BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] Dyskusja ogólna (sezon 15)

[NT] Dyskusja ogólna (sezon 15) (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
171604.178 in reply to 171604.171
Date: 1/22/2011 3:29:40 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Żeby współpraca była możliwa, muszą tego chcieć dwie strony. Ze smutkiem przyznaję, że jak czytam niektóre wpisy znanych mi Prezesów, to stwierdzam że jednie nagle się pojawili , a przez parę soznów w wątkach kadrowych ich nie widziałem albo też chyba posiedli gen wszystkowiedzy, albo nagle stali się tacy drażliwi wręćz elitarni. Do tego każdy swoje zawłaszcza. Tacy mądrzy wszyscy, a jakoś sukcesów nie ma i nie było. Zapomniał wół jak cielęciem był... niektórych nie podejrzewałbym o to, ale cóż...ja stąd znikam z tego piekiełka....a reprezentacja już ucierpiała.

Dokładnie. Poza tym mi to coś przypomina. Praktycznie identyczna sytuacja była gdy Mr wygrał wybory i rzucił się na niego al_said i jego zwolennicy. Teraz sytuacja jest wypisz wymaluj identyczna, tylko Mr zmienił stronę barykady ;-)

Ja jak przegrałem poprzednie wybory to żadnych takich scen nie odstawiałem, ani moi zwolennicy. Tylko pomogłem Matiemu w trudnym momencie. W kilku sprawach się nie zgadzamy ale to nie przeszkadzało nam współpracować i znaleźć konsensus.
Niestety obecnie, co zresztą sam zauważyłeś, kilka osób, sfrustrowanych wynikiem wyborów, zamyka się na jakąkolwiek współpracę i wymyślili sobie wywołać wojenkę.

This Post:
00
171604.179 in reply to 171604.172
Date: 1/22/2011 3:38:24 PM
Overall Posts Rated:
12061206
@ B.B. King
Co do samego zamieszania. Miałem przeczucie, że tak to będzie wyglądało gdy dojdziesz do władzy.
W moim mniemaniu targają Tobą sprzeczności. Z jednej strony podkreślasz, że chciałbyś aby kadra była kadrą każdego z wyborców i, że każdy pomysł zostanie wysłuchany i być może wprowadzony w życie, a z drugiej strony pokazujesz, że masz gdzieś pracę wykonywaną na rzecz NT przez innych i że teraz to Ty jesteś jedynym słusznym wyborem. Coś tu chyba nie halo?

Ale jaki to nowy pomysł się pojawił, któremu jestem przeciwko? Nie ma nic, tylko ataki.
Co do MTR - tak jak powiedziałem - ja pomagałem w jego realizacji. Tylko że współpraca powinna wyglądać inaczej. Chociażby po to, żeby skauci nie wchodzili sobie w kompetencję.
Pomijam fakt, że podział zawodników z draftu wyglądał tak, że połowa dla U21, połowa dla MTR. I już nic na odwróconych nie zostało. A potem mi się zarzuca, że nie ma odwróconych. Skoro tak, to dzielmy się po 1/3. A jak nie, to pretensje o brak odwróconych są bezzasadne.

Mam wrażenie, że uważasz polską społeczność BB za jakiś ciemnogród wciskając "kity" odnośnie ewentualnych kadrowiczów pośród ostatnio powoływanych.

Część zawodników jest w drużynach, których prezesi się nie logują. Ich też sprawdzałem. Część zawodników siedzi w V lidze w Chinach. Ja sprawdzałem wszystko jak leci, nie patrząc w jakim kraju gra zawodnik i kiedy ostatni raz logował się właściciel.
Ktoś tu zadał pytanie jak został odnaleziony Weszka. Ten zawodnik nie był wcześniej kadrze znany. Ale jak Mati robił przegląd, to gdy zobaczył Weszkę, to powiedział coś w stylu "Wow, nie wiedziałem, że tak się rozwinął". I chociażby dlatego warto było zrobić tamten przegląd.
Co do obecnego przeglądu - jeszcze go nie analizowałem. Musiałbym porównać świeżo zrobione bazy i sprawdzić kogo nie było w starych. Aktualnie ta rzecz ma niższy priorytet. Bo to jest tylko ciekawostka a mam ważniejsze rzeczy i na nich się skupiam. Ale zapewniam, że taka informacja się pojawi, ale później.

