BuzzerBeater Forums

BB Poland > [wyb] kozlik4

[wyb] kozlik4

Set priority
Show messages by
This Post:
00
150077.226 in reply to 150077.225
Date: 7/6/2010 2:02:09 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Dość. Teraz to już przeginasz. Od teraz zaczynam ignorować wszystkie zarzuty, jeśli sam się nie wytłumaczysz z nieodwróconymi. Rządasz ode mnie czegoś, czego sam nie zrobiłeś, mimo że na zanalizowanie nieodwróconych było już 13 sezonów a nie 2.
1. Nie przedstawiłeś planów treningowych na żadnej pozycji (a ode mnie rządasz).
2. Nie wytłumaczyłeś ze wzrostu swojego modelu SF-a (a ode mnie rządasz).
3. Ja wziąłem dane odnośnie wzrostu z tej czeskiej tabelki. Ty mówisz, że korzystasz ze swojego doświadczenia. O ile odnośnie tamtej tabelki to mam 99% pewności, że ona jest niedokładna, o tyle odnośnie Twojego doświadczenia, to mam 101% pewności, że jest niedokładne. Skoro wiesz to lepiej to proszę bardzo, zrób dla mnie tabelkę jak wzrost wpływa na trening skilli. Wtedy obliczę dokładny wzrost, bo jest to czynność techniczna.
4. Wytłumacz się w jaki sposób chcesz przekonować posiadaczy centrów z pensją >200k do treningu na pozycji PG.
5. W Twoim programie nie ma nic, tylko puste słowa. A mój program był konkretny, mimo że składał się z kilku słów w kilku punktach. A moja moc już działa, kompletne bazy danych ostatniego draftu zostały zrobione przez dwie osoby do środy. To jest konkret jak działa moja moc. Miałeś mniej głosów ode mnie, ponieważ mój program był lepszy. Mimo że poświęcił 5 godzin na kampanię - odpowiedziałem tylko na wspólne pytania w ostatni dzień pierwszej tury głoswania, a w drugiej praktycznie w ogóle się nie pojawiłem.
6. Od teraz każdy zarzut, który przedstawiasz do odwróconych masz odnieść do nieodwróconych. Ba, i nie może wyjść na remis. Musisz pokazać, że jest zaleta, za którą warto więcej płacić. Jeśli tego nie zrobisz, to znaczy, że nie jesteś zainteresowany merytoryczną dyskusją ani nie interesuje Cię "prawda obiektywna" tylko przepychanki i uparte dowodzenie własnej racji.

I skończ z tym słownictwem "błazenada", "kłamstwa", "gadka". Nie chcesz rozmawiać na argumenty, to Twoja sprawa, a przestań wprowadzać słownictwo napinki. Ja potrafie kulturalnie z Tobą rozmawiać, mimo że uważam, że nie masz racji. Natomiast nie tylko ja zauważyłem, że Ty nie potrafisz.

This Post:
00
150077.227 in reply to 150077.226
Date: 7/6/2010 2:57:34 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
1. Nie przedstawiłeś planów treningowych na żadnej pozycji (a ode mnie rządasz).
Ty startowałeś do wyborów ze sztandarowym planem "odwróconych", więc chce usłyszeć jak planujesz dla nich trening...ale ok. do jutra postaram Ci się napisać plan dla każdej pozycji, a Ty skończysz wrzucać krótkie anegdotki na temat ;odwróconych", w różnych wątkach których tematem nie są odwróceni...i zaczniemy rozmawiać na argumetny.
2. Nie wytłumaczyłeś ze wzrostu swojego modelu SF-a (a ode mnie rządasz).

SF powinien mieć około 200 cm wzrostu. SF do ataku z obwodu lepiej jest jak ma trochę mniej, a do ataku spod kosza lepiej jak blisko trzyma się 200cm. Dlaczego? Ponieważ do temu do ataku z obwodu więcej potrzeba górnych skilli, natomiast temu do ataku spod kosza więcej dolnych skilli.
3. Ja wziąłem dane odnośnie wzrostu z tej czeskiej tabelki. Ty mówisz, że korzystasz ze swojego doświadczenia. O ile odnośnie tamtej tabelki to mam 99% pewności, że ona jest niedokładna, o tyle odnośnie Twojego doświadczenia, to mam 101% pewności, że jest niedokładne. Skoro wiesz to lepiej to proszę bardzo, zrób dla mnie tabelkę jak wzrost wpływa na trening skilli.
Masz tabelkę, a skorzystałeś z niej?? Policz sobie ile to potrwa na podstawie tej tabelki. Ja mam to za Ciebie robić? Chyba Tobie zeleży, żeby udowodnić że to co piszę na temat czasu jaki będziesz potrzebował do wytrenowania "odwróconych" nie jest prawdziwy. Ciebie i Hawkeyeda łączy jedna wspólna cecha...trzeba Wam udowadniać, że to co mówicie jest prawdą, bo sami nie potraficie napisać konkretnie o co Wam chodzi.
4. Wytłumacz się w jaki sposób chcesz przekonować posiadaczy centrów z pensją >200k do treningu na pozycji PG.

