BuzzerBeater Forums

BB Poland > Doświadczenie, jak to dziobnąć?

Doświadczenie, jak to dziobnąć?

Set priority
Show messages by
This Post:
00
172328.201 in reply to 172328.200
Date: 6/22/2011 3:21:54 PM
Młoty Stargard
PLK
Overall Posts Rated:
838838
Już o wiele większą spekulacją jest, że nie liczą się podpoziomy. Skoro expa ma podpoziomy to wydaje się nieprawdopodobne, żeby silnik brał do obliczeń tylko część całkowitą. To my tylko widzimy część całkowitą, ale exp w bazie danych jest zapisywany jako liczba z ułamkiem. Musiałoby być dodatkowe i niepotrzebne dodatkowe obliczenie w silniku meczowym, a więc zaokrąglenie expa do liczby całkowitej. Do niczego nie jest to potrzebne więc nikt nie byłby tak głupi, żeby to specjalnie dodawać ;-)

bardzo ładny logiczny wywód z którym się od razu zgadzam
niestety zgadzając się nie mam racji
skoro 2 zespoły zagrały ze sobą identyczne mecze które dzieliło 3 tygodnie to znaczy że i exp i forma jest zaokraglana do jakichś dużych wartości, gdyby było inaczej to te dwa zespoły nie mogłyby mieć takiego samego meczu bo przeciez wszyscy zawodnicy grający w jednym i drugim nie mogli miec w tej 3 tygodniowej przerwie dokładnie takich samych zmian w expie i w formie

Last edited by darkonza at 6/22/2011 3:22:47 PM

This Post:
00
172328.202 in reply to 172328.201
Date: 6/22/2011 3:26:55 PM
Overall Posts Rated:
12061206
może u botów jest inaczej.
co do tego, że podpoziomy formy się liczą to nie ma wątpliwości, to łatwo sprawdzić i udowodnić.

This Post:
00
172328.203 in reply to 172328.202
Date: 6/22/2011 3:32:18 PM
Młoty Stargard
PLK
Overall Posts Rated:
838838
może u botów jest inaczej

ten pomysł jest dokładnym przeciwnieństwem poprzedniego (dotyczącego zaokraglania pozdpoziomów) i tak jak tamten wydaje się logiczny tak ten wręcz przeciwnie bo używanie dwóch silników do jednej gry (a pewnie i trzeciego do meczów między botem i nie-botem) byłoby delikatnie mówiąc dziwne...


Last edited by darkonza at 6/22/2011 3:32:48 PM

This Post:
00
172328.204 in reply to 172328.200
Date: 6/22/2011 3:34:44 PM
Overall Posts Rated:
179179
Możemy tak sobie spekulować, lecz generalny wniosek jest nie wesoły. Innymi skillami zajmujemy się od x sezonów, a wyszło tutaj, że nadal nie wiemy o ile kolejny poziom podnosi efektywność:). Mgliste " o jedną trzecią" mnie nie zadowala. Równie dobrze mógłbyś napisać " o dwa łokcie".

Wracając, nie zgodzę się, że wszyscy podnoszą expa równomiernie. Przecież różni zawodnicy grają różna ilość minut w różnych rozgrywkach, o rożnym poziomie trudności. Kadrowcze zaś często w sparingach ( przy okazji nietypowych pozycji). Zatem drużyny nie rozwijają się równomiernie w tym aspekcie.

Zastanawiam się, czy silnik bierze doświadczenie na zasadzie porównania zawodnik vs zawodnik. Czy też w takich decydujących momentach uwzględniane jest doświadczenie zespołowe? osobiście skłaniam się ku tej pierwszej ewentualności., gdyż nie sądzę, żeby Bbcy zrobili to inaczej niż w przypadku pozostałych skilli. Mimo to chciałbym w podsumowaniu, zobaczyć dodatkową statystykę: poziom doświadczenia drużyny:).

This Post:
00
172328.205 in reply to 172328.201
Date: 6/22/2011 3:36:18 PM
Overall Posts Rated:
12061206
I jeden rzut oka wystarczył, że boty... nie mają zmian formy. Przynajmniej te w VI-tej polskiej lidze:
http://www.buzzerbeater.com/team/237698/players.aspx
http://www.buzzerbeater.com/team/237688/players.aspx
http://www.buzzerbeater.com/team/237692/players.aspx
To trzy kolejne boty z jednej ligi, wszyscy zawodnicy mają porządną formę i od początku sezonu nawet nie drgnęła ;-)
Być może exp też jest zamrożony? A poza tym może być też tak, że losowanie ułożyło się tak, że drobna zmiana expa nie miała znaczenia. Te kosze, które miały wpaść, to wpadły, a te które nie, to nie wpadły, bo znaczenie skilli jest dużo ważniejsze od expa.
To można porównać tak, że jak wyślesz armię stu czołgów przeciwko jednemu, a potem armię stu czołgów przeciwko jednemu wspieranemu przez rowerzystę z procą, to wynik bitwy w obu przypadkach będzie ten ten sam ;-) Co prawda dodatkowy żołnierz może wpłynąć na bitwę, ale w takiej sytuacji ten wpływ będzie za mały, żeby coś zmienić.

