BuzzerBeater Forums

BB Poland > Potencjał w u21

Potencjał w u21

Set priority
Show messages by
This Post:
00
131706.34 in reply to 131706.32
Date: 2/17/2010 11:36:22 AM
Overall Posts Rated:
99
Będąc szczerym rozumiem przywiązanie ludzi do "swoich grajków". Miałem tak przez kilka sezonów w HT, miałem tak z Rochem w BB. Szkolisz gracza od małego, staje się Twoim oczkiem w głowie i wyobrażasz sobie że zostanie w klubie po wieki wieków. Wiem o co chodzi i dlatego do nikogo nie zamierzam mieć pretensji, że nie chce sprzedać gracza ku chwale NT.

Co do 18 latkow i ich emigracji. Dlatego cenna była akcji Myszy, bo zebrała się grupa osób która pieniądze w odpowiedniej chwili miała i gro zawodników udało się w kraju zatrzymać. Nie była ona kontynuowana w tym sezonie, szkoda może więcej graczy by zostało. Dlatego też poddaje to jako temat do rozważań.

Aha i jeszcze jeden punkt:

Wątek u21
Musi być bo nie mam się gdzie wypowiadać ;)

This Post:
00
131706.35 in reply to 131706.33
Date: 2/17/2010 12:05:10 PM
Overall Posts Rated:
2222
Ucieszyłeś mnie :)

To co napisałeś w "opozycji" do moich słów, było w rzeczywistości potwierdzeniem moich myśli. Więc to chyba przykład klasycznego nieporozumienia i złego zrozumienia używanych określeń. Dlatego im dalej w tekst, tym weselej mi się robiło na duchu. Ale do rzeczy:

Należy zdać sobie sprawę z tego że grupa osób zebranych w koło obydwu reprezentacji jest głupia i anonimowa. Bo grupa zawsze taka jest. Nie potrafi podejmować decyzji, nie odpowiada za nie. Nie podlega ocenie.
Natomiast podlegają i są decyzyjne jednostki. To poszczególne osoby mają pomysły, starają się je realizować, kłócą się, sprzeczają, zgadzają. Taki jest świat i taki jest BB. Ale to truizm.
To co chcę podkreślić to że w BB jest niewiele osób które naprawdę mają zagwarantowany wpływ na obraz naszych reprezentacji. Są to tak naprawdę dwaj selekcjonerzy. I nikt inny. Nie istnieje PZKosz, superwizjer, niezależna komisja rewizyjna. Nikt nie rozliczy selekcjonerów z ich pomysłów szkoleniowych. Jedynie z wyników, ale te opierają się na graczach których wyszkolił ktoś dawno temu.

Dlatego właśnie uważam że należy się troszczyć i myśleć na temat jakiejś spójnej strategii szkolenia zawodników. Rozmawiać na temat treningu, selekcji, operowania na TL po drafcie. I wszystkie te kwestie realizować. Aby było to możliwe nasz organ wykonawczy musi współpracować. A są to właśnie selekcjonerzy. I dlatego uważam że ich wzajemna współpraca to podstawa.

To że zawodnicy pod NT będą (?) inaczej szkoleni niż pod U21 musi być efektem współpracy dwu selekcjonerów. Podział zawodników po drafcie (jeśli taki będzie) musi być efektem działań obu selekcjonerów. Tworzenie baz danych może być efektem działania dwu selekcjonerów (albo tego który od roku sprawuje swój urząd). Nadzorowanie skautów musi być efektem pracy obu selekcjonerów. Dbanie o to aby skauci wspólnie pracowali nad optymalizacją treningu musi być efektem pracy obu selekcjonerów. Ocena zawodników, doradztwo, wspólna dyskusja na temat różnych zawodników powinna być płaszczyzną współpracy obu selekcjonerów.

I dlatego współpraca jest tak ważna. Ale nawet nie wzajemna dwu osób, ale raczej dwu osób i wspólnej idei.