Mój ma 100k i może więc inni też mogą. Z niewolnika nie ma robotnika. Jak ktoś nie chce to na siłę go nie zmuszę, Nie mniej jednak promowanie tego typu nawyków swoim przykładem jest jakimś sposobem. W każdym bądź razie 2-3 centów z podaniami wystarczy i mam pewność, że ten zawodnik będzie coś wart do końca swojej kariery. Jeden już jest;-) A jak Ty chcesz przekonać ludzi do trenowania "odwróconych"?? W modelu "odwróconych" potrzebujesz ich całą masę...a w modelu "nieodwróconych" wystarczy niewielką garstkę przekonać. Poza tym trening podań dla C to maks 2 sezony bo potrzeba około 7 skoków...a trening ID i RB dla PG? Potrzebujesz aż 22 skoków. Zadaję to pytanie już któryś raz z kolei i nie dostałem odpowiedzi...
5. W Twoim programie nie ma nic, tylko puste słowa. A mój program był konkretny, mimo że składał się z kilku słów w kilku punktach. A moja moc już działa, kompletne bazy danych ostatniego draftu zostały zrobione przez dwie osoby do środy. To jest konkret jak działa moja moc. Miałeś mniej głosów ode mnie, ponieważ mój program był lepszy. Mimo że poświęcił 5 godzin na kampanię - odpowiedziałem tylko na wspólne pytania w ostatni dzień pierwszej tury głoswania, a w drugiej praktycznie w ogóle się nie pojawiłem.

Ok. Twoja moc zadziałała przy drafcie...ale co to ma do odwróconych???:D To jest poważny argument za "odwróconymi"?:) Ja twierdzę, że to propaganda. Dobrze zdobyłeś soro głosów i to pewnie duży sukces dla Ciebie...ale ilu z tych,którzy oddali na Ciebie głos wie o co w "odwróconych" chodzi? Z resztą wątpię, żeby chociaż połowa przeczytała Twój plan wyborczy. Większość nabrała się na ładne słówka typu "lepszy", "mniejsza pensja", "moja moc" itd.
6. Od teraz każdy zarzut, który przedstawiasz do odwróconych masz odnieść do nieodwróconych. Ba, i nie może wyjść na remis. Musisz pokazać, że jest zaleta, za którą warto więcej płacić. Jeśli tego nie zrobisz, to znaczy, że nie jesteś zainteresowany merytoryczną dyskusją ani nie interesuje Cię "prawda obiektywna" tylko przepychanki i uparte dowodzenie własnej racji.

Ok. Zalet więcej mają "odwróceni"...W zasadzie to mają jedną wielką, czyli niższą pensję...ale co z tego jak ich wytrenowanie jest nie nierealne:D


This Post:
00
150077.228 in reply to 150077.226
Date: 7/6/2010 3:02:50 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
I skończ z tym słownictwem "błazenada", "kłamstwa", "gadka". Nie chcesz rozmawiać na argumenty, to Twoja sprawa, a przestań wprowadzać słownictwo napinki. Ja potrafie kulturalnie z Tobą rozmawiać, mimo że uważam, że nie masz racji. Natomiast nie tylko ja zauważyłem, że Ty nie potrafisz.


Ok. Być może przesadziłem. Przepraszam. Nie chciałem Cię urazić...ale dla mnie to co piszesz, w ogóle nie trzyma się kupy i trochę mnie irytuje;-) Ja uważam, że trening odwróconych to 10 sezonów przez męki.

PS. A mogę się zwracać do Ciebie "magic"?:D

This Post:
00
150077.229 in reply to 150077.228
Date: 7/6/2010 3:07:41 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
A moja moc już działa, kompletne bazy danych ostatniego draftu zostały zrobione przez dwie osoby do środy. To jest konkret jak działa moja moc.

Świetnie...Teraz użyj swojej mocy i pokaż mi plan treningowy dla "odwróconych" z uwzględnieniem ile czasu potrwa dojście do konkretnych poziomów skilli.

