BuzzerBeater Forums

BB Poland > Model Treningowy Rewolucje

Model Treningowy Rewolucje

Set priority
Show messages by
This Post:
00
150725.38 in reply to 150725.37
Date: 7/6/2010 4:38:00 PM
Overall Posts Rated:
7272
Czyli nie podnosisz rękawiczki ?
Tak myślałem...Cóż...mówi się trudno...

This Post:
00
150725.39 in reply to 150725.38
Date: 7/6/2010 4:43:36 PM
Overall Posts Rated:
2020
A czy myślisz że Hawkeyed jakby był teraz selekcjonerem to zdziałałby coś?? Nie przekreślam szans m4tiego na sukces. Anie nie przekreślałbym szans Hawkeyeda jakby był selekcjonerem, ani kozlika4, ani B.B.Kinga. Hawkeyed potrzebuje czasu żeby stworzyć swoich zawodników od razu nic by nie zdziałał. A czy nie sądzisz że mistrzostwo świata na dzień dobry to trochę za wysoki cel?? Do wszystkiego trzeba dążyć powoli. Nikt z dnia na dzień nie zrobi takich zmian żeby nagle wygrać MŚ...

This Post:
00
150725.40 in reply to 150725.31
Date: 7/6/2010 4:51:33 PM
Overall Posts Rated:
1919
Niestety jeszcze nie należe do grona drużyn z PLK i drugiej ligi ale może zwrócisz uwagę an ten post :D

Wydaje mi się, że ograniczenie U21 do allstar mogło by się przyczynić do słabszej gry kadry... Lecz szczerze mówiąc poświęcenie zawodników od mvp w górę na kadrę jest zbędne... Zawodników od potencjału MVP odrazu powinno ustawiać się pod Główną Reprezentację a nóż itak udało by się takiemu zawodnikowi wejść do U21 :) Tylko, że teraz trzeba by było wprowadzić 2 rodzaje scoutów :)

A co do Głównej Kadry. To niewiem czy mi się wydaje czy jak by ta propozycja weszła w życie to starsi zawodnicy mieli by szanse wejść do NT ? Bo dopiero po dłuższym okresie uda im się nadropić główne skille :) Jak czegoś nierozumiem to proszę mi to wyjaśnic :p

This Post:
11
150725.41 in reply to 150725.40
Date: 7/6/2010 5:59:42 PM
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
To może i ja wyrażę swoją opinię, choć nie wiem czy zaraz mnie ktoś do jakieś kategorii nie zakwalifikuje ( betony czy inne materiały budowlane ;)
Otóż generalne założenie, że NT jest najważniejsza bardzo mi się podoba. Zawsze tak powinno być, że U21 jest niejako "przystawką" do tego co jest celem czyli dorosłej reprezentacji.
Dlatego byłbym skłonny przychylić się do Twojego zdania, że warto oddzielić już na początku zawodników docelowych do NT i U21. Kwestią dyskusyjną jest tylko granica potencjału... Proponujesz alstara i chciałbyś wymóc na BBkach aby w każdej kadrze tak było. Moim zdaniem ten postulat jest zupełnie nierealny, choć gdyby przeszedł może nie byłby zły... Ale próbując przez moment wczuć się w jednego z BBków zadałbym pytanie - dlaczego akurat potencjał ma być kryterium? Może pozwolić grać w U21 tylko zawodnikom do 210 cm? Albo niech grają tylko Ci z pensjami do 39 999 $ ? A może jeszcze wykluczyć z U21 czarnoskórych? ;) Sorki za lekką nadinterpretację ale chciałem przez to pokazać, że moim zdaniem nie ma szans na to aby BBcy wprowadzili taki limit potencjału w U21.
A skoro tak, to mimo wszystko chciałbym aby nasza młodzież miała choć jakieś szanse w U21 i optowałbym za propozycją Dejvidda - czyli U21 do potencjału wieloletnia gwiazda lub supergwiazda.

