BuzzerBeater Forums

BB Poland > [NT] Dyskusja ogólna (sezon 15)

[NT] Dyskusja ogólna (sezon 15) (thread closed)

Set priority
Show messages by
This Post:
00
171604.429 in reply to 171604.428
Date: 2/3/2011 8:51:35 PM
Overall Posts Rated:
188188
Cały czas pomijasz wpływ spotkań pomiędzy meczami kadrowymi. Wtedy też się expa dostaje przecież, a cały czas to pomijasz. Exp nie leży tylko w kadrach.

Co jeżeli dany zawodnik po meczu będzie miał exp 4, a przed następnym 5? I pewnie nie raz tak się stanie..

This Post:
00
171604.430 in reply to 171604.429
Date: 2/4/2011 1:22:51 AM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
Cały czas pomijasz wpływ spotkań pomiędzy meczami kadrowymi. Wtedy też się expa dostaje przecież, a cały czas to pomijasz. Exp nie leży tylko w kadrach.

Co jeżeli dany zawodnik po meczu będzie miał exp 4, a przed następnym 5? I pewnie nie raz tak się stanie..



wydaje się, że założenie jest takie, że eksp nie skacze w piątki tylko osiągniętym poziomie..więc można się spodziewać jego skoku i w poniedziałek wieczorem jeśli kadry coś dają..nie wiem czy to dobre założenie ale takie własnie przyjęto według mnie

This Post:
00
171604.431 in reply to 171604.430
Date: 2/4/2011 2:43:51 AM
Overall Posts Rated:
455455
Rozumiem już teraz :) Mylimy się Dejvidzie. BB King nie będzie sprawdzał, ile to dokładnie jest, przynajmniej na razie, on chce zobaczyć czy wogole odbędzie się jakikolwiek skok. Jak tak, to znaczy ze expa się dostaje w kadrze, nawet jeśli jest minimalny, bo np.; nagle komuś skacze exp, i nie wiemy jaka to była cząstka, % ale nie tego chcemy sie dowiedzieć na tym etapie. Nawet jeśli by to było 0,001 czy Cos w ten deseń to to jednak exp jest, to chce sprawdzić BB King;))

Pozdrawiam ;) Mam nadzieje że troszkę rozjasnilem o co chodzi, z mojego mniemania Bebusiowi ;)

No i jeśli dobrze napisałem, to BB King, napisz prosze ze o to Ci własnie chodzi, dla rozróżnia wątpliwości ;)

This Post:
00
171604.432 in reply to 171604.431
Date: 2/4/2011 3:27:34 AM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
(172328.1)

właśnie o to chodzi, że skok Cześka odbył się we wtorek

więc założenie, że po meczu repry będzie skok da prawdopodobną odpowiedź, że repra taki wzrost daje

This Post:
00
171604.433 in reply to 171604.430
Date: 2/4/2011 4:37:19 AM
Overall Posts Rated:
188188
Ja to wiem :) Exp może skoczyć w poniedziałek, wtorek, czwartek, sobotę czy jakiś inny dzień, kiedy grasz spara. Bo przecież pomiędzy meczami kadrowymi są też inne, które także wpływają na exp. Wiem, że jeżeli zawodnik skoczy po meczu kadry to znaczy, że expa kadra daje.

Nie podoba mi się tylko sposób obliczania tego przyrostu. Dzieląc liczbę skoków przez liczbę występów da to nam co najwyżej prawdopodobieństwo skoku po meczu kadry.. Innej opcji nie widze,żeby zobaczyć ile expa dostajemy w kadrze, trzeba by wyrzucić mecze w tygodniu.

This Post:
00
171604.434 in reply to 171604.433
Date: 2/4/2011 4:42:55 AM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
cięzko będzie faktycznie obliczyć ile tego ten mecz kadry daje:)

dwóch graczy liczonych pomiędzy odnotowanym skokiem do następnego

jeden gra w kadrze drugi nie..ale i tak lipton bo trzeba byw miarę równo prowadzić ich w minuitach meczów o stawkę i sprach

wydaje się, że Czesław chyba da radę jak będzie upartym kogutem :)

baza danych i rzetelne wypełnianie..plus 10 lat pracy i będziemy wiedzieć:)

This Post:
00
171604.435 in reply to 171604.428
Date: 2/4/2011 4:50:55 AM
Overall Posts Rated:
4040
Wydaje mi się że to badanie doświadczenia nie będzie miało zbyt dużej wartośći. Dowiesz się jedynie czy gra w reprezentacji daje przyrost doświadczenia. Wartości nie określisz, a taka statystyczna może być baaaaardzo myląca. Szkoda na to czasu.
Jedynie co ma sens to zalecić trenującym kadrowiczów aby zapewniali zawodnikom max dużo minut w tygodniu. Jak najwięcej ale aby nie przekroczyć granicy która spowoduje spadek formy.

