BuzzerBeater Forums

BB Poland > Przemówienia kandydatów

Przemówienia kandydatów (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: kozlik4
This Post:
00
169158.3 in reply to 169158.2
Date: 1/11/2011 10:12:21 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
O mnie

Cześć! Mam na imię Karol, mam 24 lata. Pochodzę z Siedlec, a obecnie mieszkam w Warszawie i studiuję automatykę i robotykę na tutejszej Politechnice. Moim największą pasją jest sport. Najbardziej lubię gry zespołowe: koszykówkę, piłkę nożna i piłkę ręczną. Lubię też pływać i jeździć na nartach. Moją ulubioną drużyną w każdej dyscyplinie sportu jest Reprezentacja Polski i to naszym „Orłom” zawsze bardzo wiernie i żywiołowo kibicuję;-)

Moja historia w BB

Moja przygoda z BB zaczęła się od końcówki 6 sezonu. Dostałem wówczas V ligową drużynę. W 11 sezonie awansowałem po raz pierwszy do II ligi. Tak naprawdę jednak moja historia w BB wiąże się przede wszystkim z pracą na rzecz Reprezentacji, z którą w roli scauta zacząłem w 8 sezonie, a którą kontynuuję w różnych rolach do dzisiaj. To reprezentacji poświęcam najwięcej czasu i to praca na jej rzecz pochłania mnie w tej grze całkowicie.

Osiągnięcia w BB

Tak jak pisałem wyżej moje istnienie w BB to przede wszystkim Reprezentacja, dlatego za największe sukcesy uważam te, które osiągnąłem dla niej, a są to przede wszystkim zawodnicy którzy wyrośli pod moim okiem, a więc podkoszowi U-21, którzy przez wiele sezonów stanowili o sile Reprezentacji U-21. Wielu z tych których kiedyś prowadziłem, lub dalej prowadzę gra także już dzisiaj w NT (Zygmuntowski, Perko, Ferkaluk), a już w bezpośrednim zapleczu czekają następni;-)

Dlaczego kandyduję?

1. Ciągle mam odpowiednio dużo CHĘCI i MOTYWACJI by się podjąć zadania bycia selekcjonerem i temu zadaniu oraz oczekiwaniu ludzi względem Reprezentacji sprostać.
2. Od dawna jestem blisko kadry i dobrze ją znam
3. Uważam, że to co jest w tej chwili najbardziej potrzebne NT to ROZWÓJ. Tak naprawdę to do najlepszych brakuje nam po prostu kilku sezonów treningu. Droga do medalu jest bardzo długa. Bez odpowiedniej kadry zawodników nawet największy taktyk nie ma szans by go zdobyć. O sile drużyn najlepszych drużyn NT decydują zawodnicy w wieku 27-30 lat. Proszę spojrzeć na finał tegorocznych MŚ (13298) i zwrócić szczególną uwagę na wiek zawodników. U nas najbardziej zdolni zawodnicy mają 24-25 lat. Kadencji m4tiego nie wypadła najlepiej pod względem wyników i organizacji…ale jeżeli chodzi o rozwój zawodników to trzeba przyznać, że wyglądało to obiecująco. Trening zawodników i kontakt z ich właścicielami kojarzy mi się z przede wszystkim z dobrymi wspomnieniami;-), więc wierzę że byłbym odpowiednią osobą żeby dalej to pociągnąć i wytrenować team dla jakiegoś wybitnego taktyka, który miałby już szersze pole popisu za dwa sezony.
4. Jako selekcjoner chciałbym przybliżyć kadrę każdemu użytkownikowi
5. Kadra NT to najwybitniejsi polscy zawodnicy, a więc duże możliwości taktyczne. Jako selekcjoner chciałbym wykorzystać sparingi (biorąc po uwagę sugestie użytkowników) do ciekawych eksperymentów taktycznych. Mam taki zamysł aby później poddać te „eksperymenty” pod publiczną dyskusję i wyciągnąć z nich odpowiednie wnioski. Jestem zdania, że dotycz as springi reprezentacji nie były najlepiej wykorzystywane:/, a przecież sparing to czas na sprawdzanie różnych wariantów gry, ustawień. Chciałbym aby możliwie każdy mecz nie o punkty został wykorzystany do NAUKI polskiego społeczeństwa BB. Mam taką wizję, że zaprocentuje to w przyszłości;-)

Co chciałbym osiągnąć przez te 2 sezony kadencji?

