BuzzerBeater Forums

BB Poland > [wyb] kozlik4

[wyb] kozlik4

Set priority
Show messages by
From: oskar4

This Post:
00
150077.217 in reply to 150077.213
Date: 7/6/2010 11:17:52 AM
Overall Posts Rated:
1010
Wiem o tym. :D

From: kozlik4

This Post:
00
150077.218 in reply to 150077.198
Date: 7/6/2010 11:28:27 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
I weź tu człowieku nie uznaj to za spam...

od pilnowania porządku są odpowiedni ludzie;-)

From: oskar4

This Post:
00
150077.219 in reply to 150077.218
Date: 7/6/2010 11:30:26 AM
Overall Posts Rated:
1010
I weź tu człowieku nie uznaj to za spam...

od pilnowania porządku są odpowiedni ludzie;-)


Wiem o tym. Ale wiele razy zostałem już na tym forum nazwany spamerem czy innym trollem. Głównie przez Kinga. To było nawiązanie. :P

Last edited by oskar4 at 7/6/2010 11:31:08 AM

This Post:
00
150077.220 in reply to 150077.208
Date: 7/6/2010 12:14:02 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
dlaczego Center z pensją 100k gra jako PG i jest oceniany na maksymalnie 4,5 (a w historii ma nawet mecz oceniony na 2,5: (20792818)). Czy to nie jest utrudnienie dla klubu, że płaci mu taką kasę on gra tak słabo?


Owszem trenowanie Węgrzyna na PG było pewnym utrudnieniem dla mojego klubu...ale nie wwalaj tego do jednego wora razem z "odwróconymi" i nie pitol, że to to samo bo to bzdury, które wprowadzają ludzi w błąd. Po pierwsze PS u Węgrzyna do 21 roku skakało mi co 2-3 tygodnie. Od 22 roku co 3-4 tygodnie. Obecnie wychodzi około 4 skoków na sezon. Gdybym chciał mu trenować OD albo HN to by trwało to dwa razy dłużej, a ty chcesz ID i RB bardzo niskiemu graczowi trenować. Ile to potrwa???U Węgrzyna dwa sezony treningów na nietypowej pozycji i po sprawie. U "odwróconego" trzeba około 6 żeby w ogóle RB i ID wytrenować do poziomu 18. Widzisz różnicę? Istotą problemu, o której ciągle zapominasz, albo przynajmniej sprawiasz takie wrażenie jakbyś nie brał tego pod uwagę jest wiek. Wraz z wiekiem trening jest coraz wolniejszy.
Teraz przykład:Skoro Węgrzynowi OD, czy HN skacze co około 5-6 tygodni to pomyśl co będzie z Twoimi PG. Jeśli chciałbyś im trenować ID i RB od wieku 18 lat, od poziomu 7 do poziomu 18 każdy, to wychodzi 22 skoki. Normalnemu wysokiemu podkoszowemu zajęłoby to około 2,5 sezonu, natomiast "odwróconemu" PG zajmie to spokojnie około 6 sezonów!!!. Miałby wtedy 24 lata. Teraz musiałbyś mu dopiero trenować główne skille. Zacznijmy od PS i HN do 15. To jest kolejne 16 czy nawet więcej skoków. W wieku 24 lat skakałoby mu to około co 3-4 tygodnie. Czyli wychodzi kolejne 4 sezony i Twój "odwrócony" PG ma już 28 lat! A gdzie JS i JR??:) Chodzi o to, że tego czasu, który stracisz w wieku 18 lat trenując mu ID, czy RB już nie da się odrobić, nawet jeśli Twój "odwrócony" będzie trenował 3 sezony dłużej niż nieodwrócony Dlatego jak ktoś zaniedba trening na początku (w wieku 18-21 lat) to go wywalamy z bazy ponieważ nie ma szans tego nadrobić.

