BuzzerBeater Forums

BB Poland > [U21] Islandia

[U21] Islandia

Set priority
Show messages by
This Post:
00
161840.41 in reply to 161840.34
Date: 10/26/2010 3:00:15 PM
KS Goldena
PLK
Overall Posts Rated:
40804080
Second Team:
KS Golden Grizzlies
Myślisz, że przy nastawieniu TiE zawodnicy gorzej rzucają wolne?
A może gracz wykonując wolne porównuje, że on gra TiE a przeciwnik CT? To akurat nijak się ma z chłopskim rozumem moim zdaniem.

Może inaczej...drużyna lepiej wykonuje wolne grając CT niż grając TiE, bo się do ich wykonywania bardziej przykłada...z resztą tak jak i to innych elementów gry. Jak dla mnie to dość logiczne;-)

Mam za to konkretny przykład jak zawodnicy potrafią rzucać wolne przy TiE.
Debiut w II lidze:
(26665936)

A co to za przykład? Ten mecz dowodzi jedynie, że Twoi zawodnicy mają dobre FT. Obie drużyny grały z takim samym nastawieniem, więc nie ma to nic wspólnego z tematem naszej dyskusji i nie wiem za bardzo po co użyłeś tego przykładu:D Jeśli chciałeś mnie przekonać do przydatności FT to nie trzeba, bo ja mam takie same zdanie. No chyba, że chciałeś się pochwalić;-)

I kadra U-21 nie będzie przegrywać meczów jak z Islandią przez nieskuteczność z wolnych

Wykonywaliśmy bardzo mało FT w tym meczu. Trafiliśmy 4/10, a przegraliśmy 4 pkt. Sugerujesz, że gdybyśmy trafili 9/10, czyli z 90% skutecznością to byśmy wygrali ten mecz?:D Przecież nawet silne FT nie gwarantuje takiej skuteczności, a do tego trenując FT trzeba by było zrezygnować z czegoś innego, a więc gorsi bylibyśmy w innych elementach;-)

Przegraliśmy dlatego, że zagrali największym ptakiem i tyle...a pisanie o FT w kontekście głównej przyczyny porażki to duża uszczypliwość (nie pierwsza z resztą) z Twojej strony w kierunku do U-21;-)

Last edited by kozlik4 at 10/26/2010 3:02:06 PM

This Post:
00
161840.42 in reply to 161840.40
Date: 10/26/2010 3:22:19 PM
Overall Posts Rated:
7474
Uważam, że to jak gra przeciwnik nie ma znaczenia, jeśli chodzi o wykonywanie rzutów wolnych przez Twoich graczy.

This Post:
00
161840.43 in reply to 161840.41
Date: 10/26/2010 3:29:41 PM
Overall Posts Rated:
7474
Może inaczej...drużyna lepiej wykonuje wolne grając CT niż grając TiE, bo się do ich wykonywania bardziej przykłada...z resztą tak jak i to innych elementów gry. Jak dla mnie to dość logiczne;-)

To się zgadza, ale jednocześnie zespół może wykonywać wolne skutecznie nawet grając TiE.

A co to za przykład? Ten mecz dowodzi jedynie, że Twoi zawodnicy mają dobre FT. Obie drużyny grały z takim samym nastawieniem, więc nie ma to nic wspólnego z tematem naszej dyskusji i nie wiem za bardzo po co użyłeś tego przykładu:D Jeśli chciałeś mnie przekonać do przydatności FT to nie trzeba, bo ja mam takie same zdanie. No chyba, że chciałeś się pochwalić;-)

I tylko to chciałem dowieść, że przy TiE można wykonywać wolne skutecznie.
Oraz to, że można zespół zbudować tak, że będzie te wolne wykonywał na jakimś przyzwoitym poziomie.

Wykonywaliśmy bardzo mało FT w tym meczu. Trafiliśmy 4/10, a przegraliśmy 4 pkt. Sugerujesz, że gdybyśmy trafili 9/10, czyli z 90% skutecznością to byśmy wygrali ten mecz?:D Przecież nawet silne FT nie gwarantuje takiej skuteczności, a do tego trenując FT trzeba by było zrezygnować z czegoś innego, a więc gorsi bylibyśmy w innych elementach;-)

Nie trzeba trenować wolnych. Pisałem, że wystarczy, że U-21 będzie trenować tylko zawodników z wolnymi. Ale tego jakoś już nie zauważyłeś.

Przegraliśmy dlatego, że zagrali największym ptakiem i tyle...a pisanie o FT w kontekście głównej przyczyny porażki to duża uszczypliwość (nie pierwsza z resztą) z Twojej strony w kierunku do U-21;-)

Najłatwiej zawsze pisać, że to rywal jest zły i niedobry i w ogóle podły i jak śmiał, bo nie zagrał tak, jak chcieliśmy. Bo użył jedną z dostępnych możliwości w grze. Ja też dziś przegrałem. Rywal zagrał wyżej. Ale wcale nie uważam, że przegrałem przez to. A przez wiele innych czynników. Mam wrażenie, że jeśli chodzi o kadrę U-21 a także i NT nie ma odpowiedniej krytyki. I nie ma wyciągania wniosków z niepowodzeń. Co prowadzi do tego, że obie kadry tkwią w miejscu. Brodzą w tym samym.