1. Przede wszystkim rozwinąć jak najbardziej się da zawodników i przygotować kadrę dla następnego selekcjonera
2. Doprowadzić do tego by jak najwięcej dobrych, perspektywicznych polskich zawodników trafiło do zespołów z najwyższych klas rozgrywkowych
3. Zrobić OTOCZKĘ i tak prowadzić reprezentację aby żyli nią wszyscy użytkownicy polskiego BB
4. Celem sportowym numer 1 jest dostanie się do .



From: Jax
This Post:
00
169158.4 in reply to 169158.3
Date: 1/11/2011 4:59:10 PM
Overall Posts Rated:
773773
Witam wszystkich w mojej skromnej mowie wyborczej . Rozwodził się za bardzo nie będę bo jakimś wielkim "mówcą" nie jestem , a to dopiero pierwsza tura Wyborów i chyba nie ma sensu jakiegoś w wielkie szczegóły wchodzić . Także narazie raczej ogólnie .


Kilka słów o mnie

Mam na imię Marek . Lat 37 . Mieszkam w Zamościu . Pracuje prowadząc własną działalność gospodarczą .
Żonaty . Jeżeli chodzi o hobby to najbardziej lubię sobie pograć w tenisa ziemnego . Z zainteresowań typowo sportowych to oprócz kosza oczywiście kopana i tenis ziemny inne dyscypliny raczej w mniejszym stopniu .

Moje związki z BB .

Do tej gry trafiłem tak jak większość czyli z HT . Gram już w BB ponad 3 lata , czyli od samego poczatku polskiego BB W tym okresie udało mi się awansować z 3 ligi do PLK , w której to raz udało mi sie zdobyc wicemistrzostwo .


Moje związki z reprezentacją

Bardzo dawno temu miałem gracza w kadrze która prowadził al_said ale to zamierzchłe czasy i szkoda o tym mówić :-) . W ostatnich sezonach raczej obserwowałem sobie wszystko z boku , jak zwykły szary prezes .

Dlaczego kandyduje ?

Przede wszystkim dlatego że gram juz dość długo aby spróbować poprowadzić kadrę . Z tak długiego okresu grania w BB na pewno wyciągnołem jakieś własne wnioski które mam nadzieje że sie uda wykorzystać .


Jak ja widzę NT ?

1.Moim zdaniem w naszej kadrze jeden selekcjoner to za mało, jeden człowiek nie jest w stanie wszystkiego sam objąć , a jeżeli nawet jest to zawsze lepiej jest mieć kilka osób które pomogą i podpowiedzą . Dlatego jeżeli by mi sie udało wygrać powołał bym cos na kształt sztabu kadry . Znalazł bym na pewno osoby które by mi chciały pomóc . Z racji długiego grania w BB mam tu kilku przyjaciół którzy myślę że by mi nie odmówili pomocy .
Rolę takich osób widziałbym w podpowiedziach dotyczących treningu rozwoju graczy ocenie rywala i wspólnym ustalaniu taktyki - strategi na najbliższe mecze kadry .

2.Przede wszystkim kadra nie moze stać w miejscu musi być rozwój graczy i ciągły dopływ nowych -lepszych . Jesteśmy w świecie BB jedna z najliczniejszych nacji i po prostu musimy czy nam sie to podoba czy nie wykorzystać potencjał który w nas drzemie .
Stać nas na to aby być w tej 10 najlepszych druzyn świata . Czy jest to możliwe na chwile obecna to ciężko powiedzieć , ale jak tak obserwuje trening niektórych zawodników a w szczególności na pozycjach SF-PF to jest na pewno o niebo lepiej niż było kiedyś .