Last edited by kozlik4 at 7/6/2010 3:08:01 PM

This Post:
00
150077.230 in reply to 150077.227
Date: 7/6/2010 3:23:53 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Ad 1. A więc póki co nie zrobiłeś. A miałeś 13 sezonów do analizy a ja tylko dwa.

Ad 2.
SF powinien mieć około 200 cm wzrostu. SF do ataku z obwodu lepiej jest jak ma trochę mniej, a do ataku spod kosza lepiej jak blisko trzyma się 200cm. Dlaczego? Ponieważ do temu do ataku z obwodu więcej potrzeba górnych skilli, natomiast temu do ataku spod kosza więcej dolnych skilli.
A dlaczego akurat 200cm? Przecież to nie kuchnia pani Brodzik, gdzie bierzesz "na oko". Przecież to się da dokładnie wyliczyć (jeśli masz oczywiście poprawne dane odnośnie tego jak wzrost wpływa na trening).

Ad 3.
Masz tabelkę, a skorzystałeś z niej?? Policz sobie ile to potrwa na podstawie tej tabelki.
Tak, dokładnie skorzystałem z tabelki. Przyjąłem, że wszystkie 6 górnych skilli mam przyśpieszone (nie będę się upierał, że to jest prawda, ale jest to przynajmniej punkt wyjścia, jeśli nie, to jestem otwarty na nowe dane i na ich podstawie jestem gotów przeliczyć wzrost jeszcze raz i nie będę miał kłppotów z przyznaniem, że lepszy będzie inny wzrost). Natomiast Ty twierdzisz, że spowolnienie tych sześciu górnych skilli dla wysokich jest mniejsze - okey, chce poznać te dane oraz ich źródło.

Ciebie i Hawkeyeda łączy jedna wspólna cecha...trzeba Wam udowadniać, że to co mówicie jest prawdą, bo sami nie potraficie napisać konkretnie o co Wam chodzi.
Nigdy o to nie prosiłem. Ale mogę prosić o to, żebyś mi udowodnił, że nieodwróceni są lepsi. Czekam na argumenty co jest w nich takiego cudownego, że warto płacić centrowi 2,5 razy wyższą pensję. Konkrety.

Z niewolnika nie ma robotnika. Jak ktoś nie chce to na siłę go nie zmuszę
Czyli jak nie znajdziesz to tylko siąść i płakać. Super plan. I o to rozbija się cały plan, bo jest bardzo mało chętnych do trenowania. 100k to jest pikuś, a co się stanie, gdy zawodnik będzie miał 300k?

W modelu "odwróconych" potrzebujesz ich całą masę...a w modelu "nieodwróconych" wystarczy niewielką garstkę przekonać
Jakiej arytmetyki do tego używasz? Wg mnie w obydwu modelach trzeba dokładnie tyle samo chętnych, bo jest tyle samo miejsc w kadrze. Nie wiem jaką matematykę kończyłeś i ile klas, ale dla mnie 18 równa się 18 w każdej znanej mi metryce.

Poza tym trening podań dla C to maks 2 sezony bo potrzeba około 7 skoków...a trening ID i RB dla PG? Potrzebujesz aż 22 skoków. Zadaję to pytanie już któryś raz z kolei i nie dostałem odpowiedzi...
A center potrzebuje tylko podań? I już nic z JS, JR, OD, HN, DV? Jesteś tego pewien? Ale okey, niech Ci będzie. Co w takim razie z PF-em? Widziałem modele PF-ów, które wymagają 20 skoków w skillach górnach... Na pewno JS, na pewno OD, skoro center trenuje PS do PF powinien tym bardziej, dodatkowo PF na pewno potrzebuje więcej DV+HN.

Ok. Twoja moc zadziałała przy drafcie...ale co to ma do odwróconych???:D To jest poważny argument za "odwróconymi"?:)
Zarzuciłeś mi, że chwalę się mocą. I Twój zarzut nie miał nic wspólnego z odwróconymi tylko dotyczył mojej mocy. To moja obrona też nie ma nic wspólnego z odwróconymi. A to się przydaje, bo skauci mogą działać lepiej. I dzięki temu jest lista zawodników i widać czarno na białym, że starczy zawodników zarówno na osobną kadrę odwróconą, osobną nieodwróconą, osobną U21 i jeszcze zostanie.

Z resztą wątpię, żeby chociaż połowa przeczytała Twój plan wyborczy. Większość nabrała się na ładne słówka typu "lepszy", "mniejsza pensja", "moja moc" itd.
Przecież to był dokładnie mój plan wyborczy. To jak się mogli nabrać skoro go nie przeczytali? ;-) Sam sobie przeczysz. A mój plan najwidoczniej lepszy od Twojego, w którym było zero konkretów.

