BuzzerBeater Forums

BB Poland > [U21] Dyskusja Ogólna 2

[U21] Dyskusja Ogólna 2

Set priority
Show messages by
This Post:
00
199530.278 in reply to 199530.264
Date: 12/14/2011 10:23:38 AM
Overall Posts Rated:
270270
VJ - ok , można to i nazwać sk...stwem, jednak wciąż jest to zgodne z regułami gry. Znam też historię i wiem, że to jest robione po raz 3. Akcja jest zapewne jak piszesz skoordynowana, ale nie sądzę żeby Rosjanie robili to tylko nam z czystej zawiści bo nie lubią Polaków. Zakładam, że robią takie akcje wszystkim silnym reprezentacjom, których się obawiają bo jest to ich sposób na zwycięstwo.Czy jacyś inni selekcjonerzy narzekają na takie działania na forum selekcjonerów? Jeśli nie narzekają to albo się przed czymś takim umieją obronić albo mają dostatecznie głęboką kadrę, albo przyjmują to po męsku i grają dalej.

Na obronę przed takimi zagrywkami na szybko mam dwa pomysły:

- umówić się z jednym albo paroma managerami aby trzymali rezerwy gotówki na taki właśnie wypadek, na pewno na tym stracą jeśli będą musieli interweniować, ale jest trochę managerów, dla których ważniejsze jest dobro kadr niż jak najszybszy awans do wyższych lig.

- upewniać się, że właściciele 20 latków mają wystarczająco dużo kasy na koncie aby w następnym sezonie po updatcie pensji byli w stanie tych podkoszowych utrzymać przez cały sezon. Jeśli nie mają to albo niech skauci pomogą im ją zebrać (poprzez np. pomoc w zarządzaniu finansami), albo niech właściciel pomyśli o sprzedaniu go jako 20latka do zespołu który go utrzyma przez cały sezon. Jeśli na forum zostanie nagłośnione, że to pewniak do gry w reprze to cena na pewno podskoczy i powinna właścicielowi wynagrodzić trud jaki włożył w rozwój zawodnika do tej pory.



Ja Vinnie rozumiem, że musisz być bardzo wk...wiony, bo Rosjanie niszczą coś w co włożyłeś dużo pracy, ale czy łażenie na skargę jak w przedszkolu bo ktoś jest wobec Ciebie nie fair itp to jest odpowiednie wyjście?

Co do samego Lupy, to poszedł za niecałe 2 mln, czyli tak jakby jednak bez walki. Naprawdę nie ma w całej Polsce nikogo kto byłby w stanie trochę przepłacić za podstawowego zawodnika reprezentacji?

This Post:
00
199530.279 in reply to 199530.276
Date: 12/14/2011 10:26:35 AM
Overall Posts Rated:
270270

dla mnie, jesli kupuje się zawodnika i on gra 3 mecze maks lub wogóle nie gra, jest młody, a ktos nie robi z niego użytku to jest to oszustwo.


Oszustwo to złamanie reguł, a gdzie w regułach masz napisane, że młody dobry zawodnik musi grać w więcej niż 3 meczach?

This Post:
00
199530.280 in reply to 199530.279
Date: 12/14/2011 10:39:28 AM
Matrix Mighty Dunkers
II.4
Overall Posts Rated:
10021002
taki zdrowy rozsądek by nakazywał i o zdrowy rozsądek tu chodzi, o grę fair play między użytkownikami.

This Post:
00
199530.281 in reply to 199530.274
Date: 12/14/2011 10:50:43 AM
Overall Posts Rated:
124124


Mogę, założę sobie kilka kont i będą skupował takich zawodników ;)




Może chociaż poprosić GM o sprawdzenie IP z jakiego logował się gościu, może kilku kolesi ma drugie konta i trzymają je na takie okazje? Skoro to nie jest pierwszy raz. A znaleźć managera na już, który wyzbywa się całą drużynę i kupuje gracza po to tylko, żeby zaszkodzić innej reprezentacji, to chyba nie jest takie proste. Tak sobie głośno myślę :))

This Post:
00
199530.282 in reply to 199530.280
Date: 12/14/2011 10:53:45 AM
Overall Posts Rated:
270270
taki zdrowy rozsądek by nakazywał i o zdrowy rozsądek tu chodzi, o grę fair play między użytkownikami.


A czy ustawianie się managerów na TiE jest fair wobec reszty managerów w lidze? Nie jest, ale takie zachowanie jest tolerowane.

This Post:
00
199530.283 in reply to 199530.282
Date: 12/14/2011 10:57:27 AM
Matrix Mighty Dunkers
II.4
Overall Posts Rated:
10021002
Ci inni managerowie też mogą zagrać TiE, ustawić się, to jest całkiem inna sytuacja.

This Post:
00
199530.284 in reply to 199530.283
Date: 12/14/2011 11:27:47 AM
Overall Posts Rated:
270270
My też możemy Rosjanom niszczyć zawodników jeśli pojawi się taka okazja

This Post:
00
199530.285 in reply to 199530.278
Date: 12/14/2011 11:33:27 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231

Na obronę przed takimi zagrywkami na szybko mam dwa pomysły:

- umówić się z jednym albo paroma managerami aby trzymali rezerwy gotówki na taki właśnie wypadek, na pewno na tym stracą jeśli będą musieli interweniować, ale jest trochę managerów, dla których ważniejsze jest dobro kadr niż jak najszybszy awans do wyższych lig.