This Post:
00
172328.206 in reply to 172328.204
Date: 6/22/2011 3:42:22 PM
Overall Posts Rated:
12061206
a wyszło tutaj, że nadal nie wiemy o ile kolejny poziom podnosi efektywność:).

Bo tak mniej więcej jest ;-)
Tylko ja miałem odwagę powiedzieć, że o expie nie wiemy nic ;-)

Równie dobrze mógłbyś napisać " o dwa łokcie" :).

Chodziła mi po głowie taka skala ;-)

Wracając, nie zgodzę się, że wszyscy podnoszą expa równomiernie

A tego nie napisałem (a przynajmniej nie chciałem). To, że jakaś minuta w zaciętej końcówce może dawać więcej ułamków expa niż minuta podczas garbage time, to nie stoi w sprzeczności z poprzednim. Ja tylko powiedziałem, że skok z 4,99 na 5,01 polepsza grę zawodnika o mniej więcej tyle samo co skok z 5,20 na 5,22. A Ty sugerujesz, że ten drugi skok nie ma żadnego znaczenia.
Ja uważam, że skoro wszystkie inne skille mają podpoziomy i one grają, to podpoziomy expa też. Nie widzę powodu dlaczego nagle ten jeden parametr miał się zachowywać inaczej.
Zauważ, że wielu początkujących userów się pyta, czy jak zmienią trening to czy podpoziomy zawodnikowi zostaną... A doświadczony user nie zadaje takiego pytania. Tak więc skąd podstawy, żeby nagle sądzić, że z expem jest inaczej? Tylko dlatego, że podpoziomów expa gołym okiem nie widać? Atomów i elektronów też gołym okiem nie widać, ale to nie znaczy, że ich nie ma ;-)

This Post:
00
172328.207 in reply to 172328.205
Date: 6/22/2011 3:43:17 PM
Overall Posts Rated:
179179
, bo znaczenie skilli jest dużo ważniejsze od expa.

Nikt tego nie podważa. Nie rozumiem dlaczego poraz koeljny przytaczasz ten argument?;)

To można porównać tak, że jak wyślesz armię stu czołgów przeciwko jednemu, a potem armię stu czołgów przeciwko jednem


Gdyby jednak wysłać sto czołgów z nieopierzona załogą na 100 czołgów z zaprawionymi w bojach weteranami?;)

To jednak nie o to tutaj chodzi. Wpływ doświadczenia jest trudny do określenia, co nie oznacza, że niemożliwy. Zresztą podobnie ma się rzecz z pozostałymi skillami;).


This Post:
11
172328.208 in reply to 172328.207
Date: 6/22/2011 3:51:38 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Gdyby jednak wysłać sto czołgów z nieopierzona załogą na 100 czołgów z zaprawionymi w bojach weteranami?;)

Sto czołgów z amatorami przeciwko stu rowerzystom lub sto czołgów z weteranami przeciwko stu rowerzystom? Ciągle chyba jednak wynik ten sam ;-) Czyli 100 do 0. No chyba, że jakiś amator sam się postrzeli, wtedy będzie 100 do 1 ;-)

Nikt tego nie podważa. Nie rozumiem dlaczego poraz koeljny przytaczasz ten argument?;)

Nie rozumiem tego zarzutu. Napisałem, bo to pasowało w tym miejscu ;-)
A co do tego, że wpływ expa jest mniejszy niż skilli to nie jest takie pewne, skoro zgodziliśmy się też, że nie ma żadnych opracowań ilościowych, są tylko spekulacje jakościowe. A za pierwszym razem jak napisałem, że wolę defa niż expa, to nagle zacząłeś się dziwić, że nic takiego nie napisałeś. Przecież to nie było w żadnej kontrze. HELOŁ ;-)

This Post:
00
172328.209 in reply to 172328.206
Date: 6/22/2011 3:51:40 PM
Overall Posts Rated:
179179
a wyszło tutaj, że nadal nie wiemy o ile kolejny poziom podnosi efektywność:).

Bo tak mniej więcej jest ;-)
Tylko ja miałem odwagę powiedzieć, że o expie nie wiemy nic ;-)



Nieprawda ( patrz post nr 1 tego wątku ) ;). Do tego stwierdzam, ze o żadnym skillu nic nie wiemy;).

Równie dobrze mógłbyś napisać " o dwa łokcie".

Chodziła mi po głowie taka skala ;-)

Ok, ale wyszło, że pomysł mój. Czekam na opłatę z tytułu wykorzystania patentu;).

