BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] Dyskusja ogólna (sezon 15)

[NT] Dyskusja ogólna (sezon 15) (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
171604.348 in reply to 171604.344
Date: 2/2/2011 3:34:01 PM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
A na jaką pozycję?

This Post:
00
171604.349 in reply to 171604.347
Date: 2/2/2011 4:34:23 PM
Overall Posts Rated:
6363
Dokładnie tak to działa ;)

Ale podczas następnej aktualizacji baz w przerwie międzysezonowej i tak będą powołani wszyscy Polacy z pensją powyżej 20 tys. więc chodziło mi o to, żeby można było zawodnika wykluczyć z tych automatycznych powołań, zaznaczając odpowiednie okienko. Jeśli jest taka możliwość, to widocznie ją przeoczyłem.

This Post:
00
171604.350 in reply to 171604.349
Date: 2/2/2011 4:41:49 PM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
No nie ;)
Takiej możliwości nie ma, bo jak selekcjoner NT będzie chciał powołać zawodnika i sprawdzić jego skille to oczywiście będzie mógł to zrobić. Selekcjoner U-21 ma możliwość sprawdzać tylko zawodników, którzy nie przekroczyli 21 roku życia.

Ale myślę, że to narzędzie jest w dużej mierze jest właśnie po to, żeby nie musiało dochodzić do takich sytuacji.
Logując się do bazy manager sam wybiera zawodników, których chce żeby byli sprawdzeni pod kątem kadry. Tych których nie zaznaczy nie będą sprawdzani.

Last edited by vinnie_jones at 2/2/2011 4:42:27 PM

This Post:
11
171604.351 in reply to 171604.350
Date: 2/2/2011 5:45:14 PM
Overall Posts Rated:
6363
Tak by się działo, gdyby selekcjoner ręcznie powoływał każdego zawodnika, żeby uaktualnić jego skile. Ale obecny selekcjoner sam mówił, że uruchamia program, który mu powołuje zawodników o konkretnych parametrach (wiek, pensja), a sam idzie spać.
Nieważne...

W każdym razie narzędzie wyglądaj fajnie. Jak myślisz, czy następny selekcjoner też będzie miał z niego pożytek, nawet jeśli będzie skonfliktowany z obecnym? Czy może to narzędzie tylko na obecną kadencję?

This Post:
11
171604.352 in reply to 171604.351
Date: 2/2/2011 5:56:11 PM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Oczywiście jak B.B. King przestanie być selekcjonerem, to powstanie "problem", ale mam nadzieję, że będzie taka niepisana reguła, że dostęp do bazy będą mogli mieć tylko selekcjonerzy.

Można to załatwić w bardzo prosty sposób, każdy selekjcner (nowy) będzie wprowadzał swoje nowe własne hasło do dostępu do bazy.
Oczywiście to samo będzie się tyczyło selekcjonera U-21.

This Post:
22
171604.353 in reply to 171604.352
Date: 2/3/2011 1:30:44 AM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
Oczywiście jak B.B. King przestanie być selekcjonerem, to powstanie "problem", ale mam nadzieję, że będzie taka niepisana reguła, że dostęp do bazy będą mogli mieć tylko selekcjonerzy.

Można to załatwić w bardzo prosty sposób, każdy selekjcner (nowy) będzie wprowadzał swoje nowe własne hasło do dostępu do bazy.
Oczywiście to samo będzie się tyczyło selekcjonera U-21.


i jak rozumiem aktualne statystyki byłym selekcjonerom już nie będą ujawniane?

bo jeśli toma tylko działać na zasadzie, żekażdy nowy selekcjoner dochodzi do grupy już oświeconych osób to muka...


@wszyscy - ja czekam jednak na wpis Kinga o tym jak wyglądał ten tydzień i jak bardzo był zaszczuty. Spodziewam się wpisów typu "robiłem swoje" "zajmowałem się tylko tym co dla kadry najlepsze" "olewałem sprawy nieistotne"

This Post:
00
171604.354 in reply to 171604.353
Date: 2/3/2011 1:41:26 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Nie bardzo Cię rozumiem...?

