BuzzerBeater Forums

BB Poland > [U21] Dyskusja Ogólna 2

[U21] Dyskusja Ogólna 2

Set priority
Show messages by
This Post:
00
199530.284 in reply to 199530.283
Date: 12/14/2011 11:27:47 AM
Overall Posts Rated:
270270
My też możemy Rosjanom niszczyć zawodników jeśli pojawi się taka okazja

This Post:
00
199530.285 in reply to 199530.278
Date: 12/14/2011 11:33:27 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231

Na obronę przed takimi zagrywkami na szybko mam dwa pomysły:

- umówić się z jednym albo paroma managerami aby trzymali rezerwy gotówki na taki właśnie wypadek, na pewno na tym stracą jeśli będą musieli interweniować, ale jest trochę managerów, dla których ważniejsze jest dobro kadr niż jak najszybszy awans do wyższych lig.



To się łatwo piszę. W praktyce takich ludzi nie ma. Ktoś poświęca się na trening swojego zawodnika albo kupuje go bo widzi korzyść dla klubu. Nie znam managera, który gra aktywnie i od tak wyrzuca 2 bańki + 100 000 tygodniowo, bo kibicuje kadrze. Tacy managerowie mogą grać w ligach I i II, bo Ci w niższych nie mają po prostu takiej kasy. Ja takich fanatyków z najwyższych lig nie znam.

Druga opcja to managerowie, którzy wyprzedali skład i nie chcą grać. Problem w tym, że jeśli nie chce im się grać to nie chce im się logować i utrzymanie w formie takiego zawodnika jest często bardzo trudne. Poza tym tacy managerowie to jednak spora rzadkość i jeśli już ktoś chce być takim półbotem to woli kupić kogoś do NT na długie lata, a nie kogoś na parę tygodni, bo po tym sezonie ten zawodnik będzie dla kadr bezwartościowy.



- upewniać się, że właściciele 20 latków mają wystarczająco dużo kasy na koncie aby w następnym sezonie po updatcie pensji byli w stanie tych podkoszowych utrzymać przez cały sezon. Jeśli nie mają to albo niech skauci pomogą im ją zebrać (poprzez np. pomoc w zarządzaniu finansami), albo niech właściciel pomyśli o sprzedaniu go jako 20latka do zespołu który go utrzyma przez cały sezon. Jeśli na forum zostanie nagłośnione, że to pewniak do gry w reprze to cena na pewno podskoczy i powinna właścicielowi wynagrodzić trud jaki włożył w rozwój zawodnika do tej pory.


Znowu wszystko się fajnie pisze w teorii. Ja się dowiedziałem, że Lupa jest na TL, jak zobaczyłęm znak $ przy jego nazwisku. Zresztą właściciel twierdził, że pewnie go nikt nie kupi, bo cena jest za duża. Ale dla takiego Ruska cena nie ma znaczenia. Jakby trzeba było to by pewnie licytował ile się da i przebił każdego z naszych wiernych fanatycznych kibiców reprezentacji ;)



Co do samego Lupy, to poszedł za niecałe 2 mln, czyli tak jakby jednak bez walki. Naprawdę nie ma w całej Polsce nikogo kto byłby w stanie trochę przepłacić za podstawowego zawodnika reprezentacji?





Z ekonomicznego punktu widzenia 2 bańki za takiego zawodnika to samobój. Praktycznie nie będzie już za wiele skakał, w tej cenie można kupić 3 a na pewno 2 świetnych podkoszowych z dużo lepiej rozłożonymi skillami i niższą pensją. Ktoś z niższej ligi tego nie zrobi, bo po jaką cholerę taki zawodnik w IV czy V lidze? Ktoś z I-II tym bardziej, bo to dla niego jeszcze większy irracjonalizm finansowy.



My też możemy Rosjanom niszczyć zawodników jeśli pojawi się taka okazja


Czy na tym ma to wszystko polegać, żeby reprezentacje niszczyły sobie zawodników?

Last edited by vinnie_jones at 12/14/2011 11:34:37 AM

This Post:
00
199530.287 in reply to 199530.285
Date: 12/14/2011 12:48:22 PM
Overall Posts Rated:
270270
Zdaję sobie sprawę "że to się łatwo pisze", ale jednak w Polsce aktywnych użytkowników jest ponad 3600 i niby nie da się znaleźć nikogo kto by uratował zawodnika, a w Rosji jest ich ledwie 620 i jednak są managerowie poświęcający swój klub dla zniszczenia zawodnika na zaledwie jeden mecz.

Te dwa pomysły, które podałem były tak na szybko wymyślone, z pewnością da się wymyślić jeszcze coś innego.


Mi po prostu nie podoba się pomysł skarżenia się bo ktoś chamsko chce zdobyć jakąś tam przewagę nad nami, albo zniwelować stratę do nas.

A co do tego:

My też możemy Rosjanom niszczyć zawodników jeśli pojawi się taka okazja



Czy na tym ma to wszystko polegać, żeby reprezentacje niszczyły sobie zawodników?


to oczywiście, że nie. To że Rosjanie zachowują się niehonorowo nie znaczy, że mamy się zniżać do ich poziomu. Wyciągnąłeś moją wypowiedź z kontekstu. Ja tylko odpowiadałem morfeuszowi, który napisał że akcja z Lupą to co innego niż umawianie się na TiE bo inni managerowie, też się mogą umawiać. No to my też możemy niszczyć Rosjanom zawodników, więc w tym kontekście żadnej różnicy między tymi sytuacjami nie ma.

