BuzzerBeater Forums

BB Poland > [wybNT] Debata wyborcza

[wybNT] Debata wyborcza (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
208992.198 in reply to 208992.181
Date: 2/13/2012 7:16:35 AM
Overall Posts Rated:
112112
I dlatego właśnie nie chciałbym aby moja osoba i zawodnicy byli używani jako argumenty przez kogokolwiek - bo są używani źle i zależnie od tego, co chce się narzucić tłumowi :)

Nie uważasz, że takie przedstawienie sprawy było niesprawiedliwe i zalatywało wyborczą "podpubliczką"? :)
Bo nie wiem, czy mam się mocno rozwijać w wypowiedzi, czy założyć, że masz pełen przegląd sytuacji i zero złych intencji.

W teorii to ja nie powinienem mieć w składzie nawet dwóch reprezentantów, bo to wybitnie nieoptymalne.
W praktyce zastanawiam się, czy gdybym miał pięciu-sześciu, to czy i tak nie trenowaliby bardziej optymalnie niż 90%* bazy z zapleczem i kadrą ;)

*Gdzie reszta to farmy, jednosezonowy przypadek lub najmniejsza grupa - garstka rzeczywiście trenujących.

This Post:
00
208992.199 in reply to 208992.198
Date: 2/13/2012 7:49:37 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Moje intencje były takie, żeby pokazać, że trening na np. 90% jest lepszy niż trening na 70% lub brak treningu ;-)

Gdy o skautingu w czasie mojej kadencji nie mówiłem, ze jest super. Więc takich zagrań pod publiczkę nie było.

Starałem się poprawiać gdzie się dało, ale to proces, który trwa. Sprawy doraźne starałem się poprawiać w ten sposób, że prosiłem o najlepszy trening.

I to poszło nieźle, jakbym pokazał skille z początku poprzedniej kadencji to by się wydał sekret, dlaczego na początku męczyliśmy się z Gruzją i Austrią a potem zdobywaliśmy medale. Bo wtedy w kadrze powinno grać kilka supergwiazd na obwodzie, bo byli najlepsi. Ale byli nierozwojowi więc zaryzykowałem i postawiłem na kilku MVP, którzy mieli OD=15. Na szczęście zdołali się podciągnąć na czas.

Zawodnikom przyszłościowym zalecałem trenować boki. A w sprawach długofalowych to robiłem te przeglądy, narzędzia pomagające i poradniki na forum.

Ostatni raz ze sztabu kadry na forum pojawiały się informacje o świetnym skautingu w sezonach od 12-tego wstecz. No i oprócz tego przez kilka sezonów czas wieści dopływające z MTR-u były takie, że wszystko jest fantastycznie, nic nie trzeba ich kontrolować i za jakiś czas czeka nas plaga urodzaju multiskilli.

Ja tylko chciałem zwrócić uwagę, że na jakiś konkretny przypadek selekcjoner może nie mieć wpływu, bo właściciel sobie inaczej wymyślił. I wtedy nie da się nic poradzić.

Tę dyskusję pod tytułem "czy aby na pewno jest tak pięknie" zaczął Jax. Równie dobrze mógłby wytknąć selekcjonerowi lub sztabowi, że Luder nie trenuje optymalnie i zapytać jaki pomysł ma selekcjoner/kandydaci, żeby to poprawić.

Czasem po prostu selekcjoner musi brać to co jest, bo do wyboru ma tylko gorsze.

Tak więc moje stanowisko odnośnie skautingu jest takie, że jest lepiej niż było. Ale że ciągle jest dużo do poprawienia.

This Post:
00
208992.200 in reply to 208992.199
Date: 2/13/2012 8:27:33 AM
Overall Posts Rated:
112112
Zatem uznaję, że nie muszę się rozpisywać szczegółowo o życiorysach całej anielskiej Big 3 i wystarczy mi, że tylko poprzednim postem symbolicznie wybadałem i rozjaśniłem sobie sytuację ;)

Case z Gradzińskim też jest fajny i mógłby być wdzięcznym tematem na kolejną serię takich postów :) Najpierw widzimy go na TL i widzimy jednego z największych 22letnich talentów pod kątem NT; potem słyszymy, że z nadmiaru graczy raczej zrobi sobie co najmniej sezon przerwy od treningu; potem zwrot akcji i niby plany SS 135; na koniec jednak transfer...

...ale to nie koniec historii :) Potem okazuje się, że dwóch właścicieli oczywiście z tego samego kraju postanowiło się o niego pobić; międzyczasie krótka pogawędka o tym, że wzrost i wiek utrudnią już przecież strasznie trening tam gdzie się o to prosi...

Na koniec on i tak zagra w NT i morał z tego ponownie będzie bardzo niewychowawczy, bo od optimum ciągle daleko :) Z czasem takie historyjki stają się nawet zabawne :)

Tak więc moje stanowisko odnośnie skautingu jest takie, że jest lepiej niż było. Ale że ciągle jest dużo do poprawienia.

