BuzzerBeater Forums

BB Poland > [wyb] kozlik4

[wyb] kozlik4

Set priority
Show messages by
This Post:
00
150077.211 in reply to 150077.208
Date: 7/6/2010 9:45:08 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Trenuje podania/OD/inne boki. A odwrócony taki nie będzie?
No właśnie, że będzie! Chyba nie załapałeś o co chodzi, więc jeszcze raz powolutku i po kolei wytłumaczę. Przeanalizuj to sobie dokładnie kilka razy, to bardzo proste ;-)

Pojawił się zarzut, że trening odwróconego będzie trudny dla klubu, bo będzie grał na nieswojej pozycji. I ja z tym nie polemizuję. Ale podałem kontrargument, że nieodwrócony też to robi i szybko wyklikałem sobie te mecze Węgrzyna i Wisniewskiego.
Pokazałem, że ten problem i tak już występuje u nieodwróconych. I dlatego zarzut w kierunku odwróconych jest zarzutem obosiecznym. Tyle. I dlatego ten zarzut nie dyskwalifikuje odwróconych względem nieodwróconych, tylko jest na remis. Różnic trzeba szukać gdzie indziej.

Bo gra na PG, czyli na nieswojej pozycji. Podobnie jak bramkarz w ataku nie rozegra meczu życia, ani napastnik na bramce. To chyba oczywiste?
No jasne, że jest to oczywiste. I dlatego jest to kłopotliwe dla klubu.

Trenuje. Częścią treningu dla kadry są pewne wyrzeczenia, jak np. trenowanie podań centrom - na PG, bo gdzie indziej się nie da. (trening dla zespołu, jak wiadomo, jest mało efektywny).
Przecież Ty mi wkładasz w usta moje własne argumenty ;-) Przecież właśnie o to chodzi. Trening reprezentanta to jest wyrzeczenie. Zarówno nieodwróconego i odwróconego. A tutaj wcześniej ktoś mi zarzucał, że odwróceni są fuj, bo wymagają wyrzeczeń. A nieodwróceni to nie? ;-)

Bo grał na PG, czyli na nieswojej pozycji.
To dlaczego moim odwróconym się zarzuca, że będą grali na nieswojej pozycji? ;-)

Załapałeś już o co w tym chodziło? Wypunktowałem nieodwróconych tymi samymi zarzutami, którymi tutaj starano się punktować odwróconych ;-)
A Ty swoimi postem to potwierdziłeś ;-)

Last edited by B.B.King at 7/6/2010 9:47:27 AM

This Post:
00
150077.212 in reply to 150077.211
Date: 7/6/2010 9:58:59 AM
Overall Posts Rated:
188188
Przecież ja to wiem ;p Miał to ponoć być atak na nieodwróconych..
To, o czym piszesz ma sens. Jakiś. Tylko jak na razie same słowa, czynów brak. Eksperymentujesz u siebie w klubie - super. tomek ponoć prowadzi akcję - fajnie, nie wiem tylko jak to u niego wygląda.

Różnica polega na tym, że nieodwrócony trenuje boki - podniesie sobie PS o 3-4 i jest super. Ile to zajmie, pół sezonu? drugie pół i mamy tyle samo w JR. I jest ekstra.
A nieodwrócony? Wytrenuj mu w sezon obronę w okolice 15, do tego dołóż te podania i zasięg. (mówimy o podkoszowych)

Do tego druga różnica: bezpieczeństwo. W systemie, gdzie PG jest PG a C jest C mamy niejako gwarancję, że nic się nie zmieni. Natomiast u odwróconych niekoniecznie. BBcy w pewnym momencie mogą zauważyć co się święci i przykładowo zawęzić kryteria zamiany krycia. Piszesz, że nam to będzie wisieć, bo wygramy. A co, jeżeli już ktoś to robi? Wtedy z naszych planów nici, bo zanim zdążymy wygrać, ktoś już to przed nami zrobi.
I nie próbuj powyższego zamieniać na argument, żeby się spieszyć.

btw. Mam teraz w bazie (co najmniej) dwóch super zawodników nadających się do tego projektu, chcesz ich poprowadzić?

ed: jeszcze jedno, jak ktoś już zresztą wcześniej zauważył - pod u21 ten system się nie nadaje, więc co zawodnikami klasycznymi po u21? Mogą trenować boki, np. podania. I wtedy to będą wyrzeczenia, tylko że już nie dla kadry.
No i kadra w 7 sezonów to tez nie jest jakaś wybitnie fajna perspektywa..

Last edited by Dejvidd at 7/6/2010 10:02:55 AM

From: kozlik4

This Post:
00
150077.213 in reply to 150077.187
Date: 7/6/2010 10:10:28 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
On od urodzenia był w Robalach

This Post:
00
150077.214 in reply to 150077.212
Date: 7/6/2010 10:39:14 AM
Overall Posts Rated:
12061206
A co, jeżeli już ktoś to robi? Wtedy z naszych planów nici, bo zanim zdążymy wygrać, ktoś już to przed nami zrobi.
Wtedy okażemy się największymi frajerami, bo pewnie mieliśmy pomysł jako jedni z pierwszych (nie będę sobie uzurpował, że pierwsi, bo nie sprawdzałem innych forów), a nie wykorzystaliśmy.
Wyjdzie na moje, ale ja nie będę się cieszył.

ed: jeszcze jedno, jak ktoś już zresztą wcześniej zauważył - pod u21 ten system się nie nadaje, więc co zawodnikami klasycznymi po u21? Mogą trenować boki, np. podania.
Pod U21 trenują sobie po swojemu. W U21 nie ma problemów z tym, że pensja zabija i dlatego zawodnik przestaje trenować. Więc nie ma też największej zalety odwróconych.

