BuzzerBeater Forums

BB Poland > [wyb] kozlik4

[wyb] kozlik4

Set priority
Show messages by
From: Pewu

This Post:
00
150077.171 in reply to 150077.169
Date: 7/6/2010 6:18:54 AM
Overall Posts Rated:
914914
Ad1. Jeżeli dorbze zrozumiałem to Ty chcesz dwie różne reprezentacje na dwóch szczeblach: u21 - która ma wyglądac jak obecnie, oraz >21 odwróconych. Co zatem chcesz zrobić z eks-zawodnikami u21? Jeżeli NT będzie szła inny tokiem treningowym, mniej menedżerów zachęcisz do treningu odwróconych. Perspektywa gry w kadrze po minimum 7 sezonach nie napawa optymizmem. Dodatkowo będzie nasilał się konflikt niezbyt spójnego toku myślowego na linni u21-nt. Jak Ty to widzisz?

Ad2. Twój pomysł narodził się 2 sezony temu. Przez ten czas tylko 4 znalazłeś chętnych licząc Ciebie. To jest funkcja liniowa, czy kwadratowa? Za kolejne 2 sezony będziemy mieli łącznie 8 chętnych? Zdecydowanie za mało do wdrażania planu

Ad3. Spora liczba to jaka? Dorbze wiesz, że na przestrzeni wielu sezonów zaczyna się dopiero krystalizować kształt kadry. Potrzeba ok 50 jeśli nie więcej straconych graczy, aby 1-2 mogło się wypromować. Znajdziesz tylu?

Ad4. Tu jest hit. W naszej prywatnej rozmowie na bbmailu twierdziłeś, że testowałeś jedynie zmiany o 2 pozycje maksymalnie i to w 90% przypadków. Jedynie w 40% nikt nie krył swojej potencjalnej pozycji, ale wciąż jest to zmiana o 2 pozycje góra. Także jakie masz dowody, że C bedzie równie dorbze krył co PG?

Ad6. Myślę, że tę ideę należy odłożyć na kolejne 2 sezony minimum i zobaczyć jak Ci obecni odwróceni będą sprawować się przez ten czas. Ktoś już napisał na forum, że nauka nie poszłaby do przodu jeśli nikt nie poddawałby w wątpliwość pewnych działań. Nasz okres próbny trwa 2 lata i dopiero wtedy zobaczymy na ile skuteczna jest zamiana krycia.

This Post:
00
150077.172 in reply to 150077.159
Date: 7/6/2010 6:29:50 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Pozwolę sobie przytoczyć Twój model SF z Twojego posta: (148681.140):

JS 14 JR 8-9
OD 15-16 HN 11
DV 16 PS 9
IS 13-14 ID 13-14
RB 12 SB 6

Zakładając, że zawodnik ma same siódemki na starcie (i szóstkę w blokach, ale to nieistotne), to Twój SF musi zrobić:
- 33 skoki na górze
- 19 skoków na dole

I co ze wzrostem? Problem wzrostu go nie dotyczy? Jaki wzrost dla niego wybierzesz? Więcej skoków potrzeba na górze, więc zawodnik powinien być niższy niż wyższy. No ale wtedy musisz się męczyć przez 19 skoków na dole.


Jakie skille mają obecnie podkoszowi? Strzelam, żę ID=18 + RB=18 + IS=18.
Natomiast ja proponuję odwróconego PG, który będzie miał ID=18 + RB=15. Czyli mój PG ma trochę mniej zbiórek, ale na tablicach odciąża go C, który ma więcej niż PG w klasycznym modelu. Zakładając też wyjściowo siódemki w tych skillach, to... wychodzi, że trzeba 19 skoków na dole, czyli dokładnie tyle co Twój SF.
Niech będzie, że dodam mojemu PG jeszcze 5 skoków. Czy to naprawdę taki wielki problem przez 5 dodatkowych skoków się męczyć? I jak to się ma do obecnej sytuacji gdy 23-latkowie przestają trenować?
Tak więc mam prośbę - skończymy z tworzeniem mitów, że problem wzrostu jest drastycznie większy u odwróconych niż teraz u klasycznych zawodników.