Wracając, nie zgodzę się, że wszyscy podnoszą expa równomiernie


A tego nie napisałem (a przynajmniej nie chciałem)
. To, że jakaś minuta w zaciętej końcówce może dawać więcej ułamków expa niż minuta podczas garbage time, to nie stoi w sprzeczności z poprzednim. Ja tylko powiedziałem, że skok z 4,99 na 5,01 polepsza grę zawodnika o mniej więcej tyle samo co skok z 5,20 na 5,22. A Ty sugerujesz, że ten drugi skok nie ma żadnego znaczenia.
Ja uważam, że skoro wszystkie inne skille mają podpoziomy i one grają, to podpoziomy expa też. Nie widzę powodu dlaczego nagle ten jeden parametr miał się zachowywać inaczej.
Zauważ, że wielu początkujących userów się pyta, czy jak zmienią trening to czy podpoziomy zawodnikowi zostaną... A doświadczony user nie zadaje takiego pytania. Tak więc skąd podstawy, żeby nagle sądzić, że z expem jest inaczej? Tylko dlatego, że podpoziomów expa gołym okiem nie widać? Atomów i elektronów też gołym okiem nie widać, ale to nie znaczy, że ich nie ma ;-)


Zostawmy te podpoziomy, możemy spekulować w każda stronę. Jednak w tym aspekcie mam podobne zdanie. Chodzi mi raczej o to: (172328.198)
W dodatku przecież w drużynie mniej więcej większość kluczowych graczy w podobny sposób nabija expa. I dodatkowo zawodnicy rywala też nabijają expa (a więc powinno się przeciwko nim trudniej grać).


owszem nabijają, jednak nie wszyscy równomiernie i tak samo. A tak zrozumiałem tę wypowiedź.


This Post:
00
172328.210 in reply to 172328.208
Date: 6/22/2011 3:59:36 PM
Overall Posts Rated:
179179
Gdyby jednak wysłać sto czołgów z nieopierzona załogą na 100 czołgów z zaprawionymi w bojach weteranami?;)

Sto czołgów z amatorami przeciwko stu rowerzystom lub sto czołgów z weteranami przeciwko stu rowerzystom? Ciągle chyba jednak wynik ten sam ;-) Czyli 100 do 0. No chyba, że jakiś amator sam się postrzeli, wtedy będzie 100 do 1 ;-)


Gdyby jednak wysłać sto czołgów z nieopierzona załogą na 100 czołgów z zaprawionymi w bojach weteranami?;)

Nikt tego nie podważa. Nie rozumiem dlaczego poraz koeljny przytaczasz ten argument?;)

Nie rozumiem tego zarzutu. Napisałem, bo to pasowało w tym miejscu ;-)
A co do tego, że wpływ expa jest mniejszy niż skilli to nie jest takie pewne, skoro zgodziliśmy się też, że nie ma żadnych opracowań ilościowych, są tylko spekulacje jakościowe. A za pierwszym razem jak napisałem, że wolę defa niż expa, to nagle zacząłeś się dziwić, że nic takiego nie napisałeś. Przecież to nie było w żadnej kontrze. HELOŁ ;-]


bardzo dobrze, ze zacząłem się dziwić;).Stwierdziłeś , że wolisz 1 poziom defa niż 3 poziomy expa więcej. Przecież, ja nigdzie wcześniej nie napisałem, że jest przeciwnie;). Dopóki nie będziemy wiedzieć nic więcej o wpływie jakościowym expa, możemy spekulować, jednak nie wysyłajmy rowerzystów na czołg ;).


Last edited by Czesław at 6/22/2011 4:01:13 PM

This Post:
00
172328.211 in reply to 172328.209
Date: 6/22/2011 4:00:42 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Nieprawda ( patrz post nr 1 tego wątku ) ;). Do tego stwierdzam, ze o żadnym skillu nic nie wiemy;).

Ech, kurna, nie poznaję Cię dzisiaj, jakieś nie te fale włączyłeś chyba albo ja nie ten odbiornik ;-)
Tamto "tylko ja" nie znaczy "jedynie ja", ale znaczy mniej więcej "tylko że ja" ;-)
owszem nabijają, jednak nie wszyscy równomiernie i tak samo

Ja po pierwsze wątpię, że da się zmianę expa u konkretnego zawodnika zauważyć w grze - skoro zmienia się forma i skille zawodników oraz rywali. A już tym bardziej wątpię, że da się tą zmianę zauważyć w porównaniu do innego zawodnika, bo to jeszcze mniejsza zmiana ;-)
Bo jeśli jednemu zawodnikowi exp urośnie o jeden poziom, to jest to pełny poziom różnicy. A jeśli innemu przez ten czas urośnie (z inną prędkością), tylko o 0,9 poziom, to pomiędzy nimi w efekcie jest tylko 0,1 poziomu różnicy. A więc 10 razy mniej. I różnica 10 razy trudniejsza do zauważenia ;-)

I przy okazji znowu opinia. Wg mnie 0,1 poziomu formy ma więcej znaczenia niż 1 poziom expa ;-)

Advertisement