This Post:
00
171604.180 in reply to 171604.175
Date: 1/22/2011 3:46:44 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Okej.
Zagram Twoim kartami.
Pokaż mi proszę raport z projektu Odwróceni.
ID zawodników, SS, nicki skautów.
Ilu trenowało.
Ilu odpadło.

Nie masz raportu?

Projekt odwróconych nigdy nie wystartował. Tak więc wszystkie liczby mogę podać od ręki - zero.
Na samym początku projekt nie wystartował z tego powodu, że był bardzo duży opór największych krzykaczy i nie chciałem działać w takiej atmosferze. A po drugie poświęciłem swój czas wtedy na robienie baz. Uznałem, że najpierw powinniśmy mieć kompletne bazy a dopiero potem robić inne rzeczy, dzięki temu efektywność działań rośnie.
A potem, podczas kolejnych podziałów, nie dostałem żadnych zawodników.

Twierdzisz, że jako pierwszy wymyśliłeś i zaproponowałeś "odwróconych" oraz odwracanie treningu wprowadzone przeze mnie.

Nie twierdzę. Tak przecież było.

Na tej podstawie można ocenić, że nie masz kompetencji ani samozaangażowania, żeby prowadzić czy koordynować jakikolwiek projekt.

Przeprowadziłem chociażby projekt dostarczania baz dla MTR. Wypadałoby chociaż podziękować.

W dodatku użytkownika, który twierdzi, że coś wymyślił. A potem straszy zamykaniem realizacji podobnego przedsięwzięcia.
Zamknięcie rozważam tylko z tego powodu, że mam wątpliwości co do tego, że projekt jest dobrze prowadzony. A to jest tylko efekt Twojej arogancji, bo masz chyba jakąś awersję do współpracy.
Jeśli nie zobaczę, że są efekty projektu, nie dostanie on żadnych nowych zawodników. Bo nie będę oddawał zasobów społeczności w coś, co jest niepewne.

This Post:
00
171604.181 in reply to 171604.177
Date: 1/22/2011 3:57:24 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Asta. Twoje obawy są do tej pory tylko obawami. Jednak tylko z powodu swoich obaw uczestniczysz w nakręcaniu złej atmosfery.
Ja też miałem obawy jak zachowają się niektóre osoby po zobaczeniu wyników. I to już nie są obawy - one się już zrealizowały.
Taka jest różnica.
Jakby z powodu obaw ludzie szli na wojnę, to czerwone guzki w USA i w Rosji już dawno byłyby włączone, pociski spotkałyby się mniej więcej nad nami, i zamiast nas mielibyśmy tutaj tylko radioaktywne grzybki.
Obawy to trochę mało, żeby iść na wojnę.
Równie dobrze ktoś może powiedzieć, że GM-owie też mogą wykorzystywać znajomość zawodników rywali. A przecież cała trójka gra w wysokich ligach.
Bez chociażby minimum zaufania nigdy fajnie nie będzie.

Ja dzisiaj grałem z Góralami. Wiem, że user ma jakiegoś zawodnika, który puka do kadry. Nawet mnie o niego pytał. Dopiero po chwili zorientowałem się, że skądś kojarzę nazwe klubu (nicka nie kojarzyłem, bo nawet nie miałem czasu analizować nowych drużyn w lidze).
Nawet nie uwierzysz - nie wiem w tej chwili jak się nazywa ten zawodnik, o którego mnie pytał. Oczywiście - mógłbym sobie sprawdzić. Ale nie miałem czasu. Ja się ścigałem z czasem, żeby zdążyć przed resetem. Na chwilę obecną rzygam, gdy myślę o skillach ;-)

Ten zawodnik może nawet zagra w mojej kadrze (jeśli ma ładne skille). Wiesz jak wygląda moja tabelka ze skillami? Kolumna z imieniem i nazwiskiem jest zawężona, że widać tylko pierwszą literę imienia i pierwszą sylabę nazwiska. Patrzę tylko na skille i nawet nie wiem do kogo należą. Jak będę rozsyłał skautom, to skopiuję tylko rekordy dokładnie nie patrząc kto to jest. Jak będę chciał kogoś powołać, to pewnie poznam nazwisko.

