BuzzerBeater Forums

BB Poland > Doświadczenie, jak to dziobnąć?

Doświadczenie, jak to dziobnąć?

Set priority
Show messages by
This Post:
00
172328.195 in reply to 172328.194
Date: 6/22/2011 2:14:58 PM
Overall Posts Rated:
179179
Trudno się nie zgodzić ;), jednak na podstawie reguł oraz zbieranych tu i ówdzie opinii, można domniemywać, że jakoś działa;).
Czy jasna strona mocy, nie może jakoś pomóc?;))

This Post:
00
172328.196 in reply to 172328.195
Date: 6/22/2011 2:28:58 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Pod koniec sezonu spróbuję oblukać czy ktoś w kadrze miał dwa skoki expa. Z tym że będą to dane z dokładnością do powiedzmy tygodnia (z dodatkowym błędem wynikającym z zapominalstwa). Ale tu nie potrzeba apteki czy grajek skoczył po 50-ciu meczach czy po 48-miu lub 52-óch.

Klubowych też powinienem mieć w miarę spisanych, ale zrobię to za jednym zamachem.

Po meczu kadry ciągle nie udało mi się zaobserwować skoku expa. Z tym że często zapominałem sprawdzić, jak mecz był emocjonujący ;-)

Jakoś tam pewnie exp działa. Ale jak to tylko spekulacje, natomiast na temat mierzalności wpływu tego czynnika to nawet nikt nie próbował spekulować. Czy zawodnik z lepszym expem gra dwa razy lepiej? Dziesięć razy lepiej? A może jeden procent lepiej lub jedną setną promila?

Albo w przeliczeniu na liczbę akcji, w których zawodnik uczestniczy (czy to w ataku czy w obronie) to jeśli ma exp lepszy o jeden to ile razy w meczu dzięki temu akcja skończy się pomyślnie?

W kadrze śmiga paru gagatków ze śmiesznym expem. Ale ile punktów przez to zgubiliśmy to nie mam zielonego pojęcia. Póki co na pewno wolę jeden poziom defensywy niż pięć poziomów expa.

This Post:
00
172328.197 in reply to 172328.196
Date: 6/22/2011 2:42:26 PM
Overall Posts Rated:
179179


Czy zawodnik z lepszym expem gra dwa razy lepiej? Dziesięć razy lepiej? A może jeden procent lepiej lub jedną setną promila?

Albo w przeliczeniu na liczbę akcji, w których zawodnik uczestniczy (czy to w ataku czy w obronie) to jeśli ma exp lepszy o jeden to ile razy w meczu dzięki temu akcja skończy się pomyślnie?



Właśnie takie pytania sobie stawiam. Czy uda się na wszystkie znaleźć odpowiedź? nie wiem. Na razie poszukuję, przyznam,że nieco po omacku. Od czegoś jednak trzeba zacząć, np. od spekulacji:). W jednym z poprzednich postów podałem przykład swojego zawodnika. Wg mnie po skoku, poprawił nieznacznie swoje osiągi w kilku aspektach. Nie twierdzę, że w każdym spotkaniu, ale jednak. Pomimo, że w tym sezonie ma za rywali trudniejszych przeciwników niż w poprzednim. M.in. takich na takie obserwacje oczekuję, od innych Prezesów.

Powyższe dotyczy również pozostałych skilli. Chyba, że Ty posiadasz taka wiedzę, o ile jeden poziom np. JS poprawia skuteczność rzutową zawodnika?

. Póki co na pewno wolę jeden poziom defensywy niż pięć poziomów expa.

czy ja coś takiego napisałem?;) Nie rozumiem tej uwagi.

This Post:
00
172328.198 in reply to 172328.197
Date: 6/22/2011 2:57:58 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Wg mnie po skoku, poprawił nieznacznie swoje osiągi w kilku aspektach. Nie twierdzę, że w każdym spotkaniu, ale jednak.

