BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] Dyskusja ogólna (sezon 15)

[NT] Dyskusja ogólna (sezon 15) (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
171604.358 in reply to 171604.302
Date: 2/3/2011 9:48:58 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Raport z drugiego tygodnia

Czas na tradycyjny cotygodniowy raport tygodniowy, zgodnie z tradycją spóźniony.

Tydzień 2

Poniedziałek
Skończyliśmy na tym, że wygraliśmy pierwszy mecz z Gruzją i że zeszło ze mnie powietrze i wreszcie mogłem trochę odsapnąć po bardzo intensywnym pierwszym tygodniu. Zafundowałem sobie odpoczynek od BB. Tu jest raport z poprzedniego tygodnia:
(171604.302).


Wtorek
W zasadzie dalej aktywność na BB była ograniczona do minimum. Musiałem nadgonić parę innych rzeczy, które przekładałem sobie na później. Zalogowałem się chyba tylko po to, żeby odpisać na maile w sprawach najbardziej bieżących.

Środa
Nie pamiętam dokładnie, chyba nic szczególnego. Zaczął krystalizować się skład zespołu skautów (to jest rozciągnięte w czasie).

Czwartek
Pojawiła się bardzo fajna rzecz. Pierwszy ogólnodostępny kalkulator opłacalności personelu:
(171065.59)
http://www.bbtools.tk/staff/
Konkretna korzyść dla każdego prezesa. Żadne tam opisy przyrody, lanie wody lub inne pieprzoty, ale coś przydatnego w prowadzeniu klubu - kasa, szmal, mamona. Wiadomo, że w tej grze liczy się strategia, strategia i jeszcze raz pieniądze ;-)
Tak jak pisałem wcześniej, chciałbym, żeby w tej kadencji rozwijała się wiedza wszystkich managerów na temat zarówno kadr, ale także ogólnie o BB. Dzięki temu kalkulatorowi wielu prezesów może zaoszczędzić kilkanaście, może nawet kilkadziesiąt tysięcy tygodniowo (z tego co czytałem wcześniej na forum o pensjach wydawanych na personel, to spodziewam się nawet, że u niektórych oszczędności mogą być nawet rzędu 30-50k dla całej trójki pracowników w sumie). Liczę, że przyniesie to także w dłuższej perspektywie korzyść dla reprezentacji. Skoro prezesi będą mieli więcej gotówki to częściej powinno być ich stać na zakup lepszych zawodników do treningu pod kadrę, dłużej ich utrzymać, będzie ich stać zatrudnić lepszego trenera i/lub lekarza i/lub ze specjałką.

Piątek
Rutynowe czynności. M.in większy niż zwykle dzienny kontakt z właścicielami zawodników (właściciele piszą kto skoczył). Po treningu oczywiście przegląd zawodników pod kątem formy - jak stoimy z nią my oraz oczywiście rywale, wstępne rozeznanie przeciwnika.

Sobota
Dalszy ciąg rutynowych czynności. Pojawiło się ogłoszenie na stronie reprezentacji.

Niedziela
Po meczach ligowych, a więc można sprawdzić czy jakaś kontuzja nie wymusi zmianę koncepcji. Intensywne myślenie nad meczem, analiza rywala, kontakt z doradcami, itd, itp.

Poniedziałek
Mecz.
Jedno powołanie przed meczem, słaba gra, słabe małe punkty, duże punkty w normie, powietrze tradycyjnie zeszło, nie będę wnikał którędy.


This Post:
00
171604.359 in reply to 171604.358
Date: 2/3/2011 9:49:21 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Tak wyglądał tydzień. Teraz jeszcze ogólnie o kilku sprawach, które nie są powiązane z konkretnym dniem.


Projekty badawcze
Wystartowały dwa badania, których celem jest poszerzenie wiedzy o kadrach.

Badanie entuzjazmu
Pytałem bodajże czterech różnych byłych selekcjonerów jak dokładnie zachowuje się entuzjazm w kadrach i nie dostałem w zasadzie żadnej konkretnej odpowiedzi. To znaczy jakieś tam dostałem, z tym że sęk jest w tym, że wszystkie cztery są różne ;-)
Więc wychodzi na to, że ma tu zastosowanie przysłowie, że jak chcesz, żeby coś zostało dobrze zrobione, to musisz zrobić to sam.
Założyłem arkusz kalkulacyjny, w którym spisuję entuzjazm w kadrze każdego dnia, wszystkie zmiany, oraz wszystkie wydarzenia, które mają wpływ na te zmiany. Tak więc w następnych kadencjach przyszli selekcjonerzy nie będą musieli działać po omacku, ale dostaną dokładną dokumentację, taką ściągę w formie tabelki, wszystko czarno białym.
Przyznam, że jestem trochę rozczarowany, że sam czegoś takiego nie dostałem. No ale cóż, ktoś w końcu musi zacząć jako pierwszy rozpocząć działania w kierunku, żeby kadry i nasza wiedza o nich, zaczęły się rozwijać.