I wtedy to będą wyrzeczenia, tylko że już nie dla kadry.
Odwróceni mogą się przydać także w klubie. Proste pytanie - ile wynosi średni bilans tygodniowy w Twojej lidze? Czy starczy chociaż na wymianę personelu (zakup i odprawy)? ;-)
Ceny na TL-u spadają na łeb na szyję. Trening już nie będzie tak dochodowy, kluby zaczynają się już dusić finansowo. Już teraz można kupić za bańkę centra dopasowanego na trzecią ligę...
No i teraz pomyśl sobie, że wszyscy wychodzą mniej więcej na zero i nie mają się za co wzmacniać. A Ty jesteś tygodniowo 100k do przodu ;-) I w ciągu dziesięciu tygodni uzbierasz z tego na pełnego zawodnika ;-)

No i kadra w 7 sezonów to tez nie jest jakaś wybitnie fajna perspektywa..
Dla nieodwróconych, którzy nie załapią się do U21, perspektywa jest identyczna. A ktoś tu ostatnio nawet pisał ile gwiazd U21 wyleciało świat lub blokuje ich potencjał i nie zrobią kariery w NT. A miejsc w NT jest tyle samo co w U21, więc ktoś te dziury będzie musiał zapełniać.

This Post:
00
150077.215 in reply to 150077.204
Date: 7/6/2010 10:50:36 AM
The In Your Face Dunkers
IV.3
Overall Posts Rated:
117117
Więc dlatego rządam konkretów odnośnie nieodwróconych. Ja już się bardzo długo tłumaczyłem z odwróconych, starałem się odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Wciąż czekam na KONKRET, czyli rozpiskę treningową dla wybranych graczy z tegorocznego draftu, na początek wystarczy mi 1 PG i 1 C do momentu, kiedy mogliby zacząć konkurować z obecnymi kadrowiczami.


We're talking about practice! :]

Okey. Więc proszę mi powiedzieć ile medali zdobiliśmy nieodwróconymi ;-) Proszę mi powiedzieć jak praktycznie wygląda wzrost nieodwróconego SF-a. Proszę mi powiedzieć jak w praktyce wygląda trening PS u centrów (Węgrzyn, Wisniewski). Mówmy o praktyce.

Mówimy o treningu, nie o praktycę. Przynajmniej o to mi chodzi.

This Post:
00
150077.216 in reply to 150077.215
Date: 7/6/2010 11:09:42 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Wciąż czekam na KONKRET, czyli rozpiskę treningową dla wybranych graczy z tegorocznego draftu, na początek wystarczy mi 1 PG i 1 C do momentu, kiedy mogliby zacząć konkurować z obecnymi kadrowiczami.

Załatw konkret czyli rozpiskę treningową dla zawodników nieodwróconych. A ja ją potem przerobię na odwróconych ;-)
Sorry, ale wymagasz, żeby w ciągu chwili zrobił coś, czego nie zrobiło kilkadziesiąt osób przez 10 poprzednich sezonów ;-)
Poza tym sens jest tylko w porównywaniu tych modeli, a nie w patrzeniu na jeden w oderwaniu od drugiego.
A może spróbuj sam zrobić taką rozpiskę? Może akurat gdzieś trafisz na przeszkodę nie do przeskoczenia, mi to pokażesz i mnie przekonasz? A może sam się przekonasz i stwierdzisz, że jest w tym sens ;-)
Jak zrobisz, to będzie jak znalazł do poradnika ;-)
Bo nie ma tam żadnej rozpiski nawet dla nieodwróconych. A czasu do rozkminania było 10 sezonów a nie 2.
A tak to jedyne co w nim jest, to tylko to: http://img153.imageshack.us/img153/2103/54750999.jpg.
Trochę mało, bo ten zawodnik poszedł tą drogą głównie ze względu na potencjał i odstaje chyba od wymarzonych skilli PF (bardziej zakładam, że to jest niedokończony SF). On ma sumę IS+ID+RB=41, a w modelu Kozlika SF pod LP/LI miał sumę 40.