Co do przechodzenia zawodników z U21 do NT to masz całkowitą rację. Faktycznie warto o tym myśleć i się troszczyć. Osobiście czekam kiedy Świątczak będzie miał 35 lat. Wówczas będzie można powiedzieć że cała generacja zawodników dobrze trenowanych przeszła przez BB i gra będzie "dorosła". Czekam na tę chwilę z utęsknieniem. A na ten moment faktycznie warto myśleć o zawodnikach w wieku 22+ Może to skauci powinni pilnować swego rocznika przez te ok. 10 sezonów?

From: hatchet
This Post:
00
131706.36 in reply to 131706.25
Date: 2/17/2010 12:22:45 PM
Overall Posts Rated:
99
Z jedną rzeczą się nie zgodzę. Piszecie że kadra będzie dla graczy starszych. Niezupełnie. pamiętajcie że większośc graczy obecnie grających w kadrze dostanie bloka z potencjału. a większość z nich nie była trenowana na 1 pozycji, więc nei uzyskano z nich nigdy 100 % możliwości. Tymczasem nowe pokolenia, są już trenowane na innych nieco zasadach i 23 latkowie mogą śmiało do kadry aspirować.
Najlepszy przykład:

Leó Sógor (6921037)
Starting Price: $ 11 585 655
Auction ends: 2/19/2010 2:24:59 PM
Owner: Gateman


Weekly salary: $ 175 546
Age: 22
Height: 6'1" / 185 cm
Potential: hall of famer
Game Shape: proficient

Jump Shot: stupendous Jump Range: wondrous
Outside Def.: stupendous Handling: prolific
Driving: sensational Passing: respectable
Inside Shot: mediocre Inside Def.: proficient
Rebounding: respectable Shot Blocking: atrocious
Stamina: inept Free Throw: strong

Experience: mediocre

This Post:
00
131706.37 in reply to 131706.36
Date: 2/17/2010 1:24:31 PM
Overall Posts Rated:
179179
Kupujesz go ?;)
Tak gra w kadrze, ale ma 23 lata. Nie wiemy czy grał w wieku 22. Jak sam piszesz to są nowe pokolenia, teraz już tacy będą wychodzić ( mam nadzieję, że u nas też ) do gry. On gra, być może od razu przeszedł z kadry do kadry. Jednak co zrobić z młodszymi od niego? Za starymi na u21, za słabymi ( wieku 22 lat ) na NT. Właściciel zawodnika może już nie mieć motywacji ( bo np. pensja ), ani chęci na dalszy trening. Nikt nie da mu gwarancji, że zawodnik będzie grał w kadrze NT jeżeli jego starszy i bardziej doświadczony rywal uniknie kontuzji czy innych wypadków losowych.
Właśnie to jest przestrzeń o której chyba zapominamy ( być może się mylę i to nie jest atak), nie słyszałem o skautach czy nadzorcach zawodników w tej grupie. Grupy zawodników, którzy mają często już wielkie pensje, flagi już brak, trenują wolniej i być może wymagają sporego poświęcenia by trenować boki. Tyle wyrzeczeń, a gwarancji że zagrają nie ma. To nie jest łatwy kawałek chleba;). Uważam, że to powinna być jedna z kluczowych kwestii w pracy kolejnych selekcjonerów NT.

This Post:
00
131706.38 in reply to 131706.37
Date: 2/17/2010 2:39:52 PM
Overall Posts Rated:
296296
ale on ma chyba jednak 22 lata?:) i juz gra, trudno żeby ni grał tak wyglądając:P

From: cortez

This Post:
00
131706.39 in reply to 131706.31
Date: 2/17/2010 2:41:55 PM
Overall Posts Rated:
22
Czy ja wiem, trening jest chyba moim ulubionym mechanizmem w tej grze. Przez ostatnich kilka sezonów był z mojej strony zaniedbany kosztem wyników

ja też najbardziej lubię te zielone strzałeczki i też dwa pierwsze sezony ratowałem się od spadku z PLK żeby potrenować co chciałem, zawsze jak jest aktualizacja pensji to podnosi mi się ciśnienie, ostatnio było +60k z treningu plus transfer nieszczęsnego Francuza, teraz wzrost pensji będzie jeszcze większy bo trenuję podkoszowych:/