Znasz kogoś kto by studiował książkę telefoniczną? Te listy mniej więcej tak wyglądają.

Dzisiejszy mecz wygrałem. Pewnie każdy będzie sobie tłumaczył jak mu wygodnie ;-)

Last edited by B.B.King at 1/22/2011 3:59:39 PM

This Post:
11
171604.182 in reply to 171604.178
Date: 1/22/2011 4:08:05 PM
Overall Posts Rated:
179179
Tylko BBKingu, żeby było jasne - dałbyś już sobie spokój z Węgrzynem. Po co to wciąż przypominasz i nakręcasz? Po drugie, pomyśl sam - m4ti za swojej kadencji też powołał masę graczy, to się nie podobało się wielu. Grałeś już wtedy, musisz to pamiętać. Trzeba było dać znać co zamierzasz, jednak krótka notka w tym wątku, ileż byłoby mniej bezsensownego bicia piany. Po trzecie, nie wszyscy muszą zgadzać się z Tobą, nie wszyscy na Cię głosowali. Pchałeś się na ring, teraz licz się z tym, że można oberwać;). Do tego nie da się ukryć, wzbudzasz kontrowersje swoimi niektórymi wypowiedziami.....
Natomiast Ty jako selekcjoner pokaż, że umiesz współpracować z innymi. Jak ktoś ujada -zignoruj, zażartuj odpowiedz treściwie. Czasem warto odpuścić. Czasem warto zatrzymać rękę, ctr+v, wykresy, rysunki, skany;). Po krzyczą, pokrzyczą, aż przestaną gdy pokażesz że robisz wiele pozytywnego, że idziemy z kadrą do przodu.....luz, blues i orzeszki.

Czy sprawy z raportem dot. MTRu nie dało się rozwiązać drogą BBpoczty?
Mr i Hawk grają teraz swoją grę i wiedziałem że nie pomogą. Sam szybko dałeś im argumenty. Mam tylko nadzieję, że za kilka sezonów, czołowi zawodnicy z MTRu nie znajdą się u krewnych i znajomych;)). Bo mnie tez dziwi ta wielka tajemnica i nuży przepychanka wszystkich ze wszystkimi - od U21, poprzez MTR do NT i innych.
Zajmij się "odwróconymi", rozkręć to, a przede wszystkim łącz. To że ktoś pisze w ostrzejszym tonie nie oznacza, że chce się nabić na pal...


This Post:
00
171604.183 in reply to 171604.128
Date: 1/22/2011 4:08:08 PM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210


Przeglądanie jeszcze raz wszystkich grajków trochę mija się z celem, zwłaszcza, że m4ti ponoć już to zrobił..

Jeśli (podobno) tak zarobił, to czemu nie było do Matiego pretensji, że zrobił coś nieetycznego? Czy o etyce świadczy postęp, niezależnie od tego, kto go zrobił, czy też, jeśli osoba A coś zrobi to jest to etyczne, a jeśli zrobi osoba B, to jest to nieetyczne?


hmm chyba nie śledziłeś dobrze wątku kadry jak Mati powoływał..było tam tak samo jak tutaj mogę Ci znaleźć te wypowiedzi jak chcesz..skoro je przegapiłeś wtedy również było larum po wielu zbędnych powołaniach..teraz to zostało powtórzone..powołania..i larum.

This Post:
00
171604.184 in reply to 171604.182
Date: 1/22/2011 4:19:29 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Tylko BBKingu, żeby było jasne - dałbyś już sobie spokój z Węgrzynem.

Węgrzyna przypomniał Mr.

Czy sprawy z raportem dot. MTRu nie dało się rozwiązać drogą BBpoczty?

Była próba.

