BuzzerBeater Forums

BB Poland > Potencjał w u21

Potencjał w u21

Set priority
Show messages by
This Post:
00
131706.49 in reply to 131706.48
Date: 2/18/2010 1:38:06 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231

Trzeba postawić się na miejscu Prezesa z V ligi, gdy po wylosowaniu wspaniałego juniora zgłaszają się do niego: szaleni, supertalenty, skaut czy hatchet szukający już któryś sezon Polaka pod trening;)). Czyż można wtedy poczuć się skołowanym?:)



Nie naginajcie rzeczywistości, nigdy tak nie było ;)
Nigdy nie było dublowania i z Prezesami zawsze kontaktował się tylko skaut (w przypadku Supertalentów-po prostu skaut Supertalentów).
Supertalenty były za zgodą Selekcjonera i jego wiedzą (akurat nie pamiętam którego ;)), przecież to on dał nam bazy draftu.





This Post:
00
131706.50 in reply to 131706.49
Date: 2/18/2010 1:47:42 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231

Bo ciężko mi sobie wyobrazić, że selekcjoner U21, robi:
baze 18 latków (cały draft)
bazę 19 latków (czyli w zasadzie draft z poprzedniego sezonu)
bazę 20 latków
bazę 21 latków
bazę 22 latków


Nie musi robić osobiście, ale powinien odpowiadać za draft i to powinno być jasno określone.
Jestem jak najbardziej za tym, żeby przeszukiwanie lig robiły osoby, które chcą pomóc (po prostu selekcjoner musi ich znaleźć). Mogą oni stopniowo przesyłać efekty swojej pracy, a selekcjoner sprawdza już tylko same skille.
Sprawdzaniem skilli możne się oczywiście podzielić z selekcjonerem NT. Oczywiście jeżeli selekcjoner NT będzie miał na to czas i chęci ;)





This Post:
00
131706.51 in reply to 131706.48
Date: 2/18/2010 1:59:24 AM
AC_Milan
IV.13
Overall Posts Rated:
231231

chciałem taki wątek kiedyś dać, ale chyba jest to niedozwolone... ;) już nawet założyłem go...


Chyba nie jest niedozwolone, skoro mają go np Włosi:
(78803.1)


Zresztą jak przeglądam fora najlepszych krajów w BB to co najmniej 70% wątków przyklejonych to wątki kadrowe. U nas jest 7 czerwonych wątków, a kadrowych...zero. To najlepiej oddaje zresztą zainteresowanie kadrami w naszym kraju ;)

Last edited by vinnie_jones at 2/18/2010 2:00:38 AM

This Post:
00
131706.52 in reply to 131706.51
Date: 2/18/2010 3:23:38 AM
The In Your Face Dunkers
IV.3
Overall Posts Rated:
117117
No to się dowiadujemy, że włosi są zainteresowani KAŻDYM historycznym i legendą poniżej 21 roku życia.

Co do draftu to wg mnie powinno wyglądać to tak:

1.Zbieramy grupę chętnych z określeniem ile lig kto chce sprawdzić, min. 3 ligi z wcześniejszym określeniem zakresu. Przykładowo:
piotras3-32 ligi-- IV.1-IV.32
vinnie_jones- 3 ligi--IV.33-IV.35
m4ti- 15 lig--IV.36-IV.50
itd.
Większa liczba (nie ukrywajmy-zaufanych ludzi) sprawdzających=szybsze efekty
Chcesz sprawdzić 32 ligi, super. Nie masz czasu i chcesz sprawdzić 3, OK, żadnych napinek. Każda pomoc się liczy. Chodzi tylko o to, żeby zrobić to szybko. Szybkie klikanie i Polska sprawdzona przez 1000 minut, czyli może 2 godz. przy zebraniu zgranej grupy.

2. Każdy skaut zbiera dane zbiorcze od innych "szukaczy" w exelu,
np. juniorro zbiera z lig V.1-45 i tworzy bazę wstępną, która będzie wysłana do U21 lub NT, a sam wysyła standardowego maila ( w ilości 30-40), że "Zawodnik czeka na sprawdzenie przez selekcjonera, który zadecyduje, czy zawodnik ma szansę na kadrę, prosimy o trening w czwartek, a ewentualne pytania kierować do skauta odpowiadającego za dana pozycję-link NT". Szybkie klikanie- 45 min.

3. Selekcjonerzy przed otrzymaniem baz od skautów sprawdzają swoją działkę lig (oczywiście tyle ile da radę, bez napinek;)), zaczynają klepać skille, następnie otrzymują od skautów bazy do rozpoczęcia sprawdzania skilli i tu moje małe marzenie: od razu sprawdzają i wysyłają (troszkę inne standardowe) wiadomości do właścicieli historyków i legend, że "Masz super talent, skaut się zaraz odezwie...". I taka małą grupkę przekazują odpowiednim skautom

Panie i Panowie!
Przy takiej akcji każdy właściciel potencjalnego kadrowicza może dostać maila od skauta w ten sam wieczór! Nie mówiąc o superpotencjałach, które mogą zostać sprawdzone i przekazane skautom do "pracy" już od wtorku!