Zacznijmy może poprawiać swoje zespoły narodowe. Niwelować w nich własne błędy i mniej pisać o tym jacy to rywale niegrzeczni, bo nie grają tak, jakbyśmy chcieli...

This Post:
00
161840.44 in reply to 161840.43
Date: 10/26/2010 3:37:48 PM
Overall Posts Rated:
44

Nie trzeba trenować wolnych. Pisałem, że wystarczy, że U-21 będzie trenować tylko zawodników z wolnymi.



Czyli według Ciebie jaki poziom powinny mieć rzuty wolne u zawodnika, którego mamy trenować do U21?

This Post:
00
161840.45 in reply to 161840.44
Date: 10/26/2010 3:39:20 PM
Overall Posts Rated:
7474
Oczywsite, że im wyższe, tym lepiej.
Moim zdaniem nie powinny być niższe niż fioletowe (to chyba taka minimalna i tak naciągana granica).

This Post:
00
161840.46 in reply to 161840.45
Date: 10/26/2010 4:01:35 PM
Overall Posts Rated:
44
No tak, to oczywiste. Czyli rozumiem że od słabych do porządnych, bo więcej wycisnąć się nie da. Dosyć mała granica, patrząc na to jak 'słabe' roczniki mamy w reprezentacjach wg sporej liczby managerów i gdyby skreślić wszystkich zawodników, którzy rzuty mają niezdarne i niżej to kadra mogłaby być jeszcze słabsza. Ale zgadzam się z tym, że fajnie gdyby FT były w miarę przyzwoite.
Ratkiewicz nie trafił największej ilości FT w meczu (tylko 2 na 6) a rzuty ma słabe.. Wniosek z tego taki że albo grał na takim luzie że nie chciało mu się porządnie rzucać :p albo miał zły dzień ;)

This Post:
00
161840.47 in reply to 161840.46
Date: 10/26/2010 4:56:31 PM
Overall Posts Rated:
7474
Co sezon porównuję statystyki posiadanych przeze mnie zawodników i ci ze słabymi umiejętnościami rzucają w miarę przyzwoicie, czyli przeważnie spokojnie powyżej 60% w skali sezonu (dobry wnik to na pewno nie jest). A im wyższa ta umiejętność to zazwyczaj i skuteczność rzutów również się zwiększa. Także wzrasta to wszystko liniowo i całkiem sensownie.

From: Galfin

This Post:
00
161840.48 in reply to 161840.47
Date: 10/27/2010 2:09:58 AM
Overall Posts Rated:
1313
wzrasta to wszystko liniowo
No wlasnie nie liniowo, tylko jak parabola. Bo im wyzsze FT tym mniejsza roznica w % osobistych.

From: Khazaad
This Post:
00
161840.49 in reply to 161840.48
Date: 10/27/2010 2:46:25 AM
Overall Posts Rated:
145145
Z tymi osobistymi to czasem po prostu różnie bywa ;)

Mój C, który w tym sezonie miał do wczoraj średnią 76,7% z wolnych (czyli całkiem przyzwoicie, przy FT na poziomie 7), wczoraj nagle zaniemógł i trafił tylko 4 z 10 (średnia spadła więc do 67,5%). Piszę od razu - grałem z wyższym nastawieniem niż rywal :)

Ogólnie rzecz biorąc jego staty zabawnie wyglądają, bo jakbym nie liczył wychodzi mi, że trafił 16 z 25 osobistych w meczach ligowych, a podsumowanie przez system wynosi 15 z 25 (czyli któryś osobisty rzucił ktoś inny? :))

Co więcej - patrząc na zeszły sezon średnią miał na poziomie 74,6% i nie zdarzały mu się tego typu wpadki, gdzie przy sporej ilości rzutów trafia tak mało. Czym więc było to spowodowane we wczorajszym spotkaniu? Równaniem do średniej? Wyjątkowo nieudanymi losowaniami wartości "wpadnie - nie wpadnie"? A może tak zupełnie poważnie mówiąc, to nie ma znaczenia, czyje nazwisko pojawiło się na liście egzekutorów? Może po prostu liczy się skuteczność całej drużyny, a wykonawca osobistych jest rozlosowywany zgodnie z zasadą "im wyższy poziom FT tym częściej będzie rzucał"? Czy w takim układzie umiejętności zawodnika modyfikują w jakiś sposób "szansę" na trafienie? W takim układzie teoria "zespół jest tak słaby jak najsłabsze jego ogniwo" miałaby sens, nieprawdaż? Czemu więc, mój C rzucał wczoraj z tak beznadziejną skutecznością, znacznie poniżej swoich możliwości?