Mam też prośbę do Rafika :) Nie skreślaj ludzi od razu tak jak to robisz z m4ti_m. Jasne, że dał ciała z tym meczem towarzyskim i mimo, że go lubię sam byłem pierwszym, który mu to wygarnął :) Dajmy mu jednak czystą kartę, by pokazał na co go stać. Nie zgadzam się też z tym, że tylko złoto się liczy. Tak mogą mówić Włosi lub Hiszpanie, którzy w BB już tak wiele osiągnęli. My do sukcesu możemy dochodzić małymi kroczkami i być może jeden z nich wykona m4ti_ :) Dlatego raz jeszcze proszę - dajmy mu szansę. Zresztą specjalnie nie mamy wyjścia, bo bez względu na to co teraz "lud" ustali, to i tak m4ti_ rządzi kadrą i nie musi tego wdrażać w życie. Po co więc psuć atmosferę wokół kadry? Pogadajmy o wszystkim spokojnie i na argumenty i jeśli większość będzie miała podobne zdanie to i selekcjonera będzie można przekonać :)
Jeszcze raz apeluję do wszystkich o powstrzymanie emocji, bo to na pewno nie pomoże w dyskusji :)

PS. Jeszcze raz do Rafika:) Hawkeyed nie startował na selekcjonera ( choć go podpuszczałem ;). Najbliższe wybory są za sezon i to do U21...więc sam rozumiesz, że tu ciężko byłoby jemu wygrać ;) Za 2 sezony wybierzemy nowego selekcjonera NT i wtedy bez wątpienia możesz być świetnym PR - Hawkeyeda ;) Teraz nieco na to za wcześnie :)

This Post:
00
150725.42 in reply to 150725.39
Date: 7/6/2010 6:01:25 PM
Overall Posts Rated:
7272
Ok dobra było zabawnie to teraz trochę merytorycznie i na poważnie...Piszesz, że trzeba dążyć powoli. Zgoda i zarazem pytanie jak długo ?Jak długo chcesz tworzyć system szkolenia młodych zawodników ? Czytam forum i co widzę, rozpierduchę merytoryczną.Każdy mówi swoje, a jak nie było systemu tak nie ma...Dlaczego Mati nic nie wskóra? Odpowiem ci. Bo będzie musiał korzystać z tych samych zawodników, bo lepszych nie ma. Dlaczego nie ma lepszych? Odpowiedź - bo nie ma sensownego systemu szkolenia. Jest system napinki pod U-21, który zaprezentował Hawkeyed i jest napinka na wynik NT. Tak się nie da wypracować wyników medalowych. Jeśli kadra ma odnieść sukces to trzeba zacząć od dzisiaj na początku sezonu ustalić jasne reguły gry.Problem w tym, że grupa poprzednio trzymająca władzę nie jest zainteresowana zmianami, wierząc że tak jak jest jest dobrze. A duża liczba managerów widzi coś innego, że dobrze nie jest. Jaki z tego wniosek. Ktoś musi podjąć decyzję o systemie szkolenia tylko kto to ma zrobić. O tym może zdecydować powołany do życia wydział szkolenia lub selekcjoner NT bo z całym szacunkiem dla Vinniego, którego cenię i gratuluję dobrych wyników młodzieżówki to NT powinna być wiodącą kadrą w tym planie, zgodnie z tym o czym pisze Hawkeyed. Problem w tym, że Koźlik z BB Kingiem dyskutują miedzy sobą któryś dzień z rzędu i nadal nie mogą dojść do porozumienia. O czym to świadczy? O tym, że tylko radykalne działania mogą coś tu wskórać. Panowie się nie dogadają co widać po ich postach, więc czas wymyślić coś innego. Hawkeyed ma dobry pomysł który ja popieram i nawet jestem w stanie poprzeć NT całkowitym kosztem U-21, co nie oznacza, że źle życzę U-21. Wręcz odwrotnie. Tylko nie boję się dramatycznych posunięć. Reszta ma mokre pory jak to czyta. To też o czymś świadczy. Podam ci tylko jeden przykład wiodący w koszykówce. Pierwsza piątka kadry narodowej nie ma prawa mieć kozłowania oraz podań na poziomie mniejszym niż sprawny w moim odczuciu. Dlaczego? Po pierwsze płynność w grze, po drugie skuteczne asysty, a po trzecie przewagę nad innymi w tym elemencie koszykarskiego rzemiosła. Trzeba z draftu wyszukać zawodników z takimi skilami początkowymi lekko je podrasować, a potem jechać ze skilami głównymi. A tymczasem grają centrzy bez podań, bez rzutu z wyskoku czy obrony na dystansie...Jak by się wprowadziło takie zasady do wszystkich prezesów, że np.hipotetycznie bez podań na poziomie sprawnym żaden zawodnik nie ma szans na kadrę, to jestem pewny, że i nagle zrobiłby się bum na passing.Kilku managerów podrasowały by ten skil, a potem dalej. A takich centrów co mają podania z draftu na poziomie okropnym lub żałosnym to do piachu z bazy danych, chyba, że ich właściciel zadba o ten element to wtedy taki grajek wraca do bazy.
A tymczasem na C szukamy tylko z porządnym RB czy IS i ID a góra czarna jak asfalt. Pytam się po co kadrze gracz który na pozycji centra nie umie rzucać z wyskoku, skoro nie ma podań to potem jest informacja : NIE TRAFIŁ, a dlaczego taki napis bo koleś nie umie nawet podać - więc taki center jest do bani i miejsca w kadrze mieć nie powinien...Sytem wyszukiwania talentów musi być jasno sprecyzowany. Komunikat musi być jasny aby każdy zrozumiał że w kadrze mają grać zawodnicy najlepsi, a najlepszy to nie oznacza C z legendarnym RB tylko taki który umie kozłować, podać i jeszcze rzucić od czasu do czasu. Na koniec czemu tak - bo wtedy mając gracza uniwersalnego możesz go stosować do gry Runem bo umie podawać oraz do gry Low Post gdzie podania też odgrywają rolę. Nie trzeba zatem mieć 25 zawodników każdy do innej taktyki tylko zmieniać taktykę w oparciu o graczy odpowiednio wcześniej wyszkolonych. Innymi słowy wstępna selekcja do kadry U-21 i NT powinna być na zasadzie określonych wytycznych, a nie na zasadzie kto co tam ma najlepszego to idzie do kadry. Strojanowski jest tego przykładem. Dobra rozgadałem się hehe ale to dla dobra NT. Pozdrawiam serdecznie wszystkich :)))

