BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] Dyskusja ogólna (sezon 15)

[NT] Dyskusja ogólna (sezon 15) (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
171604.238 in reply to 171604.237
Date: 1/22/2011 7:21:04 PM
Overall Posts Rated:
12061206
A m4ti nie zrobił? Też sprawdzał całą masę zawodników.. Ponoć baza była super.

Mimo wszystko wolałem się upewnić. To jest opinia Matiego.
Ja z Matim współpracowałem jak był selekcjonerem. On ze mną też będzie współpracował podczas mojej kadencji. Dostałem od niego super materiały.
Ale to nie znaczy, że muszę się z nim we wszystkim zgadzać. I to nie znaczy, że już nic nowego w kadrze nie może się pojawić. Może i będzie się pojawiać, bo tak jak pisałem, dużo pracy włożę w rozwój.

Zdaje się, że mi to napisałeś, w poprzednim poście do mnie :)
Jeżeli za wysokie uznać ligi I i II to z obecnego składu zostałoby.. 5 GMów. Nie wspominając o tym, że BBków trzeba by wykopać, bo też w wysokich ligach grają ;) No i najlepiej to wogóle wszystkich z I i II lig zdegradować, skoro są tak wysoko to musieli po drodze coś kręcić.. ;) Można by to dotąd dociągnąć, prawda? ;)

No właśnie, chyba złapałem, że zauważyłeś absurd. To powinieneś też zrozumieć absurd w mojej sytuacji.
Ja żadnych reguł nie złamałem i staram się wypełniać obowiązki tak jak mogę najlepiej.

i jestem przeciwnikiem merytorycznych dyskusji..

Jasne że jesteś.


Zmieniając temat, nie wiem co oznacza dwukropek poziomy, który pojawia się bardzo często w Twoich postach. Znam pionowy. Ale poziomy? Nie wiem czy to jest przeciągnięta kropka czy niedociągnięty trzykropek. A to zmienia trochę interpretację wypowiedzi.

This Post:
00
171604.239 in reply to 171604.236
Date: 1/22/2011 7:25:39 PM
Overall Posts Rated:
7474
Już kiedyś był skaut, który twierdził, że trenuje pięknego zawodnika dla kadry, a potem okazało się, że wcale nie był taki piękny ani pięknie trenowany ;-)

Nigdzie nie napisałem, że trenuję kogoś, kto będzie grał w kadrze.
Ty za to twierdzisz, że nie trenuję nikogo zgodnie z proponowaną przez siebie ideą.

Wystarczy popatrzeć w Twój skład. Młodszych zawodników (tych U21) można ocenić po samej pensji, wieku i potencjale. Oni nawet nie załapaliby się na przegląd VJ, a on miał progi ustawione dużo niżej niż ja ;-)

Po pensji? A to ciekawe.

Starszych - jest tylko jeden ciekawy - Tatomir. Tego można sprawdzić w bazie (poprawka, ja mogę) ;-)
Piszemy sumy? ;-) Jeszcze go nie sprawdziłem ;-) Gram w ciemno ;-)

Tatomira dostałem wraz z klubem. Miał wtedy 20 lat. I wyglądał na starcie gorzej niż Erazmus. Tyle, że miał wyższy potencjał. Gdybym zastosował się do myśli szkoleniowej znanej z HT powinienem się był go pozbyć a już na pewno nie trenować. Bo przecież za stary.
Coś mnie jednak tchnęło, że jego trening w przyszłości będzie korzystny dla mojego klubu.
Jedno jest pewne.
Tatomir nigdy nie zagra w kadrze.
Są od niego lepsi jak Swiatczak czy Markiewka.

Hmmm... widzę jeszcze Sapikowskiego. Kurcze, o tym nie pomyślałem. 42k ale go chyba nie sprawdzałem, nie pomyślałem o 31-latkach. Mój błąd. Jest nauczka na przyszłość, sprawdzać starszych niż 30 lat.