Last edited by kozlik4 at 7/6/2010 12:16:42 PM

This Post:
00
150077.221 in reply to 150077.220
Date: 7/6/2010 12:26:30 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Zobaczymy, kwestia wzrostu jest sprawą czysto techczniczą, że tak pozwolę sobie użyć Twojego zwrotu.
To trzeba by zweryfikować, że trening akurat OD/RB jest 3 razy wolniejszy a innych skilli nie. Dasz mi dokładne wzory jak zwrost przekłada się na prędkość i po pięciu minutach daję Ci optymalny wzrost na każdej pozycji.

A ID można trenować na samym początku (tak jest najlepiej, skoro nie będzie grał w U21). Startujemy od zawodnika, który wszystkie skille ma w miarę niezłe (nie ma dziur). Wiec w wieku 18 lat jest dla niego wszystko jedno na jakiej pozycji gra - ta która będzie trenowana będzie jego.

Więc trenujemy naszemu przyszłemu obwodowemu ID. Gra jako C broniący jako C. Czyli wykorzystuje swoje skille w stu procentach.
Następnie gdy ID jest już gotowa to przestawiamy go na PG/SG i każemy kryć C, oraz trenujemy JS, PS, itd.
Grajek znowu wykorzystuje w stu procentach swoje skille. No bo korzysta z całej obrony, a skille ofensywne i tak nie mogły być wyższe (tak samo by zresztą jest u nieodwróconych). Grajek w defensywie jest kapitalny, a w ofensywie z meczu na mecz się rozwija.

Co jeszcze. Jeśli w przyszłości trzeba będzie mu dotrenować coś na pozycji C/PF (np. zbiórki), to grajek będzie wykorzystany w 50%. Bo będzie miał ID, czyli nawet nie trzeba zmieniąc krycia.

Tak więc jak widzisz w tym modelu zawodnik jest wykorzystywany najczęściej w stu procentach, a tylko w szczególnych przypadkach w połowie.

This Post:
00
150077.222 in reply to 150077.220
Date: 7/6/2010 12:29:49 PM
Overall Posts Rated:
179179
" pitol " sądziłem, że kandydata na selekcjonera stać na lepsze i bardziej wyszukane słownictwo. Zresztą prowadząc dyskusję w tym wątku z Kingiem, pokazujesz sporo ze swojego potencjału - obelg i złośliwości tu nie miara.

U "odwróconego" trzeba około 6 żeby w ogóle RB i ID wytrenować do poziomu 18.

Skąd taki wniosek? Poproszę o przykłady.

natomiast "odwróconemu" PG zajmie to spokojnie około 6 sezonów!!!.

To też z doświadczenia, czy twórczość artystyczna na potrzeby chwili. Ponownie proszę o przykłady.

Czyli wychodzi kolejne 4 sezony i Twój "odwrócony" PG ma już 28 lat! A gdzie JS i JR??:)

28 lat to niezły wiek, mniej więcej tyle bedą mieli wkrótce kadrowicze NT, mogący grać na odpowiednim poziomie w kadrze. Czy " odwrócony", jak i nie odwrócony potrzebuje JR? Każdy?

Pomysł z "odwróconymi" przypadł mi do gustu, nie twierdzę, że mamy mieć cała drużynę "odwróconych", ale warto próbować, warto szukać nowych rozwiązań. Z Twoich zaś postów leje się jad, równy tym którzy twierdzili, że Kolumb to głupiec bo Ziemia jest płaska i oparta na czterech żółwiach/ słoniach.

From: oskar4

This Post:
00
150077.223 in reply to 150077.222
Date: 7/6/2010 12:35:27 PM
Overall Posts Rated:
1010
Pomysł z "odwróconymi" przypadł mi do gustu, nie twierdzę, że mamy mieć cała drużynę "odwróconych", ale warto próbować, warto szukać nowych rozwiązań. Z Twoich zaś postów leje się jad, równy tym którzy twierdzili, że Kolumb to głupiec bo Ziemia jest płaska i oparta na czterech żółwiach/ słoniach.


Chyba Kopernik... ;}

From: Czesław

This Post:
00
150077.224 in reply to 150077.223
Date: 7/6/2010 12:40:54 PM
Overall Posts Rated:
179179
Kopernik była kobieta;)...

