BuzzerBeater Forums

BB Poland > Zmiany, zmiany

Zmiany, zmiany

Set priority
Show messages by
From: Dejvidd

To: Jax
This Post:
00
93610.26 in reply to 93610.24
Date: 6/2/2009 2:48:20 PM
Overall Posts Rated:
188188
Jakby Szanowni Prezesi nie wołali nie wiadomo jakich kokosów to o wiele mniej by wypłynęło..

From: Jax

This Post:
00
93610.27 in reply to 93610.26
Date: 6/2/2009 2:53:01 PM
Overall Posts Rated:
773773
ceny są chore to fakt . bo moim zdaniem ekonomia gry jest zachwiana , jest to bardzo podobna sytuacja do tej z HT z przed paru sezonów .

From: al_said

To: Jax
This Post:
00
93610.28 in reply to 93610.27
Date: 6/2/2009 3:52:31 PM
Overall Posts Rated:
88
Ale takiego C od zera to aż miło kupić (4848085):)

From: Wang

This Post:
00
93610.29 in reply to 93610.28
Date: 6/2/2009 5:30:47 PM
Overall Posts Rated:
22
i koniec licytacji o dobrej godzinie :) mi sie udało z FA kupic ostatnio 2 fajnych dosc:D
(4618025) 750k
(2307339) 1.5mln - troche stary ale zasługiwał wg mnie ;)

This Post:
00
93610.30 in reply to 93610.29
Date: 6/2/2009 6:11:48 PM
Overall Posts Rated:
44
Co do tych wszystkich zmian. Jedna mi przyszla do glowy. Odnosnie meczy, to trener decyduje jakie wprowadza zmiany itp. A gdybysmy to my ustalali ile maja grac minut poszczegolni zawodnicy. Wprodzadzic rotation w skladzie, mielibysmy wiekszy wplyw na to co dzieje sie w danym meczu. Przy trudniejszych spotkaniach pierwsza piatka gralaby dluzej, przy latwiejszych rezerwy.

This Post:
00
93610.31 in reply to 93610.30
Date: 6/2/2009 6:18:41 PM
The In Your Face Dunkers
IV.3
Overall Posts Rated:
117117
To chyba nigdy nie wejdzie w życie,dopóki gramy w managera,a nie w managera+trenera... A zlikwidowanie FA to zupełna porażka, szczególnie w okresie kiedy podskoczą pensje zagranicznych. Zmniejszy się możliwość dokonania poważniejszych zmian. A to,że kasa idzie w kosmos...A skąd tak naprawdę przyszła?? :)

This Post:
00
93610.32 in reply to 93610.31
Date: 6/2/2009 6:49:53 PM
Overall Posts Rated:
44
Manager managerem i trener trenerem. Nie chodzi o to by w trakcie meczu zmieniac zawodnikow. Mecz zostawmy trenerowi, powiedzmy mu tylko ile minut ma grac poszczegolny zawodnik

A co do FA, zgadzam sie z piotrasem3. Jesli wartosci zagranicznych beda wieksze, i priorytetem bedzie sciaganie grajkow krajowych to ceny na TLu beda jeszcze bardziej kosmiczne niz teraz i nic nie dadza nowe kontarkty z tv, hale i itp.
A w BB nie ma przeciez opcji wziecia kredytu :/

Do tego to co sie dzieje w drafcie, na wszystkie druzyny przypada 4-5 godnych treningu chlopakow. Kluby, ktore zaczynaja przygode beda mialy tak przerabane, ze szkoda gadac, a ci, ktorzy trenuja od paru sezonow, beda ciagle mistrzami, dopoki dopoty ci goscie nie skoncza kariery.
Wychodzi na to ze ambitny czlowiek ktory przygode z BB zaczyna od piatej ligi, bedzie musial (teoretycznie) dwa sezony konczyc na miejscach w dole tabeli, tylko po to by z draftu cos dobrego wyciagnac. Potem awans i trzy, cztery sezony, zeby zlapac grajkow z draftu i az po 3 latach (rzeczywistych) bedzie mogl myslec o 2 lidze.
Ja pier*ole, paranoja

Last edited by melerowy at 6/2/2009 6:51:23 PM

From: aimar

This Post:
00
93610.33 in reply to 93610.32
Date: 6/3/2009 1:44:00 AM
Overall Posts Rated:
16491649
Moj kolega zrobil inaczej.Zeszly sezon zaczol w Vtej lidze,za kase na start kupil 4 sredniakow do treningu plus 2 niezlych juniorow ktorych mial w skladzie na start,wyszlo ze ma do dyspozycji 6 niezlych juniorow do treningu.
Nie bawil sie w jakies gierki typu : musze przegrac jak najwiecej meczy ,znalesc sie nisko w tabeli i zgarnac najlepszych juniorow w drafcie,tylko zaczol lac wszystkich wkolo az milo i z bilansem 21-1 wygral swoja lige,potem PO i awansowal.
Czyz nie mozna tak?
wlasnie przegladam jego nowa IV lige i o utrzymanie nie musi wcale drzec,a powiem wiecej: moze walczyc nawet o miejsce w PO.
Jak widzisz nie trzeba wcale wegetowac na dole tabel nizszych lig

Last edited by aimar at 6/3/2009 1:46:15 AM

This Post:
00
93610.34 in reply to 93610.32
Date: 6/3/2009 2:26:30 AM
Overall Posts Rated:
145145
A wg mnie brzmi to właśnie całkiem nieźle :)
Paranoją byłaby sytuacja, w której klub z V ligi w 3-4 sezony ląduje w II. Myślę, że z tymi 3 latami rzeczywistymi to trochę przesadziłeś (to prawie 12 sezonów BB), ale trochę to może potrwać.