Napisałeś np.
3. O kierunku i rozwoju zawodników będę decydował osobiście.
I tyle konkretów. A ja o swoim pomyśle rozmawiam ze wszystkimi, także oponentami, jak Ty. Taka różnica.

This Post:
00
150077.231 in reply to 150077.228
Date: 7/6/2010 3:33:35 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Ok. Być może przesadziłem. Przepraszam. Nie chciałem Cię urazić...
Nie musisz przepraszać, po prostu tak nie rób, to nie będziesz musiał przepraszać ;-)
ale dla mnie to co piszesz, w ogóle nie trzyma się kupy i trochę mnie irytuje;-) Ja uważam, że trening odwróconych to 10 sezonów przez męki.
A dla mnie trening nieodwróconych nie ma sensu i też mnie irytyuje, że logiczne argumenty do Ciebie nie trafiają. I jeden z nas nie ma racji (a konkretnie Ty, ale przyjmijmy, że o tym zapominamy). Jeśli okaże się, że ja nie mam racji, to ponieważ zachowuję się kulturalnie do oponentów, to wyjdę wtedy z twarzą, po prostu dam się przekonać i jeszcze podziękuję za naukę. Jeśli jednak okaże się, że nie ma racji ten, kto zachowuje się niekulturalnie, to pozostanie tylko wstyd ;-)

PS. A mogę się zwracać do Ciebie "magic"?:D
Możesz nawet Earvin Johnson. Tylko różnica jest taka, że regularnie oddaję krew, więc mam badaną i nie mam zawirusowanej ;-)

This Post:
00
150077.232 in reply to 150077.231
Date: 7/6/2010 3:49:37 PM
Overall Posts Rated:
296296
jeśli kto ś byłby zainteresowany to na przykładzie własnego gracza i własnego treningu mogę konkretnie napisać skoki,
gracz 20 lat, trening trwał 2 sezony, 1 pozycja, trener lvl5 wzrost 206 ilość skoków:
JS 2 JS 2
OD 4 HN 3-4*
DV 3 PS 3
ID 1

* nie pamiętam dokładnie ale raczej 4.

Mój własny osobisty wniosek: Wzrost nie ma aż tak kolosalnego znaczenia przy treningu, najważniejszym czynnkiem jest i zawsze będzie wiek

This Post:
00
150077.233 in reply to 150077.230
Date: 7/7/2010 1:41:33 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
A więc póki co nie zrobiłeś. A miałeś 13 sezonów do analizy a ja tylko dwa.

Żalisz się, że masz mało czasu...to po co w takim razie już starujesz w wyborach głosząc wszem i wobec o "odwróconych"? Przecież Ty nie masz nawet danych, żeby się tym porządnie zająć! Co więcej nie masz nawet danych, które potwierdzą, że wytrenowanie zawodników, o których mówisz jest w ogóle realne. To co nasz różni to to, że ja najpierw sam sprawdzam (np. trening PS dla C), a dopiero później zachęcam do tego ludzi. Natomiast Ty najpierw zachęcasz, a dopiero później działasz.
Jakiej arytmetyki do tego używasz? Wg mnie w obydwu modelach trzeba dokładnie tyle samo chętnych, bo jest tyle samo miejsc w kadrze. Nie wiem jaką matematykę kończyłeś i ile klas, ale dla mnie 18 równa się 18 w każdej znanej mi metryce.
Studiuję na Politechnice Warszawskiej i pewnie miałem więcej w życiu matematyk niż Ty lat:P...Chyba sobie nie zdajesz sprawy ilu zawodników odpada w trakcie. Przez 3 sezony z około 80 zawodników z każdej pozycji, czyli około 400 wirtualnych koszykarzy zostaje 18-stu, którzy mogą zaistnieć na arenie międzynarodowej. Jak chcesz stworzyć silną reprezentację "odwróconych" mając garstkę zawodników do takiego treningu? Skoro przez 3 sezony z różnych powodów odpada tylu graczy, a trening "odwróconych" będzie trwał dużo dłużej (według moich obliczeń nie mniej niż 8 sezonów) to ile Twoim zdaniem zawodników odpadnie po drodze? Albo inaczej.. jak uda Ci się znaleźć tylu zawodników, a przede wszystkim chętnych menadżerów do treningu "odwróconych"? Jeśli już "odwróceni" mieliby coś wnieść w walce o ME, czy MŚ to trzeba do tego wielu sezonów. Kadra NT kształtowała się sezonami i dalej jest w niej wiele braków. Natomiast wygląda na to, że Ty chcesz całą reprezentację "odwróconych" stworzyć z zawodników z jednego lub dwóch sezonów, zdobywamy ME i najlepiej MŚ i "odwróceni" do wyrzucenia:D:D:D Komu wydaje się to realne?:)
A dlaczego akurat 200cm? Przecież to nie kuchnia pani Brodzik, gdzie bierzesz "na oko". Przecież to się da dokładnie wyliczyć (jeśli masz oczywiście poprawne dane odnośnie tego jak wzrost wpływa na trening).