3. Wiem że pojawią się pytania dotyczące graczy w szczególności podkoszowych z wysokimi pensjami takimi powyżej 400 tys . Z moich obserwacji wynika ze tacy gracze sa kompletnie nieprzydatni głównie dlatego ze zmieniaja klub średnio co 3 dni a tym samym forma ich jest najczęsciej na poziomie maksymalnie niezdarny dlatego szkoda aby zabierali miejsce graczom którzy u włąścicieli normalnie trenują .Przykłady Luderiza, Rakusa czy Perki pokazują tylko ze gracze z pensjami 2 razy mniejszymi ale w silnej -sprawnej formie wnoszą więcej niż ci wczesniej wymienieni .

4.Chciałbym w jak najbliższym stopniu współpracować z właścicielami graczy tak aby namawiać ich do dalszego rozwoju szczególnie u tych u których potencjał graczy jeszcze na to pozwala .

Czego mozecie sie po mnie spodziewać ?

- BB traktuję jako rozrywkę i miłe spędzanie wolnego czasu. Skład będzie ustawiony na czas watki meczowe też będą na czas ( miski jak będzie zapotrzebowanie też wrzucę :-) ) tak aby każdy mógł sobie poczytać to i owo , oceny pomeczowe dlaczego wyszło tak a nie inaczej też postaram się naskrobać .
- otoczkę myślę że też stworzę sensowną z jakimś konkursem aby większe grono osób kibicowało NT .




Jeżeli macie jakieś pytanka to proszę je zadawać w wątku do tego przeznaczonym i postaram się na każde odpowiedzieć o ile oczywiscie będe mógł .












From: pawel
This Post:
11
169158.5 in reply to 169158.4
Date: 1/13/2011 7:54:55 AM
Overall Posts Rated:
66
Witam wszystkich, dlaczego kandyduje? Gdyz czuję się na siłach zrobić pożytek z własnego doświadczenia i innych dla dobra naszej wirtualnej Polskiej Kadry.

O sobie

Człowiek z rocznika 1970 związany z koszykówką na codzień. W BB od 7 sezonu ,cały czas w 4 lidze !!! Obecnie awans do 3.

Cele selekcji

Kadra to gracze , których umiejętności da się wykorzystać optymalnie przeciwko konkretnemu przeciwnikowi w konkretnej taktyce.

Selekcjoner

To przedstawiciel społeczności a nie władca absolutny dlatego wypracowanie przemyślanej współpracy z managerami mającymi w składzie prokadrowych graczy to podstawa. Wynik tej współpracy to trening przynoszący korzyści nie tylko kadrze ale też klubowi bo wówczas efektywność wbrew pozorom wzrośnie.


Pozdrawiam społeczność BB

This Post:
00
169158.6 in reply to 169158.1
Date: 1/14/2011 12:42:27 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Witam serdecznie

No nie dało się wcześniej, nie dało ;-)
Ale praktycznie od początku wyborów niewiele ciekawego się działo, więc mała strata ;-)
Teraz trzeba rozruszać troszkę imprezę.
Poza tym mowa troszkę się rozrosła więc tutaj by się nie zmieściła ;-)

Dlatego dam tylko do niej linka (170529.1)

Oraz krótkie streszczenie.
Plan jest prosty. Będziemy wygrywać, a żeby przygotować do tego solidne podstawy to będziemy się ładnie organizować (skautować swoich, analizować obcych), otaczać otoczką (od mieczy świetlnych do płomiennych romansów) a nowością ma być rozgryzanie ciekawszych problemów. Oczywiście będziemy korzystać z nowinek oraz używać Jasnej Strony Mocy.

A jeszcze dzisiaj dla wszystkich - prezent niespodzianka ;-) Gratis i bez gwiazdek napisanych drobnym druczkiem ;-)