BuzzerBeater Forums

BB Poland > NT - zmiany

NT - zmiany

Set priority
Show messages by
This Post:
00
241966.25 in reply to 241966.24
Date: 6/3/2013 7:00:47 AM
Overall Posts Rated:
179179
Widoczny blok to tylko jeden z skutków działania bloków. Jak raczył kiedyś napisać BB-Charles:

(93604.480)

Shot blocking currently does four major things in the game.

1) It helps a defender block some shots, which reduces their chances of going in to zero.

2) It helps a defender alter some shots, which reduces their chances of going in substantially but not to zero.

3) It contributes to the team inside defense rating, which is used as part of the calculation during every defensive possession not resulting in a back-court steal.

4) It allows quicker improvement in related skills during training.



Na podstawie powyższego to co widzimy w statystykach to tylko jeden z elementów działania bloków.

Dlatego uważam że bezsensu jest tylko na podstawie liczby bloków ocenianie ich skuteczności. Zresztą podobnie rzecz ma się z liczbą asyst.

From: Pewu

This Post:
00
241966.26 in reply to 241966.25
Date: 6/3/2013 8:17:00 AM
Overall Posts Rated:
914914
Ale to co Ty wkleiłeś kompletnie nie odnosi się do tego co ja napisałem ;) Twój wycinek tekstu definiuje blokowanie w grze, jak funkconuje, za co jest odpowiedzialne itp.. Z kolei w moim meczu blok nie był podpisany. W ujęciu statystycznym, to co zostało uznane jako "nie trafił" chwilę później trafiło do boxscore meczowego jako zaliczona czapa. Czyli jak ktoś analizuje liczbę bloków na podstawie play-by-play to matematyka może mu się nie zgadzać ;) Chodzi o sam podpis, bo to że był blok nie wymaga dodatkowych wyjaśnień, ale jako mało "bug" można nazwać, że nie zostało to odnotowane.

From: Mario

To: Pewu
This Post:
00
241966.27 in reply to 241966.26
Date: 6/3/2013 11:00:00 AM
Overall Posts Rated:
605605
Czyli coś mogłem mieć racje z tym że cześć nie trafionych rzutów przeszło pod statystykę że zablokowany rzut :/