Wątpię, że widoczny skok jest tego przyczyną. Przecież exp też ma podpoziomy. I nie wierzę w to, że poprawa expa z poziomu 4,99 na 5,01 poprawia grę bardziej niż skok z 5,20 na 5,22. Więc ta poprawa powinna następować co tydzień w sposób minimalny, zapewne niezauważalny.
Jeśli faktycznie nagle zacząłeś zauważać różnicę a wcześniej jej nie było, to przypuszczam, że to tylko wrażenie, w dodatku pewnie podparte efektem placebo ;-)
To nie ma tak, że zawodnik gra piach, i nagle trach, coś się stało, i gra wyraźnie lepiej. To wszystko jest bardzo rozmyte.
W dodatku przecież w drużynie mniej więcej większość kluczowych graczy w podobny sposób nabija expa. I dodatkowo zawodnicy rywala też nabijają expa (a więc powinno się przeciwko nim trudniej grać).

Nie rozumiem tej uwagi.

Przedstawiłem swoją opinię ;-)
że 1x OD/ID > 5x EXP

o ile jeden poziom np. JS poprawia skuteczność rzutową zawodnika?

O jedną trzecią poziomu ligowego ;-)

This Post:
00
172328.199 in reply to 172328.198
Date: 6/22/2011 3:07:53 PM
Overall Posts Rated:
179179
Przecież ja nigdzie nie napisałem, że ten zawodnik stał się nagle władcą parkietu;). Po drugie skoro stwierdziłeś, że nie wiesz jak działa exp, to skąd pewność że silnik uwzględnia do obliczeń meczu dziesiętne , setne części, itd poziomu?;) skąd wiesz, że nie berze całych wartości?;) Spekulujesz;).

o ile jeden poziom np. JS poprawia skuteczność rzutową zawodnika?



O jedną trzecią poziomu ligowego ;-)


hę?;) Wyjaśnij jak chłopu na zagrodzie?;) a podania o ile? jedną siódmą?;)

This Post:
00
172328.200 in reply to 172328.199
Date: 6/22/2011 3:15:30 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Już o wiele większą spekulacją jest, że nie liczą się podpoziomy. Skoro expa ma podpoziomy to wydaje się nieprawdopodobne, żeby silnik brał do obliczeń tylko część całkowitą. To my tylko widzimy część całkowitą, ale exp w bazie danych jest zapisywany jako liczba z ułamkiem. Musiałoby być dodatkowe i niepotrzebne dodatkowe obliczenie w silniku meczowym, a więc zaokrąglenie expa do liczby całkowitej. Do niczego nie jest to potrzebne więc nikt nie byłby tak głupi, żeby to specjalnie dodawać ;-)
Tak więc to jest o wiele bardziej nieprawdopodobna spekulacja. To tak, jakby ktoś nagle przyszedł, i powiedział, że umiejętność blokowania w ogóle nie jest brany pod uwagę. Bo nie ma żadnego niepodważalnego dowodu, że jest brany ;-)

Podania? Raczej o jedną trzecią.

This Post:
00
172328.201 in reply to 172328.200
Date: 6/22/2011 3:21:54 PM
Młoty Stargard
PLK
Overall Posts Rated:
838838
Już o wiele większą spekulacją jest, że nie liczą się podpoziomy. Skoro expa ma podpoziomy to wydaje się nieprawdopodobne, żeby silnik brał do obliczeń tylko część całkowitą. To my tylko widzimy część całkowitą, ale exp w bazie danych jest zapisywany jako liczba z ułamkiem. Musiałoby być dodatkowe i niepotrzebne dodatkowe obliczenie w silniku meczowym, a więc zaokrąglenie expa do liczby całkowitej. Do niczego nie jest to potrzebne więc nikt nie byłby tak głupi, żeby to specjalnie dodawać ;-)

bardzo ładny logiczny wywód z którym się od razu zgadzam
niestety zgadzając się nie mam racji
skoro 2 zespoły zagrały ze sobą identyczne mecze które dzieliło 3 tygodnie to znaczy że i exp i forma jest zaokraglana do jakichś dużych wartości, gdyby było inaczej to te dwa zespoły nie mogłyby mieć takiego samego meczu bo przeciez wszyscy zawodnicy grający w jednym i drugim nie mogli miec w tej 3 tygodniowej przerwie dokładnie takich samych zmian w expie i w formie

