BuzzerBeater Forums

BB Poland > Doświadczenie, jak to dziobnąć?

Doświadczenie, jak to dziobnąć?

Set priority
Show messages by
This Post:
00
172328.213 in reply to 172328.211
Date: 6/22/2011 4:14:14 PM
Overall Posts Rated:
179179
Nieprawda ( patrz post nr 1 tego wątku ) ;). Do tego stwierdzam, ze o żadnym skillu nic nie wiemy;).

Ech, kurna, nie poznaję Cię dzisiaj, jakieś nie te fale włączyłeś chyba albo ja nie ten odbiornik ;-)
Tamto "tylko ja" nie znaczy "jedynie ja", ale znaczy mniej więcej "tylko że ja" ;-)


Proszę mi tu wycieczek osobistych nie urządzać;). ....a Ty nie zauważyłeś spacji pomiędzy " nie", a " prawda"?;)


owszem nabijają, jednak nie wszyscy równomiernie i tak samo

Ja po pierwsze wątpię, że da się zmianę expa u konkretnego zawodnika zauważyć w grze - skoro zmienia się forma i skille zawodników oraz rywali. A już tym bardziej wątpię, że da się tą zmianę zauważyć w porównaniu do innego zawodnika, bo to jeszcze mniejsza zmiana ;-)
Bo jeśli jednemu zawodnikowi exp urośnie o jeden poziom, to jest to pełny poziom różnicy. A jeśli innemu przez ten czas urośnie (z inną prędkością), tylko o 0,9 poziom, to pomiędzy nimi w efekcie jest tylko 0,1 poziomu różnicy. A więc 10 razy mniej. I różnica 10 razy trudniejsza do zauważenia ;-)

I przy okazji znowu opinia. Wg mnie 0,1 poziomu formy ma więcej znaczenia niż 1 poziom expa ;-)?


bardzo cieszą mnie Twoje wątpliwości. Warto je mieć, są napędem do poszukiwań;). Również zastanawiam sie czy zawodnik ze skillem OD 12.23 i expem 2.1 będzie lepiej bronił niż taki z OD 12.13, EXP= 2.2. Jeżeli tak to w ilu przypadkach na ile?

Na koniec opinia. Wg mnie forma ma wpływ na cały mecz, exp wręcz przeciwnie;)?



This Post:
11
172328.214 in reply to 172328.212
Date: 6/22/2011 4:20:06 PM
Overall Posts Rated:
179179

Gdyby jednak wysłać sto czołgów z nieopierzona załogą na 100 czołgów z zaprawionymi w bojach weteranami?;)

To będzie różnica. Ale tu bardziej chodziło o to, że to rowerzyści są expem a czołgi skillami ;-)
A nie że czołgi i rowerzyści mogą mieć expa ;-)

Zostaw tych rowerzystów;). jeżeli tak to wolę, żeby rowerzyści przesiedli się do czołgów;).

Kurcze...

Sith...




This Post:
00
172328.215 in reply to 172328.213
Date: 6/22/2011 4:31:27 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Ja mam w kadrze dostęp do wielu zawodników - nie mam takich ograniczeń jak w klubie. I oni tam mają sobie jakiegoś expa. Chyba najsłabszy, jakiego miałem w kadrze, to ktoś miał 4. Najlepszy, to był chyba 9. Czy jakoś tak. Inni mają pomiędzy, a więc trafiają się tacy z expem = 5, 6, 7, 8.
I rozegrałem 22 spotkania o punkty tą wesołą gromadką. I mogę powiedzieć, że gdyby mi nagle przed meczem ktoś w sposób zupełnie losowy pozamieniał poziomy expa, jaki mają kadrowicze i zaplecze, to nic by to nie zmieniło w moich decyzjach o powołaniach.

Albo inny przykład - Hasan. Skoczył mu exp w ciągu tej kadencji, wcześniej miał 8, teraz świeci na TL-u 9. Czyli obecnie jest to jeszcze lepszy zawodnik niż w poprzednim sezonie ;-) No bo skille jeszcze mu nie spadają a nawet osobiste podciągnął, tak więc w poprzednim sezonie zaliczył więcej treningów niż przez 3 poprzednie razem wzięte ;-) No i Hasan w poprzednim sezonie grał we wszystkich 13-stu meczach kadry i był najważniejszym ogniwem drużyny. W tym sezonie grał tylko w jednym spotkaniu, a w kadrze to jest tylko dlatego, że go chronię przed zakopaniem, chętnie bym go wyrzucił.
Tak więc exp jakiś tam wpływ w meczu ma. Ale skille i forma są dużo ważniejsze i to one decydujące.