This Post:
00
150077.173 in reply to 150077.149
Date: 7/6/2010 6:32:00 AM
Overall Posts Rated:
1919
Ej bo ja mam pytanko :) W czym odwróceni będą lepsi od normalnych zawodników ? Chodzi mi o samą gre nie pensjie :)
Są dwie możliwości.
Albo trenujemy odwróconych do tego samego poziomu co klasycznych, wtedy będą grali tak samo, ale będą mieli dużo niższą pensję.
Albo też trenujemy odwróconych do dużo wyższych skilli - wtedy będą mieli taką samą pensję, ale będą grali dużo lepiej.
Możliwy jest też przypadek pośredni - trenujemy im skille trochę wyżej i wtedy grają trochę lepiej i mają trochę niższą pensję.


Tylko, ,że 3 sezony później :) Można to wprowadzić w życie pod wrunkiem, że przez najbliższych 5 sezonów zostanie tak jak jest :) Wydaje mi się, że to jedyna opcja :)

From: Rafik_VIP

To: Pewu
This Post:
00
150077.174 in reply to 150077.171
Date: 7/6/2010 6:32:57 AM
Overall Posts Rated:
7272
Ad2. Twój pomysł narodził się 2 sezony temu. Przez ten czas tylko 4 znalazłeś chętnych licząc Ciebie. To jest funkcja liniowa, czy kwadratowa? Za kolejne 2 sezony będziemy mieli łącznie 8 chętnych? Zdecydowanie za mało do wdrażania planu

Odpowiedź:
Może się mylisz... Bo ja znam kilku kolejnych, którzy póki co się spokojnie przysłuchują tej dyskusji,
ale przyznają dużo racji BBKingowi, póki co nie udzielając się na forum.

Pozdrawiam.

This Post:
00
150077.175 in reply to 150077.163
Date: 7/6/2010 6:38:28 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
A jak znajduje się obecnie kluby chętne do trenowania zawodników NT z pensją pół miliona? Błąkają się od farmy do farmy rujnując je po kolei. Szuka się dla nich znudzonych prezesów, którzy kończą grę. Żywi prezesi omijają takich zawodników, bo są dla nich nieopłacalni.

Ile tych farm było? Na palcach jednej ręki można policzyć. Natomiast Tobie potrzeba minimum 20.
Od teraz mam prośbę. Jeśli zadajesz mi jakieś pytanie o odwróconych to najpierw porównaj sobie jak to wygląda u nieodwróconych

Cały czas to robię
A póki co klasyczni zawodnicy są bezwartościowi, bo nie potrafimy awansować na MŚ ;-)

Tylko za tych bezwartosciowych zawodników można ładną kasę dostać, a kto kupi odwróconych, jak się okaże że BB-cy coś zmienią? Nie oszukujmy się..ludzie trenują zawodników też po to żeby na nich zarobić i dzięki temu poczynić odpowiednie transfery. Kto Ci będzie trenował odwróconych, jak ich trening będzie po pierwsze dlugi, a po drugie zupelnie nie opłacalny dla samych właścicieli. Chyba tylko farmy...znalezienie 20 farm będzie bardzo trudne, a może nawet niemożliwe.

From: Pewu

This Post:
00
150077.176 in reply to 150077.174
Date: 7/6/2010 6:42:43 AM
Overall Posts Rated:
914914
To są słowa BBkinga, że znalazł tylko 4 zwolenników tej idei.

From: B.B.King

To: Pewu
This Post:
00
150077.177 in reply to 150077.171
Date: 7/6/2010 6:43:45 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Ad1. Jeżeli dorbze zrozumiałem to Ty chcesz dwie różne reprezentacje na dwóch szczeblach: u21 - która ma wyglądac jak obecnie, oraz >21 odwróconych. Co zatem chcesz zrobić z eks-zawodnikami u21? Jeżeli NT będzie szła inny tokiem treningowym, mniej menedżerów zachęcisz do treningu odwróconych. Perspektywa gry w kadrze po minimum 7 sezonach nie napawa optymizmem. Dodatkowo będzie nasilał się konflikt niezbyt spójnego toku myślowego na linni u21-nt. Jak Ty to widzisz?
Niektórzy z U21 mogą być wystarczająco dobrzy, żeby dostać się NT i tak. Oprócz tego SF-y.
I tak nawet w modelu nieodwróconym dojdzie do sytuacji, że około 50% w NT będzie grało innych niż w U21. Chociażby dlatego, że z NT wypadną wszystkie super i wieloletnie gwiazdy, które grają w NT. W moim modelu pewnie liczba zawodników przechodzących z U21 do NT jeszcze bardziej się zmniejszy, może do 30 może do 20%. Ale ten problem i tak obecnie występuje.

