BuzzerBeater Forums

BB Poland > Model Treningowy Rewolucje

Model Treningowy Rewolucje

Set priority
Show messages by
This Post:
00
150725.46 in reply to 150725.43
Date: 7/6/2010 6:26:56 PM
Overall Posts Rated:
2020
Zrozumiałem o co Ci chodzi ;) Ale mi chodzi również o to, żeby nie przekreślać tych zawodników trenowanych drogą ''U21'' z potencjałem. Naprawdę sądzisz, że tak naprawdę np. Podniesiński to wielki przegrany i nic nie da się już z nim zrobić?? Przecież ma dopiero 22 lata a potencjał pozwala na dalszy trening ;))

This Post:
00
150725.47 in reply to 150725.33
Date: 7/6/2010 6:27:02 PM
Overall Posts Rated:
7474
A gdyby tak oddzielić obie kadry w nieco inny sposób?

Mianowicie tak, jak swojego czasu zrobił to vinnie z al_said'em, z tym że oni kierowali się sukcesem młodzieżówki.

Legendy, historyków i może MVP (?) kierować do dorosłej kadry, a super- i wieloletnie gwiazdy wraz z allstarami (SF) przeznaczyć do młodzieżówki? Powiedzmy szczerze, że potencjały poniżej MVP szans większych na dłuższe zaistnienie w NT nie są wielkie. A i Świątczak, MVP, ponoć przyblokował już potencjał. A taka supergwiazda w młodzieżówce da radę spokojnie, nawet pod koszem. Pod kosz można by też brać MVP, bo w kadrze to też może być za mało, jak na Centra.

Ewentualnie tych z bokami tez prowadzić pod U21, potem przerzucić na boki. Obwodowych, bo podkoszowych może być już ciężko. Podania, wejścia czy kozłowanie to chyba nie takie ciężkie do treningu.

Jest to jakieś rozwiązanie. Szczególnie dla tych, którym zależy na konkurencyjnych wynikach U-21.
Nie odpowiem Tobie jednak jak rozłożyłbym podział tych potencjałów.
Najpierw muszę dokładnie przeanalizować jak to wygląda u tych, którzy wyniki w NT mają.
Wówczas będziemy mogli rozmawiać konkretnie na przykładach.
Na razie nie napiszę Tobie kategorycznie, że dla NT jedynie od MVP w górę, bo w kadrze mamy nie tylko od MVP w górę, ale także supergwiazdy (główny trzon obwodowych) a także allstarów (SF).

A ja optowałem za zwiększaniem szans wyboru zawodników przez przyszłych selekcjonerów. Nie ograniczaniem ich możliwości.
Jeśli nasza reprezentacja NT będzie wyglądała kadrowo już tak dobrze, że nie będziemy potrzebować supergwiazd wówczas napiszę bez wątpienia, że dla supergwiazdy szans w kadrze NT nie ma. Teraz nie mogę tego zrobić.
Wrócę do Twojej propozycji z danymi.

Podania, wejścia czy kozłowanie ale dla kogo? Dla podkoszowych?

This Post:
00
150725.48 in reply to 150725.45
Date: 7/6/2010 6:30:42 PM
Overall Posts Rated:
2020
5. Najgorzej będzie z SF'ami, ale z nimi jest zawsze najgorzej ;)


Właśnie wydaje mi się że tutaj jest najmniejszy problem bo SF zarówno w U21 jak i w NT musi mieć wyrobionych jak najwięcej umiejętności także gracz trenowany jako SF może spokojnie zaliczyć U21 jak i NT ;))

This Post:
00
150725.49 in reply to 150725.48
Date: 7/6/2010 6:32:30 PM
Overall Posts Rated:
296296
jedno mnie tylko rozwaliło:

"Grupa trzymająca władzę.."

to może powłajmy jakąś komisję śledczą?

nie przesadzajmy..

This Post:
00
150725.50 in reply to 150725.34
Date: 7/6/2010 6:33:20 PM
Overall Posts Rated:
7474
Myśląc o Podniesińskim przychodzi mi na myśli ID, ale może po prostu jestem zbyt wymagający ;)
Nie byłoby fajnie też, gdyby miał wyższe IS?

This Post:
00
150725.51 in reply to 150725.41
Date: 7/6/2010 6:34:30 PM
Overall Posts Rated:
7272
Hehehe dobra nasza Panie Prezydencie..czasami trzeba ludem wstrząsnąć, aby coś dobrego z tego wyszło. Dobra dajemy mu szansę - nie będzie ataków ani agresji. Choć mam jedno zobowiązanie które muszę spełnić. Liga IV.35 otrzymała sondę na temat meczu z Iranem więc zobowiązany jestem ją opublikować w całości na BB info. Co tam prezesi piszą - ja już wiem, ale to ich opinia. Niemniej muszę się z tego wywiązać. Co do złota, hmmm, a o co mamy grać ? O 11 miejsce w rankingu. Tutaj się z tobą nie zgadzam. Nasz cel to złoto, ale złota nie wygramy bez systemu szkolenia.


P.S. Nie przesadzaj z tym betonem - nie chodziło mi akurat o ciebie w tym aspekcie :)))
Jak już coś - to mam szczotkę do włosów, która mnie coś niecoś kosztowała hehe i maszynkę do golenia bo z fryzjerem dawno się nie widziałem hehe...

