BuzzerBeater Forums

BB Poland > [U21] Dyskusja ogólna

[U21] Dyskusja ogólna (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
11
138116.22 in reply to 138116.20
Date: 3/29/2010 1:44:41 PM
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
Ja nie mam najmniejszych wątpliwości, że trzeba go ratować. To dopiero początek sezonu więc nawet treningu zbyt wiele nie straci... Jego klub zbocieje 12 kwietnia i jakby mój zaawansowany Alzheimer nie pozwolił zapamiętać tej daty, to przypomnijcie mi o nim ;) Już mi Cortez dzisiaj jednego MVP wartego ratowania podsunął bociejącego w tym samym dniu... Chyba się z Vinniem podzielimy ;)

This Post:
00
138116.23 in reply to 138116.21
Date: 3/29/2010 2:11:47 PM
Overall Posts Rated:
99
Osobiście też uważam że allstar to za mało, ale że tak powiem "mój pierwszy" draft dopiero za sezon i tam będzie podwyższona poprzeczka. Do tej pory jednak allstarzy byli trenowani pod kadrę i jak nie moge już tego zmienić, wiec obecni 20, 19 i 18 latkowie niech już mają takie minimum (swoją drogą Włosi też mają takie minimum). Od następnego sezonu przy 18-latkach będzie już tylko wieloletnia gwiazda ;)


Ale co to ma do rzeczy?
Draft dopiero co się dobył, rynek transferowy dopiero zaczął szaleć, normy i wytyczne do treningu pod u21 wydaje się teraz. Naturalna selekcja w bazach i tyle. Tu nie ma polityki rolnej, dotacji z Unii i refundacji. Jesteś ty, są bazy jest cel. Maksymalizacja efektywności + minimalizacja baz dla lepszej współpracy na linii scauci - właściciele.

This Post:
00
138116.24 in reply to 138116.23
Date: 3/29/2010 2:29:01 PM
Overall Posts Rated:
7474
Zgadzam się ze zdaniem hatcheta. Wg mnie wystarczy poprzeć je dwoma przykładami. Gdybym znał bazy albo byłoby już po powołaniach być może można by ich podać więcej.

Proszę sobie sprawdzić dwóch zawodników:
Radosław Podniesiński
Olgierd Radoń

Poszukać więcej przykładów w innych reprezentacjach? Daleko nie będę musiał szukać. Wystarczy zajrzeć do Łotyszy.

Pierwszy z nich, gdyby był allstarem miałby problem z osiągnięciem tego poziomu a dopiero osiągnął wiek 21 lat i ma przed sobą cały sezon treningu. Drugi ma 20 lat i gdyby był allstarem może zaliczyłby jeszcze ze 3 skoki głównych umiejętności i też by się wypalił. Ktoś powie, że to jednostkowe przykłady. Ale to są zawodnicy prowadzeni/trenowani przez prawdopodobnie jednych z lepszych ekspertów od treningu w BB. Dali przykład jak może wyglądać zawodnik w tym wieku. Ktoś inny doda, że dobry materiał trafił w dobre ręce. Być może w drafcie pojawia się za mało wartych uwagi zawodników z wysokimi potencjałami - nie wiem, nie mam danych. I dlatego wspieramy się allstarami w rodzaju polisy.

W zeszłym sezonie w kadrze zagrało trzech allstarów. Co najprawdopodobniej znaczy, że nie było lepszych od nich. Dlaczego nie było? Nie wiem. Nie mam danych. Jak będzie w tym sezonie? Także nie wiem. Przekonamy się. Dlatego też na razie popieram hatcheta. Ale jak na razie każdego wpisu na forum nie będę kończył słowami:

"Poza tym uważam, że powinniśmy podnieść najniższy próg potencjału na co najmniej wieloletnią gwiazdę". ;)

This Post:
00
138116.25 in reply to 138116.14
Date: 3/29/2010 3:04:59 PM
Overall Posts Rated:
296296
zgadzam się, że trzeba podwyższyć do wieloletniej gwiazdy ale mam też nieodparte wrażenie, że po zmianie naliczania pensji również granicę potencjałów pójda trochę w górę.
po 1. żeby było sprawiedliwie dla obecnych
po 2. zapotrzebowanie na wyższe potencjały wzrosło by tak drsatycznie że nawet nie chce o tym myśleć..

This Post:
00
138116.26 in reply to 138116.25
Date: 3/29/2010 3:05:55 PM
Overall Posts Rated:
99
hmmm ale ja nigdzie nie widziałem info BBeków że podnieśli progi pensji, chyba że coś przegapiłem niech ktoś mnei poprawi.

This Post:
00
138116.27 in reply to 138116.20
Date: 3/29/2010 3:06:56 PM
Overall Posts Rated:
188188
Dziękować :)
Czy ta legenda ma podania 5? Jeśli tak, to jak dla mnie super :) Szkoda tylko trochę czarnej góry i brak bloków..

