BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] Dyskusja ogólna (sezon 15)

[NT] Dyskusja ogólna (sezon 15) (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
171604.302 in reply to 171604.301
Date: 1/31/2011 6:50:45 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Raport z pierwszego tygodnia

Miał być tydzień temu, ale nie wyrobiłem.


Tydzień 1
Poniedziałek
Od rana chodziłem bokiem obok BB. Zastanawiałem się czy się logować już do BB, czy nie - w sumie odłożyłem to na później. Zalogowałem się gdzieś po 13-stej. No i patrzę - jedna nowa wiadomość na bb-mailu. Czyli lipa - pomyślałem sobie. Kombinowałem tak, że jak lipa, to nie będzie wiadomości lub będzie ich mało, a jak Jasna Strony Mocy wygra w wyborach, to będzie ich dużo.
No więc nie chciało mi się wchodzić ani na forum ani na stronę z wyborami - czytam tą wiadomość. A tu mi ktoś pisze, że jego głos przeważył ;-) Nie do końca zakapowałem o co chodzi. Troszkę zdezorientowany wchodzę na wyniki wyborów. I pierwsze wrażenie - ups! Ale psikus ;-) I otwór gębowy mi się poszerzył od ucha do ucha ;-) I tak w sumie minął pierwszy dzień.
Pierwszą decyzją, jaką podjąłem, było założenie wątku kadrowego na forum Pomoc.
Potem się okazało, że trzeba jakiś mecz rozegrać a w nim było trochę nagród do rozdania, więc dla mnie do zabawy nic nie zostawało ;-) Więc trzeba było szybko działać, żeby wszyscy byli zadowoleni. I to się udało, kadra nie ma żadnych zaległych zobowiązań.

Wtorek
W sumie w większości przebimbałem ;-) W sensie, że żadnej konkretnej rzeczy nie zrobiłem do końca. Ale kilka rzeczy rozgrzebałem. Nie lubię takiego stanu. Okazało się, że sporo rzeczy jest do ogarnięcia i wiele z nich wymagają czasu. I bierzesz się za jedną, to druga nie jest robiona. I na odwrót. Więc mimo że nic konkretnego nie zrobiłem, to zaczął się rysować plan w jakiej kolejności zacząć je robić. A to delikatnie przejrzałem bazy, które dostałem od Matiego, zerknąłem na forum dla selekcjonerów, pierwsze kontakty na bb-maila, przeglądnięcie rywali, itd.

Środa
Tutaj zacząłem ostro ćwiczyć nowe zaklęcia JSM. I wszyscy Jedi, a także ogólnie osoby wrażliwe na moc (czyli z ponadprzeciętną ilością midichlorianów) mogły wyczuć silne źródło mocy, które zaczęło promieniować na całego Buzzerbeatera. Tak gdzieś z 18 godzin było aktywne. W efekcie zrobiłem sobie listę polskich zawodników do sprawdzenia, oraz listy zawodników wszystkich innych narodowości (o tym nie było na forum, ale z tej listy też często korzystam).

Czwartek
Między czwartkiem i piątkiem zrobiony został przegląd zawodników. Sprawdziłem skille mniej niż 1% polskich zawodników, których miałem w bazie.

Piątek
Dałem się wciągnąć w obszerną debatę na temat przeglądu. Dyskusja była pasjonująca, ale nic konstruktywnego dla kadr z niej nie wynikało, z punktu widzenia rozwoju reprezentacji czas poświęcony na tłumaczenia się okazał się czasem zmarnowanym. Wyciągnąłem z tego lekcję dla siebie, że nie trzeba wdawać się we wszystkie dyskusje i z wszystkimi, bo zawsze będzie ktoś z czegoś niezadowolony.