This Post:
00
150077.225 in reply to 150077.222
Date: 7/6/2010 1:22:02 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
" pitol " sądziłem, że kandydata na selekcjonera stać na lepsze i bardziej wyszukane słownictwo. Zresztą prowadząc dyskusję w tym wątku z Kingiem, pokazujesz sporo ze swojego potencjału - obelg i złośliwości tu nie miara.

"Pitol" to akurat ładne słowo...Jak czytam te bzdury to na usta cisną mi się gorsze słowa;-) Poza tym jestem umysł ścisły i pisanie prozą nie sprawia mi przyjemności. Z resztą posty na forum to nie pismo urzędowe, a to co piszę mieści się w normie jakiegoś dobrego smaku. Z pismami urzędowymi też sobie dobrze radzę, także zapewniam Cię, że bardziej wyszukane słownictwo też nie jest mi obce;-)

U "odwróconego" trzeba około 6 żeby w ogóle RB i ID wytrenować do poziomu 18.

Skąd taki wniosek? Poproszę o przykłady.

Przecież napisałem, że skoro normalnemu wysokiemu, czyli około 210 cm podkoszowemu zajmuje to 2,5 sezonu, to 175 cm PG zajmie to minimum 6 sezonów. Przykładów nie mam. Opieram się na doświadczeniu. Proszę mi z kolei podać przykłady "odwróconych"...To, że gadanie BB Kinga nie jest oparte na żadnym przykładzie to jeszcze nic...te jego argumentacje nie oparte są nawet na żadnym doświadczeniu. Mam wrażenie, że jego pomysł działa na zasadzie powiedzenia "kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawda". Za każdym razem kiedy ktoś pokarze jakiegoś zawodnika pisze, że się nie nadaje i że "odwrócony" będzie dużo lepszy. Jak proszę o plan treningowy dla "odwróconego" to nie ma żadnej odpowiedzi. Jak dla mnie cały plan "odwróconych" oparty jest na domysłach. Skoro główny pomysłodawca "odwróconych" nie ma plan treningowy to kto ma go mieć? Jak można startować w wyborach, gdzie głównym pomysłem są odwróceni i nie mieć nawet planu jak takich zawodników szkolić?:/ Ja też bym chciał zadać pytanie: skąd takie wnioski? Chciałbym mieć się do czegoś odnieść w swoich pytaniach, a nie ma zupełnie nic. Skąd ta jego pewność, że "odwrócony" będzie lepszy? Co gorsze coraz więcej osób mu wierzy, mimo że opiera się tylko na gołych słowach...No ale bzdura powtórzona kilka razy + gadka o magicznych zdolnościach zawsze do kilku osób trafi. Dla mnie to błazenada.

28 lat to niezły wiek, mniej więcej tyle bedą mieli wkrótce kadrowicze NT, mogący grać na odpowiednim poziomie w kadrze. Czy " odwrócony", jak i nie odwrócony potrzebuje JR? Każdy?

Ta...10 sezonów treningów, po których PG nie ma JS, ani JR. Załóżmy, że się pomyliłem aż o 2 sezony (to naprawdę dużo) i na wytrenowanie tego co napisałem jest 8 sezonów. Zawodnik ma 26 lat, a do treningu nie ruszone JS i JR...a kiedy trenować DV?

Pomysł z "odwróconymi" przypadł mi do gustu, nie twierdzę, że mamy mieć cała drużynę "odwróconych", ale warto próbować, warto szukać nowych rozwiązań. Z Twoich zaś postów leje się jad, równy tym którzy twierdzili, że Kolumb to głupiec bo Ziemia jest płaska i oparta na czterech żółwiach/ słoniach.