From: oskar4

This Post:
00
150077.217 in reply to 150077.213
Date: 7/6/2010 11:17:52 AM
Overall Posts Rated:
1010
Wiem o tym. :D

From: kozlik4

This Post:
00
150077.218 in reply to 150077.198
Date: 7/6/2010 11:28:27 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
I weź tu człowieku nie uznaj to za spam...

od pilnowania porządku są odpowiedni ludzie;-)

From: oskar4

This Post:
00
150077.219 in reply to 150077.218
Date: 7/6/2010 11:30:26 AM
Overall Posts Rated:
1010
I weź tu człowieku nie uznaj to za spam...

od pilnowania porządku są odpowiedni ludzie;-)


Wiem o tym. Ale wiele razy zostałem już na tym forum nazwany spamerem czy innym trollem. Głównie przez Kinga. To było nawiązanie. :P

Last edited by oskar4 at 7/6/2010 11:31:08 AM

This Post:
00
150077.220 in reply to 150077.208
Date: 7/6/2010 12:14:02 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
dlaczego Center z pensją 100k gra jako PG i jest oceniany na maksymalnie 4,5 (a w historii ma nawet mecz oceniony na 2,5: (20792818)). Czy to nie jest utrudnienie dla klubu, że płaci mu taką kasę on gra tak słabo?


Owszem trenowanie Węgrzyna na PG było pewnym utrudnieniem dla mojego klubu...ale nie wwalaj tego do jednego wora razem z "odwróconymi" i nie pitol, że to to samo bo to bzdury, które wprowadzają ludzi w błąd. Po pierwsze PS u Węgrzyna do 21 roku skakało mi co 2-3 tygodnie. Od 22 roku co 3-4 tygodnie. Obecnie wychodzi około 4 skoków na sezon. Gdybym chciał mu trenować OD albo HN to by trwało to dwa razy dłużej, a ty chcesz ID i RB bardzo niskiemu graczowi trenować. Ile to potrwa???U Węgrzyna dwa sezony treningów na nietypowej pozycji i po sprawie. U "odwróconego" trzeba około 6 żeby w ogóle RB i ID wytrenować do poziomu 18. Widzisz różnicę? Istotą problemu, o której ciągle zapominasz, albo przynajmniej sprawiasz takie wrażenie jakbyś nie brał tego pod uwagę jest wiek. Wraz z wiekiem trening jest coraz wolniejszy.
Teraz przykład:Skoro Węgrzynowi OD, czy HN skacze co około 5-6 tygodni to pomyśl co będzie z Twoimi PG. Jeśli chciałbyś im trenować ID i RB od wieku 18 lat, od poziomu 7 do poziomu 18 każdy, to wychodzi 22 skoki. Normalnemu wysokiemu podkoszowemu zajęłoby to około 2,5 sezonu, natomiast "odwróconemu" PG zajmie to spokojnie około 6 sezonów!!!. Miałby wtedy 24 lata. Teraz musiałbyś mu dopiero trenować główne skille. Zacznijmy od PS i HN do 15. To jest kolejne 16 czy nawet więcej skoków. W wieku 24 lat skakałoby mu to około co 3-4 tygodnie. Czyli wychodzi kolejne 4 sezony i Twój "odwrócony" PG ma już 28 lat! A gdzie JS i JR??:) Chodzi o to, że tego czasu, który stracisz w wieku 18 lat trenując mu ID, czy RB już nie da się odrobić, nawet jeśli Twój "odwrócony" będzie trenował 3 sezony dłużej niż nieodwrócony Dlatego jak ktoś zaniedba trening na początku (w wieku 18-21 lat) to go wywalamy z bazy ponieważ nie ma szans tego nadrobić.

Last edited by kozlik4 at 7/6/2010 12:16:42 PM

This Post:
00
150077.221 in reply to 150077.220
Date: 7/6/2010 12:26:30 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Zobaczymy, kwestia wzrostu jest sprawą czysto techczniczą, że tak pozwolę sobie użyć Twojego zwrotu.
To trzeba by zweryfikować, że trening akurat OD/RB jest 3 razy wolniejszy a innych skilli nie. Dasz mi dokładne wzory jak zwrost przekłada się na prędkość i po pięciu minutach daję Ci optymalny wzrost na każdej pozycji.

A ID można trenować na samym początku (tak jest najlepiej, skoro nie będzie grał w U21). Startujemy od zawodnika, który wszystkie skille ma w miarę niezłe (nie ma dziur). Wiec w wieku 18 lat jest dla niego wszystko jedno na jakiej pozycji gra - ta która będzie trenowana będzie jego.

Więc trenujemy naszemu przyszłemu obwodowemu ID. Gra jako C broniący jako C. Czyli wykorzystuje swoje skille w stu procentach.
Następnie gdy ID jest już gotowa to przestawiamy go na PG/SG i każemy kryć C, oraz trenujemy JS, PS, itd.
Grajek znowu wykorzystuje w stu procentach swoje skille. No bo korzysta z całej obrony, a skille ofensywne i tak nie mogły być wyższe (tak samo by zresztą jest u nieodwróconych). Grajek w defensywie jest kapitalny, a w ofensywie z meczu na mecz się rozwija.

Co jeszcze. Jeśli w przyszłości trzeba będzie mu dotrenować coś na pozycji C/PF (np. zbiórki), to grajek będzie wykorzystany w 50%. Bo będzie miał ID, czyli nawet nie trzeba zmieniąc krycia.

Tak więc jak widzisz w tym modelu zawodnik jest wykorzystywany najczęściej w stu procentach, a tylko w szczególnych przypadkach w połowie.

Advertisement