Ta, C z pensją 42k przydatny dla kadry.
Okej, zabawmy się.
Rozłóż skille na tyle interesująco, żeby 42k zawodnik z pozycją domyślną C był przydatny dla kadry.
Pokaż mi magię ;)

Jeśli jednak twierdzisz, że w Twoim składzie może być jakiś potencjalny reprezentant (chociaż za bardzo tego nie widać) to tym bardziej utwierdzasz mnie w przekonaniu, że warto było zrobić ten przegląd.

Mylisz się.
W moim składzie są zawodnicy trenowani wg mojego modelu.
I żeby którykolwiek z nich był przydatny choć w kilku spotkaniach kadrze musi najpierw przejść długą, żmudną drogę treningu - podobną do tej, jaka jest udziałem graczy z MTR. Czego przed żadnym z właścicieli nie ukrywam. Za to z przyjemnością przyjmuję od nich wiadomości o chęci przebarwiania kolejnych ze skilli.
Ale gdy już będzie przydatny kadrze to na pewno nie będzie miał chilijskiej pensji.

This Post:
00
171604.240 in reply to 171604.185
Date: 1/22/2011 7:27:07 PM
Fragmin Team
III.7
Overall Posts Rated:
11191119
P.S. Szulkin Ty też oglądnij! Na końcu są cycki!

Nie wiem, może ja się nie znam, ale tego dowcipu nie ogarnąłem...

This Post:
00
171604.242 in reply to 171604.241
Date: 1/22/2011 7:31:09 PM
Fragmin Team
III.7
Overall Posts Rated:
11191119
Banan - a Ty jeszcze nie śpisz??????????????????? :)

This Post:
00
171604.244 in reply to 171604.238
Date: 1/22/2011 7:33:08 PM
Overall Posts Rated:
188188
No właśnie, chyba złapałem, że zauważyłeś absurd. To powinieneś też zrozumieć absurd w mojej sytuacji.
Ja żadnych reguł nie złamałem i staram się wypełniać obowiązki tak jak mogę najlepiej.

Zdaję sobie sprawę z tego, że selekcjoner przegląda graczy dlatego też po raz już chyba trzeci pozwolę sobie wyrazić nadzieję, że przysłuży się to naszej kadrze, pomimo sporych kontrowersji i istnienia baz m4tiego, przy których miałeś ponoć swój udział :)

i jestem przeciwnikiem merytorycznych dyskusji..

Jasne że jesteś.

Jestem? No, czasami zdarza mi się wodę lać, cóż.. ;)

Zmieniając temat, nie wiem co oznacza dwukropek poziomy, który pojawia się bardzo często w Twoich postach. Znam pionowy. Ale poziomy? Nie wiem czy to jest przeciągnięta kropka czy niedociągnięty trzykropek. A to zmienia trochę interpretację wypowiedzi.


Takie moje jakieś spaczenie, niedociągnięty wielokropek. Normalny wydaje mi się jakiś taki przydługi, więc jak piszę jakieś dłuższe (od jakiegoś czasu te krótsze także) posty/maile/SMSy to skracam wielokropek, oszczędność miejsca ;p

This Post:
11
171604.245 in reply to 171604.239
Date: 1/22/2011 7:55:06 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Rozłóż skille na tyle interesująco, żeby 42k zawodnik z pozycją domyślną C był przydatny dla kadry.

7 - 11 - 11 - 13 - 11 - 11 == 11 - 11 - 11 - 11 == 9 - 20 - 20
Domyślna pensja wg starego kalkulatora
C=36788
PF=36467
PG=35061
Reszta (SG i SF) dużo niższa.
Obecnie pensja byłaby 10% niższa (jakieś 32-33k).
SS = 108.
Już z obecnymi skillami byłby to zawodnik, który w sprzyjających okolicznościach mógłby zagrać w kadrze. Jeszcze mu można dołożyć trochę skilli (bo pensja jest o 22% niższa niż limit, który podałeś), ale nie chce mi się bawić. Na pewno można dołożyć bloki +2, wtedy pensja (stary kalkulator) będzie równa 42245 (dla C, najwyższa) i SS będzie równe 110.
I trzeba pamiętać też o tym, że ten zawodnik przez sezon mógłby jeszcze potrenować i spokojnie zrobić SS>110. A przez prawie dwa sezony (gdy będzie półfinał z Chile) mógłby mieć nawet SS=120 (nie dotyczy to oczywiscie 31 latka, ale 25-latka już spokojnie).
Dla przypomnienia - w momencie sprawdzania okazało się, że nie mamy żadnego zawodnika z SS>=120 i mamy 9-ciu z SS>=110.