Mam wrażenie, że ogólnie podejście wielu osób (tych ambitnych) jest takie - cel główny to szybki awans do PLK, a takim układzie trzeba kupić najlepszych możliwych graczy (świetne staty i potencjał) oraz członków personelu - choć nie wiem za co :) tuż po rozpoczęciu przygody w BB, trenować ich na maksa (czyli płacić im kosmiczne pensje), kogoś tam z trejnisiów sprzedać, kupić 1-2 graczy z totalnie wypasioną piątką gromić wszystkich i pchać się do góry. A na to faktycznie potrzebna jest kasa, której wg mnie kluby z niższych lig nie powinny mieć :) Więc narzekanie, że jej nie mają, jest zbędne :D (i nie chodzi mi tu o Ciebie)

Osobiście uważam, że śmiało można kupić nieco słabszych graczy (niższe umiejętności a wyższy potencjał, lub odwrotnie) - za wcale niewysokie pieniądze (bo tuż po drafcie są na TL niemalże za darmo). Potrenować ich tyle na ile klub stać (lub pozwala potencjał). Stworzyć sobie graczy akuratnych np. do III ligi (bo różnica między IV a III jest niewielka, a w V większość to boty). Kogoś tam sprzedać, kupić znowu zawodników za słabych może na II czy I ligę, ale odpowiednich na tę III (albo nowych juniorków do treningu) i zbudować całkiem przyzwoity skład odnoszący sukcesy wcale nie na takim łatwym poziomie. W międzyczasie wygrywając mecze można zarobić całkiem niezłą kasę, trochę odłożyć i kupić wreszcie super młodych graczy (chyba, że będzie się miało farta w drafcie), z których powoli będzie powstawał zespół gotowy do walki o II ligę, a z czasem może i o I.
Fakt - trochę to musi potrwać, ale dla mnie osobiście ma to większy sens. Mówiąc krótko - budowanie klubu małymi kroczkami, a nie wielkimi skokami. Celowanie w nieco wyższy poziom rozgrywkowy, a nie od razu w czołówkę kraju.

Przerażający jest fakt, kiedy kluby z niższych lig nie mając żadnych sensownych dochodów mają zadłużenie na kilkaset tysięcy, bo muszą płacić ogromne pensje zawodnikom (i personelowi - a po to są trenerzy z niższymi niż 5 poziomami, żeby kluby z niższych lig mogły ich zatrudniać :) licząc, że szybko awansują wyżej i wyjdą na prostą. Gorzej, jak znajdzie się jeszcze lepszy (lub po prostu zabraknie odpowiedniej wiedzy i umiejętności) - wtedy kończy się bankructwem lub w najlepszym przypadku sprzedażą zawodników za grosze. I wtedy piszą do GM'a - "co mam zrobić, mam zadłużenie na ..... tysięcy, nikt nie chce kupić moich zawodników..." itp. :D Tyle, że nie wspomni o tym, że kupił ich za kosmiczne pieniądze przepłacając dwa razy, a woła za nich jeszcze więcej :). Nie powie o tym, że zrobił to bo zaczął w V, a już za 3 sezony chciał być w II. Po prostu był "ambitny" :D

Pewnie, że drużyny, które grają od początku (lub bardzo długo) mają lekką przewagę nad tymi dopiero co zaczynającymi, bo wystarczali im dużo słabsi zawodnicy do awansu. Ale jak były tylko trzy ligi, to nie powinno to nikogo dziwić.

Co do FA to tak jak pisałem wcześnie - powinni zostać i tyle.
A Twój pomysł z określaniem minut jest całkiem fajny, choć wątpię, aby go BB'cy wprowadzili w najbliższym czasie - bo to by wymagało jeszcze określenia, w których minutach meczu ma grać, co w przypadku kontuzji, fauli itp. W HT dosyć długo trzeba było czekać na możliwość zmian w trakcie meczu, a tu silnik gry ma chyba nieco więcej roboty niż tam (bo w HT jest tylko 10 akcji).

No, to się rozpisałem z rana, a teraz pewnie spadną na mnie słowa krytyki i sprzeciwu ;)

From: m4ti_

This Post:
00
93610.35 in reply to 93610.34
Date: 6/3/2009 2:34:05 AM
Overall Posts Rated:
2121
ja tam uważam, że jedyną dobra zmianą jest właśnie zlikwidowanie FA. Miliardy dolarów wyparowywało z BB, a tą kasę można by było przeznaczyć dla graczy z żywych klubów, przez to ceny powinny moim zdaniem jednak troszke się zmiejszyc bo więcej kasy będzie w obiegu niz do tej pory.

From: Khazaad

This Post:
00
93610.36 in reply to 93610.35
Date: 6/3/2009 2:35:29 AM
Overall Posts Rated:
145145
Obyś miał rację. Na razie jak patrzę na TL, to dochodzę do wniosku, że sprzedający nie znają realnej wartości swoich graczy.

Advertisement