Żeby nie utrudniać już życia, to podam nawet linka (49316.1)
Szczerze mówiąc ten link jest mocno kontrowersyjny.
Przykładowe fragmenty, których radziłbym nie czytać początkującemu:
Generalnie im więcej gracz zarabia tym lepsze ma umiejętności.
Mocno nieprecyzyjne, ale niech będzie. Zasadniczo mało pomocne, a wiele bardziej sensowniejsze byłoby odwrócenie zależności.
By zapewnić sobie stałe dochody zwiększaj ceny biletów. Nie za bardzo (by nie powodować zniechęcenia kibiców) ale co miesiąc o pewien stopień (poszczególne sektory mogą się zapełniać w różnym tempie dlatego często zwiększaj ceny tych sektorów, które są bliskie zapełnienia). Gdy wyczerpiesz już możliwości zwiększania cen biletów (praktycznie komplet widzów przy maksymalnych cenach) czas rozbudować halę.
Mocno kontrowersyjne.
Jakich specjalistów zatrudnić?
Nie ma sensu inwestować na starcie w Rzecznika prasowego.
To nawet jest fajne, tylko że później do tego wrócę (*)
By zapewnić sobie wzmocnienie składu na przyszłość warto część posiadanych funduszy przeznaczyć na scouting. Dobrą myślą jest przekazanie na ten cel 10 tysięcy tygodniowo, ale o wiele lepsze rezultaty można osiągnąć dynamicznie zmieniając wydawaną sumę w zależności od miejsca w lidze. Wydawaj 5 tysięcy jeśli jesteś w pierwszej dwójce (i tak losowanie odbywać się będzie w kolejności odwrotnej do miejsca więc przed Tobą będzie wiele drużyn). Wydawaj 10 tysięcy jeśli będziesz zajmował miejsca między 3 a 5. Natomiast 20 czy 40 tysięcy to dobra kwota na początek gdy zajmujesz miejsca poniżej 5 miejsca (zapewni Ci to dość obszerny scouting więc i potencjalnie dobre wzmocnienia na następny sezon).
Mocno kontrowersyjne.
Umiejętności dla każdej pozycji
Cały post umiarkowanie kontrowersyjny.
P: Jak przebiega podział zysków za bilety na etapie Play Off?
O: 2/3 zysków dla drużyny miejscowej, 1/3 dla drużyny przyjezdnej
Ekstremalnie kontrowersyjne.
O: Wzrost gracza ma wpływ na szybkość wzrostu jego poszczególnych statystyk. Im wyższy gracz, tym szybsze będą jego postępy w zbiórkach i blokach, natomiast więcej czasu mu zajmie doskonalenie kozłowania.
Mocno wybiórcze.
O: Tak, lecz niestety dokładny wiek, w którym następuje obniżanie umiejętności nie jest w tej chwili nam znany.
Kontrowersyjne.
O: Istnieje coś takiego jak obniżenie formy gracza. Może to mieć miejsce w przypadku gdy Twój gracz zagra więcej niż 96 minut lub mniej niż 24 minuty w jednym cyklu tygodniowym.
Na pewno mocno powierzchowne ujęcie.
Trening
Cały post mocno przestarzały.
P: Czy gracz powinien mieć wszystkie umiejętności na wysokim poziomie?
O: Kondycja i rzuty osobiste przydają się każdemu. Pierwsze sześć umiejętności jest ważnych dla graczy obwodowych. Kolejne cztery są decydujące dla graczy podkoszowych. Niski skrzydłowy (SF) powinien mieć jak najwyższy poziom w każdej z cech.
Co najmniej kontrowersyjne.
P: Co znaczą poszczególne opcje przy wyborze sposobu zmian w czasie meczu?
Cała odpowiedź dla mnie kontrowersyjna.
P: Która drużyna gra u siebie w czasie playoff?
O: Ta, która zajęła wyższe miejsce w sezonie regularnym.
Co najmniej dwuznaczne. Co najmniej wypadałoby dodać "w lidze", ale i tak dokładniej bym to wyjaśnił.
Lekarz: Zajmuje się kontuzjowanymi graczami. Gracze będący pod opieką medyka dochodzą szybciej do siebie po różnych kontuzjach. Rozsądnym wydaje się zatrudnienie lekarza tylko w przypadku poważnych kontuzji jeśli Cię nie stać na utrzymanie go na stałe w razie nieszczęśliwego wypadku. Potencjalnie najbardziej opłacalne (stosunek skuteczności do ceny) jest zatrudnienie lekarza o poziomie umiejętności w granicach 2-3.
Mocno kontrowersyjne.
Chyba jednak lepiej jest zacząć od inwestowania w Trenera oraz w Rzecznika Prasowego.
To jest zaprzeczenie fragmentu, który wcześniej oznaczyłem (*).