Sobota
Temat meczu i pierwszych powołań zaczął wysuwać się na pierwszy plan. Na wszelkie sposoby zacząłem sobie skille czołowych zawodników porównywać. Zacząłem nawiązywać kontakty z właścicielami zawodników, którzy mnie najbardziej zainteresowali. Tu muszę przyznać, że najlepiej byłoby to zrobić parę dni wcześniej. Ale wcześniej nie miałem kompletnych baz.
To uważam za błąd. Warto było pisać maile wcześniej.


This Post:
00
171604.303 in reply to 171604.302
Date: 1/31/2011 6:51:12 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Niedziela
Było już po meczach ligowych, więc można było sprawdzić kto ma kontuzję. I intensywnie zacząłem myśleć o powołaniach. To był najtrudniejszy moment pierwszego tygodnia. Powołania rzutują nie tylko na najbliższy mecz, ale praktycznie na cały turniej. Trzeba ocenić skille, ale też perspektywy rozwoju zawodnika na przyszłość. Czy będzie trenowany czy nie. Czy właściciel będzie go wystawiał w tygodniu na 60 minut czy na 120. Nie wszyscy właściciele odpisują. W takim przypadku przeglądałem sobie ich klub. Czy dbają o minuty czy nie. Jest kilka powołań zawodników, których właściciele nie odpisali.

Jeśli ktoś planuje zostać selekcjonerem to zdecydowanie powinien zarezerwować sobie bardzo, bardzo dużo czasu w tym okresie (pierwszy tydzień, pierwszy weekend).

W międzyczasie, gdy oglądałem sobie tych najlepszych zawodników, gdy informacje od właścicieli zaczęły spływać, to też porównywałem je sobie z bazami danymi przez Matiego.

W tym miejscu chciałbym bardzo gorąco podziękować Matiemu za bazy, które mi przekazał. Było w nich nawet więcej niż się spodziewałem, bo opisy zawodników, plany rozwoju, itd. Jestem z nich bardzo zadowolony.

I porównując sobie te dane z baz od Matiego z moimi po przeglądzie, okazało się, że w bazach Matiego nie było informacji o trzynastu zawodnikach w wieku 24+ z SS>=100 oraz ośmiu w wieku 22-23. Ogólnie okazało się, że wszystkich zawodników z SS>=100 mamy w Polsce 60-ciu.
Po opublikowaniu tej informacji dziwnym trafem wszystkie osoby, które wcześniej tak ochoczo temat przeglądu poruszały, które żądały raportów, nagle przestały się tym tematem interesować ;-) A szkoda. Ja właśnie wtedy nabrałem ochoty, żeby ten temat konstruktywnie przedyskutować. Coś nie możemy się synchronizować. Trudno :(

W międzyczasie wynikł jakiś problem z resetem w kadrach i przez jakiś czas nie mogłem powołać zawodników ani ustawić składu. Tak więc trochę stresu było ;-)

Poniedziałek
Mecz. Słaba gra, liczba małych punktów się nie zgadza, ale przynajmniej dużych się zgadza.

Zeszło trochę powietrza i w końcu poczułem, że mam więcej luzu. Odpoczynek od BB (zbiegł się z zapierniczem w robocie).


Tak minął pierwszy tydzień.

W międzyczasie też liźnięte zostały inne sprawy, ale nie były one najważniejsze. O nich i o ich efektach będzie później.
Zacząłem też kompletować sztab. Część osób sama się zgłosiła, do części sam zagadałem. Zaproponowałem m.in. kandydatowi, który miał największą liczbę głosów w wyborach dołączenie do sztabu. I wybranie sobie dowolnej funkcji lub odcinka do działania i wolną rękę w sposobie realizacji tych zadań. Chciałem wykorzystać zapał a także potencjał - w końcu sporo osób na niego zagłosowało i też chcę, żeby ich potrzeby były przez kadrę realizowane. Kolejnemu nie zaproponowałem po przeczytaniu deklaracji, że nie chce. Dwóch kolejnych nie widziałem w ogóle w wątkach wyborczych, więc podejrzewałem missclicka. Nie proponowałem nic, ale jakby co, to jestem otwarty na każdą formę pomocy i współpracy.