Mr i Hawk grają teraz swoją grę i wiedziałem że nie pomogą

I taka jest różnica. Ja im pomagałem. Każdy może sobie wnioski wyciągnąć sam.

I w dodatku ta hipokryzja. Mi zarzucają że zrobiłem listy a sami dokładnie tak samo zrobione listy łykali. I też sprawdzani byli zawodnicy, którzy szans na kadrę nie mają. Bo czasem się trafia SF, który ma nabite JS i JR i wszystko czarne, ma sumę 30 a pensję 4-5k. Przeglądnąć trzeba wszystkich, żeby potem odrzucić.

Wiesz jeszcze jaki jest problem? Selekcjonerzy później nie będą mieli problemu. Bo dobra i kompletna selekcja jest już robiona tuż po drafcie. Natomiast w przeszłości nie była. I dlatego między innymi stwierdziłem, że warto sprawdzić chociaż najlepszego 29-latka, nawet jak ma pensję 30k.

Trzeba było dać znać co zamierzasz, jednak krótka notka w tym wątku, ileż byłoby mniej bezsensownego bicia piany.

W nocy z czwartku na piątek nie miałem siły tylko padłem w kimono. Rano miałem zamiar napisać. Jednak do tego czasu pojawiły się już wpisy, że skandal.
Poza tym widać, że niektórym zależy tylko na atakowaniu. Na oślep, co tylko mają pod ręką. Rzucić gównem - a nóż się trochę przyczepi.
Najpierw Mr pisze, że jest oburzony, że jego grajek na S (nie pamiętam nazwiska) nie dostał powołania. Okey - powołałem go na sekundę, żeby był jeden powód mniej do oburzania się. I nagle widzę pretensje, że go powołałem ;-)
Przecież to jest śmieszne ;-)

From: m4ti_
This Post:
00
171604.185 in reply to 171604.183
Date: 1/22/2011 4:21:24 PM
Overall Posts Rated:
2121
Na mnie jeszcze więcej "gówna" spadło na poczatku ale mi się należało;]

Każdy nadaje, każdy ma coś do powiedzenia ale nie widzicie, że my wszyscy na tym tracimy?

Oto film który dedykuje udzielajacym się w tym wątku z naciskiem na Mr.Presidenta, Hawkeyeda, BBKinga, Jaxa i Tomka.
http://www.youtube.com/watch?v=Tb1XTIcqaa4. Oglądnijcie to do końca;]

P.S. Szulkin Ty też oglądnij! Na końcu są cycki!

This Post:
00
171604.186 in reply to 171604.183
Date: 1/22/2011 4:25:35 PM
Overall Posts Rated:
12061206
W U21 co sezon jest robione dokładnie to samo, o co ja jestem oskrażany
VJ zrobił to już 4 razy ;-) Leszek raz. Mati dwa razy.
Wszystkie kadry robią dokładnie to samo.

A po Matim było w modzie jeżdżenie. Na takiej zasadzie, że łatwo kopać leżącego.
A ja po nim nie jeździłem. Mimo że byłem w identycznej sytuacji jak teraz Jax - przegrałem z nim wybory. I gdy potem była ta sytuacja z dymisją to mogłem sobie z uśmiechem na ustach i z tryumfem wypisanym na twarzy go sobie bezkarnie pokopać, żeby ogrzać się trochę w tym polskim piekiełku.
Zamiast go atakować to pomogłem. Taka różnica.

This Post:
00
171604.187 in reply to 171604.179
Date: 1/22/2011 4:32:45 PM
Overall Posts Rated:
2121
Ale jaki to nowy pomysł się pojawił, któremu jestem przeciwko? Nie ma nic, tylko ataki.
Co do MTR - tak jak powiedziałem - ja pomagałem w jego realizacji. Tylko że współpraca powinna wyglądać inaczej. Chociażby po to, żeby skauci nie wchodzili sobie w kompetencję.
Pomijam fakt, że podział zawodników z draftu wyglądał tak, że połowa dla U21, połowa dla MTR. I już nic na odwróconych nie zostało. A potem mi się zarzuca, że nie ma odwróconych. Skoro tak, to dzielmy się po 1/3. A jak nie, to pretensje o brak odwróconych są bezzasadne.