This Post:
00
171604.355 in reply to 171604.354
Date: 2/3/2011 4:47:33 AM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210

w którym temacie?;)

chodzi mi o to, że nie znam zasady tego narzędzia..więc jeśli załóżmy zgłoszę grajka do obserwacji za kadencji BB.Kinga. To czy BB.King będzie miał możliwość sprawdzenia aktualnych statystyk mojego gracza po dwóch sezonach?

chodzi mi o to, czy z kadencji na kadencję, możliwość wglądu będą mieli też ex selekcjonerzy..nie wiem jak to wytłumaczyć ale skoro wgląd ma obecny selekcjoner to czy będzie tez widział rozwój mojego grajka jak selekcjonerem nie będzie - pewnie te obawy na zapas ale wolę spytać żeby było to jasne:)

bo jak mniemam zgłoszony grajek będzie aktualizowany co sezon - a ja nie chciałbym, by ten kto nie jest już selekcjonerem a nim był miał w to wgląd.


Oczywiście jak B.B. King przestanie być selekcjonerem, to powstanie "problem", ale mam nadzieję, że będzie taka niepisana reguła, że dostęp do bazy będą mogli mieć tylko selekcjonerzy.


This Post:
00
171604.356 in reply to 171604.355
Date: 2/3/2011 5:46:16 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231
Najlepiej by było, żeby grajek był aktualizowany co piątek (albo chociaż co skok skilla) i żeby robił to sam właściciel poprzez zalogowanie się do bazy ;)

A co do pytania, to według mnie sprawa powinna wyglądać tak:
Nastaje nowy selekcjoner. Stary przekazuje mu wszystkie bazy (pliki) związane z kadrami oraz podaje aktualne hasło zabezpieczające dostęp do bazy danych ze strony. Wówczas nowy selekcjoner zmienia to hasło i zna je tylko on. Od tego momentu stary selekcjoner po prostu nie ma dostępu do bazy, bo nie zna hasła.
I tak się to powinno kręcić. Myślę, że to można by było w prosty sposób załatwić ;)

Oczywiście jakby chciał mógłby przed "abdykacją" zapisać sobie bazę, ale tak może robić i teraz każdy selekcjoner. To jest po prostu sprawa że tak powiem nie do upilnowania i zależy tylko od konkretnego człowieka. Mi osobiście takie bazy do niczego nie byłyby potrzebne gdybym nie był selekcjonerem. Ja stare bazy kasuję z dysku (zawodników powyżej 21 roku życia). Aktualnych odkąd są one na gmailu reprezentacji to nawet nie zapisuję u siebie.

Ideałem byłoby gdyby managerowie aktualizowali swoich zawodników, a skauci od razu wrzucaliby updaty graczy na gmaila. Do tych którzy by się nie logowali, oczywiście musieliby uderzać przez BB-maile. Tylko w tej chwili nie jest to jeszcze możliwe, bo skauci nie mają dostępu do danych z bazy.

Last edited by vinnie_jones at 2/3/2011 5:47:37 AM

This Post:
00
171604.357 in reply to 171604.356
Date: 2/3/2011 8:25:25 AM
Overall Posts Rated:
3737
Idea jest świetna i warta pochwały, cele zacne, pozostaje jeden szkopuł, który mnie osobiście zniechęca.

A co do pytania, to według mnie sprawa powinna wyglądać tak:
Nastaje nowy selekcjoner. Stary przekazuje mu wszystkie bazy (pliki) związane z kadrami oraz podaje aktualne hasło zabezpieczające dostęp do bazy danych ze strony. Wówczas nowy selekcjoner zmienia to hasło i zna je tylko on. Od tego momentu stary selekcjoner po prostu nie ma dostępu do bazy, bo nie zna hasła.
I tak się to powinno kręcić. Myślę, że to można by było w prosty sposób załatwić ;)

Oczywiście jakby chciał mógłby przed "abdykacją" zapisać sobie bazę, ale tak może robić i teraz każdy selekcjoner. To jest po prostu sprawa że tak powiem nie do upilnowania i zależy tylko od konkretnego człowieka. Mi osobiście takie bazy do niczego nie byłyby potrzebne gdybym nie był selekcjonerem. Ja stare bazy kasuję z dysku (zawodników powyżej 21 roku życia). Aktualnych odkąd są one na gmailu reprezentacji to nawet nie zapisuję u siebie.