Sprawy, które zostały odłożone na kupce "załatwione pozytywnie" to:
- zrobienie listy zawodników - naszych i rywali - wszystkie ze zresetowanym TSI, fajna rzecz.
- przegląd skilli zawodników (w zasadzie nie wyobrażam sobie jak można by działać bez tego i wmawiać innym, że z selekcją zawodników wszystko jest w porządku)
- założenie wątku na forum Pomoc. Gdzieś trzeba szukać nowych kibiców. Bo mam wrażenie, że grupka osób, która interesuje się kadrami (w taki lub inny sposób) mimo że bardzo głośna i widoczna, to jest jednak bardzo niewielka. I czasem takie kiszenie się w wąskim gronie prowadzi do różnych newralgicznych sytuacji, dlatego świeża krew potrzebna jest jak złoto.

Sprawy, które poszły nie tak, błędy, niedociągnięcia, itd:
- późny kontakt z właścicielami najciekawszych zawodników

Sprawy do zrobienia - cała sterta, nie chce mi się nawet patrzeć ;-)

Last edited by B.B.King at 1/31/2011 7:40:59 PM

This Post:
22
171604.304 in reply to 171604.303
Date: 1/31/2011 11:29:44 PM
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
I porównując sobie te dane z baz od Matiego z moimi po przeglądzie, okazało się, że w bazach Matiego nie było informacji o trzynastu zawodnikach w wieku 24+ z SS>=100 oraz ośmiu w wieku 22-23. Ogólnie okazało się, że wszystkich zawodników z SS>=100 mamy w Polsce 60-ciu.
Po opublikowaniu tej informacji dziwnym trafem wszystkie osoby, które wcześniej tak ochoczo temat przeglądu poruszały, które żądały raportów, nagle przestały się tym tematem interesować ;-) A szkoda.

Skoro do tego wracasz to dla mnie nic się nie zmieniło w stosunku do tego co wcześniej pisałem - to jest czysta demagogia. Czy któryś z tych "cudownie" odnalezionych zawodników trafił do NT? Niech się zastanowię.... Raczej nie...
Czy trafi w ciągu Twojej kadencji? Nie sądzę.... No chyba, że będziesz chciał przez powołanie "na sztukę" poprawić swoje samopoczucie :)
Dobrze wiesz o tym, że managerom którzy Cię krytykowali za tamte powołania nie chodziło 22, 23 czy 24 latków z dobrym potencjałem. Cała sprawa tyczyła się głównie starszych zawodników i to bez potencjału.... Takowych jak mniemam "cudownie" ocalonych z niebytu w bazach, w XXI wieku, w reprezentacyjnych koszulkach nie zobaczymy? A szkoda bo tym byś dopiero mógł się pochwalić, że na przekór niewiernemu ludowi znalazłeś u nas....30 letniego Chilijczyka z 27 tys pensji :) Pewnie dotychczas nikomu nie udało się go uwolnić z tej zasypanej kopalni ;;;))))



