BuzzerBeater Forums

BB Poland > Zmiany, zmiany

Zmiany, zmiany

Set priority
Show messages by
From: aimar

This Post:
00
93610.18 in reply to 93610.17
Date: 6/2/2009 8:22:36 AM
Overall Posts Rated:
16491649
od rana probuje wejsc w zakladke "mecze" :/ masakra:(


To mi BB-cy namieszali w glowie.Przed ogloszeniem najblizszych zmian sadzilem ze jedyne wyjscie w sytuacji kiedy moje pensje wzrosly do 233k,a ja nadal musze wegetowac w IIIciej lidze ,bedzie sprzedaz jednego z dwoch najlepszych koszykarzy.Teraz juz taki pewny nie jestem czy to dobre rozwiazanie.
Obaj to Polacy i w przyszlosci kiedy zostanie wprowadzony 20% wzrost pensji dla obcokrajowcow,byliby nieocenieni w mojej druzynie.
Zmiany odnosnie wplywu gwiazd na TV i sprzedaz pamiatek powinny byc wprowadzone juz od poczatku sezonu nr 9.
Jak mam niby dotrwac do meczu gwiazd?
i skad mam wiedziec jak procentowo na przychody beda wplywac owe zmiany?
moze beda to groszowe sprawy,ktore niewiele pomoga w utrzymywaniu wielkich gwiazd?

From: Jax

This Post:
00
93610.19 in reply to 93610.18
Date: 6/2/2009 10:00:00 AM
Overall Posts Rated:
773773
u mnie z zakładką mecze ta sama śpiewka też nie mogę wejść .

From: m4ti_

This Post:
00
93610.20 in reply to 93610.17
Date: 6/2/2009 10:32:38 AM
Overall Posts Rated:
2121
"BB where are you going?"

Takiego maila pasowało by tym twórcom zmian wysłać, bo ja osobiscie nie rozumiem tych zmian.

Znowu na hali skorzystają Ci co już ja mają rozbudowaną, zwiększy się ich i tak moim zdaniem spora przewaga. Bo raz ze mają dochody wysoki przez ten sezon to dwa ze sobie odzyskają grube miliony władowane w hale. Wiem ze za chwile mi ktoś tu zarzuci, że każdy miał do wyboru na co chce przeznaczyć kase czy na zawodników, personel itp no i oczywiscie są to nie do podważenia argumenty no ale nie tak tą sprawę z halą powinni rozwiązać.

Kolejna zmiana z tym prestiżem ligi w zależności od ilości gwiazd w lidze. A kto jest gwiazdą według BB-ków? Po czym oni będą poznawać ze ktoś jest gwiazda, po tym ze gra w reprezentacji? Ze ma ocene meczową 15,0 czy może po pensji, to jest dlamnie niezrozumiała i nie dokońca wyjaśniona sprawa.

Aż strach pomyśleć co oni jeszcze wymyślą...

From: Dejvidd

This Post:
00
93610.21 in reply to 93610.14
Date: 6/2/2009 11:59:26 AM
Overall Posts Rated:
188188
Myślisz, że te dysproporcję będą aż tak duże?

@GM-Khazaad: A mi się wydaje, że frekwencja spadnie na wszystkich poziomach ligowych w wyższych ligach i tak będzie więcej kibiców, bo maja większe fankluby, poza tym atrakcyjniejsze są rozgrywki na wyższych poziomach, więc z tym statusem quo może tak nie do końca być utrzymany. Co prawda w wyższych ligach ta frekwencja może bardziej znacząco spaść, ale ja i tak widzę wszystko w ciemniejszych barwach ;) jestem urodzonym sceptykiem :)

From: Khazaad

This Post:
00
93610.22 in reply to 93610.21
Date: 6/2/2009 12:50:42 PM
Overall Posts Rated:
145145
Ja tam wcale nie jestem zwolennikiem wyrównanego bilansu :)
Prawdę mówiąc uważam, że w wyższych ligach dochody powinny być wyższe, ażeby kluby stać było na utrzymanie zawodników z kolosalnymi pensjami. Trochę dziwne jest to, że zespoły z niższych lig stać na utrzymanie zawodników zarabiających sporą kasę. Najlepiej zarabiający gracze powinni grać w najwyższych ligach, a im niżej tym poziom powinien być niższy, żeby nie było tak, że za kilka sezonów zespoły z III ligi będą łomotać drużyny z PLK :)
Jedną z metod na to jest ograniczenie dochodów drużyn, choć nie zawsze metody wybierane przez BB wydają się słuszne. Jeżeli drużyna spada do niższej ligi to powinna liczyć się z tym, że nie będzie w stanie utrzymać całej kadry. I odwrotnie - awansujesz - musisz się wzmocnić. Czyli trzeba odłożyć trochę kasy, zainkasować kasę za awans i wzmocnić się by się utrzymać, a z czasem przy większych dochodach zarobić i walczyć o awans.