To się łatwo piszę. W praktyce takich ludzi nie ma. Ktoś poświęca się na trening swojego zawodnika albo kupuje go bo widzi korzyść dla klubu. Nie znam managera, który gra aktywnie i od tak wyrzuca 2 bańki + 100 000 tygodniowo, bo kibicuje kadrze. Tacy managerowie mogą grać w ligach I i II, bo Ci w niższych nie mają po prostu takiej kasy. Ja takich fanatyków z najwyższych lig nie znam.

Druga opcja to managerowie, którzy wyprzedali skład i nie chcą grać. Problem w tym, że jeśli nie chce im się grać to nie chce im się logować i utrzymanie w formie takiego zawodnika jest często bardzo trudne. Poza tym tacy managerowie to jednak spora rzadkość i jeśli już ktoś chce być takim półbotem to woli kupić kogoś do NT na długie lata, a nie kogoś na parę tygodni, bo po tym sezonie ten zawodnik będzie dla kadr bezwartościowy.



- upewniać się, że właściciele 20 latków mają wystarczająco dużo kasy na koncie aby w następnym sezonie po updatcie pensji byli w stanie tych podkoszowych utrzymać przez cały sezon. Jeśli nie mają to albo niech skauci pomogą im ją zebrać (poprzez np. pomoc w zarządzaniu finansami), albo niech właściciel pomyśli o sprzedaniu go jako 20latka do zespołu który go utrzyma przez cały sezon. Jeśli na forum zostanie nagłośnione, że to pewniak do gry w reprze to cena na pewno podskoczy i powinna właścicielowi wynagrodzić trud jaki włożył w rozwój zawodnika do tej pory.


Znowu wszystko się fajnie pisze w teorii. Ja się dowiedziałem, że Lupa jest na TL, jak zobaczyłęm znak $ przy jego nazwisku. Zresztą właściciel twierdził, że pewnie go nikt nie kupi, bo cena jest za duża. Ale dla takiego Ruska cena nie ma znaczenia. Jakby trzeba było to by pewnie licytował ile się da i przebił każdego z naszych wiernych fanatycznych kibiców reprezentacji ;)



Co do samego Lupy, to poszedł za niecałe 2 mln, czyli tak jakby jednak bez walki. Naprawdę nie ma w całej Polsce nikogo kto byłby w stanie trochę przepłacić za podstawowego zawodnika reprezentacji?





Z ekonomicznego punktu widzenia 2 bańki za takiego zawodnika to samobój. Praktycznie nie będzie już za wiele skakał, w tej cenie można kupić 3 a na pewno 2 świetnych podkoszowych z dużo lepiej rozłożonymi skillami i niższą pensją. Ktoś z niższej ligi tego nie zrobi, bo po jaką cholerę taki zawodnik w IV czy V lidze? Ktoś z I-II tym bardziej, bo to dla niego jeszcze większy irracjonalizm finansowy.



My też możemy Rosjanom niszczyć zawodników jeśli pojawi się taka okazja


Czy na tym ma to wszystko polegać, żeby reprezentacje niszczyły sobie zawodników?

Last edited by vinnie_jones at 12/14/2011 11:34:37 AM

This Post:
00
199530.287 in reply to 199530.285
Date: 12/14/2011 12:48:22 PM
Overall Posts Rated:
270270
Zdaję sobie sprawę "że to się łatwo pisze", ale jednak w Polsce aktywnych użytkowników jest ponad 3600 i niby nie da się znaleźć nikogo kto by uratował zawodnika, a w Rosji jest ich ledwie 620 i jednak są managerowie poświęcający swój klub dla zniszczenia zawodnika na zaledwie jeden mecz.

Te dwa pomysły, które podałem były tak na szybko wymyślone, z pewnością da się wymyślić jeszcze coś innego.


Mi po prostu nie podoba się pomysł skarżenia się bo ktoś chamsko chce zdobyć jakąś tam przewagę nad nami, albo zniwelować stratę do nas.

A co do tego:

My też możemy Rosjanom niszczyć zawodników jeśli pojawi się taka okazja



Czy na tym ma to wszystko polegać, żeby reprezentacje niszczyły sobie zawodników?


to oczywiście, że nie. To że Rosjanie zachowują się niehonorowo nie znaczy, że mamy się zniżać do ich poziomu. Wyciągnąłeś moją wypowiedź z kontekstu. Ja tylko odpowiadałem morfeuszowi, który napisał że akcja z Lupą to co innego niż umawianie się na TiE bo inni managerowie, też się mogą umawiać. No to my też możemy niszczyć Rosjanom zawodników, więc w tym kontekście żadnej różnicy między tymi sytuacjami nie ma.

This Post:
00
199530.288 in reply to 199530.286
Date: 12/14/2011 12:52:50 PM
Overall Posts Rated:
270270
Banan , kaman. Kradzież jest przestępstwem, a tu złamania regulaminu nie było (o ile oczywiście osoba koordynująca to niszczenie zawodników nie robi tego na zasadzie multikont) więc to trochę kiepski przykład.

Advertisement