Są i grają z większym JR i PA w kadrze. To co wkleiłem to jest propozycja/koncepcja kierunku treningu/rozwoju zawodników, który wydaje się najbardziej efektywny. Po prostu wolę w miejsce wyższego JR, 20+ w JS. Dla mnie jest bardziej efektywne JS bo:
1. Współgra nie tylko z JR ale też z IS, a więc podnosi również skuteczność rzutów z bliska.
2. Za to z JR zawodnik nie traci skuteczności im dalej jest od kosza, a przecież można omijać taktyki ofensywne obwodowe z rzutami z dystansu, a wybierać taką z rzutami z półdystansu i przy tym też zachować wystarczającą nieprzewidywalność.
Podania wyższe tez są bardzo ok. Po prostu kosztują więcej niż DR i HN. Tutaj znowu wygrywa kwestia ekonomia vs efektywność. Poza tym podania są darmowe dla podkoszowych i to też można odpowiednio wykorzystywać.
Generalnie wszelkie odstępstwa od tego modelu który podałem nie oznaczają braku szans na kadrę. Dla przykładu nasz najlepszy obwodowy ma RB10 (a pisze, że optymalnie jest kiedy RB jest niskie)...ale długo rozwija umiejętności już po bloku potencjału i jego pensja to blisko 300k. Z niższym RB mógłby zrobić więcej umiejętności glownych JS, OD, JR, HN, DR, PA przy zachowaniu tej samej pensji, czyli byłby lepszym PG/SG...ale za to RB pozwala mu być bardziej uniwersalnym zawodnikiem bo może też w pewnych okolicznościach grać jako SF.
Generalnie im wyższa suma umiejętności tym lepiej. Odstępstwa od podanych przykładów również mile widziane. Natomiast czasami zdarzają się takie rozkłady umiejętności, że gracz ma bardzo wysoka sumę umiejętności i jest bardzo uniwersalny, ale na żadnej pozycji nie jest wybitny. Stąd "idealny rozkład umiejętności" by zwrócić uwagę na kładzenie nacisku w treningu na najważniejsze umiejętności dla danej pozycji i jednak tworzyć graczy WYBITNYCH, a nie tylko uniwersalnych😁
Last edited by kozlik4 at 12/3/2022 5:50:25 PM