This Post:
00
199530.288 in reply to 199530.286
Date: 12/14/2011 12:52:50 PM
Overall Posts Rated:
270270
Banan , kaman. Kradzież jest przestępstwem, a tu złamania regulaminu nie było (o ile oczywiście osoba koordynująca to niszczenie zawodników nie robi tego na zasadzie multikont) więc to trochę kiepski przykład.

This Post:
11
199530.290 in reply to 199530.288
Date: 12/14/2011 1:03:30 PM
Overall Posts Rated:
6565
Właściciel Lupy pewnie się niekiepsko ucieszył, że sprzedał gracza za taką kasę. Naszła mnie z tej okazji taka konkluzja, że ta cała sytuacja z Rosjanami może paradoksalnie pomóc naszej kadrze. Trzeba tylko zachęcać menadżerów do treningu młodych zawodników takim oto hasłem: "Trenuj zawodnika do kadry U21 - Rosjanie kupią go za każdą cenę!".
Jestem pewien, że zwiększyłoby to konkurencję wśród kandydatów do gry w kadrze, oczywiście nie za sezon czy dwa, ale w dłuższej perspektywie. Należałoby to jednak odpowiednio rozpropagować.

This Post:
00
199530.291 in reply to 199530.289
Date: 12/14/2011 1:40:39 PM
Overall Posts Rated:
270270
Sporo rzeczy nie ma w regułach a jednak są uznawane za nie fair.

W sumie nie wiem co Ty tak tych ruskich bronisz;)



Umawianie się na TiE też przez wielu jest uznawane za nie fair, a jednak to robisz.
Tak samo jak umyślne WO dla osiągnięcia konkretnego miejsca w tabeli na koniec sezonu.
W twoim przypadku przypomniało mi się też że kupowanie mutantów na PO / baraże też przez wielu jest uznawane za nie fair, bo zrzucasz w dół drużynę która jest normalnie prowadzona, poprzez wykorzystanie kuriozalnej sytuacji jaka jest w BB i nie ma nic wspólnego z duchem sportu.

To jest dokładnie to o co mi chodzi. Podwójne standardy albo inaczej filozofia Kalego a nie bronienie Ruskich.

Skoro to powyżej jest OK bo w końcu co nie jest zabronione to jest dozwolne to jeśli jest okazja w inny sposób zwiększyć swoją szansę na zwycięstwo i nie jest to zabronione to ta okazja też jest OK.

Osobiście nie popieram żadnegoz tych sposobów i nie skarżę się że się w mojej lidze umawiają się na TiE co zmniejsza moje szanse na zwycięstwa bo uważam że jeśli będę miał odpowiednią silną drużynę to i tak wygram, a jak nie to muszę tak wzmocinć drużynę aby takie zagrywki nie mialy znaczenia.


Poza tym ja tylko wyraziłem swoje zdanie. To kadra Vinniego i zrobi tak jak uważa za słuszne

Last edited by człoWeniu at 12/14/2011 2:05:00 PM

This Post:
00
199530.292 in reply to 199530.291
Date: 12/14/2011 3:50:29 PM
Overall Posts Rated:
168168
Wiesz z naszymi sąsiadami możemy i powinnismy sie uporac sami i najlepiej zrobić to na parkiecie bo boisko weryfikuje najlepiej kto mial racje, ale nie zaszkodzi przeciez dac znac BB'kom ze taka sytuacja ma miejsce...tak po prostu zeby mieli swiadomosc tego.

This Post:
00
199530.293 in reply to 199530.285
Date: 12/14/2011 6:40:51 PM
Overall Posts Rated:
605605
To ja ma pomysł do poddania. Jeżeli managerowi któremu kończy się kasa na utrzymanie 21 latka w kadrze, to niech kupi jakiegoś gracza za 1k na TLu i wystawi go za 50k. Ktoś z polaków go kupi(umówiony wcześniej) i jakieś 40k manager jest do przodu. Powtarzając tą czynność kilkukrotnie dało by rade utrzymać grajka przez sezon w u21. Nasi gracze w u21 nie zarabiają raczej wiecej niż 100k więc każdy jeden taki transfer to prawie tydzien dłużej w klubie. A chyba jednorazowy wydatek 50k dla wielu z nas to chyba nie za duży problem. Sądzę, że w naszej społeczności znalazło by się na tyle managerów którzy wydali by po 50 k na utrzymanie takiego gracza w kraju wtedy. A sytuacja chyba z podkupywaniem naszych graczy jest raz na sezon więc chyba bysmy podołali. Co wy na taki pomysł?

From: Ray Jay

This Post:
00
199530.294 in reply to 199530.293
Date: 12/14/2011 6:50:46 PM
Overall Posts Rated:
168168
Te 50k od drużyny brzmi jak jakaś składka na reprezentację ;D

Pomysł ciekawy, chociaż ja uważam, że odpowiednio zbilansowany team nie powinien mieć problemów z utrzymaniem jednego zawodnika z pensją 100k nawet w IV lidze.

Last edited by Ray Jay at 12/14/2011 6:50:58 PM

Advertisement