Ktoś zna odpowiedź? Bo wg mnie wszystko przez cheerleaderki ;) W końcu grałem na wyjeździe, więc stały pod koszem i na pewno go rozpraszały :)

From: Big Z

This Post:
00
161840.50 in reply to 161840.49
Date: 10/27/2010 3:42:49 AM
Overall Posts Rated:
6363
Może po prostu liczy się skuteczność całej drużyny
Czyli, że poziom FT całej drużyny wpływa na jakość rzutów osobistych danego gracza w meczu? Ryzykowne.

Ja skłaniam się ku tezie, że na FT w meczu mają wpływ:
1. poziom FT zawodnika (warto mieć min. 5)
2. doświadczenie (mam młodego zawodnika, któremu co sezon wzrasta skuteczność o 10% choć nie trenuje FT)
3. podejście drużyny do meczu (jak gram CT i normale, to jest dobra dyscyplina, przy TiE bywa różnie)
4. kondycja? (tutaj ciężko stwierdzić, bo czasem zawodnik wchodzi z ławki i pudłuje aż miło :)

From: Khazaad

This Post:
00
161840.51 in reply to 161840.50
Date: 10/27/2010 5:01:36 AM
Overall Posts Rated:
145145
Może po prostu liczy się skuteczność całej drużyny
Czyli, że poziom FT całej drużyny wpływa na jakość rzutów osobistych danego gracza w meczu? Ryzykowne.

Może i ryzykowne, ale teza jest fajna, i jest o czym pogadać :)

Co do samych osobistych, to wcześniej nie zwróciłem uwagi na to, że na TiE rzucają osobiste gorzej niż np. przy Normalu. Przyjrzałem się teraz swoim meczom i muszę przyznać, że może i coś w tym jest, ale różnica robi się widoczna dopiero przy większej liczbie oddanych rzutów (bo jeżeli jest 7z9 czy 5z7 grając TiE, to jest OK). Przy co najmniej 15 rzutach te różnice robią się większe. Tylko zastanawiam się, czy jest efekt TiE, czy też jakiegoś innego czynnika, bo normalnym jest fakt, że skuteczność spada wraz z ilością oddanych rzutów.

Ale porównajmy sobie jedno ze spotkań - (26663604), pierwszy mecz PP w tym sezonie, więc wszyscy mają identyczną formę:
Gracz nr 1 - 10-11 FT, 48 minut gry, FT - 7 lvl, ST - 6 lvl, EXP - 2 lvl - sporo rzucił
Gracz nr 2 - 11-14 FT, 38 minut gry, FT - 11 lvl, ST - 5 lvl, EXP - 4 lvl - wygląda na to, że przez kondycję rzucił mniej niż poprzednik, choć różnica niewielka, a exp i ft ma sporo wyższe
Gracz nr 3 - 5-6 FT, 48 minut gry, FT - 12 lvl, ST - 8 lvl, EXP - 8 lvl - skuteczność jak u pierwszego

Gracz nr 4 - 3-6 FT, 31 minut gry, FT - 3 lvl, ST - 8 lvl, EXP - 1 lvl - niskie poziom FT i 50% skuteczności
Gracz nr 5 - 3-6 FT, 18 minut gry, FT - 7 lvl, ST - 8 lvl, EXP - 3 lvl - porównując z graczem nr 1 - kiepsko mu poszło, a grał krócej i exp większy.
Gracz nr 6 - 2-2 FT, 17 minut gry, FT - 4 lvl, ST - 8 lvl, EXP - 7 lvl - grał tyle co nr 5, trafiał skuteczniej, choć tylko 2 rzuty, więc ciężko to brać poważnie, ale może exp robi swoje (tym bardziej, że grał chyba głównie w IV kwarcie, gdzie exp robi różnicę).

Jak dla mnie nie ma to większego sensu, bo mam wrażenie, że jedni powinni rzucać celniej, inni odwrotnie (stąd ta teza o "rzutach zespołowych"). Co więcej, wygląda na to, że powyżej pewnego poziomu umiejętności skuteczność jest całkiem przyzwoita. Naturalnie zwiększa się ona stopniowo wraz z rozwojem zawodnika, aczkolwiek tym wolniej, im wyższą skuteczność % zawodnik już osiąga (co jest całkowicie normalne).

Wciąż jednak nie wiadomo, dlaczego mój C we wczorajszym meczu nagle rzucał ze skutecznością tylko 40%. Czyżby aż takiego miał "pecha" w obliczeniach algorytmu? I jeżeli miał szansę jak 8,5 do 1,5, to cały czas rozlosowywało tą mniejszą wartość? Na to wygląda, w sumie dodaje to smaczkowi samemu spotkaniu, choć potrafi być bardzo irytujące. Z drugiej strony... możliwe, że teraz będzie miał 10-10, żeby wyrównać średnią ;)

Advertisement