Tobie przypadł ten pomysł do gustu więc pewnie dlatego widzisz w tym jad...inni powiedzą, że to z troski o przyszłość BB;-) Ważne jest odczytanie zamysłu autora tekstów. Masz prawo do swojej interpretacji moich postów i nie zamierzam Cię nawet przekonywać, że nie jest tak jak myślisz. Mi na pewno ten pomysł nie przypadł do gustu, a do tego doszedłem do wniosku, że pomysł "odwróconych" zaszedł już za daleko i błędem było nie komentowanie wtrąceń B.B Kinga, jakie zdarzały się dość często w różnych wątkach. Po wynikach wyborów stwierdziłem, że propaganda B.B. Kinga zbyt dobrze działa i jest zbyt niebezpieczna. Dlatego nie zamierzam dłużej siedzieć cicho i pewnie będę jednym z największych przeciwników tego pomysłu:)



Last edited by kozlik4 at 7/6/2010 1:25:14 PM

This Post:
00
150077.226 in reply to 150077.225
Date: 7/6/2010 2:02:09 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Dość. Teraz to już przeginasz. Od teraz zaczynam ignorować wszystkie zarzuty, jeśli sam się nie wytłumaczysz z nieodwróconymi. Rządasz ode mnie czegoś, czego sam nie zrobiłeś, mimo że na zanalizowanie nieodwróconych było już 13 sezonów a nie 2.
1. Nie przedstawiłeś planów treningowych na żadnej pozycji (a ode mnie rządasz).
2. Nie wytłumaczyłeś ze wzrostu swojego modelu SF-a (a ode mnie rządasz).
3. Ja wziąłem dane odnośnie wzrostu z tej czeskiej tabelki. Ty mówisz, że korzystasz ze swojego doświadczenia. O ile odnośnie tamtej tabelki to mam 99% pewności, że ona jest niedokładna, o tyle odnośnie Twojego doświadczenia, to mam 101% pewności, że jest niedokładne. Skoro wiesz to lepiej to proszę bardzo, zrób dla mnie tabelkę jak wzrost wpływa na trening skilli. Wtedy obliczę dokładny wzrost, bo jest to czynność techniczna.
4. Wytłumacz się w jaki sposób chcesz przekonować posiadaczy centrów z pensją >200k do treningu na pozycji PG.
5. W Twoim programie nie ma nic, tylko puste słowa. A mój program był konkretny, mimo że składał się z kilku słów w kilku punktach. A moja moc już działa, kompletne bazy danych ostatniego draftu zostały zrobione przez dwie osoby do środy. To jest konkret jak działa moja moc. Miałeś mniej głosów ode mnie, ponieważ mój program był lepszy. Mimo że poświęcił 5 godzin na kampanię - odpowiedziałem tylko na wspólne pytania w ostatni dzień pierwszej tury głoswania, a w drugiej praktycznie w ogóle się nie pojawiłem.
6. Od teraz każdy zarzut, który przedstawiasz do odwróconych masz odnieść do nieodwróconych. Ba, i nie może wyjść na remis. Musisz pokazać, że jest zaleta, za którą warto więcej płacić. Jeśli tego nie zrobisz, to znaczy, że nie jesteś zainteresowany merytoryczną dyskusją ani nie interesuje Cię "prawda obiektywna" tylko przepychanki i uparte dowodzenie własnej racji.

I skończ z tym słownictwem "błazenada", "kłamstwa", "gadka". Nie chcesz rozmawiać na argumenty, to Twoja sprawa, a przestań wprowadzać słownictwo napinki. Ja potrafie kulturalnie z Tobą rozmawiać, mimo że uważam, że nie masz racji. Natomiast nie tylko ja zauważyłem, że Ty nie potrafisz.

This Post:
00
150077.227 in reply to 150077.226
Date: 7/6/2010 2:57:34 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
1. Nie przedstawiłeś planów treningowych na żadnej pozycji (a ode mnie rządasz).
Ty startowałeś do wyborów ze sztandarowym planem "odwróconych", więc chce usłyszeć jak planujesz dla nich trening...ale ok. do jutra postaram Ci się napisać plan dla każdej pozycji, a Ty skończysz wrzucać krótkie anegdotki na temat ;odwróconych", w różnych wątkach których tematem nie są odwróceni...i zaczniemy rozmawiać na argumetny.
2. Nie wytłumaczyłeś ze wzrostu swojego modelu SF-a (a ode mnie rządasz).