This Post:
00
150725.43 in reply to 150725.32
Date: 7/6/2010 6:20:08 PM
Overall Posts Rated:
7474
Nie wiem jakie preferencje co do umiejętności SG ma t-mac także nie rozwiążę Twojej zagadki na ile Podniesiński jest bliski jego wyobrażeniu idealnego kandydata na tę pozycję. Jak dla być może mieć np. o 4 czy 5 poziomów za słabą obronę pod koszem (wg oczekiwań t-maca) a to powinno zostać wyciągnięte wcześniej.
Ale z drugiej strony t-mac może nie jest aż tak wymagający względem tej umiejętności dla SG. Nie wiem ;)

Czasem nie jestem przekonany czy na pewno zrozumieliście wszystko, o czym pisałem.
Chodzi o to, że na rynku transferowym ogólnie zawodników jest dość sporo. Pewne sprawy decydują o tym, że dany klub kupuje tego a nie innego zawodnika. Jak bardzo złożone to sprawy zależy od poszczególnego właściciela klubu.
Wspominając o trenowaniu atrakcyjnych i możliwie najlepszych zawodników pod NT chodziło mi o to, by spełniali oni jak najlepsze wyobrażenia, jak największej ilości osób.
A nie by byli jakimiś tam SG, jednym z wielu z umiejętnościami SG podobnymi do innych.
Czymś nasi gracze muszą się różnić od swoich przeciwników, by reprezentacja jako zespół ogólnie grała lepiej.
Na takim poziomie diabeł tkwi w szczegółach.
I jeśli tak, to te unikalne, trudno trenowalne umiejętności powinny wówczas wg mnie zostać wytrenowane jako pierwsze.
Na główne, szybciej skaczące, naturalne umiejętności będzie jeszcze odpowiedni czas.

This Post:
00
150725.44 in reply to 150725.42
Date: 7/6/2010 6:22:11 PM
Overall Posts Rated:
2020
A ja myślałem, ze ja napisałem dzisiaj długiego posta :D

A wracając do sprawy. Z większością napisanych przez Ciebie rzeczy się zgadzam, bo nie wątpliwie masz rację. Zgadzam się też że zawodnicy tacy jak Strojnowski w NT grać nie powinni. Ale popatrz obiektywnie. Strasznie ciężko jest wytrenować górę u C, albo dół u obrońcy. Zgadzam się z Tobą co do tematu selekcji w drafcie, że trzeba brać w miarę zbilansowanych zawodników bez dużej ilości dziur. Ogólnie to dobrze gadasz, ale proszę Cię daj m4ti_emu szansę. Krytykuj lub nie dopiero po jego kadencji ;))

This Post:
00
150725.45 in reply to 150725.42
Date: 7/6/2010 6:25:43 PM
Overall Posts Rated:
2727
No fakt. Rozgadałeś się co nieco. Ale może znajdzie się ktoś, kto będzie czytał dokładnie wszystkie posty. Ja nie dałem rady.

