BuzzerBeater Forums

BB Poland > [U21] Dyskusja ogólna

[U21] Dyskusja ogólna (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
138116.26 in reply to 138116.25
Date: 3/29/2010 3:05:55 PM
Overall Posts Rated:
99
hmmm ale ja nigdzie nie widziałem info BBeków że podnieśli progi pensji, chyba że coś przegapiłem niech ktoś mnei poprawi.

This Post:
00
138116.27 in reply to 138116.20
Date: 3/29/2010 3:06:56 PM
Overall Posts Rated:
188188
Dziękować :)
Czy ta legenda ma podania 5? Jeśli tak, to jak dla mnie super :) Szkoda tylko trochę czarnej góry i brak bloków..

@oskar4: Poniekąd :)

This Post:
00
138116.28 in reply to 138116.24
Date: 3/29/2010 3:08:38 PM
Overall Posts Rated:
296296
a propo Hatcheta, nie wątpię, że jest świetnym trenerem i tworzy jednych z najlepszych, mam nadzieję, że za jakiś czas najlepszych w Polsce speców od Runa ale ztego co wiadomo Radoń ma taką pensję przez 3 główne skile. można spowolnić aż taki wzrost pensji przez bardziej rozłony tronieng na DV, PS itp.

This Post:
00
138116.29 in reply to 138116.28
Date: 3/29/2010 3:11:39 PM
Overall Posts Rated:
99
Z Radoniem sprawa jest prosta, gdybym dostał gracza z 6 w D, H, to nie jechał bym mu wcale "boków", taki zawodnik miałbym jechane ciągle skille główne. Teraz będę się bawił w boki u Radonia i dla mnie to strata treningu, ale wyniak ona z niedoskonałości Radonia.To tylko pokazuje ile nam brakuje do maksymilizacji treningu u graczy.

This Post:
00
138116.30 in reply to 138116.24
Date: 3/29/2010 3:12:50 PM
Overall Posts Rated:
2020
Ooo został wspomniany mój zawodnik :) 3 sezony go trenowałem i nadal trenuję właśnie dla takich chwil :D Nie no joke ;P Ale na poważnie to myślę że te 3 sezony treningu nie poszły na marne i Radek troszkę pomoże reprezentacji juniorów w tym sezonie, o ile zostanie powołany :)

This Post:
00
138116.31 in reply to 138116.28
Date: 3/29/2010 3:23:16 PM
Overall Posts Rated:
7474
Ale co jest celem pod U-21? Spowolnienie wzrostu pensji, żeby nie zablokować potencjału? Czy też może stworzenie jak najbardziej rozwiniętych w głównych umiejętnościach zawodników na dane pozycje? Jestem przekonany, że mój zbilansowany wychowanek z rozłożoną pensją będzie przegrywał rywalizację o miejsce w składzie z innym, który będzie wyciągnięty do maksimum. Dodam jeszcze tylko, że mój allstar który miał być SG najprawdopodobniej będzie zmuszony przez większość sezonu za sprawą swojego potencjału do trenowania PS, chociaż lepiej byłoby gdyby trenował swoje rzuty bądź też obronę na dystansie. W ten sposób będzie z pewnością za słaby na SG i mimo, że niemal przekwalifikuje się na PG to na tę pozycję też oczywiście będzie już za słaby. Wielokrotnie czytałem, że pod kątem U-21 nie ma czasu na boki. Bo nie ma. Trening jest ograniczony czasowo. Jest limit wieku i tyle. Decydując się na allstarów w dodatku wg mnie można nałożyć sobie limit potencjału.

Przeglądam właśnie kadry różnych nacji i np. Włosi czy Izraelczycy obwodowych zawodników w wieku 21 lal z pensją ok. 50 tys. tworzą na pęczki. Co oznacza, że wytrenowwanie takiego zawodnika nie jest jakąś wielką trudnością. Gdyby każdy z nich był allstarem ile czasu jeszcze mógłby wydajnie trenować?

This Post:
11
138116.32 in reply to 138116.30
Date: 3/29/2010 3:51:58 PM
Overall Posts Rated:
7474
Został wspomniany bo na to zasłużył

Widzisz, ja też trenowałem trzy sezony. W tym czasie miał dwutygodniową kontuzję. I może nawet lepiej, że ją miał, bo gdyby nie ona to w tym sezonie to już jako SG raczej by sobie nie potrenował ;)