Last edited by darkonza at 6/22/2011 3:22:47 PM

This Post:
00
172328.202 in reply to 172328.201
Date: 6/22/2011 3:26:55 PM
Overall Posts Rated:
12061206
może u botów jest inaczej.
co do tego, że podpoziomy formy się liczą to nie ma wątpliwości, to łatwo sprawdzić i udowodnić.

This Post:
00
172328.203 in reply to 172328.202
Date: 6/22/2011 3:32:18 PM
Młoty Stargard
PLK
Overall Posts Rated:
838838
może u botów jest inaczej

ten pomysł jest dokładnym przeciwnieństwem poprzedniego (dotyczącego zaokraglania pozdpoziomów) i tak jak tamten wydaje się logiczny tak ten wręcz przeciwnie bo używanie dwóch silników do jednej gry (a pewnie i trzeciego do meczów między botem i nie-botem) byłoby delikatnie mówiąc dziwne...


Last edited by darkonza at 6/22/2011 3:32:48 PM

This Post:
00
172328.204 in reply to 172328.200
Date: 6/22/2011 3:34:44 PM
Overall Posts Rated:
179179
Możemy tak sobie spekulować, lecz generalny wniosek jest nie wesoły. Innymi skillami zajmujemy się od x sezonów, a wyszło tutaj, że nadal nie wiemy o ile kolejny poziom podnosi efektywność:). Mgliste " o jedną trzecią" mnie nie zadowala. Równie dobrze mógłbyś napisać " o dwa łokcie".

Wracając, nie zgodzę się, że wszyscy podnoszą expa równomiernie. Przecież różni zawodnicy grają różna ilość minut w różnych rozgrywkach, o rożnym poziomie trudności. Kadrowcze zaś często w sparingach ( przy okazji nietypowych pozycji). Zatem drużyny nie rozwijają się równomiernie w tym aspekcie.

Zastanawiam się, czy silnik bierze doświadczenie na zasadzie porównania zawodnik vs zawodnik. Czy też w takich decydujących momentach uwzględniane jest doświadczenie zespołowe? osobiście skłaniam się ku tej pierwszej ewentualności., gdyż nie sądzę, żeby Bbcy zrobili to inaczej niż w przypadku pozostałych skilli. Mimo to chciałbym w podsumowaniu, zobaczyć dodatkową statystykę: poziom doświadczenia drużyny:).

This Post:
00
172328.205 in reply to 172328.201
Date: 6/22/2011 3:36:18 PM
Overall Posts Rated:
12061206
I jeden rzut oka wystarczył, że boty... nie mają zmian formy. Przynajmniej te w VI-tej polskiej lidze:
http://www.buzzerbeater.com/team/237698/players.aspx
http://www.buzzerbeater.com/team/237688/players.aspx
http://www.buzzerbeater.com/team/237692/players.aspx
To trzy kolejne boty z jednej ligi, wszyscy zawodnicy mają porządną formę i od początku sezonu nawet nie drgnęła ;-)
Być może exp też jest zamrożony? A poza tym może być też tak, że losowanie ułożyło się tak, że drobna zmiana expa nie miała znaczenia. Te kosze, które miały wpaść, to wpadły, a te które nie, to nie wpadły, bo znaczenie skilli jest dużo ważniejsze od expa.
To można porównać tak, że jak wyślesz armię stu czołgów przeciwko jednemu, a potem armię stu czołgów przeciwko jednemu wspieranemu przez rowerzystę z procą, to wynik bitwy w obu przypadkach będzie ten ten sam ;-) Co prawda dodatkowy żołnierz może wpłynąć na bitwę, ale w takiej sytuacji ten wpływ będzie za mały, żeby coś zmienić.

Advertisement