W punktach moje uwagi:

1. Pomysł jest przedni i poniekąd już mamy dowody, że jest dobry. Był sobie kiedyś taki zawodnik w NT, który juniorów nawet nie powąchał, a w seniorach sobie powystępował, pomimo niezbyt wysokiego potencjału. A pograł dlatego, że był dobrze prowadzony przez pewnego skauta, który jest w tej chwili trenerem jednej z naszych kadr. I spokojne prowadzenie, bez ciśnienia na U21 zaowocowało grą w NT.

2. Trzeba znaleźć chętnych, którzy ze wzrostem 185 będą twardo trenować C, a potem przerzucą się na trening PG (lub sprzedadzą takiego niezbyt atrakcyjnego zawodnika - atrakcyjnego w danym momencie)

3. Dalszy trening tych graczy to bułka z masłem i będzie wiele ekip chętnych.

4. Moim zdaniem absolutnie nie musimy rezygnować z U21, po prostu tam trafią zawodnicy z niższym potencjałem, albo tacy, co mają czarno na górze/dole (odpowiednio). Szczegóły do dalszej dyskusji.

5. Najgorzej będzie z SF'ami, ale z nimi jest zawsze najgorzej ;)

Powodzenia

PoPiErAm ;)


This Post:
00
150725.46 in reply to 150725.43
Date: 7/6/2010 6:26:56 PM
Overall Posts Rated:
2020
Zrozumiałem o co Ci chodzi ;) Ale mi chodzi również o to, żeby nie przekreślać tych zawodników trenowanych drogą ''U21'' z potencjałem. Naprawdę sądzisz, że tak naprawdę np. Podniesiński to wielki przegrany i nic nie da się już z nim zrobić?? Przecież ma dopiero 22 lata a potencjał pozwala na dalszy trening ;))

This Post:
00
150725.47 in reply to 150725.33
Date: 7/6/2010 6:27:02 PM
Overall Posts Rated:
7474
A gdyby tak oddzielić obie kadry w nieco inny sposób?

Mianowicie tak, jak swojego czasu zrobił to vinnie z al_said'em, z tym że oni kierowali się sukcesem młodzieżówki.

Legendy, historyków i może MVP (?) kierować do dorosłej kadry, a super- i wieloletnie gwiazdy wraz z allstarami (SF) przeznaczyć do młodzieżówki? Powiedzmy szczerze, że potencjały poniżej MVP szans większych na dłuższe zaistnienie w NT nie są wielkie. A i Świątczak, MVP, ponoć przyblokował już potencjał. A taka supergwiazda w młodzieżówce da radę spokojnie, nawet pod koszem. Pod kosz można by też brać MVP, bo w kadrze to też może być za mało, jak na Centra.

Ewentualnie tych z bokami tez prowadzić pod U21, potem przerzucić na boki. Obwodowych, bo podkoszowych może być już ciężko. Podania, wejścia czy kozłowanie to chyba nie takie ciężkie do treningu.

Jest to jakieś rozwiązanie. Szczególnie dla tych, którym zależy na konkurencyjnych wynikach U-21.
Nie odpowiem Tobie jednak jak rozłożyłbym podział tych potencjałów.
Najpierw muszę dokładnie przeanalizować jak to wygląda u tych, którzy wyniki w NT mają.
Wówczas będziemy mogli rozmawiać konkretnie na przykładach.
Na razie nie napiszę Tobie kategorycznie, że dla NT jedynie od MVP w górę, bo w kadrze mamy nie tylko od MVP w górę, ale także supergwiazdy (główny trzon obwodowych) a także allstarów (SF).

A ja optowałem za zwiększaniem szans wyboru zawodników przez przyszłych selekcjonerów. Nie ograniczaniem ich możliwości.
Jeśli nasza reprezentacja NT będzie wyglądała kadrowo już tak dobrze, że nie będziemy potrzebować supergwiazd wówczas napiszę bez wątpienia, że dla supergwiazdy szans w kadrze NT nie ma. Teraz nie mogę tego zrobić.
Wrócę do Twojej propozycji z danymi.

Podania, wejścia czy kozłowanie ale dla kogo? Dla podkoszowych?

This Post:
00
150725.48 in reply to 150725.45
Date: 7/6/2010 6:30:42 PM
Overall Posts Rated:
2020
5. Najgorzej będzie z SF'ami, ale z nimi jest zawsze najgorzej ;)


Właśnie wydaje mi się że tutaj jest najmniejszy problem bo SF zarówno w U21 jak i w NT musi mieć wyrobionych jak najwięcej umiejętności także gracz trenowany jako SF może spokojnie zaliczyć U21 jak i NT ;))

Advertisement