BuzzerBeater Forums

BB Poland > Pytania i odpowiedzi vol.8

Pytania i odpowiedzi vol.8 (thread closed)

Set priority
Show messages by
From: MuzG

This Post:
00
146573.33 in reply to 146573.32
Date: 6/14/2010 1:19:51 PM
Overall Posts Rated:
3030
Czyli zamiast trzymać trenera 65k to lepiej by wyszedł kupując trenera 20k za 1,5M. A jeśliby kupił za 1M to jeszcze byłby pół bańki do przodu

Wydaje mi się że używasz tutaj źle dobranego słownictwa. Na takich transakcjach nikt NIE JEST DO PRZODU, tylko nie ponosi większych strat.
Człowiek któremu nie zalewa domu w powodzi (bo obwałował dom) wcale nie staje się bogatszy od tego któremu dom zalało bo nie postawił wałów.

From: B.B.King

To: MuzG
This Post:
00
146573.34 in reply to 146573.33
Date: 6/14/2010 1:24:57 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Jakiegoś trenera trzeba mieć. Więc nie nazywałbym trzymanie trenera stratą.
Natomiast porównanie (do przodu/do tyłu) nigdy nie jest samo do siebie tylko do konkretnej sytuacji.
A tutaj właśnie mamy konkretną sytuację - obecny trener 65k i propozycja nowego za 20k.
Nie dość że podałem czy i kiedy się opłaca go zmienić, to dodatkowo jeszcze podałem ile się dzięki temu zaosczędza.

A właśnie od tego się zaczęło - od pytania Suchego kiedy się opłaca zmieniać. Ja odpowiadam nie tylko kiedy ale jeszcze dodatkowo za ile.
Jeśliby traktować to inaczej to nigdy nie opłacałoby się zmieniać (nawet jakby mieć trenera z pensja 200k i do kupienia trenera 20k za 100k) bo najpierw trzeba by wydać.

From: MuzG

This Post:
00
146573.35 in reply to 146573.34
Date: 6/14/2010 1:29:09 PM
Overall Posts Rated:
3030
Ja oczywiście nie przyczepiam się do Twoich wyliczeń bo są jak najbardziej logiczne Chodzi mi o to że taka transakcja może być rozpatrywana tylko i wyłącznie jako oszczędność na rzecz klubu i nie powinno się mówić w tym wypadku o jakimkolwiek zysku

Message deleted
Message deleted
Message deleted
This Post:
00
146573.39 in reply to 146573.36
Date: 6/14/2010 1:36:03 PM
Overall Posts Rated:
12061206
A czy Ty potrafisz czytać ze zrozumeiniem?
Pytanie było kiedy się opłaca zmienić. Dałem odpowiedzieć i w dodatku gratis z wyliczeniem za jaką cenę należy kupić nowego i ile kasy dzięki temu się oszczędza.

Wg Twojego toku rozumowania nigdy nie opłaca się zatrudniać nowego trenera, nawet jakby zarabiał milion pensji, bo na nowego i tak trzeba wydać minimum tysiąc przy zakupie (już nie mówiąc o odprawie) więc najpierw trzeba zainwestować.
Ciekawy tylko jestem, czy obydwaj pytający, którym pomogłem, byliby bardziej zadowoleni z Twojej odpowiedzi czy z mojej.

A to, że kasa nie zwraca nam się od razu, to wydaje się takie oczywiste, że dla ludzi inteligentnych nie powinno być żadnym problemem. Przecież wiadomo, że trzeba najpierw wydać. Sorry, nie uwzględniłem, ze tutaj może być ktoś nie inteligentny.

Message deleted
Message deleted
Message deleted
From: B.B.King

To: MuzG
This Post:
00
146573.43 in reply to 146573.41
Date: 6/14/2010 1:49:36 PM
Overall Posts Rated:
12061206
Prosiłem już chyba, żebyś nie spamował, bo gówno to mnie obchodzi, skoro nikomu nie pomagasz, nie odpowiadasz na żadne pytania ani sam nie zadajesz.

@All:
Wszystkich nie mających zamiaru przypieprzać się o duperele oraz szukać napinek a zainteresowanych za jaką kwotę i kiedy warto zmieniać trenera (i innych specjalistów) to zapraszam na priv. Pierwotnie chciałem wkleić całą tabelkę dla personelu każdego poziomu i dla każdej kombinacji pensji (właśnie tę tabelkę nawet robiłem) ale pewnie znowu znalazłby się jakiś pajac, któremu coś by nie pasowało, więc zaoszczędzę sobie napinek i jednak nie będę jej tutaj upubliczniał.

Advertisement