Last edited by Mr.President_ELIT at 1/31/2011 11:31:32 PM

This Post:
11
171604.305 in reply to 171604.304
Date: 2/1/2011 1:26:53 AM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
daj spokój szkoda słów..
zobacz jak on traktuje rozmówców..ma gdzieś ich zdanie, wyłapuje po wersie, odczekuje trochę by osłabić zapał rozmówcy, później przedstawia siebie w świetle jaki on biedny i jakby chciał gadać tylko, że jak jest ku temu okazja to gościa nie ma a nawet jak jest to niestety zlewa pytania.
Ja po tym raporcie a dokładniej po tym jak w tygodniu traktował ludzi oraz jak się tu przedstawił - ograniczam tak pisanie w wątkach kadry - jak i ogólne zainteresowanie nią szkoda na gościa czasu. Mati chociaż był komunikatywny (jak już był na tym necie). A tutaj nie ma z kim gadać. Bo i tak wywróci wszystko na stronę "jaki ja jestem osaczony i biedny". A miałem worek pełen nadziei z nim związanych, że nowe podejście, że spełni obietnice otoczki itd.
BTW :) jak napisałeś mu (chyba właśnie Ty), że ustawienie taktyki to znikomy % pracy selekcjonera to patrząc na aktywność jego (założenie wątku, założenie następnego wątku, zasadne lub nie przeglądnięcie graczy - ale to tylko na początku sezonu - i kilka postów) to myślę, że z czasem ten % będzie rósł:) a dokładniej to wszystko zmierza do tego, by obalić Twoją teorię. Za chwilę ograniczy się tylko do założenia wątku meczowego, dwóch wpisów wątku kadry i ustawienia taktyki ...ta ostatnia czynność w takim wypadku to o wiele większy % nie sądzisz? ;)
Tak pisał o świetnej robocie - że niby gdyby nie on to bazy byłyby dziurawe itp. tylko c otych powołań oprócz poznania skilli centrów z pensją 30 000 i wiekiem 28 lat wyszło?

a wiem domyślna pozycja może się zmienić po jednym skoku...tylko co z tego?

a wiem Jest taki Chilijczyk...:D itp, itd:)

Chilijczyk mu w oko ;) -

This Post:
00
171604.306 in reply to 171604.304
Date: 2/1/2011 1:47:27 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Bełkot. Krytykujesz dla zasady. Tak jak miałeś pretensje do mnie za to, że Twój wulgarny kumpel dostał bana ;-)

Dementuję wszelkie pogłoski, że komukolwiek kiedykolwiek dałem bana. Do tego trzeba użyć Ciemnej Strony Mocy a ja używam tylko Jasnej Strony ;-)

Jak byłeś selekcjonerem to też sprawdzałeś zawodników, którzy nigdy w kadrze nie zagrali, więc to jest żaden argument. No chyba, że nie sprawdzałeś (ale to by jeszcze gorzej świadczyło o tym, co się w kadrze działo - ale przynajmniej by tłumaczyło dlaczego tak słabo od lat u nas dzieje się z kadrami).
Z tych sprawdzonych zawodników, których nie było na listach na Matiego, najlepszy jest jeden SG - na dwunastym miejscu w moim rankingu polskich SG. Ma 25 lat. Nie chciałbym, żeby w kadrze zagrał, bo wolałbym, żeby zawsze grali zawodnicy nr 1, 2 i 3 w rankingu. Ale jako selekcjoner jak najbardziej powinienem wiedzieć, że ktoś taki jest. I dlatego wolałem sprawdzić o stu zawodników za dużo niż o jednego za mało. Dla porównania Gradzik, który grał w poprzednim sezonie, jest w tym samym rankingu jedenasty, a więc tylko oczko wyżej.
Jeśli skauting ma się kończyć tylko na zawodnikach, którzy grają w kadrze i zaplecze ma być sprowadzone do zera, to nigdy sukcesów nie osiągniemy.
Bez potencjału nikt nie był powołany, więc nie kłam, że coś takiego miało miejsce. Absolutne minimum to były wieloletnie gwiazdy. Dlatego m.in. nie sprawdziłem ulubieńca naszego selekcjonera U17 - legendy z garnkiem przyspawanym do łba ;-)

This Post:
00
171604.307 in reply to 171604.306
Date: 2/1/2011 9:16:05 AM
piekny smok
III.12
Overall Posts Rated:
55
no to czas na poważne pisanie
Dlaczego takie taktyki w ataku?
Czy była analiza gry w obronie i jakości graczy aby właśnie takie taktyki zastosować ?

Dla mnie ważne pytanie a dla innych może nie.
Dlaczego Luderitz grał na PF?

Czego możemy spodziewać się jeżeli chodzi o obronę czy są przygotowane jakieś sprawdziany tej gry obronnej NT?