SF powinien mieć około 200 cm wzrostu. SF do ataku z obwodu lepiej jest jak ma trochę mniej, a do ataku spod kosza lepiej jak blisko trzyma się 200cm. Dlaczego? Ponieważ do temu do ataku z obwodu więcej potrzeba górnych skilli, natomiast temu do ataku spod kosza więcej dolnych skilli.
3. Ja wziąłem dane odnośnie wzrostu z tej czeskiej tabelki. Ty mówisz, że korzystasz ze swojego doświadczenia. O ile odnośnie tamtej tabelki to mam 99% pewności, że ona jest niedokładna, o tyle odnośnie Twojego doświadczenia, to mam 101% pewności, że jest niedokładne. Skoro wiesz to lepiej to proszę bardzo, zrób dla mnie tabelkę jak wzrost wpływa na trening skilli.
Masz tabelkę, a skorzystałeś z niej?? Policz sobie ile to potrwa na podstawie tej tabelki. Ja mam to za Ciebie robić? Chyba Tobie zeleży, żeby udowodnić że to co piszę na temat czasu jaki będziesz potrzebował do wytrenowania "odwróconych" nie jest prawdziwy. Ciebie i Hawkeyeda łączy jedna wspólna cecha...trzeba Wam udowadniać, że to co mówicie jest prawdą, bo sami nie potraficie napisać konkretnie o co Wam chodzi.
4. Wytłumacz się w jaki sposób chcesz przekonować posiadaczy centrów z pensją >200k do treningu na pozycji PG.

Mój ma 100k i może więc inni też mogą. Z niewolnika nie ma robotnika. Jak ktoś nie chce to na siłę go nie zmuszę, Nie mniej jednak promowanie tego typu nawyków swoim przykładem jest jakimś sposobem. W każdym bądź razie 2-3 centów z podaniami wystarczy i mam pewność, że ten zawodnik będzie coś wart do końca swojej kariery. Jeden już jest;-) A jak Ty chcesz przekonać ludzi do trenowania "odwróconych"?? W modelu "odwróconych" potrzebujesz ich całą masę...a w modelu "nieodwróconych" wystarczy niewielką garstkę przekonać. Poza tym trening podań dla C to maks 2 sezony bo potrzeba około 7 skoków...a trening ID i RB dla PG? Potrzebujesz aż 22 skoków. Zadaję to pytanie już któryś raz z kolei i nie dostałem odpowiedzi...
5. W Twoim programie nie ma nic, tylko puste słowa. A mój program był konkretny, mimo że składał się z kilku słów w kilku punktach. A moja moc już działa, kompletne bazy danych ostatniego draftu zostały zrobione przez dwie osoby do środy. To jest konkret jak działa moja moc. Miałeś mniej głosów ode mnie, ponieważ mój program był lepszy. Mimo że poświęcił 5 godzin na kampanię - odpowiedziałem tylko na wspólne pytania w ostatni dzień pierwszej tury głoswania, a w drugiej praktycznie w ogóle się nie pojawiłem.

Ok. Twoja moc zadziałała przy drafcie...ale co to ma do odwróconych???:D To jest poważny argument za "odwróconymi"?:) Ja twierdzę, że to propaganda. Dobrze zdobyłeś soro głosów i to pewnie duży sukces dla Ciebie...ale ilu z tych,którzy oddali na Ciebie głos wie o co w "odwróconych" chodzi? Z resztą wątpię, żeby chociaż połowa przeczytała Twój plan wyborczy. Większość nabrała się na ładne słówka typu "lepszy", "mniejsza pensja", "moja moc" itd.
6. Od teraz każdy zarzut, który przedstawiasz do odwróconych masz odnieść do nieodwróconych. Ba, i nie może wyjść na remis. Musisz pokazać, że jest zaleta, za którą warto więcej płacić. Jeśli tego nie zrobisz, to znaczy, że nie jesteś zainteresowany merytoryczną dyskusją ani nie interesuje Cię "prawda obiektywna" tylko przepychanki i uparte dowodzenie własnej racji.

Ok. Zalet więcej mają "odwróceni"...W zasadzie to mają jedną wielką, czyli niższą pensję...ale co z tego jak ich wytrenowanie jest nie nierealne:D


Advertisement