This Post:
00
171604.436 in reply to 171604.433
Date: 2/4/2011 5:13:47 AM
Overall Posts Rated:
270270
Ten sposób o którym pisze King jest prawidłowy, przy założeniu tak jak pisał, że liczba danych dąży do nieskończoności.
Jednak wg mnie 250 - 300 to od nieskończoności trochę daleko i to jednak za mała próbka i dlatego wydaje mi się, że wyniki będą obarczone bardzo dużym marginesem błędu. Zwłaszcza, że te próbki nie będą tak samo wartościowe. Bo nie którzy w meczu zagrają tylko 5 minut więc siłą rzeczy dostaną tego expa nie wiele w porównaniu do kogoś kto gra 40 minut. Ale nic nie stoi na przeszkodzi aby badania były kontynuowane także w następnej kadencji (czy to B.B. Kinga czy jego następcy), wtedy próbek będzie już 500 - 600.

This Post:
00
171604.437 in reply to 171604.436
Date: 2/4/2011 5:27:02 AM
Overall Posts Rated:
605605
Pomysł Kinga na pewno pozwoli sprawdzić czy exp rośnie w kadrze. Najlepiej by było zachęcić wszystkich managerów, którzy mają graczy w kadrze do obserwacji skoków expa swoich zawodników.
Osobiście uważam, że skoki takie będą. Tylko jak już popatrzymy na dane u Czesława to na skok potrzeba minimum jakieś 1800 minut granych w lidze , pp i sparingach. By określić dokładnie co ile gracz skacze po meczach kadry wypadało by by grał on tylko w niej i nigdzie więcej, co oczywiście jest bez sensu.
Jedynie mając bazę graczy, którzy odnotowali skoki w doświadczeniu(oczywiście liczone zaraz po skoku), zarówno grający w kadrze jak i tych którzy w niej nie grali, można jakieś wnioski wyciągać.

@ B.B. King selekcjoner NT:
Dlatego King jeżeli chcesz taką pracę wykonać to namów wszystkich managerów, których gracze są w kadrze by przez całą twoją kadencję rozpisywali ile dany gracz rozegrał minut w tygodniu i w jakich rozgrywkach grał i kiedy nastąpiły skoki w exp. Dodając do tego dane od Czesława, gdzie są/będą podsumowania graczy nie grających w kadrze, będzie możliwość ocenienia ile exp daje granie w kadrze.
Powiedzmy, że gracz grający w lidze i pp skok odnotowuje średnio po 2000 minutach, a gracz w kadrze grając w lidze, pp i kadrze odnotowywuje je po np. 1700 minutach to już będzie pewien konkret.

Last edited by Mario at 2/4/2011 5:27:44 AM

From: darkonza

This Post:
00
171604.438 in reply to 171604.437
Date: 2/4/2011 5:41:24 AM
Młoty Stargard
PLK
Overall Posts Rated:
838838
Zgadzam się, pozwoli sprawdzić czy exp rośnie w kadrze, ale nic więcej.
Jak szybko (to słowo jest nieodpowiednie...) policzyć wpływ minut na zmiany expa (nie czekając aż wasi gracze wykonają skoki można czytając ze zrozumieniem ten post:
(172328.36) i kolejne.
To pozwoli wyliczyć po jakiej ilości minut rośnie exp w sparingach w lidze i w PO

Jeśli już okaże się że zawodnicy w kadrze skaczą, można policzyć też ile potrzebują minut w reprezentacji biorąc do porównania zawodnika z repy i który rozegrał w niej wiele minut i ma już wysokie doświadczenie - porównać go z innymi o podobnym doświadczeniu a w kadrze nie grali.

To wszystko może jednak nie odnieść pożądanego skutku, bo może się okazać że wzrost doświadczenia może zależeć też od poziomu ligowego w którym zawodnik gra, od ilości minut w dogrywkach, od ilości oddanych rzutów w ostatnich sekundach, albo od parametru który zawodnik ma przypisany od początku gry (np. wzrost wpływa na szybkość skoków w zbiórce)
Jeśli dojdzie choć jeden taki dodatkowy parametr wyniki wyjdą trochę bez sensu i okaże się że jest tak wiele zmiennych że obliczenie jak często skacze exp będzie obarczone bardzo dużym błędem i nigdy nie będzie dokładne.

Last edited by darkonza at 2/4/2011 5:42:51 AM

This Post:
00
171604.439 in reply to 171604.438
Date: 2/4/2011 5:58:51 AM
The Soulcrashers
IV.9
Overall Posts Rated:
12101210
zacząłbym od założeń, że exp jest a da się to sprawdzić przy pomocy rzetelnego badania nawet graczy bez możliwości gry w kadrze i jednego gracza wskażnikowego z grą w kadże

podstawa to wyliczenie dla takiego gracza ile minut (różnowagowych) daje skok i porównać (jeśli okaże się, że nalicza w równej wadze, bez względu na rodzaj spotkania, tylko za minuty się skacze - to tym lepiej)


zacznijmy może od prostych założeń jeśli będą błedne podejmiemy się interpretacji w zależności co wyjdzie
później przeprowadzić tylko badanie gracza z kadry i zróżnicować same mecze kadry
musimy raczej działać na zasadzie "lejka danych i założeń" to da największy materiał do analizy

na to nie trzeba raczej wielu kadencji a dokładnie skoki 3-4 grajków


Advertisement