Ponieważ tak wynika z mojego doświadczenia. W BB niczego nie można być pewnym na 100%. Trzeba opierać się na swojej intuicji. Nikt tutaj nie robi za Urząd Statystyczny i nie kreśli wykresów. To samo jest z planami treningowymi. Tak jak teraz trenujemy trenuje się od dawna...albo nawet od zawsze. Plan jest sprawdzony i nie za bardzo skomplikowany. Poza tym każdy zawodnik jest inny, dlatego rozpisywanie jednego uniwersalnego planu mija się często z celem. Od Ciebie też nie wymagam planu uniwersalnego. Zależy mi jedynie na ocenie czasu trwania treningu "odwróconych" i tylko tego do Ciebie oczekuję w tym momencie. Przy normalnych wiadomo, co ile mniej więcej trwa i łatwo sobie wszystko przewidzieć. Natomiast plan "odwróconych jest rewolucyjnym planem. Zanim się go podejmiemy trzeba wszystko dobrze sprawdzić, bo jeśli już mamy z tym planem startować to na maksa, a nie z 18 zawodnikami. Jeśli będziemy podchodzić tak minimalistycznie to nie widzę żadnych szans na powodzenie tej akcji. Jak z tych 18 wyjdzie chociaż 2-3 porządnych zawodników to będzie sukces...a to dużo za mało, żeby myśleć o tytułach
Widziałem modele PF-ów, które wymagają 20 skoków w skillach górnach... Na pewno JS, na pewno OD, skoro center trenuje PS do PF powinien tym bardziej, dodatkowo PF na pewno potrzebuje więcej DV+HN.

Owszem ale zauważ, że Twój PG musi zaliczyć, aż 22 skoki skilli, których normalnie nie musiałby trenować + wszystko to co zwykle, no i minus OD...ale akurat zamiana OD na ID jest tutaj na minus, ponieważ OD skakałoby szybciej. Jest jeszcze jeden bardzo ważny argument na korzyść normalnych: skoki bocznych skilli. U normalnych każdy bok jest plusem, zaś u "odwróconych" nie każdy.

This Post:
00
150077.234 in reply to 150077.233
Date: 7/7/2010 1:41:53 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Zarzuciłeś mi, że chwalę się mocą. I Twój zarzut nie miał nic wspólnego z odwróconymi tylko dotyczył mojej mocy. To moja obrona też nie ma nic wspólnego z odwróconymi

O nie nie...Pisałeś o swojej mocy w kontekście odwróconych Panie "magic", a ja przy "odwróconych" Twojej mocy nie widzę.
I tyle konkretów. A ja o swoim pomyśle rozmawiam ze wszystkimi, także oponentami, jak Ty. Taka różnica.

A ja zaszyłem się na czas wyborów i z nikim nie rozmawiałem...Tak się akurat składa, że odpowiedziałem na najwięcej pytań ze wszystkich wyborców, więc coś interesującego musiałem pisać...nie pitol;-P

From: oskar4

This Post:
00
150077.235 in reply to 150077.234
Date: 7/7/2010 1:57:49 PM
Overall Posts Rated:
1010
Panie Kozlik i drogi Kingu - czy moglibyście zaprzestać wzajemnych ataków na siebie? Naprawdę nie jest mi przyjemnie, gdy po ciężkim dniu, wchodzę - patrzę, a tam wątek wyborczy Kozlika podbity 20 razy. Patrzę - może przeczytam coś ciekawego, ale niestety jak zwykle nic ciekawego, tylko wzajemne udowadnianie swoich i tak nie zawsze słusznych racji. Hehe, jak tak ma wyglądać ta przereklamowana dorosłość, to ja się nie pcham. :P

From: Hawkeyed

This Post:
00
150077.236 in reply to 150077.235
Date: 7/7/2010 2:14:46 PM
Overall Posts Rated:
7474
To nie dorosłość tylko męskość ;)
Dorosłe kobiety, by się tak nie zachowywały.

Już dawno by się pozabijały

Advertisement