@oskar4: Poniekąd :)

This Post:
00
138116.28 in reply to 138116.24
Date: 3/29/2010 3:08:38 PM
Overall Posts Rated:
296296
a propo Hatcheta, nie wątpię, że jest świetnym trenerem i tworzy jednych z najlepszych, mam nadzieję, że za jakiś czas najlepszych w Polsce speców od Runa ale ztego co wiadomo Radoń ma taką pensję przez 3 główne skile. można spowolnić aż taki wzrost pensji przez bardziej rozłony tronieng na DV, PS itp.

This Post:
00
138116.29 in reply to 138116.28
Date: 3/29/2010 3:11:39 PM
Overall Posts Rated:
99
Z Radoniem sprawa jest prosta, gdybym dostał gracza z 6 w D, H, to nie jechał bym mu wcale "boków", taki zawodnik miałbym jechane ciągle skille główne. Teraz będę się bawił w boki u Radonia i dla mnie to strata treningu, ale wyniak ona z niedoskonałości Radonia.To tylko pokazuje ile nam brakuje do maksymilizacji treningu u graczy.

This Post:
00
138116.30 in reply to 138116.24
Date: 3/29/2010 3:12:50 PM
Overall Posts Rated:
2020
Ooo został wspomniany mój zawodnik :) 3 sezony go trenowałem i nadal trenuję właśnie dla takich chwil :D Nie no joke ;P Ale na poważnie to myślę że te 3 sezony treningu nie poszły na marne i Radek troszkę pomoże reprezentacji juniorów w tym sezonie, o ile zostanie powołany :)

This Post:
00
138116.31 in reply to 138116.28
Date: 3/29/2010 3:23:16 PM
Overall Posts Rated:
7474
Ale co jest celem pod U-21? Spowolnienie wzrostu pensji, żeby nie zablokować potencjału? Czy też może stworzenie jak najbardziej rozwiniętych w głównych umiejętnościach zawodników na dane pozycje? Jestem przekonany, że mój zbilansowany wychowanek z rozłożoną pensją będzie przegrywał rywalizację o miejsce w składzie z innym, który będzie wyciągnięty do maksimum. Dodam jeszcze tylko, że mój allstar który miał być SG najprawdopodobniej będzie zmuszony przez większość sezonu za sprawą swojego potencjału do trenowania PS, chociaż lepiej byłoby gdyby trenował swoje rzuty bądź też obronę na dystansie. W ten sposób będzie z pewnością za słaby na SG i mimo, że niemal przekwalifikuje się na PG to na tę pozycję też oczywiście będzie już za słaby. Wielokrotnie czytałem, że pod kątem U-21 nie ma czasu na boki. Bo nie ma. Trening jest ograniczony czasowo. Jest limit wieku i tyle. Decydując się na allstarów w dodatku wg mnie można nałożyć sobie limit potencjału.

Przeglądam właśnie kadry różnych nacji i np. Włosi czy Izraelczycy obwodowych zawodników w wieku 21 lal z pensją ok. 50 tys. tworzą na pęczki. Co oznacza, że wytrenowwanie takiego zawodnika nie jest jakąś wielką trudnością. Gdyby każdy z nich był allstarem ile czasu jeszcze mógłby wydajnie trenować?

This Post:
11
138116.32 in reply to 138116.30
Date: 3/29/2010 3:51:58 PM
Overall Posts Rated:
7474
Został wspomniany bo na to zasłużył

Widzisz, ja też trenowałem trzy sezony. W tym czasie miał dwutygodniową kontuzję. I może nawet lepiej, że ją miał, bo gdyby nie ona to w tym sezonie to już jako SG raczej by sobie nie potrenował ;)

- Potrzebowałem trzech sezonów, żeby się przekonać że trenowałem niewłaściwego zawodnika.
- Co z nim nie tak? Że jest rudy? Będzie trudniej o kontrakty reklamowe? - zapytał prezes.
- Nie, nie o to chodzi - smutno wystękał trener Maksymowicz.
- Musiał nadrabiać braki w treningu?
- Nie, nawet nieźle wyglądał gdy po raz pierwszy pojawił się w klubie.
- To co z nim nie tak?
- Źle oceniłem górną granicę jego możliwości trenigowych.
- Co chcesz przez to powiedzieć? - poderwał się z fotela zaniepokojony prezes.
- Panie prezesie... Trzeba będzie wprowadzić zmiany w budżecie. Ponieważ wpływy mogą nie okazać się takie jak zakładaliśmy.
- Jak to? Dlaczego?!
- Marcin nie będzie wiodącą postacią młodzieżowej kadry. Nie będzie nawet najlepszym strzelcem ligi. Już nic więcej z niego nie wycisnę. Ale to nie moja wina. Dyrektor sportowy mógł znaleźć bardziej perspektywicznego zawodnika.
- Wynoś się!
- Ale panie prezesie... Obiecuję, że dzięki niemu się utrzymamy...
- Obiecujesz? Nie masz wyboru. Court Boguszów ma Podniesińskiego a ty mi obiecujesz utrzymanie? Zejdź mi z oczu, powiedziałem.

;)

Advertisement