Nie myślę, że to będzie hop i siup, po prostu dobrze to zorganizować i to JEST do zrobienia. Potrzeba czasu i chęci.

PS: Moim zdaniem muszą się w to zaangażować obaj selekcjonerzy, chodzi o czas, którego bardzo dużo potrzeba.

From: cortez

This Post:
00
131706.53 in reply to 131706.52
Date: 2/18/2010 4:59:09 AM
Overall Posts Rated:
22
no właśnie, ja byłbym głównie za tym, żeby chociaż tymi powyżej 6k z pot. allstar wzwyż i 5k z pot. MVP wzwyż zainteresować się w tym samym tygodniu co draft, może kontaktem z menedżerem udałoby się uratować paru historyków przed emigracją:) ten podział musiałby się niestety odbyć za pomocą krryterium pensji bo nie mielibyśmy jeszcze skillów, ale to nic, j naprawdę myślę, że wiele można przez te 3 pierwsze tygodnie zrobić, namowć od razu menedżera na kupno właściwego trenera, wytłumaczyć jeśli trzeba oco biega w tej grze, co mu da trening takiego grajka, co da reprezentacji itd.

@Leszek już w tym sezonie sam sobie uaktualnię bazę, nie znam tylko skillów tych z dolnej części listy ale Ty zdecydujesz czy na przyszły sezon oni dalej mają uzupełniać bazę:)

Last edited by cortez at 2/18/2010 5:44:45 AM

From: janiu

This Post:
00
131706.54 in reply to 131706.53
Date: 2/18/2010 5:25:09 AM
Overall Posts Rated:
33
Ladnie to brzmi, ale co jesli dany manager ktory wylosowal potencjalnego kadrowicza nie ma pieniedzy na trenera lvl 5 - chyba takiego z dobra=niska pensja mozna za 500k kupic..

Ok powiecie, to trzeba go namowic zeby sprzedal zawodnika, tylko po pierwsze: kto go kupi?(kiedys czytalem o jakims pomysle z farmami, ale juz nie pamietam), po drugie: czy prezesina bedzie chcial sprzedac takiego zawodnika(na poczatku mialem tak o taki zolty, wyroznia sie fajny potencjal to go nie sprzedam super wyglada, ktos zajrzy na moj sklad i sie przestraszy.. haha), po trzecie: zeby tego zawodnika ktory juz bedzie na TLu nikt nie podchachmecil (chyba tak sie pisze:P) - taki przyklad z ostatniego draftu: ID zawodnika: 12210886 i wyladowal chlopak w izraelu (dokladnie za $ 2 070 400)..

Ogolnie kwestia ogarniecia jakiegos systemu dzialania, ktory pozwoli zlowic te perelki, biorac pod uwage wszystkie czynniki. (wiadomo ze latwo mowic, bo to naprawde jest ciezka misja..)

@piotras3
To jest ciekawe rozwiazanie, tylko wydaje mi sie ze potrzeba do niego wiecej chetnych - w sensie jest draft i zeby to prawie ze odrazu bylo zrobione. Wiadomosci tez dobre, tylko moze troche inna tresc, ktora zapewne na szybko wymyslales, ale to jest juz sprawa ktora mozna doszlifowac potem;p

From: cortez

This Post:
00
131706.55 in reply to 131706.54
Date: 2/18/2010 5:40:40 AM
Overall Posts Rated:
22
zgadzam się z Tobą, że dla menedżera V ligowego trener 5 to czasem bariera nie do przeskoczenia, ale o to właśnie chodzi w skautingu, żeby uświadomić zaczynających przygodę z BB menedżerów, że trening w tej grze jest najważniejszy i można oszczędzać na wszystkim tylko nie na trenerze, jeśli nie myśli się długofalowo to nie ma co marzyć o awansie, to jest jedyna droga do osiągnięcia jakiegoś sukcesu w tej grze.
chodziło mi oto, że jak powiemy menedżerowi w pierwszym tygodniu, że trener 5 to podstawa, to on napisze ok ale potrzebuję 2 tygodni, muszę sprzedać zawodnika trochę przemeblować skład, jak powiemy mu o tym 3 tygodnie po drafcie no to jesteśmy te 3 tygodnie z treningiem w plecy.
po trzecie: zeby tego zawodnika ktory juz bedzie na TLu nikt nie podchachmecil (chyba tak sie pisze:P)

po raz kolejny się z Tobą zgadzam, dlatego trzeba zrobić wszystko, żeby menedżer polski nie chciał wystawiać na listę transferową utalentowanego gracza, żeby wolał kupić odpowiedniego trenera i zacząć ostry trening jednej pozycji.
jeżeli nie da się nakłonić menedżera do tego to ogłaszamy na forum, że jest fajny zawodnik na TLu i mamy nadzieję, że nie zaczai się na niego jakiś chiński(ukraiński(cypryjski))) jeleń

przy okazji zdefiniuję jeszcze jak ja rozumiem jelenia - wkłada w historyka kupe kasy, po czym trenuje go niemrawo, zmienia mu się koncepcja, nie ma ochoty kontaktować się ze skautem itd.