- Potrzebowałem trzech sezonów, żeby się przekonać że trenowałem niewłaściwego zawodnika.
- Co z nim nie tak? Że jest rudy? Będzie trudniej o kontrakty reklamowe? - zapytał prezes.
- Nie, nie o to chodzi - smutno wystękał trener Maksymowicz.
- Musiał nadrabiać braki w treningu?
- Nie, nawet nieźle wyglądał gdy po raz pierwszy pojawił się w klubie.
- To co z nim nie tak?
- Źle oceniłem górną granicę jego możliwości trenigowych.
- Co chcesz przez to powiedzieć? - poderwał się z fotela zaniepokojony prezes.
- Panie prezesie... Trzeba będzie wprowadzić zmiany w budżecie. Ponieważ wpływy mogą nie okazać się takie jak zakładaliśmy.
- Jak to? Dlaczego?!
- Marcin nie będzie wiodącą postacią młodzieżowej kadry. Nie będzie nawet najlepszym strzelcem ligi. Już nic więcej z niego nie wycisnę. Ale to nie moja wina. Dyrektor sportowy mógł znaleźć bardziej perspektywicznego zawodnika.
- Wynoś się!
- Ale panie prezesie... Obiecuję, że dzięki niemu się utrzymamy...
- Obiecujesz? Nie masz wyboru. Court Boguszów ma Podniesińskiego a ty mi obiecujesz utrzymanie? Zejdź mi z oczu, powiedziałem.

;)

From: piotras

This Post:
00
138116.33 in reply to 138116.26
Date: 3/29/2010 4:03:43 PM
The In Your Face Dunkers
IV.3
Overall Posts Rated:
117117
hmmm ale ja nigdzie nie widziałem info BBeków że podnieśli progi pensji, chyba że coś przegapiłem niech ktoś mnei poprawi.

(130305.37) odpowiedź BB-ka, którą ja rozumiem tak, że można przyjąć wzrost progu pensji (która nota bene nie jest jedynym wyznacznikiem zablokowania). Może zrozumiałem tak jak chciałem, wtedy mnie poprawcie, ale na moje tak to wygląda.

A co do wywalenia All-Starów to chyba najlepiej jakby Leszek się wypowiedział jak to wyglądało w zeszłym sezonie, bo jeśli musimy się ubezpieczać luki w składzie All-Starami to niestety musimy w tym trwać, ale jeśli nasza społeczność jest już na tyle rozwinięta, że starczy nam wieloletnich+ do wyboru, do koloru to inna sprawa.

This Post:
00
138116.34 in reply to 138116.33
Date: 3/29/2010 4:17:53 PM
Overall Posts Rated:
296296
ja wnioskuje że blok będzie przy wyższej pensji tak żeby ilośc skili przed i po zmianach były takie same. w sensie można przy tym samym potencjale zrobic takiego samego gracza tyle, że teraz będzie więcej zarabiał.

This Post:
00
138116.35 in reply to 138116.32
Date: 3/29/2010 4:19:11 PM
Overall Posts Rated:
2020
Hehe u mnie w klubie ja jako menadżer nie mogę się dogadać z trenerem bo jest z Azerbejdżanu :D Ale naprawdę szkoda że trafiłeś tylko na allstara. Moim zdaniem wieloletnia gwiazda to jest minimum. Tak jak przeczytałem teraz posta BB-Charlesa, którego zarzucił piotras3 to wydaje mi się że nie wszystko stracone w związku z Twoim Erazmusem ;) Z tego co zrozumiałem to pensje się podniosły lecz granica potencjału nie zależy od pensji ale od skilli. Dajmy na to że jeśli nie byłoby update'u pensji to Twój zawodnik zarabiałby teraz ponad 30 tys. Wcześniej potencjały były określone na podstawie pensji bo było wiadomo mniej więcej przy jakich skillach jest jaka pensja. Teraz wszystkie pensje podrosły to moim zdaniem trzeba przyjąć że granice potencjału tez podrosną o tyle procent o ile podrosła pensja. O kurde to chyba mój najdłuższy post w karierze BB ;)

This Post:
00
138116.36 in reply to 138116.35
Date: 3/29/2010 4:27:08 PM
Overall Posts Rated:
7474
Wg mnie zarówno marcinfivb jak i Ty macie rację, ale... Po pierwsze wg mnie przeszacowałeś różnicę pensji. 45 tys. a 30 tys.? Nie wydaje mi się. Pensję Erazmusa sprawdzałem na jednym z popularnych kalkulatorów (a on na pewno nie jest zaktualizowany) i jaki wynik uzyskałem? Bardzo zbliżony do tego, jaki Marcin dostał po aktualizacji. Pensja jest może o 1 tys. wyższa od wyniku. Zaledwie.

Jeżeli chodzi o tą cytowaną tabelkę z Globala, z której dane podobno się zgadzały co do granic potencjałów to ona powstała dzięki BB-kom? Czy też za sprawą doświadczeń samych użytkowników? Zmierzam do tego czy te dane zostały podane na tacy czy ktoś musiał je zbadać i odkryć? Bo jeśli w grę wchodzi druga możliwość to znaczy, że nie pozostaje nic innego jak się przekonać.

Advertisement