Dlatego mam nadzieję, że dochody klubów będą wyraźnie zależały od poziomu ligowego i nie będzie tak, że klub np. z IV ligi będzie zarabiał tyle co z II. W obecnej chwili jedyna różnica była taka, że na mecze przychodziło więcej ludzi w wyższej lidze, ale te z niższych często niwelowały to minimalnymi cenami biletów i sporą halą. A to wg mnie (choć pewnie narażę się paru osobom) nie powinno tak wyglądać. Myślę, że te zróżnicowane kontrakty z TV właśnie do tego dążą (tak jak to było kiedyś), podobnie jak zyski dla ligi z tego, że grają w niej "najlepsi" zawodnicy z danego kraju. Największą zagadkę stanowi dla mnie to zmniejszenie liczby kibiców na meczach - wkrótce okaże się, czy będzie można to pochwalić, czy zganić :)

From: Dejvidd

This Post:
00
93610.23 in reply to 93610.22
Date: 6/2/2009 1:12:09 PM
Overall Posts Rated:
188188
Nie no, racja, pewnie że ci 'najwyżsi' muszą utrzymywać lepszych graczy i w ogóle, zróżnicowanie wyraźne powinno być, tylko żeby nie aż za wyraźne.. Bo teraz jest tak jak pisze al_said - BBcy wycofują się ze wcześniejszych zmian - wpierw zabierali kasę wyższym ligom, co by grający tam zawodnicy 'dostawali więcej', teraz ją będą oddawać i zwiększać dochody tych drużyn, żeby mogły tych zawodników utrzymać (przynajmniej ja tak to widzę). No dla mnie to jest trochę dziwne..

Spadki/awanse, łatwo mówić, ceny na TL są kosmiczne a mają jeszcze FA zlikwidować ;/, nie wiem czy znajdę kogoś w tym sezonie na PG czy SG, będę chyba zmuszony rotować składem (na szczęście mam jako takie pole manewru, przynajmniej oszczędzę :D) i zbierać kasę na później.. Oby nie zrobili takich 'inteligentnych' kibiców jak w HT, bo wtedy odkładanie kasy nie będzie miało sensu.

No a ci 'najlepsi', jak to BBcy określili 'supergwiazdy' to chyba najbardziej tajemnicze z tego wszystkiego.. Ciekawe co mają na myśli i jak to będzie wyglądać.. Zaraz za tym jest to 'zmniejszenie frekwencji'. Pożyjemy, zobaczymy...

From: Jax

This Post:
00
93610.24 in reply to 93610.23
Date: 6/2/2009 2:44:27 PM
Overall Posts Rated:
773773
likwidacje FA uważam za słuszne pociągnięcie . Dlatego że skończy się wypływanie gotówki w kosmos . Przecież w skali całego BB wypłyneło kupę kasy w długim okresie czasu .

From: Oszust
This Post:
00
93610.25 in reply to 93610.23
Date: 6/2/2009 2:46:31 PM
Overall Posts Rated:
00
Wszystkie zmiany mi do gustu przypadaja poza jedna. Mianowicie chodzi o koszt zmniejszenia stadionu. Opcja zmniejszenia stadionu i otrzymanie 100% zwrotu inwestycji jest rownoznaczne z sytuacja, ze niektore druzyny zamiast inwestowac w stadion daja po $40k na draft przez caly sezon a jak nie wyciagna nic to po prostu udaja sie po zwrot papierkow, ktore lokowaly na draft. Dobre rozwiazanie zeby ograniczyc do realnych rozmiarow stadiony ale z oddaniem kasy to lekka przesada.

From: Dejvidd

To: Jax
This Post:
00
93610.26 in reply to 93610.24
Date: 6/2/2009 2:48:20 PM
Overall Posts Rated:
188188
Jakby Szanowni Prezesi nie wołali nie wiadomo jakich kokosów to o wiele mniej by wypłynęło..

From: Jax

This Post:
00
93610.27 in reply to 93610.26
Date: 6/2/2009 2:53:01 PM
Overall Posts Rated:
773773
ceny są chore to fakt . bo moim zdaniem ekonomia gry jest zachwiana , jest to bardzo podobna sytuacja do tej z HT z przed paru sezonów .

From: al_said

To: Jax
This Post:
00
93610.28 in reply to 93610.27
Date: 6/2/2009 3:52:31 PM
Overall Posts Rated:
88
Ale takiego C od zera to aż miło kupić (4848085):)

Advertisement