Ad2. Twój pomysł narodził się 2 sezony temu. Przez ten czas tylko 4 znalazłeś chętnych licząc Ciebie. To jest funkcja liniowa, czy kwadratowa? Za kolejne 2 sezony będziemy mieli łącznie 8 chętnych? Zdecydowanie za mało do wdrażania planu

Ale ja ich specjalnie nie szukałem. A ile klubów w tym czasie znalazł jeden skaut? Za którym stoi selekcjoner? Nie sądzę, żeby w przeliczeniu na jednego skauta udało się znaleźć więcej klubów.
Tak więc znowu apeluję - jeśli wytykasz coś odwróconym to najpierw sprawdź jak to działa u klasycznych zawodników. I jeśli u klasycznych działa jeszcze gorzej - to traktuj odwróconych jako mniejsze zło ;-)

Ad3. Spora liczba to jaka? Dorbze wiesz, że na przestrzeni wielu sezonów zaczyna się dopiero krystalizować kształt kadry. Potrzeba ok 50 jeśli nie więcej straconych graczy, aby 1-2 mogło się wypromować. Znajdziesz tylu?

To jest problem skautingu oraz tego, że skuaci skautują złych graczy. Zwracałem na to uwagę w innych wątkach. Nawet doszło do tego, że pokazywałem jednego zawodnika jako najgorszego w drafcie (przypominam, miał całą górę jedynek, dół trzy siódemki i szóstka) a kilka godzin później skaut go reklamował! Oprócz tego widziałem w jednym poście reklamę dwóch zawodników, którzy mieli sumę skilli równą 38, z czego jeden był historykiem (jeszcze warunkowo jestem w stanie to zaakcetować) ale drugi wieloletnią gwiazdą. Dla mnie to niedopuszczalne. Już rozmawiałem o tym z VJ i przyznał, że warto utemperować trochę chormony u skautów ;-)
Niemniej problem bierze się z tego, że skauci skautują dużo słabych zawodników i pewnie dlatego potem ich tracą.
I jeszcze jedna rzecz. W tym sezonie, gdzieś do środy, bez żadnego szumu, w trójkę (VJ, ja i moje midichloriany) mieliśmy wszystkie skille ciekawych zawodników z draftu. To też pomoże skautom działać efektywniej.

Ad4. Tu jest hit. W naszej prywatnej rozmowie na bbmailu twierdziłeś, że testowałeś jedynie zmiany o 2 pozycje maksymalnie i to w 90% przypadków. Jedynie w 40% nikt nie krył swojej potencjalnej pozycji, ale wciąż jest to zmiana o 2 pozycje góra. Także jakie masz dowody, że C bedzie równie dorbze krył co PG?
Te procenty dotyczą meczów o punkty! Natomiast w sparingach u mnie chyba każda konfiguracja krycia wystąpiła. Każdy swego, każdy przeciwnego, każdy sąsiedniego a ostatni przeskok na początek (w tzw kółeczko), losowo, trzech swego + dwóch przeciwnie (czyli testowanie tylko tej jednej pary).

Ktoś już napisał na forum, że nauka nie poszłaby do przodu jeśli nikt nie poddawałby w wątpliwość pewnych działań.

Dokładnie. Dlatego krytykuję nieodwróconych ;-) Którzy zresztą guzik nam dają, bo mundial oglądamy przed telewizorem ;-)

From: Rafik_VIP

To: Pewu
This Post:
00
150077.178 in reply to 150077.176
Date: 7/6/2010 6:45:30 AM
Overall Posts Rated:
7272
Widocznie jeszcze nie wie, że jego poglądy są coraz bardziej popularne co nie znaczy, że zgadzają się z nim ci co go popierają w 100% ale dużo racji napewno w pewnych obszarach ma...