Badanie doświadczenia
Okazuje się, że także wpływ meczów kadrowych na doświadczenie jest praktycznie nieznany. Jeden z byłych selekcjonerów stwierdził, że mecze w kadrach nie wpływają na doświadczenie, a drugi, że wpływają. No cóż... I co mam zrobić z tym klopsem? Może wpływa w co drugim meczu (tylko w dni parzyste albo nieparzyste)?
Tak więc przed i po każdym meczu kadrowym doświadczenie reprezentantów też jest zapisywane. Na koniec kadencji wyniki zostaną zebrane w całość i poddane dokładnej analizie.
Przyznam, że jestem trochę rozczarowany, że sam czegoś takiego nie dostałem. No ale cóż, ktoś w końcu musi zacząć jako pierwszy rozpocząć działania w kierunku, żeby kadry i nasza wiedza o nich, zaczęły się rozwijać.
(Gdy pisałem poprzednie zdanie, to miałem wrażenie Deja Vu) ;-)

No cóż. Jak widać dużo, dużo roboty jest jeszcze przed nami.


Rzeczy na plus
- kalkulator opłacalności personelu
- badanie entuzjazmu
- badanie doświadczenia


Rzeczy na minus
- brak konstruktywnej krytyki.
Bezsensowne ataki na oślep nie są w stanie zmienić nic u osoby atakowanej, ba, będzie ona jeszcze mocniej bronić swoich przekonań - efektem będzie polaryzacja poglądów a nie szukanie złotego środka. Natomiast konstruktywna krytyka zawsze może wnieść coś pozytywnego.

This Post:
00
171604.360 in reply to 171604.359
Date: 2/3/2011 10:21:44 AM
Overall Posts Rated:
12061206
W obecnej kadencji kadry rozwijają się w tak wielu kierunkach, że chyba niektórych przerosło śledzenie tego wszystkiego i pewnie w niewiedzy rozpuszczają fałszywe plotki, że nic nie jest robione a kadra jest olana (bo nie chce mi się wierzyć, że celowo chcą wprowadzać innych w błąd).
W związku z tym postanowiłem w jednym z początkowych postów prezentować w jaki sposób kadra się rozwija.
Tutaj jest spis wszystkich nowych działań podjętych przy reprezentacjach:
(171604.6)
Raport oczywiście będzie na bieżąco uaktualniany, dla Was drodzy kibice, tak więc zachęcam do regularnego sprawdzania co się pojawiło. Świetna rzecz dla tej zdecydowanej większości userów, którzy chcą konkretów, a nie interesują ich przepychanki mniejszości na forum.

Last edited by B.B.King at 2/3/2011 10:22:46 AM

From: MuzG

This Post:
00
171604.361 in reply to 171604.359
Date: 2/3/2011 10:54:09 AM
Overall Posts Rated:
3030
Rzeczy na minus
- brak konstruktywnej krytyki.

To może czas na trochę samokrytyki ?

From: B.B.King

To: MuzG
This Post:
00
171604.362 in reply to 171604.361
Date: 2/3/2011 10:55:48 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Czekam na takową z niecierpliwością ;-)

From: MuzG

This Post:
00
171604.363 in reply to 171604.362
Date: 2/3/2011 10:59:48 AM
Overall Posts Rated:
3030
Widzę że nie zauważyłeś adresata mojego wcześniejszego posta, albo po prostu dalej bawisz się w prymitywne odzywki.

From: B.B.King

To: MuzG
This Post:
00
171604.364 in reply to 171604.363
Date: 2/3/2011 11:01:23 AM
Overall Posts Rated:
12061206
Wyrwałeś sobie jedno zdanie i dalej skupiasz się na niekonstruktywnych żalach.

From: MuzG

This Post:
00
171604.365 in reply to 171604.364
Date: 2/3/2011 11:02:57 AM
Overall Posts Rated:
3030
Wyrwałeś sobie jedno zdanie

Biorę przykład z selekcjonera NT - to jego standardowa metoda manipulacji

From: B.B.King

To: MuzG
This Post:
00
171604.366 in reply to 171604.365
Date: 2/3/2011 11:05:41 AM
Overall Posts Rated:
12061206
ziew...

Spadam.
Doszły mnie słuchy, że kadra ma nową zabawkę, więc idę się pobawić guziczkami.
Na pytania będę odpowiadał w sposób zblokowany. Żale i różne inne wycie do księżyca (ciemnej strony księżyca), będą konsekwentnie zlewał.

From: MuzG

This Post:
11
171604.367 in reply to 171604.366
Date: 2/3/2011 11:10:05 AM
Overall Posts Rated:
3030
Na pytania będę odpowiadał w sposób zblokowany. Żale i różne inne wycie do księżyca (ciemnej strony księżyca), będą konsekwentnie zlewał.

Będę miał te zdania w pamięci i nie zawaham się Tobie o nich przypomnieć kiedy któryś użytkownik zapyta zaciekawiony czemu np. taka a nie inna taktyka została użyta w meczu kadry i nie otrzyma odpowiedzi.
Pozdrawiam

Message deleted
Advertisement