This Post:
00
171604.309 in reply to 171604.308
Date: 2/1/2011 9:28:46 AM
piekny smok
III.12
Overall Posts Rated:
55
b.b. zawsze odpowiada na normalne pytania poczekaj już pisze dłuuuuuuuuuugi tekst :)

This Post:
00
171604.310 in reply to 171604.309
Date: 2/1/2011 10:03:48 AM
Overall Posts Rated:
296296
skopiuj swoje pytania i wklej jakies 15 razy wtedy długość posta będzie wystarczająca żeby zwrócić uwagą pana Cesarza :D

This Post:
22
171604.311 in reply to 171604.306
Date: 2/1/2011 10:16:18 AM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Taa;-) Mów mi jeszcze, a może dam się zbajerować:D...Weszka podobno też takie odkrycie, a z tego co wiem to był gdzieś w bazach tylko jego skille nie były uaktualnione. Wystarczyło przejrzeć kilka arkuszów w exelu i je uaktualnić. Tylko po co przeglądać exela jak się ma listę wszystkich polskich zawodników i narzędzie, które korzystając z tej listy powołuje od razu po 18 grajków i można lecieć automatem sprawdzając przy okazji tysiące bezużytecznych dla kadry zawodników...Dla dobra kadry??:D

Co więcej m4ti robił to samo sezon temu, a więc wystarczyło sprawdzić tylko 22 latków. Nie wierzę, że m4ti pominął sezon temu aż tylu wartościowych zawodników. Jeśli ich skreślił to na pewno miał powody. Podajesz samo SS, które bardzo mocno działa na wyobraźnie...pytanie tylko jaki jest rozkład skilli tych zawodników i czy rzeczywiście mają realne szanse na kadrę? Mogą mieć SS 100, a przez rozkład skilli nie nadawać się do niczego. Czy będą dalej trenowani? W jakich klubach grają?

Poza tym te Twoje klasyfikacje zawodników też są bardzo subiektywne podejrzewam.

Pytanie jest następujące: Czy ten przegląd w takiej skali był konieczny i czy przyniósł więcej dobrego, czy złego?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Do czego zmierzam?

Siła najmocniejszych zespołów narodowych budowana jest na zawodnikach, którzy grają i trenują we własnej ojczyźnie. To podstawa. Nastawały czasy, że polski zawodnik stawał się atrakcyjny dla najlepszych drużyn w Polsce. Coraz więcej polskich klubów rozglądało się na TL-u za Polakami...i coraz więcej osób znajdowało kogoś ciekawego. Po prostu nastawała moda na Polaków. Więcej osób decydowało się poświęcać sukcesy klubu by trenować dla reprezentacji. Coś dobrego zaczynało się dziać.

Odkąd zostałeś selekcjonerem i zaczęły się te masowe powołania coraz częściej słyszę: "może mi ............ bo nie mam w składzie Polaków".

Nie mówię, że to jest standard...ale na pewno Twoje działania zniechęcają do treningu i poświęceń na rzecz kadry. Pytanie, czy tędy droga? Ja osobiście uważam, że nie trzeba było powoływać tylu zawodników. Na pewno tych kilku średnich-dobrych zawodników kadry nie zbawi...Lepiej skupić się na treningu tych, którzy faktycznie mają realne szanse na kadrę.

Tymczasem słyszę, że scauci jeszcze baz nie dostali;-)) Mija już trzeci tydzień:P Myślałem, że te urządzenia służą do przyspieszenia tych wszystkich czynności:D Mr.President bez tych cudownych urządzeń robił to szybciej;-)

Być może jak sam pisałeś, to że wygrałeś wybory Cię trochę zaskoczyło...ale mam wrażenie, że obowiązki selekcjonera też Cię trochę przerosły. Do tego przez swoje zachowanie, arogancję, naginanie faktów, podstawianie nogi, podpierdzielanie do GM-ów itp. za bardzo nikt się nie pali żeby Ci pomóc...i wcale się nie dziwię:P Jak taki mundry to radź sobie sam;-)

Last edited by kozlik4 at 2/1/2011 10:35:03 AM

Advertisement