From: hatchet

This Post:
00
131706.56 in reply to 131706.52
Date: 2/18/2010 5:44:45 AM
Overall Posts Rated:
99
To ja przytocze moje wnioski z wczorajszej rozmowy z Leszkiem.

Baze draftu powinien robić trener u21.
Trener NT jeśli ma czas i chęci powinien pomóc w uaktualnianiu roczników już prowadzonych przez scautów.

Sporządzanie baz draftu powinno zakładać.
- Szybką selekcje. Czyli osoby chcące pomóc przeglądają draft, wyłapują zawodników i wrzucają ich do plików z listą.
- Trener u21 sprawdza skille i uzupełnia listy.
- i teraz najważniejszy moment, trener u21, mając przed sobą liste graczy i wiedząc na kogo trzeba postawić, sam lub przez scautów kontaktuje się z prezesami i ustala trening lub sprzedaż.
Dlaczego sam. Ano dlatego, że szczególnie dla graczy z cenniejszym potencjałem, osobista interwencja selekcjonera może mieć większą siłę przebicia.

Też jestem zwolennikiem monitorowania HOFów i wyżej ale IMO max to 19 laty. Dla HOFa strat jednego sezonu to nie jest dużo, ale dalej to już chyba da się stworzyć lepszych graczy.

From: piotras

This Post:
00
131706.57 in reply to 131706.54
Date: 2/18/2010 5:46:06 AM
The In Your Face Dunkers
IV.3
Overall Posts Rated:
117117
Heh, oczywiście, że wiadomości były na szybko. Myślę, że jeśli się znajdzie razem 15-20 osób i selekcjonerzy oraz skauci będą mieli czas to nie jest wizją:
- bardzo szybko przeszukany draft
- szybkie, wstępne powiadomienie właścicieli o posiadaniu potencjalnie fajnego gracza
- praca z perełkami od pierwszego tygodnia treningu
Jeszcze raz podkreślę- czasu i chęci.

From: piotras

This Post:
00
131706.58 in reply to 131706.56
Date: 2/18/2010 5:53:19 AM
The In Your Face Dunkers
IV.3
Overall Posts Rated:
117117
- Szybką selekcje. Czyli osoby chcące pomóc przeglądają draft, wyłapują zawodników i wrzucają ich do plików z listą.

To podstawa
Trener u21 sprawdza skille i uzupełnia listy

A co jeśli trener U21 nie ma akurat za wiele czasu? Jeśli się zdecyduje na tytaniczną pracę przez 2-3 dni, to OK.

szczególnie dla graczy z cenniejszym potencjałem, osobista interwencja selekcjonera może mieć większą siłę przebicia.


Popieram i klaszczę jak u Rubika. Perły powinny być zagadane przez selekcjonerów i tu nie ma znaczenia przez którego, bo i tak coach NT odsyła kontakt do skauta, który już współpracuje z coachem U21.

From: hatchet

This Post:
00
131706.59 in reply to 131706.55
Date: 2/18/2010 5:58:29 AM
Overall Posts Rated:
99
po raz kolejny się z Tobą zgadzam, dlatego trzeba zrobić wszystko, żeby menedżer polski nie chciał wystawiać na listę transferową utalentowanego gracza, żeby wolał kupić odpowiedniego trenera i zacząć ostry trening jednej pozycji.
jeżeli nie da się nakłonić menedżera do tego to ogłaszamy na forum, że jest fajny zawodnik na TLu i mamy nadzieję, że nie zaczai się na niego jakiś chiński(ukraiński(cypryjski))) jeleń


No i tu się nie zgodzę. Mówisz o traceniu 3 tygodni w drużynie która musi się przetransformować pod kątem zmiany trenera. A w ile idą straty jeśli gracz zostaje zawieszony w treningu bo klubu nie stać na jego dalszą pensje, mimo że potencjał go nei ogranicza? W v lidze ciężko utrzymać gracza z pensją 60 - 100 k i myśleć o awansach.Poza tym jeszcze jedna ważna rzecz. Łatwiej, naprawdę łatwiej kupić gracza 18 letniego, niż później kupować 22 latka. Różnica idzie w kilka milionów a to sporo nawet dla PLK.

Dlatego ja jestem zwolennikiem prowadzenia lsit społecznościowych przez selekcjonera, celem walki o utrzymanie graczy w Polsce ale w klubach gotowych go mocno trenować.

Last edited by hatchet at 2/18/2010 5:59:46 AM

Advertisement