Owszem, chodziło mi głównie o sytuacje z MTR.
Co do odwróconych, to czy znajdziemy u Ciebie w składzie takowych (choćby w stadium początkowym) i jeśli nie to na jakiej zasadzie sądzisz, że mało doświadczeni menadżerowie będą w stanie stworzyć odwróconych skoro Tobie(pomysłodawcy) się to nie udało? Inna sprawa to ilu rzeczywiście menadżerów będziesz w stanie przekonać do treningu odwróconych?No i na koniec pozostaje fakt, że zanim się coś przeprowadza na dużą skalę to chyba wypadałoby to sprawdzić i udowodnić w swoim własnym ogródku - stąd pytanie nr 1.

Część zawodników jest w drużynach, których prezesi się nie logują. Ich też sprawdzałem.

Zakładam, że to bardzo mały odsetek więc szansa na perełkę tym mniejsza.

Ktoś tu zadał pytanie jak został odnaleziony Weszka. Ten zawodnik nie był wcześniej kadrze znany. Ale jak Mati robił przegląd, to gdy zobaczył Weszkę, to powiedział coś w stylu "Wow, nie wiedziałem, że tak się rozwinął". I chociażby dlatego warto było zrobić tamten przegląd.


Nie neguję tamtego przeglądu bo tamten próg w postaci pensji był jeszcze do zaakceptowania (jak dla mnie). Ale nadal uważam, że aktualny przegląd był kompletnie niepotrzebny i nie dziwię się opiniom innym menadżerów o ewentualnym ukrytym sensie tego procederu. No i co do Weszki to z tego co pamiętam w momencie jego odkrycia miał pensję wyraźnie wskazującą na to, że może być reprezentantem w przeciwieństwie do graczy z pensją poniżej 30k. Więc to się raczej nijak nie ma do niedawnych powołań.
Kolejne pytanie to czy poza Weszką jesteś wskazać kogoś jeszcze kto przebił się do kadry z powołań za kadencji Matiego i jeśli nie to czy to, że z graczy powyżej progu 40k(nie pamiętam od jakiej pensji wtedy były powołania) wyłowiono 1 osobę nie podważa celowości sprawdzania graczy z niższą pensją?

Co do obecnego przeglądu - jeszcze go nie analizowałem. Musiałbym porównać świeżo zrobione bazy i sprawdzić kogo nie było w starych. Aktualnie ta rzecz ma niższy priorytet. Bo to jest tylko ciekawostka a mam ważniejsze rzeczy i na nich się skupiam. Ale zapewniam, że taka informacja się pojawi, ale później.


Czyli ostatnie powołania, które wywołały wiele kontrowersji i doprowadziły do tych jak to nazywacie "wojenek" były jedynie ciekawostką? Warto było?
Niemniej jednak czekam niecierpliwie na wyniki z połowów.

UuuUuuuuUuuuuuuuuUu... JAKI DIS!! Hahahaha..

@Krejzol17
Coś jeszcze chcesz dodać?
Jaki elekt taki elektorat...


Wyszła z tego głupia uszczypliwość, a nie taki jest mój cel dlatego za to przepraszam. Szkoda tylko, że znalazła się osoba, która większą uwagę przykuła do tego stwierdzenia niż do tego co było rzeczywiście istotne w mojej wypowiedzi.

This Post:
00
171604.188 in reply to 171604.168
Date: 1/22/2011 4:36:09 PM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
Echh.. Historia lubi zataczac koło. Niczego się widzę nikt nie nauczył po sprawie z m4tim :( przykre... Zwłaszcza że cześć z Was panowie pewnie przeważająca jest dorosłymi a co po nie którzy zachowują się jak za przeproszeniem i nie obrażając nikogo zasrańce.. Kurna!!! Weźcie się w garść do cholery i zbudujcie WSPOLNIE kadrę która powalczy o cokolwiek!!!!!



jak już pisałem :) trzymam kciuki za kadrę..mam nadzieję, że moje obawy co potem są na wyrost :D

Advertisement