadomo, że Tomek trenuje, oprócz tego jeszcze kilku userów do mnie w tej sprawie napisało i już zaczęło to robić.
A siła nakłaniania selekcjonera do odpowiedniego treningu jest o wiele większa. Sporo ludzi zacznie tak trenować tylko dlatego, że selekcjoner kazał. No i wszystkie farmy, którym jest wszystko jedno.

3. Ilu zawodników w obecnym drafcie było zdolnych do treningu odwróconych?

Spora liczba nadaje się do odwrócenia. Moje zdanie jest takie, że każdy zawodnik w NT powinien mieć wszystkie skille minimum 6-7. Więc jak coś ma niższe to i tak trzeba dotrenować. Oczywiście niektórzy zawodnicy trochę lepiej a niektórzy trochę gorzej pasują do odwracania. Jak zawodnik ma same 6 to byłby przyzwoitym kandydatem do odwrócenia. Idealny jest taki, który ma dziurę w właściciwej obronie i wysoką przeciwną. Idealnych zawodników jest mniej, ale przyzwoitych sporo.

4. Jak zachowuje się zmiana krycia przy ustawieniu strefy w obronie?

Normalnie, nie ma żadnej różnicy. Tylko kto inny broni. Ale jeśli ma takie same skille to nie ma różnicy.

5. Czy potrafiłbyś poinstruować skautów jak szkolić danych zawodników?

Jasne. Zresztą wolałbym nie tyle instruować co dyskutować z nimi, wymieniać się poglądami. Bo zawsze ktoś może coś ciekawego rzucić. Zauważ taką rzecz - w ciągu tych wyborów kilu userów napisało jak wygląda wg nich idaelny nieodwrócony SF. Kandydaci z top-3 i do tego Big Z. Każda wersja była inna, więc różnice zdań są także na temat nieodwróconych. Więc pewnie będą też odnośnie odwróconych.

6. Czy masz żywe przykłady zawodników odwróconych?

Całkowicie oczywiście nie ma, bo nie było szans takich zawodników wytrenować. Częściowo lub na niskim poziomie są. Dodatkowo szereg meczów (moich i innych userów) gdzie testowane były różne warianty. Np. wystawienia C na PG i kazanie krycia mu C oraz wystawianie PG na C i kazanie mu krycia PG (czyli zawodnik grał w obronie na swojej pozycji a w ataku nie). I testy nie wykazały żadnych problemów w obronie (oczywiście w takim meczu był problem w ataku, no ale to zrozumiałe).

This Post:
00
150077.170 in reply to 150077.168
Date: 7/6/2010 6:16:56 AM
Overall Posts Rated:
12061206
1. Ilu zawodników z obecnego draftu nadawałoby się do takiego treningu (obawiam się, że potrzebujemy supergwiazdy plus, z naciskiem na plus)?

Ja tam w drafcie praktycznie patrzę tylko na historyków i mvp ;-)
Oczywiście mam wszystkie skille (midichloriany i te sprawy) ;-)

I mogę jechać od góry, jedyna legenda:
7 6 6 1 7 1 7 4 6 6
Skillowo słaby, ale do odwracania bardzo fajnie by się nadał, fajny kandydat na podkoszowego broniącego na obwodzie.
Pierwszy historyk raczej gorzej się nadaje do odwracania.
Za to drugi fajny:
5 3 7 7 7 6 7 7 3 7
Obie obrony maksymalne, w zasadzie można by go odwracać w obie strony, ale oszczędność będzie mniejsza. Potem jest też kilku zawodników z równymi obronami, a następnie szósty od góry:
7 5 5 5 5 6 6 3 7 7
Fajny kandydat na podkoszowego broniącego na obwodzie.
Siódmy:
7 2 4 6 4 6 6 7 7 7
Fajny kandydat na obwodowego broniącego pod koszem. RB+ID+SB maksymalne, więc ich trening nie będzie tak boleć.
Dziesiąty od góry:
7 3 7 5 5 7 5 3 6 6
Wypisz wymaluj podkoszowy broniący na obwodzie.
I wszystko historycy. I tak mogę bardzo długo wymieniać. Potem trafiają się zawodnicy z niższą sumą więc nawet łatwiej trafić na odpowiedniego kandydata, bo ci mają wszystko wysokie, a tam jest większa szansa na dziurę i gdy dziura jest w obronie to jest idealny kandydat.

2. Jak wg Ciebie powinni wyglądać zawodnicy na poszczególnych pozycjach na poziomie NT? Ile może potrwać taki trening. Twierdzisz, że możliwości jest wiele, a dla mnie są to 2 pary PG-C, SG-PF (lub na odwrót) plus SF klasyczny, o innych przekładankach nie chcę słyszeć.
Skille w ataku powinni mieć takie same jak nieodwróceni, dodatkowo wyższą przeciwną obronę, podkoszowi mniej zbiórek a za to więcej podań, obwodowi więcej zbiórek.

3. Jak przekonasz kluby, którym:
a) gra się nie znudziła na tyle, by przez sezon utrzymywać Jurka, by przez min.6-7 sez. trenować odwróconego.
b) klub, który chce się rozwijać trenował w tak niekonwencjonalny sposób. Dodatkowo jak taki klub ma kupić gracza-podstawę i trenera lvl 5, skoro mało kogo z lig poniżej III na to stać. Oczywiście chciałbym, żeby robiły to kluby macierzyste, więc (pyt.1) ile ich jest i ile z nich byłoby skłonnych do podążania pod prąd.

A jak obecnie są przekonywane te kluby? Ja je będę przekonował tak samo, ale będę miał argument, że pensja będzie 2x niższa.

Advertisement