Mylisz się.
W moim składzie są zawodnicy trenowani wg mojego modelu.

Ale poza kadrowym projektem MTR. Poza kadrowy model (na użytek klubu) mnie, jako selekcjonera, nie interesuje.

This Post:
00
171604.246 in reply to 171604.192
Date: 1/22/2011 10:00:04 PM
Overall Posts Rated:
299299
.

Kozlik4 jest świetnym managerem, jeszcze lepszym skautem, niektórzy managerowie nie chcą innego skauta;] Zygmuntowski to jest jego dzieło, to on go prowadził od poczatku i to dzięki niemu i managerowi zawodnika mamy takiego super SFa. Z tego co pamiętam co Perko i Ferkaluk też z pod jego ręki wyszli więc ocenianie go na postawie jednego zawodnika jest błędem. Fakt faktem ze jakbym miał wczesniej porządna bazę to by pewnie całej afery z Węgrzynem nie było ale to nie jest ważne.
Ten rocznik nie był stracony i nadal nie jest. Porażką też tego nie można nazwać.

Ludzie szanujmy się!!!


+1 :) Dokładnie to był chyba jeden z lepszych skillowo roczników pod koszem :) Poza tą trójką był jeszcze Buła, Haiss, Pankiewicz (cała trójka marny potencjał do NT), Kolpaczynski (nie grał ze względu na formę). No i Luder, ale jego akurat Kozlik nie prowadził. Węgrzyn w U21 grał głównie dzięki dobrej formie, bo skillowo był mniej więcej 5 Centrem :D

From: Jax

This Post:
00
171604.247 in reply to 171604.245
Date: 1/23/2011 4:26:16 AM
Overall Posts Rated:
773773
Nie było by tej całej dyskusji tutaj gdybyś grzecznie na forum zapytał w stylu : Panowie chcę zrobić bazę zawodników dla dobra kadry przedział poszukiwań będzie taki a taki pomoże nam to osiągnąc lepsze wyniki . Zgadzacie się ?

Była by jakaś normalna dyskusja i podejrzewam ze jakiś kompromis by sie dało osiągnąć , a Ty zrobiłeś to oczywiście w swoim stylu , wiedząc co sie działo na forum gdy tego typu akcja była prowadzona poprzednim razem .



Chciałbym też ale myśle nie tylko ja abyś publicznie zadeklarował się że więcej razy tego typu ściąganie danych nie będzie miało miejsca .



Last edited by Jax at 1/23/2011 4:26:41 AM

From: m4ti_

This Post:
00
171604.248 in reply to 171604.201
Date: 1/23/2011 4:39:27 AM
Overall Posts Rated:
2121
Jednocześnie wydało się też wtedy, że coś jednak z tymi bazami było nie tak. A przecież to był rocznik kozlika i podobno on był świetnym skautem - więc skoro tak, to bazy powinny być świetne. A tu nagle okazuje się, że nie było porządnej bazy.

Za bazy odpowiada selekcjoner a nie poszczególny skaut. To on ma "władzę" nad skautem i to on powinien dbać oto aby byly takie jakie powinny być. Nie było takiej bazy to fakt ale to nie kozlika powinieneś atakować za to.

Ja proponuje zrobić jakiś BB zlot w Krakowie czy gdzies;] Spotkać się, pograć w kosza, wyjaśnić sobie pewne sprawy, dać sobie po mordzie i potem już kultularnie się zarąbać;]

Advertisement