Czyli w skrócie: "zaufajcie Bebusiowi". To może nie być takie proste i mam wrażenie, że takie nie będzie dla sporej rzeszy menadżerów.


This Post:
00
171604.358 in reply to 171604.302
Date: 2/3/2011 9:48:58 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Raport z drugiego tygodnia

Czas na tradycyjny cotygodniowy raport tygodniowy, zgodnie z tradycją spóźniony.

Tydzień 2

Poniedziałek
Skończyliśmy na tym, że wygraliśmy pierwszy mecz z Gruzją i że zeszło ze mnie powietrze i wreszcie mogłem trochę odsapnąć po bardzo intensywnym pierwszym tygodniu. Zafundowałem sobie odpoczynek od BB. Tu jest raport z poprzedniego tygodnia:
(171604.302).


Wtorek
W zasadzie dalej aktywność na BB była ograniczona do minimum. Musiałem nadgonić parę innych rzeczy, które przekładałem sobie na później. Zalogowałem się chyba tylko po to, żeby odpisać na maile w sprawach najbardziej bieżących.

Środa
Nie pamiętam dokładnie, chyba nic szczególnego. Zaczął krystalizować się skład zespołu skautów (to jest rozciągnięte w czasie).

Czwartek
Pojawiła się bardzo fajna rzecz. Pierwszy ogólnodostępny kalkulator opłacalności personelu:
(171065.59)
http://www.bbtools.tk/staff/
Konkretna korzyść dla każdego prezesa. Żadne tam opisy przyrody, lanie wody lub inne pieprzoty, ale coś przydatnego w prowadzeniu klubu - kasa, szmal, mamona. Wiadomo, że w tej grze liczy się strategia, strategia i jeszcze raz pieniądze ;-)
Tak jak pisałem wcześniej, chciałbym, żeby w tej kadencji rozwijała się wiedza wszystkich managerów na temat zarówno kadr, ale także ogólnie o BB. Dzięki temu kalkulatorowi wielu prezesów może zaoszczędzić kilkanaście, może nawet kilkadziesiąt tysięcy tygodniowo (z tego co czytałem wcześniej na forum o pensjach wydawanych na personel, to spodziewam się nawet, że u niektórych oszczędności mogą być nawet rzędu 30-50k dla całej trójki pracowników w sumie). Liczę, że przyniesie to także w dłuższej perspektywie korzyść dla reprezentacji. Skoro prezesi będą mieli więcej gotówki to częściej powinno być ich stać na zakup lepszych zawodników do treningu pod kadrę, dłużej ich utrzymać, będzie ich stać zatrudnić lepszego trenera i/lub lekarza i/lub ze specjałką.

Piątek
Rutynowe czynności. M.in większy niż zwykle dzienny kontakt z właścicielami zawodników (właściciele piszą kto skoczył). Po treningu oczywiście przegląd zawodników pod kątem formy - jak stoimy z nią my oraz oczywiście rywale, wstępne rozeznanie przeciwnika.

Sobota
Dalszy ciąg rutynowych czynności. Pojawiło się ogłoszenie na stronie reprezentacji.

Niedziela
Po meczach ligowych, a więc można sprawdzić czy jakaś kontuzja nie wymusi zmianę koncepcji. Intensywne myślenie nad meczem, analiza rywala, kontakt z doradcami, itd, itp.

Poniedziałek
Mecz.
Jedno powołanie przed meczem, słaba gra, słabe małe punkty, duże punkty w normie, powietrze tradycyjnie zeszło, nie będę wnikał którędy.


Advertisement