This Post:
00
131706.40 in reply to 131706.2
Date: 2/17/2010 3:42:12 PM
Overall Posts Rated:
179179
Dlatego właśnie uważam że należy się troszczyć i myśleć na temat jakiejś spójnej strategii szkolenia zawodników. A są to właśnie selekcjonerzy. I dlatego uważam że ich wzajemna współpraca to podstawa.
....musi być efektem działań obu selekcjonerów.... powinna być płaszczyzną współpracy obu selekcjonerów.
I dlatego współpraca jest tak ważna.
Ale nawet nie wzajemna dwu osób, ale raczej dwu osób i wspólnej idei.


Przedstawiłeś tu wzorową wizję działania i współpracy kadry. Jednak jest to dla mnie wizja utopijna:). Po pierwsze selekcjonerzy się zmieniają, a ja mam wrażenie że przez większość cytowanego tekstu zapomniałeś o tym. Otrzeźwienie przyszło na koniec gdy wspomniałeś o wspólnej idei. Wspólnej, lecz czy koniecznie takiej samej?
Bowiem nie widzę potrzeby, że by selekcjoner U21 miał wnikać i ingerować w to jak dba o kadrę NT i bezpośrednie jej zaplecze selekcjoner NT.
Tak samo jak nie widzę potrzeby, żeby selekcjoner NT zajmował się nowym draftem i graczami U21. On i jego pomocnicy mają dbać o kadrę NT. Owszem przekazywanie uwag, czy konsultacje są niezbędne, jednak jak sam zapewne wiesz gdy wszyscy robią wszystko to tak naprawdę nikt nic nie robi:).

Pamiętaj że selekcjonerzy się zmieniają. ...(to nie atak).Uważam że głównym problemem jest brak przejrzystego działania kadr na różnych odcinkach. Np. pisałem o tym już kilkakrotnie, że po tylu sezonach żaden z selekcjonerów nie powiesił na forum czerwonego wątku o min. podstawowych wymaganiach dot potencjalnego kandydata do kadry/kadr, o tym jak taki zawodnik mógłby i powinien wyglądać w wieku odpowiednim pod grę w U21 lub NT. Nie chodzi mi tu o suche liczby, lecz tak jak ( chyba ) Jax podawał za niemieckim forum - pewien zakres umiejętnosći. Lista aktualnych skautów też mogłaby znaleźć się tam.

To raczej pytanie do GM, ale czy nie można by zdjąć kilka czerwonych wątków. ? Jest ich tam prawie tyle co zwykłych wątków;), sprawia to że czerwień forumowa przestaje być czymś przyciągającym wzrok:).




Last edited by Czesław at 2/17/2010 3:46:23 PM

Message deleted
Message deleted
This Post:
00
131706.43 in reply to 131706.19
Date: 2/17/2010 6:19:38 PM
Overall Posts Rated:
299299
a to kto Twoim zdaniem powinien uzupełnić bazy 18-21 latków o skoki w mijającym sezonie ??

Bo ciężko mi sobie wyobrazić, że selekcjoner U21, robi:
baze 18 latków (cały draft)
bazę 19 latków (czyli w zasadzie draft z poprzedniego sezonu)
bazę 20 latków
bazę 21 latków
bazę 22 latków

czyli tak mniej więcej około 1000 zawodników :))

This Post:
00
131706.44 in reply to 131706.43
Date: 2/17/2010 6:26:25 PM
Overall Posts Rated:
99
Moj utopijny plan przewiduje 2 rzeczy.
Wspaniała i co tygodniową współpracę scautów z prezesami i aktualizacje zawodników na bieżąco.
Po drugie ... bazy winny się wykruszać. Liczba graczy z szansami na grę w kadrze im dalej w las tym powinna być mniejsza. Siła konkurencji :)

Advertisement