Zatem te dwa zdania jako morał i jedziemy dalej.

This Post:
00
208992.201 in reply to 208992.200
Date: 2/13/2012 9:08:18 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Znam trochę różnych ciekawych historyjek o trenowaniu potencjalnych kadrowiczów, czasem składają się one z dwóch wersji: oficjalnej i prawdziwej ;-)

Natomiast co do późniejszego grania w kadrze to dla selekcjonera nie ma znaczenia kto lepiej trenował a kto nie, który właściciel bardziej się poświęcił, a który nie, albo kto miał pecha i złapał kilka kontuzji +4. Po prostu grają najlepsi, niezależnie jak do tego doszli.

A na chwilę obecną jak zawodnik ma na starcie SS=50 i będzie marnował 2 treningi sezonowo to spokojnie jest w stanie dostać się do kadry. To jest ta przestrzeń, o którą możemy się poprawić. I dlatego np. Klaczynskiemu i Wojdanowi udało się grać w kadrze. Teraz Wojdan nie ma szans, Klaczynski ciągle ma, a to że nie gra, to tylko dlatego, że jest dwóch pewniaków, tyle wystarcza, żeby zablokować miejsce dla SF-a nr 3 lub 4.

This Post:
00
208992.202 in reply to 208992.201
Date: 2/13/2012 11:06:58 AM
Overall Posts Rated:
12061206
A jeszcze w kwestii wysokich potencjałów: (8189968)

From: Thurin

This Post:
44
208992.203 in reply to 208992.191
Date: 2/13/2012 1:05:53 PM
Overall Posts Rated:
11131113
Naprawdę pięknie się czyta Twoje wypowiedzi, wszystko pięknie wyłożone, można stwierdzić wręcz, że nie można się sprzeczać, ale krytykując na każdym kroku MTR muszę tu trochę napisać na ten temat. Nie jest nowością, że MTR okazał się porażką w większym stopniu, ale ze swojej strony zrobiłem wszystko aby młodzi Polacy trenowali do NT.
Może nie wiedziałem tyle co ty na temat kadr i skautingu, ale bardzo propagowałem wśród właścicieli trenowanie dołów dla przyszłych SG. Widzę, że do tej pory wiele się zmieniło i może za bardzo nalegałem o trening dołów bo dwóch jest przypisanych jako SF.
MTR padł juz dobre pare sezonów temu, ale praktycznie do końca projektu miałem kontakt z właścicielami. I patrząc na listę Leszka co do perspektywicznych 24 latków, widzę tam 4 graczy, których miałem pod opiekę:
Zwiernik, Chreń, Pierzga i Natkaniec.

Oczywiście nie wszyscy trenowali jakbym chciał. Jednak może któryś zagra na stałe w NT, pochwalisz wtedy MTR, zamiast na każdym kroku go krytykować? :)
Od razy mówię, że nie biorę odpowiedzialności za inne osoby działające w tym projekcie, ale ze swojej strony zrobiłem co mogłem.


Głos oddam na kozlika. Wiem, że masz wielką wiedzę co do BB, ale trochę zdenerwowały mnie Twoje słowa. Wiem, że to pewnie nie zmieni Twojego nastawienia, ale chciałbym abyś to wiedział ;)

From: B.B.King

This Post:
11
208992.204 in reply to 208992.203
Date: 2/13/2012 1:54:55 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Zwróć uwagę, że główni prowadzący MTR przez długi czas wieszali psy kadrze. Potem przez kilka sezonów nie chcieli pokazać efektów działań MTR-u. To skąd ja, czy ktokolwiek inny ma je znać?

Hawk wyjeżdżał z jakimiś pomysłami, że nominalnych skautów powinien nadzorować ktoś inny niż selekcjoner, bo selekcjoner jest wybierany tylko na chwilę. A oczywiście sam nie potrzebował żadnej kontroli, bo wszystko wiedział najlepiej.
Dodatkowo przez dość długi czas Hawk mamił nas, że w MTR-ze działa wszystko bez zarzutu. I takie piękne wywody były na początku i rozsiewane przed nami wizje pięknej przyszłości. A teraz okazuje się, że to główni dowodzący pierwsi opuścili okręt.

A ja przez bardzo długi czas nie krytykowałem MTR tylko mu sprzyjałem. Przez 3 sezony dostarczałem im bazy, nawet jednego słowa podziękowania nie usłyszałem tylko ciągle pretensje, że za mało zawodników.
Informacjami o postępach (lub ich braków) nie chcieli się podzielić ani na forum, ani ze mną, ani z Leszkiem.
Uważasz, że to było fair?



MTR padł juz dobre pare sezonów temu,

Jeśli wytrwałeś do końca przy projekcie to chwała Ci za to.