This Post:
00
150077.179 in reply to 150077.173
Date: 7/6/2010 6:47:21 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Tylko, ,że 3 sezony później :) Można to wprowadzić w życie pod wrunkiem, że przez najbliższych 5 sezonów zostanie tak jak jest :) Wydaje mi się, że to jedyna opcja :)

Im później zaczniemy tym później będziemy ich mieć. Jeśli nie zaczniemy to zmarnujemy kolejne dwa sezony.
Poza tym warto by przejrzeć obecnych zawodników czy nie ma kogoś, kto nie nadaja się do odwrócenia. Tu by trzeba sprawdzić czy nie ma klubów, które zaniedbały obronę. Jeśli tak, to wystarczy tylko dotrenować przeciwną.
W swojej lidze miałem taki klub (spadł w ostatnim sezonie z ósmego miejsca). Miał zawodnika, który wygrał konkurs trójek, był w czołówce strzelców, a swoją główną obronę miał na poziomie 4. W trzeciej lidze. Wg mnie jest szansa, że w niższych ligach też są tacy userzy. Których ponosi ułańska fantazja, że liczy się tylko atak. Zresztą w PLK też jest taki user, który kilka sezonów temu kłócił się ze mną, że obrona jest najmniej ważna ;-)

This Post:
00
150077.180 in reply to 150077.177
Date: 7/6/2010 6:53:13 AM
Overall Posts Rated:
7474
Niektórzy z U21 mogą być wystarczająco dobrzy, żeby dostać się NT i tak. Oprócz tego SF-y.
I tak nawet w modelu nieodwróconym dojdzie do sytuacji, że około 50% w NT będzie grało innych niż w U21. Chociażby dlatego, że z NT wypadną wszystkie super i wieloletnie gwiazdy, które grają w NT. W moim modelu pewnie liczba zawodników przechodzących z U21 do NT jeszcze bardziej się zmniejszy, może do 30 może do 20%. Ale ten problem i tak obecnie występuje.

Po U-21 do kadry NT nie przejdą nie tylko wieloletnie gwiazdy, ale także wielu innych zawodników. Ciejka np. poszedł do I ligi meksykańskiej i nie wiem czy i jak będzie dalej trenowany, mimo potencjału MVP. Medoń poszedł do ekstraklasy greckiej - dotyczy go to samo co Ciejki, potencjał supergwiazda. Na TL jest Kalisz, potencjał supergwiazda. Nie wiadomo ile w III lidze wytrwa Podniesiński (pensja ok. 160 tys., MVP) oraz Szczuraszek (ok. 140 tys., MVP) i Padło (ok. 190 tys., MVP) w IV ligach.

This Post:
00
150077.181 in reply to 150077.175
Date: 7/6/2010 6:55:47 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Ile tych farm było? Na palcach jednej ręki można policzyć. Natomiast Tobie potrzeba minimum 20.
LOL! To jak Ty liczysz? Dlaczego odwróceni potrzebują więcej farm niż nieodwróceni? Miejsc w kadrze będzie 30 a nie 18?
Poza tym ja będę potrzebował mniej farm, bo pensja odwróconych będzie mniejsza.
Apelują po raz kolejny - skończ z demagogią.

Cały czas to robię

To dlaczego nie przyczepiłeś się do wzrostu swojego modelu SF-a? Który wymaga 19-stu skoków. A przyczepiasz się do wzrostu moich odwróconych?
Apeluję i jeszcze raz. Postaraj się logicznie porównywać zalety i wady obydwu modeli a nie tylko skupiać się na wadach odwróconych a ignorować o wiele większe wady nieodwróconych.

Tylko za tych bezwartosciowych zawodników można ładną kasę dostać, a kto kupi odwróconych, jak się okaże że BB-cy coś zmienią?

Po pierwsze to na razie nie zmienili. Tak więc obecnie odwróceni są bardziej opłacalni.
jak ich trening będzie po pierwsze dlugi, a po drugie zupelnie nie opłacalny dla samych właścicieli.
Trening porównywalnego odwróconego będzie porównywalny z treningiem nieodwróconego. W skali drużyny wychodzi nawet na zero, bo obwodowy potrzebuje trochę więcej skilli (zbiórek) ale podkoszowy mniej. Więc jeśli ktoś trenuje sam sobie drużynę, to zajmie mu to mniej więcej tyle samo czasu co wytrenowanie klasycznej drużyny.
Chyba tylko farmy...znalezienie 20 farm będzie bardzo trudne, a może nawet niemożliwe.

Właśnie że nie. Problem z farmami to jest teraz, bo mało kogo oprócz farm stać na utrzymanie reprezentanta. I mutanci doprowadzają do bankructwa bardzo szybko farmy i trzeba szukać nowych.
W modelu odwróconym przede wszystkim więcej żywych klubów będzie stać na reprezentanta, więc będą chcieli go mieć. A po drugie farmy starczą na dłużej, bo odwrócony będzie mniej drenował im kieszeń.

Advertisement