Ale oczywiście chciałbym, żeby można było użyć pierścień, który podniesie expa wszystkim zawodnikom o 2 ;-) No bo przecież na pewno nie graliby gorzej ;-) I uważam, że nawet jak ci zawodnicy nie będą trenować tylko podbiją expa o 2 poziomy, to kadra będzie lepsza niż teraz, tylko dlatego, że będzie starsza. Być może w tym tkwi siła Hiszpanów, bo tam średnia wieku jest wyższa niż u nas.

Message deleted
This Post:
00
172328.217 in reply to 172328.215
Date: 7/23/2011 7:06:32 AM
Overall Posts Rated:
179179
Czołem Prezesi. Po dłuższej przerwie zaktualizowałem dane. Mamy pierwsze skoki wśród naszych badanych.
(172328.2)

Na podstawie tych pierwszych skoków można by sadzić że gra w kadrze jednak nie daje expa, albo daje go bardzo mało. Gdyż jeden z bohaterów naszej kadry, Rakus, musiał znacznie dłużej przebywać na parkiecie niż np. Cieplak czy Trzaska.
Jednak nie mam zamiaru wysnuwać tak daleko idących wniosków, gdyż już spojrzenie na minuty rozegrane w lidze (LZS), pokazuje że tu znaczną przewagę miel C oraz T....Poza tym to tylko jeden taki przypadek.

W każdym razie czekam na wasze opinie i uwagi;).
Proszę o tradycyjne sprawdzenie mich umiejętności matematycznych, oraz zapraszam kolejnych Szanownych Prezesów do włączenie się do dziobania doświadczenia:).

This Post:
00
172328.218 in reply to 172328.217
Date: 7/28/2011 9:05:49 AM
Overall Posts Rated:
12061206
W historii zawodników (u supkowiczów) pojawiły się dokładne statystyki gry w kadrach. Może da się z tego coś wywnioskować odnośnie expa w kadrach.

This Post:
00
172328.221 in reply to 172328.218
Date: 7/28/2011 3:45:29 PM
Overall Posts Rated:
179179
Dzięki za informację. Zobaczę co da się z tego wycisnąć.

From: Jax

This Post:
00
172328.222 in reply to 172328.221
Date: 8/11/2011 11:08:04 AM
Overall Posts Rated:
773773
Nie wiem czy Czesław na bieżąco liczysz minuty ale mojemu co jest w badaniu po wtorkowym meczu doświadczenie skoczyło . Chodzi o Halamę i ma je teraz na poziomie 4 .

Tak sobie też pomyslałem moze warto poszukać w BB gracza z jak najwyższym ekspem i z jak najgorszymi skilami i zobaczyć jak takie cos gra na parkiecie i wtedy moze zobaczymy co daje doświadczenie . Na pewno sporo musi dawać bo jak widac strategie niektórych ekip polegaja właśnie na nietrenowaniu albo trenowaniu ale niewiele a jedynie kupują graczy z wysokim ekspem tak koło 30 lat którzy już coś tam potrafią i graja nimi do 32-34 i sprzedają .

From: Tales

To: Jax
This Post:
00
172328.223 in reply to 172328.222
Date: 8/11/2011 11:25:50 AM
Overall Posts Rated:
445445
Między innymi ja prowadzę taką politykę. Niewielu znajdziesz u mnie zawodników do treningu a zaawansowani wiekiem są podstawą i trzonem mojej ekipy. Myślę że z mojej obserwacji mogę wnioskować że daje to przewagę szczególnie w IV kwartach i dogrywkach. Większość meczy które do III kwarty były na styku rozstrzygałem na swoją korzyść właśnie w ostatniej części. Jeżeli chodzi o dogrywki to z tego co pamiętam to też żadnej nie wtopiłem.

Po pierwsze będę najlepszy, po drugie będę pierwszy ...
Advertisement