Jesteś pierwszą osobą z MTR-u, która w końcu przyznała, że projekt padł. Główni prowadzący nawet nie mieli odwagi cywilnej, żeby podać taką informację forum. No ale tak to zwykle jest, otwarcie z wielką pompą a zamknięcie po cichu. A wystarczyło chociaż poinformować, że zrobili tyle i tyle, więcej nie dadzą rady, ewentualnie szukają kogoś, kto by przejął pałeczkę, że przekażą dane. Od razu by to lepiej wyglądało.

Jeśli przez to mam stracić głos, to trudno. Przynajmniej oficjalnie wiadomo na czym stoimy. Bo przez kilka sezonów to nie było pewności, czy to jeszcze działa, czy nie. A tu teraz info, że to padło i to kilka sezonów temu. Przynajmniej taka korzyść, że w końcu kogoś sprowokowałem do takiej informacji i jest czarno na białym.

Szkoda, że nie wcześniej, bo może by się udało więcej podziałać. Sprawdzilibyśmy którzy skauci w projekcie jeszcze działają, jakie roczniki/pozycje są prowadzone, którzy zawodnicy się jeszcze ostali.

A kampania też jest o tym, żeby wskazywać co jest źle. Wszyscy to robią, wynajdowane są jakieś detale, dyskutujemy o jednym, przeciętnym zawodniku. A tu 3 roczniki poszły i nie wiadomo co się z nimi stało. Ja też mam prawo powiedzieć, jeśli coś było źle.

Wyobraź sobie jakby wyglądało forum, gdybym ja wziął trzy roczniki a potem z nimi przepadł ;-)

Oczywiście w kampanii pewnie lepiej mówić, że wszystko jest dobrze, żeby przypadkiem żadnemu wyborcy się nie narazić. Z tym że wtedy nie ma rozwoju.

Oczywiście nie wszyscy trenowali jakbym chciał.

To nie jest żadnym problemem, nigdy się nie uda tak, żeby wszyscy trenowali. Na to nie ma się wpływu, bo zawsze znajdą się managerowie, którzy się wykruszą. Jeśliby powiedzmy co piąty albo nawet dziesiąty dotrwał do NT, to i tak będzie super.

Last edited by B.B.King at 2/13/2012 1:55:33 PM

From: Thurin

This Post:
00
208992.205 in reply to 208992.204
Date: 2/13/2012 2:08:07 PM
Overall Posts Rated:
11131113
Dobra, było minęło. Popełniono błędy, z których można wyciągnąć dobre wnioski. Rzucono pomysł, autorstwa kaca zdaje się, nad ponownym zastanownieniem się nad takim treningiem. Efekty mogą być bardzo dobre, ale podstawa jest taka, aby wszyscy zainteresowani ze sobą współpracowali. Aby nie było podziałów U21/NT selekcjonerów/sympatyków.

@kozlik, BB. King
Abstrahujac od MTR, które z tego co się orientuje oboje znacie. Krótko i konkretnie, bez pisania o pobocznych sprawach i uciekając od meritum. Jesteście za tym aby wziąć może małą grupę zawodników z wysokim potencjałem i spróbować trenować ich typowo pod NT?

From: B.B.King

This Post:
00
208992.206 in reply to 208992.205
Date: 2/13/2012 2:14:25 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Jasne. Kacowi nawet już wysyłałem rozpiskę treningów dla jego zawodnika. Wersja jak mógłby trenować z pominięciem U21, ale też wspomniałem, że łatwo da się też obskoczyć U21 a potem trenować do NT, bo to SF, więc nie ma potrzeby rozdzielać. Napisałem mu co się z czym wiąże i żeby sam wybrał.
I tak to wg mnie powinno działać. Rzetelna informacja dla właściciela, on poznaje wszystkie za i przeciw a potem decyduje. Czyli odchodzimy od odgórnego podziału.

Tego samego bym oczekiwał od U21. No bo bez sensu, żeby dwie ekipy skautów działały niezależnie. To tylko zrobi mętlik właścicielom, jak zobaczą, że najpierw przychodzi ktoś z kadr i pisze jedno, a potem ktoś drugi i pisze drugie. Czyli nie tak jak teraz, że U21 przedstawia tylko jedną wersję właścicielom.

Gdy ktoś wybierze opcję treningu do NT, to wtedy mogę przejąć takich grajków od skauta U21.

From: Thurin

This Post:
00
208992.207 in reply to 208992.206
Date: 2/13/2012 2:15:30 PM
Overall Posts Rated:
11131113
Ok, masz plusa, czekam na kozlika jeszcze ;)

This Post:
00
208992.208 in reply to 208992.207
Date: 2/13/2012 2:32:26 PM
Matrix Mighty Dunkers
II.4
Overall Posts Rated:
10021002
a jak i tak abstrahując od MTR, U21 i NT, będę trenował swoich podopiecznych tak, jak bedę chciał i na co będa się zgadzali prezesi, tak żeby wilk był syty (NT) i owca cała (U21). Zobaczymy co z tego wyjdzie za 2 sezony :)

Advertisement