This Post:
00
150725.52 in reply to 150725.50
Date: 7/6/2010 6:36:51 PM
Overall Posts Rated:
2020
Jasne że byłoby fajnie :) No fakt Radek ''urodził się'' z okropnym ID. Ale to był jego jedyny czarny skill. było też niezdarne DV (stąd ten niski poziom) i Bloki, ale reszta to były same 6 i 7. Myślę, że dla SG w NT mógłby zaliczyć te 3 może 4 skoki w IS, ale nie wiem jak wyglądają dzisiejsi kadrowicze i jaki mają level w tymże skillu (oczywiście chodzi mi o SG) ;)

This Post:
00
150725.53 in reply to 150725.49
Date: 7/6/2010 6:41:24 PM
Overall Posts Rated:
296296
słowem wstępu: chyba jednak czasami źle wczuwasz się w inne osoby bo byłeś w błędzie, jestem zwolennikiem tego pomysłu mimo iż Cię nie lubię:DD

w 100% zgadzam się że naszą przyszłością są multsilowcy, na każdej pozycji. Myślę, że mając w skłądzie 10 SF możnaby zdobyć MŚ, wtedy róznili by się powiedzmy 10 skilami a pensje by znacznie spadły in general..

Zawsze uważałem że jest grupa skilów które powinny być na przyzwoitym poziomie, powiedzmy 7-9.
Czyli słownie: JS, OD, HN, DV, PS, ID, RB.
i to uważałbym za minimum.
Co do U-21 pomysł Dejvidda jest chyba lepszy, wieloletnie gwiazdy u PG/SG alstar u SF i aż do MVP u C. Plus oczywiście dużo dojdzie graczy któze nie będa podążali ścieżka dla wytrwałych i na własną rękę będą tworzyć do U21.
Niewielkie ograniczenie potencjału mogłoby dać nawet taki pozytywny efekt że wymagałoby lekkiej korekty treningu żeby nie dochodizło do sytuacji gdzie w kadrze jest SG z PS 3itp.

Uważam że powinny być tylko 2 kryteria do skautingu takich graczy: potencjał MVP+ oraz suma 10 skili, chyba 55+ byłoby realne.

Jestem w stanie nawet podjąc się roli skauta takich graczy, od przyszłego sezonu bo teraz nie jestem w stanie zagwarantować czasu.

Last edited by marcin OLA! fivb at 7/6/2010 6:43:04 PM

This Post:
00
150725.54 in reply to 150725.36
Date: 7/6/2010 6:41:42 PM
Overall Posts Rated:
7474
Nie przenosiłbym wniosków z dyskusji z B.B. Kingiem. Tam panowie wyraźnie mają między sobą jakieś porachunki. Zadry, żale itd. To jest jednym z powodów, że owa dyskusja wygląda jak wygląda.

Jeśli chodzi o kozlik4 i jego założenia programowe oraz styl wypowiedzi, jakim zawsze charakteryzował się na forum. Dla mnie jawiący się jako jeden z najbardziej entuzjastycznych i oddanych patriotycznie osób tutaj. A przynajmniej sprawiający takie wrażnie.

Także gdyby miał być w zgodzie ze sobą i swoimi pragnieniami to wręcz nie mógłby nie chcieć wprowadzenia części czy też większości a nawet wszystkich z moich postulatów.
Bardzo by mnie zdziwiło, gdyby nie zamierzał popierać takich inicjatyw.

This Post:
11
150725.55 in reply to 150725.51
Date: 7/6/2010 6:42:40 PM
Baltic Strong
IV.4
Overall Posts Rated:
17181718
Już pisałem w innym wątku, że u fryzjera ( a właściwie fryzjerki ;) byłem w sobotę ;)
Robiłeś sondę - to pewnie, że ją opublikuj :) Będzie straszakiem dla następnych, którzy kiedyś nie ustawiliby składu ;)
Grać należy zawsze o złoto :) Ale nie można powiedzieć, że nic poza złotem się nie liczy. Przecież taki Urugwaj jadąc na MŚ do RPA też chciał na pewno złota...ale jestem pewien, że i 3 czy 4 miejsce przyjmą tam niemal na równi z mistrzostwem. Tak samo myślę o naszej kadrze w BB - cele powinny być jak najwyższe ale cieszmy się i małymi sukcesami :)
A jak będziemy mieli już nowy i skuteczny system szkolenia i będzie to działać, to wtedy powiem tak jak Ty, że nic poza złotem się nie liczy :)

This Post:
00
150725.56 in reply to 150725.40
Date: 7/6/2010 6:45:30 PM
Overall Posts Rated:
7474
Chodziło mi o odgórne wprowadzenie limitu dla wszystkich kadr. A nie dla naszej młodzieżowej kadry. To różnica.
Jak do tej pory poświęcaliśmy zawodników także z potencjałami MVP. To realny problem.
Może przeoczyłeś, ale pisałem o dwóch obozach skautów.
Tych obozów może być nawet trzy. Skauci U-21, skauci NT oraz skauci over 21.

Jacy starsi zawodnicy? Konkretniej? Ci wychodzący z wieku młodzieżowego, czyli po przekroczeniu 21 lat?

Advertisement